Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) etejedu


etejedu
őstag

Hát igen. A szappanopera -hatás miatt én is falra másztam. A 3d-től meg 5 perc után rettenetesen megfájdult a fejem. 100k+ Ft-os tv nél sztem joggal lehet dühös az ember hogy átverték pláne ha a dobozára smart van irva és nem az.

(#2) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Nagyon hasznos írás :) köszönjük! :R

Finn the human

(#3) MK VII


MK VII
veterán

Nagyon jó cikk.. Számomra nagyon érdekes volt. Örülök, hogy leírtad ezeket a dolgokat.
Beigazolódott a sejtésem illetve nem is kellett beigazolódnia, mert teljesen nyilvánvaló, hogy nagyon sok paraméter és "innovácio" csak azért kerül bele az ilyen eszközökbe, hogy 10-20-30 ezerrel többet el tudjanak kérni érte és becsalogassák a vásárlókat, hogy "dobd el a 3 éves TV-det és azonnal vegyél újat, mert, ha nem akkor lemaradsz erről a csodálatos dologról".
Csak a vak nem látta, hogy csupán marketing és vásárló csalogató nagyon sok funkció..
Amúgy érdekes, hogy megjelent ez a cikk.. Pár napja írtam
hasonlóképp egy hsz-t a Loewe tv kapcsán.

(#4) Parallaxis


Parallaxis
addikt

Tehát az úgy nem működik, hogy valaki csak úgy beledug egy olcsó pendrive-ot, és felveszi rá a Kék fényt vagy a focimeccset.

Pedig a legtöbb készüléknél, ahol van rögzítési lehetőség ez pontosan így működik.

(#5) ChipKng


ChipKng
aktív tag

"OkosTV" amibol csak ugy potyognak ki az appok par ev mulva, mert a Samu ugy dont, hogy mar nem kell... Lenyegeben elbutulnak.

BT billentyu is vicc neha. Pl: Samu YouTube app-ban nem is mukodik csak a 'nyil' gombok meg az enter, hogy navigaljak a karaktereken a search-ben. Nehogy mar en irjam be a karaktereket! WTF??? :F :W

Hangvezerles ami lehallgatokent funkcional, az volt mar?

2B OR NOT 2B that is FF

(#6) MBazsee


MBazsee
tag

Igaz nem tv-ken, hanem Canon nyomtatókon láttam ezt az ikont sokszor:

Marketing mindenekfelett!

[ Szerkesztve ]

(#7) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

tényleg nagyon hasznos írás, és mekkora igazságok vannak benne... :R
nekem LG 42LB650V-m van ami nem nagy durranás a mai világban és tény hogy némelyik film ami a tévében megy (Film+) olyan képi hatása van mint ha a Barátok közt-öt nézném :D
akkor lehet az írás értelmében javasolt lenne ezeket kikapcsolni :U

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#8) Márton


Márton
nagyúr

"de igazi térhatásról még ezeknél sem beszélhetünk"

Miért? Egy megfelelő kameratávolsággal felvett sztereó 3D film esetén miért nem beszélhetünk igazi térhatásról? Hologramot ne várjunk már el, egy egy nézőpontból rögzített tartalom esetén. Az igaz, hogy sok a selejt, sok a konverzió, sajnos.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#9) djculture válasza ChipKng (#5) üzenetére


djculture
félisten

Samsungnak a legnagyobb szopatása a nyomtatóinál van, gyakorlatilag egy meghatározott lapszámnál kiég egy kis biztosíték hogy ne tudj tovább nyomtatni, gyakorlatilag ezt visszaforasztva működik tovább gond nélkül..
Azon csodálkozom hogy tv-nél még nem merték ezt megcsinálni. Nézed a foci meccset egyszer csak lekapcsol ás szerviz, lehet mondjuk mérgedbe összevernéd :D

[ Szerkesztve ]

(#10) troller


troller
senior tag

Basszus, a marketingesek hazudnak? Ezt sose gondoltam volna róluk!
Lehet, hogy a reklámokban nem is igaz minden? :( ;] :D

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#11) #21346560 válasza djculture (#9) üzenetére


#21346560
törölt tag

Meg merték.. csak nem biztosítékkal, hanem egy-egy gyengébb alkatrész beépítésével...

