Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

A router jópofa.

(#2) erdoke


erdoke
titán

Tulajdonképpen hol a teszt? :F;]

A legjobb aláírás a héten

(#3) eddie303 válasza erdoke (#2) üzenetére


eddie303
őstag

A jó öreg MLaca-féle bemutatókhoz hasonlít... :) Tényleg, hol van az az ember, és a bemutatói? Hiányzik...
Nem tudom, nálunk Erdélyben mikor lesz HSDPA, de még elég cigányok a szolgáltatók, a normál GPRS net is büdösdrága...

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#4) (Kolombusz) válasza eddie303 (#3) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Már nem házigazda. :(

Ahogy most fejlődtök, szvsz elég gyorsan lesz nálatok 3G/HSDPA. :R

(#5) eddie303 válasza (Kolombusz) (#4) üzenetére


eddie303
őstag

Csak pénzünk nem lesz rá, kivéve a felsőbb köröket...

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#6) Rick4 válasza eddie303 (#5) üzenetére


Rick4
félisten

én azt mondod, amit a szolgáltatók adnak ingyen netkártyának legalább ugyanilyen jók, ha nem a legjobbak (option) ugyanezt tudják, csak épp nulla forintért kapod meg...szerintem ebben az esetben felesleges magadnak horribilis pénzért másikat venned..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7) DarkByte


DarkByte
addikt

Az RSS hírek között tallózva bizony nem tesztre számítottam, hanem mondjuk hogy hírül adjátok hogy elkezdték az 20Mbps-os HSDPA szabvány véglegesítését, vagy hasonlót. :P

A router nagyon ötletes, főleg hogy adatkártyát lehet beletenni így később ennek a cseréjével lehet gyorsabb internet elérést is varázsolni majd. Nem néztem utánna, de sejtésem szerint is aranyárban mérik egyenlőre :( Az viszont nem látszik a képeken hogy hová és milyen kártyát lehet belerakni. :B
[kép]
A hivatalos oldala szerint [link] standard PC Card foglalat van rajta.

@Rick4: egyetértek veled, de egy másik topicban én is megkaptam már hogy mennyire lúzer vagyok hogy szolgáltatónál veszek modemet. :((( Valakinél divat hogy hetente szolgáltatót vált, valakinél nem. Nekem tökéletesen megfelelt az előfizetéssel adott modem, ha nagyon kell majd biztos tudják függetleníteni, de 1-2 hónapnyi előnyért sosem tartottam érdemesnek szolgáltatót váltani; nagyobb a füstje mint a lángja az egésznek.

[Szerkesztve]

(#8) eddie303 válasza Rick4 (#6) üzenetére


eddie303
őstag

Van benne valami, viszont felmerül két dolog is:
1. Linuxot használok, amin sajnos nem mindne hw megy, tehát jól utánanézek mindennek, hogy mit merjek megvenni
2. Nincs PCMCIA/PC Card slot a gépemben, tehát felfújhatom valószínűleg a szolgáltató által adott cuccot...

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#9) Rick4 válasza eddie303 (#8) üzenetére


Rick4
félisten

ilyen esetekre van az usb-s modem....elvben a linux kezeli az usb-t, nem? bár nálatok még várni kell erre egy darabig. nekem most egy pannonos 3 gigás netcsomagom van, option gt-max netkártyával, ez az, ami 7.2Mbitre is frissíthető lesz a későbbiekben. ennél jobb most perpill felesleges. bár, ezt is csak elvétve használom, mert itthon wifizek a 8 Mbites nettel, a netkártya csak azért kell, ha épp vagyok valahol, és neteznem kell, ott legyen. múlt hónapban a 3 gigából 26 mega fogyott el... :D kb 40 perc volt.. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#10) Rick4 válasza DarkByte (#7) üzenetére


Rick4
félisten

én azt gondolom, azért érdemes szolgűltatónál venni modemet, mert ha bármi van vele, azonnal adnak egy másikat, ugye valamivel kel, hogy szolgáltassanak, mert másképp mire fel kérnek pénzt. másrészt egy jól meggondolt lépést általában nem követi botlás, azaz nem akkor veszel valahol valamit, mikor 3 nappal utána máshol adják feléért....én körbenéztem, ez a 4 gigás csomag elé jó áron van, 1.2Mbit fel, 300K letöltés megy, igaz csak bent a városban, ahol nekem szokott kelleni, ( a pusztában )ott nem szalad így.. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#11) Polacheck válasza erdoke (#2) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Ez inkább bemutató volt, annyi cuccot kaptam, hogy nem lehetett egyesével tesztelgetni őket. Viszont a router megnézzük alaposabban, engedve az olvasói nyomásnak. Lehet velünk beszélni, mondjátok, hogy még mit szeretnétek :)

less qq more pewpew!

