Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) davidsone


davidsone
addikt

kb:

;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#2) daninet válasza davidsone (#1) üzenetére


daninet
veterán

Az ilyen rendszerek tipikusan nem ott gyengek ahol ennyire figyelnek ra, a felhasznalok oldalarol gyenge. Behurcolja a pendrive-ot zenet hallgatni, mert a halozat amugy tiltja, addig trukkozik ingyenes VPN-ekkel mig bejon a facebook hogy nyomhassa a candy crush-t stb stb.

Takaritonok kartyaja pedig mindig full access :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3) bkercso válasza daninet (#2) üzenetére


bkercso
nagyúr

Én is hallottam internetezős és pendriveozós esetet a dirigátori szobából, nem a német atomreaktorral kapcsolatban. Hogy mennyire urban legend, azt nyilván sosem tudni...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#4) dabadab


dabadab
titán

2010 nyarán kibukik a Stuxnet botrány, valamivel több, mint egy év múlva, 2011 őszén megjelenik egy kormányrendelet az atomenergiával kapcsolatos védelmi feladatokról, amiben egy szó sincs a számítógépes rendszerekről, de szerencsére ezt hamar észreveszik, és már csak három évet kell várni arra, hogy 2014 végén (alig több, mint négy évvel a Stuxnet-ügy után) ennek megfelelően kiegészítsék a rendeletet.
Gyorsreagálású kormányzás :)

DRM is theft

(#5) #06658560 válasza bkercso (#3) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ez önmagában nem probléma, ha egy erre dedikált gépen fut. Ha nem, akkor jön a probléma.

(#6) bkercso válasza #06658560 (#5) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nos, a dirigátorszobában a gépek inkább arra vannak dedikálva, hogy vezéreljék az erőművet. :DDD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#7) Gausz


Gausz
aktív tag

A Stuxnet közvetlenül a Siemens PLC-t támadta, aminek az OP rendszerét ismerték, akármilyen titkos és zárt is. Szerintem a gyártó is benne volt a buliban.
Jelen esetben egy irodai pc-re került fel a vírus. Ilyen akármilyen cégnél előfordul, tényleg akármilyen pendrive-ot bedugnak a gépekbe. Errefelé úgy védekeznek, hogy BIOS-ból letiltják az USB-meghajtókat, csak egér-billt ismerik fel a gépek, majd BIOS-jelszó.
...ezután megy a sírás, hogy legalább 1 gépre hadd dughassuk rá, egyszerűbb úgy az élet.
Amúgy nagyon sok erőműben ha az automatizálási cég éppen nem teleszervízel, akkor le is húzzák a PLC-s PC-hálózatot a netről.
De a lényeg, hogy ha bajt akarnak csinálni, akkor a PLC-re kell vírust írni.

(#8) #06658560 válasza bkercso (#6) üzenetére


#06658560
törölt tag

Viszont ott sem ördögtől való egy-két gép, levelezéshez,bármi egyéb dologhoz külső kapcsolattal.

(#9) Csorbi


Csorbi
addikt

Dr. Kovács Antal? Csak nem a 92-es barcelonai olimpián, a Paksi Atomerőmű SE versenyzőjeként aranyat szerzett cselgáncsozónk? :)

(#10) azbest


azbest
félisten

Valamelyik hírnél a repülőgépeket említették még hasonló helyzetben. Ott meg a legénység telefonjainak töltögetésével terjed usb-n fertőzés.

(#11) bkercso válasza #06658560 (#8) üzenetére


bkercso
nagyúr

Persze, de mégsem vonhatják el a figyelmét a dolgozóknak épp a felelősök. Abból lenne ám igazán nagy felháborodás: "Fészbúkózhatnaak az atomerőmű irányítói!444"... :) Amúgy meg most már mindenkinek van okostelefonja, még ha ciki is a kollégák előtt azt nézni egész nap, levezetésnek jó lehet.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#12) dementor


dementor
senior tag

Ha 1 gép neve számítógép, ott előbb utóbb vírus is lesz. Ez nem idézet! :)

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#13) #06658560 válasza Csorbi (#9) üzenetére


#06658560
törölt tag

De, Atom Anti. Ezer éve dolgozik a cégnél.