(#12) lazlogogola


lazlogogola
tag

Tetszett a cikk!
Köszönjük!!!

(#13) janitor01


janitor01
tag

Tök jó cikk. Sok sok ilyen kéne még és végtelen témával. Például az értelmetlen vékonyítás. Most komolyan kit érdekel, hogy a tévé 6 vagy 4 cm vastag? Nagyon kevés olyan helyzetet tudok elképzleni ahol ez a 2cm mínusz előny.

A legfelháborítóbbak számomra a "smart" funkciók...

Ugyan ez a kérdés felmerül a fényképezőgépeknél, a mobiltelefonoknál stb stb.. A végtelenségig lehet sorolni.

(#14) Lacielvtárs válasza troller (#10) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ki hitte vón' ;] :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#15) #16939776 válasza djculture (#9) üzenetére


#16939776
törölt tag

Azon csodálkozom hogy tv-nél még nem merték ezt megcsinálni.

Benne van:[link] csak itt nem a lapszámtól hanem a környezeti hőmérséklettől és az üzemórától függ, mikor lép működésbe.

(#16) djnice


djnice
veterán

Jó lett a cikk, bár itt a prohardveren nem sok értelme van. Aki olvassa ezt a weboldalt az általában műszaki beállítottságú és nagyjából tisztában van ezekkel a tényekkel. A laikusok, akiket "átvernek", az indexből, origóból és társaiból informálódnak...

(#17) flexxx2


flexxx2
őstag

Na majd a HDR is ilyen lehet, mivel azt ígérik, hogy ha napsütéses jelenet van, akkor olyan lesz, mintha besütne a nap a nappaliba (éjszaka) :)

(#18) sad_Vamp válasza #16939776 (#15) üzenetére


sad_Vamp
őstag

kezemből vetted ki az írást :) Pedig elméletileg az elektrolit kondikból is vannak nagyon jó, ellenálló darabok, csak hát....

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#19) bulbaa


bulbaa
tag

Valaki tudna segíteni, hogy mi az a szappanopera hatás / szappanopera képvilág? (Még sosem hallottam, a tévés világban nagyon nem vagyok otthon)

(#20) flexxx2 válasza bulbaa (#19) üzenetére


flexxx2
őstag

Furcsa mű világú lesz a kép, mintha a szereplők meg a mögötte lévő háttér elkülönülne. Megnézel egy brazil 300 részes sorozatot és rájössz milyen.

(#21) BiP válasza bulbaa (#19) üzenetére


BiP
nagyúr

Láttál már szappanoperát tévében? Túl folyamatosnak tűnik, és szinte érzed a díszletet, nem filmszerű az élmény.
Kb. mintha egy werkfilmet néznél, mintha egy szemlélő lennél a forgatáson.
Ez 100Hz (vagy több) -esítésnél vehető észre, amikor a tévé úgy teszi folyamatosabbá a képet, hogy extra képkockákat szúr be.
Ettől egy akciófilm vagy tévéadás is folyamatosabb lesz, de mégis olyan hatása van, mint amikor szappanoperát néz az ember.
Ez persze nem csak a beszúrt képkockák esetében lehetséges, hanem pl. eredetileg 48fps-sel felvett anyagoknál is, pl. Hobbit.
Hiába szebb és folyamatosabb a kép, elvész az ezer éve megszokott 24képkocka miatti filmérzés.

[ Szerkesztve ]

(#22) azigazimoris válasza flexxx2 (#17) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Philips Ambilight ?
Azért az ott van a szeren. Legalábbis nekem nagyon tetszik :)

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#23) Döglött Róka válasza djculture (#9) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Samsungoknal alap, hogy szar a hutes es kiszarad a forrasztasa a soc-nak, amitol megbolondul a tv. Ezt vagy ujragolyozzak szervizben vagy kuka az alaplap.