(#12) eddie303 válasza Polacheck (#11) üzenetére


eddie303
őstag

én speci szeretnék még ilyen és ehhez hasonló bemutatókat, meg egy képet szemből is arról a notiról ;)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#13) eddie303 válasza Rick4 (#9) üzenetére


eddie303
őstag

Hát ha valaki ír egy drivert a cucchoz, akkor akármit kezel, azzal nincs probléma. A probléma ott szokott kezdődni, mikor driver nincs, és a gyártó nemhogy nem ír drivert, de még egy specifikációt se ad az eszközről, hogy hogyan is lehetne drivert írni hozzá. Ha van igény rá, és esetleg olyannak is van igénye, aki programozni is tud és a kernelt is ismeri, nekifognak, és reverse-engineering-gel írnak drivert... Ez legtöbbször jó sok időbe telik és nem mindig stabil... Természetesen, függetlenül attól, hogy a cucc USB-e vagy sem, az ExpressCard egy USB2.0 és egy PCIe egy kártyában, azon se csodálkoznék, ha a felsorolt eszközök is az USB részét használnák az ExpressCardnak...

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#14) Rick4 válasza eddie303 (#13) üzenetére


Rick4
félisten

ezért kell eldöntened, hogy átállsz-e a sötét odalra, vagy maradsz piros kardos jedi lovag... :D én azért szeretem, ha működik a rendszerem, és mident felismer amit csak beleteszek....ezen a téren nem vagyok egy széllel szembe pisilős....bár ez is egy ingyenes oprendszer.... :D


de ez még jó lehet valamire:[link]...
ez az express card olyan, mint a vista...új, és még nem kiforrott, sokaknak nincs, de akinek van, az sem tudja sokmindenre használni.. :D



[Szerkesztve]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#15) eddie303 válasza Rick4 (#14) üzenetére


eddie303
őstag

Hát a cucc tényleg nagyon jó, csak az ára nem, azért az ember lassan kap egy egész notebookot PC-Card csatolóval :)
A sötét oldal az néha megkísért, pl. van egy Windows Mobile-os telefonom, ami nagyrészt az alatt használható csak :)
Nekem van Expresscard, arra jó csak, hogy a védőt betolja az ember, hogy ne legyen rés a noti oldalán :D Egy éve már megvan, és itt nem is láttam semmiféle ExpressCard kártyát...

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#16) Rick4 válasza eddie303 (#15) üzenetére


Rick4
félisten

errefelé is elég lassan szivárog be az express card, és ami van, az is horror áron..olyan ez, mint a vista, volt egy frankón működő, mondhatni mára már kiforrott rendszer, de az összes hardvergyártónak jobb, hogy új oprendszer készült, mert a hozzá tartozó hardverek nagy része új kell, hogy legyen, ebből forgalom és haszon lesz, de a végfelhasználó előnye minimális lett....inkább csak hátrány. már két cimbora vett olyan vistás notit, amiről le lett gyalulva a vista, és xp-t kapott helyette... :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17) eddie303 válasza Rick4 (#16) üzenetére


eddie303
őstag

Nekem is járt olyan Toshiba a kezemben, amiben CelM és 512 MB RAM valamint Vista Home Basic volt, az én véleményem szerint teljesen használhatatlan, a merevlemezt meg kidarálja egy év alatt, ha nem vesznek RAMot alája... Nemhiába sírták vissza a Dell userek is az XP-t...

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#18) Rick4 válasza eddie303 (#17) üzenetére


Rick4
félisten

vicces a dologban, hogy ez is toshiba... :D ugyanilyen procival- memóval... :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.