@djnice : Maradjunk annyiban hogy sok, onmagat muszaki beallitottsagunak tarto emberke jar erre az oldalra :P

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#24) MaUser válasza Parallaxis (#4) üzenetére


MaUser
addikt

Melyikeknél van az, hogy bedugsz egy 4GB-os pendrive-ot és arra tudsz rögzíteni? Amivel eddig én találkoztam az vagy csak HDD-t fogadott el, vagy 32GB-os vagy nagyobb pendrive-ot, de ott is csak a nagyon gyorsakat. Hiába írna csak valami nevetséges sebességgel a TV és egy teljes forma-1 foglalna két gigát, nem rögzített egyik TV-sem sima 4-8 gigás pendrive-ra, 32 gigásból is csak a gyorsabbakra. Az külön röhely volt, hogy lassú 4200-es noti HDD-nél gyorsabb írással rendelkező usb3-as pendrive-ot visszadobott a pana tv a lassúsága miatt, még a hdd-re simán rögzített...

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#25) cinemazealot válasza Márton (#8) üzenetére


cinemazealot
addikt

Azért nem beszélhetünk igazi térhatásról, mert a jelenlegi 3D-s tartalmak minden esetben 2D-s felületen jelennek meg, a 3D-s élmény hatását pedig az agyunk képezi le azáltal, hogy az eltérő mélységbe szánt képrészeket különböző szemtengely összetartással tapasztalja. Ez tehát nem 3D, mert minden képrészlet egy síkon jelenik meg. Igazi 3D akkor lenne, ha nemcsak a szemtengelyek által bezárt szöget, de a szemlencsék fókusztávolságát is befolyásolnák a látottak.

Ezáltal tehát a filmen rögzített holográfia sem igazi 3D-s megjelenítés, mert az is csak egy képsíkon jelenik meg, mélységbeli eltérés ott sincs az egyes képrészletek között.

Igazi 3D-s megjelenítést a lézerrel a levegőben előállított plazma "pöttyökkel" lehet elérni, ami akkor lesz igazi élmény, amikor sikerül az elemi pontok számát, színmélységét és sebességét növelni, az egész rendszer energiaigényét csökkenteni és hordozhatóságát javítani.

(#26) dabadab válasza bulbaa (#19) üzenetére


dabadab
titán

"Valaki tudna segíteni, hogy mi az a szappanopera hatás / szappanopera képvilág?"

Az, hogy a kép nem a darabos mozis 24 fps-sel mozog, hanem valami interpolációval felnyomják mondjuk kétszer annyira, így olyan folyamatos lesz a mozgás, mint az eleve tévére készülő sorozatoknál, amiket hagyományosan 50 fps-sel rögzítenek. Ettől sokkal természetesebb lesz a kép megjelenése, és mondjuk a csillagközi lovag hirtelen egy sminkelt, idétlen jelmezbe öltöztetett színésznek fog látszani (mert az is :) ).

DRM is theft

(#27) Seangaijin válasza Döglött Róka (#23) üzenetére


Seangaijin
senior tag

Ez csak a Smart-oknál van vagy mindegyik modellben? Nekem egy UE32D5000 van és monitornak használom a géphez már vagy 3-4 éve.

YouTube csatornám gameplayekkel: https://www.youtube.com/c/seanjrrussel

(#28) Pecc válasza cinemazealot (#25) üzenetére


Pecc
őstag

Nem az a legnagyobb baj a 3d-vel, hogy egy sikban jelenik meg. Szerintem az nagyobb probléma, hogy amikor feléd közeledik a "kép" egy überkirály demoban vagy bármilyen térhatású anyagban elkezd akadozni a kép. Hiába a százmilló Hz meg fps. Nem láttam még olyan TV-t projektort amin ne akadt volna ez a részlet.

(#29) Partz


Partz
senior tag

Hdr-ről is szívesen olvasnék egy részletesebb cikket itt a prohardver hasábjaiban. Kezdve a régi crt szabványoktól. Mit jelent pontosan az uhd, a felbontáson felül, hogy jön ehhez a hdr, a Nemzetközi Távközlési Unió (ITU) uhd szabványainak bemutatása. A színspektrumtól kezdve, a bitmélységen át, a szín mintavételezésen, a fényerőig. Hdr szabványok rövid ismertetése SMPTE 2084-2086, Dolby, Philips, Technicolor, BBC.
Igazából sok évtizedes tévézési standard reformjának kezdeti szakaszában vagyunk, melynek a felbontás csak egy töredék és még csak nem is a legfontosabb része. Idén megjelennek az uhd blu-rayek, az ebben közölt szabvány elemzése, kell-e nekünk ez, mivel lehetne jobb. Hisz ez még csak a kezdet! Hova tovább, mi áll ennek a fejlődésnek az akadályába, gondolok itt a 2.0 hdmi szabványra (ki se jött már elavult).
Hozzászólásokat olvasva általánosságban elég nagy a tudatlanság ezen a téren. Sokan szkeptikusan állnak a dologhoz, pedig ebben van a legnagyobb potenciál a tévézésben. Itt egy kiinduló írás, amit sokkal részletesebben kilehetne fejteni, akár egy cikksorozatban.

(#30) flexxx2 válasza azigazimoris (#22) üzenetére


flexxx2
őstag

Az más. Ott tv mögött, mellett is van fény. A hdr meg csak a tv megnövelt világítására támaszkodik.
Biztos jó lehet az ambilight.

(#31) janitor01 válasza Pecc (#28) üzenetére


janitor01
tag

Szerintem pedig a 3D vel a legnagyobb baj az, hogy a fókuszodat a térben nem lehet rendesen irányítani. Normális esetben ha nem oda fókuszálsz ahova kell akkor a 3D nél homályosan mozgó pontokat látsz. Ez nagyon zavaró. Ahhoz az egész filmet nagyon tudatosan így kell felépíteni, hogy a fókuszod mindig a megfelelő helyen legyen a tér mindhárom irányában. Ez az ami a legtöbb filmnél nem sikerül...

(#32) PuMbA válasza Pecc (#28) üzenetére


PuMbA
titán

Szerintem sem egy síkban jelenik meg, mert 3D filmnél többször át kell fókuszálnia a szememnek, ha távoli vagy közeli dolgot szeretnék nézni, szóval az agy rendes térérzetet kreál :) A közelebbi akadozós kép meg azért van, mert nincs sehol százmillió Hz, illetve fps, amiről beszélsz. Filmeknél 48fps 3D az egyenlő a 24fps 2D folyamatosságával és így tovább. Ezért akarja Cameron az új Avatart 120fps 3D-ben, mert így mindkét szemnek jut 60fps, ami már elég :)

janitor01: +1 :K

[ Szerkesztve ]

(#33) Pecc válasza PuMbA (#32) üzenetére


Pecc
őstag

A 24fps még el is megy, mert eddig is így volt, megszoktuk már. Ez a folyamatos. (bár a 60fps ami mostanában megy, sokkal jobb) A 3D-nél háttérben mozgó részek folyamatosak, de ami kijön a "vászon" elé, az már akad, de nagyon. Kb 10fps az én szememnek. Vagy az én szemem nagyon jó, vagy más nem veszi ezt észre ;]

janitor01 - Valóban :)

[ Szerkesztve ]

(#34) azigazimoris válasza flexxx2 (#30) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Persze, értem a különbséget, csak azért jegyeztem meg, mert az ambi azért jól játszik a fényekkel, színekkel.
Sokat hozzátesz a képvilághoz.
A HDR nekem kicsit idegennek tűnik. Így is brutál leveszem a fényerőt, mert a gyári beállításoktól megvakulnék. Nem hogy még több fényt akarjak a retinámba :)

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#35) Scholes9 válasza janitor01 (#13) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Igen. És a tömeget hatásosan meg is etetik ezekkel. Aki képben van pedig tudja h mindez baromság...

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#36) Márton válasza Pecc (#33) üzenetére


Márton
nagyúr

Több éve foglalkozom 3D-vel (készítek, vágok, vetítek, stb)
Fogalmam sincs miről beszélsz. Hogyhogy az előtér akad, a háttér nem??
Mutass már egy youtube részletet, biztos találsz.
Mondjuk az én filmjeim kizárólag 50fps-ek :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#37) Partz válasza PuMbA (#32) üzenetére


Partz
senior tag

Már javában forgatják, de én 60 fps-ről tudok. ;)

flexxx2:
Pont erről írtam feletted, ezért lenne jó ezeket tisztázni. Nem, nem csak a fényerőről szól.

(#38) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Jó cikk, a nagy részével már hál istennek tisztában voltam.

2 kérdésem lenne: 1. Digi (szolgáltató) kábel esetében vajon működik a TV-ről történő rögzítés?
2. Ezt a HDD vs. Pendrive dolgot is jó lenne tisztázni, hogy minden (főleg mai) TV esetében így van e. (Engem pl. a Samsung H6400 érdekelne). Elég fura, hogy ne lenne neki elég mondjuk egy 8GB-s USB 2.0-ás pendrive, hogy felvegyek egy másfél órás adást, ezen kicsit én is meglepődtem a cikkben... :F

Vagy mégis mi indokolná ezt, nem hiszem, hogy a TV-k dekódere olyan hű de nagy bitsűrűséggel rögzítene, ami megizzasztana egy casual pendrive-ot...?!

[ Szerkesztve ]

(#39) Morph76 válasza azigazimoris (#34) üzenetére


Morph76
aktív tag

Evvel HDR -rel csak az a baj ,hogy le vannak fektetve ,bizonyos értékek a fényerősséget tekintve.Kalibrálásnál is előjön ez.Nyilván azt mondhatnánk ízlések és pofonok ,de a valóságában nem erről van szó.Egy bizonyos fényerősség felett bántó lesz a szemnek a kép ,túl fényes.Nem véletlen a kalibrációnál megadott footlambert érték ,amihez állítanak.Véleményem szerint ezért is vérzik ez a HDR misztifikáció.A gyakorlatban semmi értelme nincs a világon.Ez az LCD technológia gyengeségeit hivatott "korrigálni".A valós kontrasztját próbálja megemelni,feleslegesen.Attól még bántó lesz a szemnek.De akit a marketing bullshit-be beültettek az úgy várja ,mint a messiást.Sajnos az LCD zsákutca ,akármilyen kvantumpötty meg HDR biz-basz adódik hozzá SOHA NEM LESZ "normális kijelző".

(#40) bteebi


bteebi
veterán

Remek cikk! :R Sok embernek kötelező olvasmánnyá tenném, illetve kifüggesztetném az összes nagyobb, ismertebb üzletbe, hogy két átverés között legalább ott találkozhasson vele Átlag Józsi is.

#38:
1. Igen, ha van a tévédben DVB-C tuner (márpedig van). Akkor lenne csak gond, ha STB-n keresztül tévéznél.
2. A manual, a Google, vagy a fórumok jobb esetben megmondják. De legrosszabb esetben a saját tapasztalat. Próba cseresznye ;).

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#41) theporcupine


theporcupine
tag

Sajnos eléggé egyet kell értsek a cikkel. Aminek örülök, hogy végre olvastam arról, ami nekem is a bajom a 3D-vel. Ez a 3D hajtogatós mesekönyv hatás. Már kezdtem azt hinni, ezt csak én látom. Rajzfilmeknél viszont egész élvezhető a 3D, szerintem.

Nekem sem megy pendrive-val (16GB, de nem ezzel volt gondja) és valóban csak digitális adást vesz fel (szerencsére nálam Digi - analóg és digi is kódolás nélkül) és csak ott lehet lejátszani (LG).

Ja, smart tv youtube szövegbeírás tényleg egy szívás, meg a netezés is. Esetleg tabletről vezérelve, de akkor megnézem tableten. Programokat futtatni is egy vicc.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/nomorethanwaves/

(#42) Nemeske válasza SunMount3r (#38) üzenetére


Nemeske
csendes tag

Szia!

Mi nem TV-ről mondjuk, hanem külső set-top boxról rögzítünk egy sima usb 2-es pendrive-ra, és külső vinyóra is időnként, fat-ba formázva.
Nem tudom, milyen tömörítéssel dolgozik pontosan, de a HD-s tartalmakat, beleértve a 1080i, 1080p-t gond nélkül rögzíti.

http://imageshack.us/g/171/im009006.jpg/ Imádom a munkámat !

(#43) Partz válasza Morph76 (#39) üzenetére


Partz
senior tag

Az hogy mi fényes a szemnek és mi nem, ez környezeti fény függő. A lefektetett fL értékek, pont az elavult crt technológia hozadékai, amin azóta nem léptünk túl. Lcd technológia valóban közel nem tökéletes erre a célra, sokkal alkalmasabb az oled, ebben egyetértek. Ezért lenne jó az a bizonyos cikksorozat, ott lehetne erről érdemben beszélni.

(#44) Pecc válasza Márton (#36) üzenetére


Pecc
őstag

Nem tudok, nincs 3d szemüvegem, pont ebből kifolyólag.

(#45) Márton válasza Pecc (#44) üzenetére


Márton
nagyúr

ok, azt írod bármilyen 3d anyagnál

"Nem láttam még olyan TV-t projektort amin ne akadt volna ez a részlet"

Akkor gyere el hozzám, nálam nem akad :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#46) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

Nekünk semmi bajunk a 3D-s filmekkel. Nagyon szeretjük, éles a kép és rezzenésmentes. Ezek szerint nekünk találták ki átlag felhasználóknak, nem pedig a vájt szeműeknek :DD

[ Szerkesztve ]

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#47) ROBOTER


ROBOTER
addikt

"fényerősségének (cd/m²) arányát mutatja meg"

Ha már szleng, akkor legalább mértékegységet ne írjunk oda kérlek.

[ Szerkesztve ]

(#48) k1csi válasza Márton (#45) üzenetére


k1csi
senior tag

A 3D-nek nem az a gondja, hogy akad, szimplán a valóságban azt látom élesnek, ahova fókuszál a szemem, a 3D felvételnél meg amire a rendező fókuszált. Próbálhatok én átfókuszálni, ami a felvételen életlen volt az is marad ez pedig elég természetellenes.
A másik meg a tartalom hiánya. Mű, konvertált nálam alapból kiesik, ahogy az animáció is. Ha meg azt nézem, hogy a storyline meg a látvány is jó legyen tényleg csak néhány csúcsrahájpolt film marad.
Nem csoda, hogy kifulladt a dolog.
Nem baj most jön majd az UHD meg a nagy szintér, amit megint az esetek 0.0001%-ban élvezhetünk, de úgy fogják marketingelni mintha minden tartalom most már csak így lenne elérhető.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#49) Ghoosty válasza dabadab (#26) üzenetére


Ghoosty
őstag

Asszem én azon kevesek közé tartozok, akik szeretik a 'szappanopera' hatást. Eddig nem tudtam, hogy mi okozza, hogy jobb minőségűnek tűnik a kép egy huszadrangú sorozat epizódjánál, mint egy dollármilliós mozi esetében. Szóval köszönöm. Már csak az a bajom, hogy a szappanoperákat nem bírom pár percnél tovább elviselni.

(#50) Gainka


Gainka
őstag

Köszi, végre egy olyan cikk számomra amit szivesen olvasok a pc-vel kapcsolos témákon kivül.. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.