(#14) daninet válasza Gausz (#7) üzenetére


daninet
veterán

Nem vagyok szakember, de szakmaban dolgozo ismeroseimtol hallottam, hogy legtobb helyen a program is alig megy ra a PLC-re, mert a siemens az apple mintara aranyaron meri a memoriat, ami raadasul szoftveresen van letiltva a licenszednek megfelelo mereture. Ha elegge zsugori a tulaj akkor a fertozott fajlt mar eselytelen feltolteni mert nincs hely :))

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#15) dabadab válasza bkercso (#11) üzenetére


dabadab
titán

Egyébként az okostelefonok tényleg tudnak bajt okozni, az év elejei német vonatszerencsétlenséget többek között az okozta, hogy a forgalmista a Candy Crush Sagat nyomta a telefonján, ahelyett, hogy a vonatokra figyelt volna.

DRM is theft

(#16) bkercso válasza daninet (#14) üzenetére


bkercso
nagyúr

"ami raadasul szoftveresen van letiltva a licenszednek megfelelo mereture."
Hát akkor nincs is miről beszélni, ha fizikailag adott volt a szóban forgó PLC-knél is. Egyébként a Stuxnet mögött komoly titkosszolgálati erőforrások voltak és célja az iráni atomprogram lassítása volt, amit el is ért. Arról nem tudok, hogy terroristáknak ekkora potenciálja lenne; persze védekezni attól még kell.

dabadab: Hát ez tényleg elég kellemetlen!
Amúgy meg: nem ismerem a részleteket, de egy ember ilyetén hanyagsága nekem banánhéjnak tűnik. Hogyan csúszhat el ilyesmin a vonaok ütközésének elkerülése? Miért csak a telefonok fejlődnek, az intelligens ütközéselkerülő rendszerek miért nem... Szerintem nem vagyun kelőrébb, ha egyetlen hanyag emberre ráverjük a balhét és kész.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#17) Gausz válasza daninet (#14) üzenetére


Gausz
aktív tag

Nekünk talán aranyár: most nézem, hogy pl 2MB 500€.
De ipari környezetben ez kb ingyen van. A legnagyobb S7-400as sorozatba max 64MB-t tudsz betenni, de bőven elég ennek a töredéke, mivel nagyon kicsi a kód, alig foglal helyet. És nem csak egy szem PLC-t használnak, hanem mondjuk részegységenként (tehát nem is kell mindennek egy helyre leprogramozva lennie) akár kettőt is a redundancia miatt.

(#18) BatchMan válasza Gausz (#17) üzenetére


BatchMan
senior tag

S7 400-ba 64M (mega, nem giga!) SDkártya 1+mFt.
Redundancia arrafelé nem sima kettőzés, mert szavazó PLC-ből van legalább kettő, vezérlőből meg több párhuzamos. Kicsit paranoid hozzáállásuk van.

(#19) zdanee


zdanee
őstag

Hát a semmitmondó terelő válaszok alapján kb úgy képzelem el, hogy "Nálunk vírus? Neeem, nem, soha!" miközben a sarkával óvatosan berugdossa egy szőnyeg alá a füstölgő laptopja roncsait, a háttérben fejvesztett rohangálás és mindenütt piros lámpák, vészcsengő és a távolban robbanások zaja.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#20) bkercso válasza zdanee (#19) üzenetére


bkercso
nagyúr

Paks azért nemzetközi viszonylatban is biztonságos, jól vezetett erőmű.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#21) dabadab válasza bkercso (#16) üzenetére


dabadab
titán

"Hogyan csúszhat el ilyesmin a vonaok ütközésének elkerülése? Miért csak a telefonok fejlődnek, az intelligens ütközéselkerülő rendszerek miért nem..."

Fejlődtek azok is, a szakaszon és a vonatokon is volt olyan kütyü, aminek elvileg meg kellett volna akadályoznia egy ilyen balesetet. Amennyire tudom (és az is ezt támasztja alá, hogy az eddigi jelentések egyértelműen emberi hibáról szólnak, nem műszakiról), a dologban része volt annak is, hogy a forgalmista kézileg felülbírálta a rendszert.

DRM is theft

(#22) kpityu2


kpityu2
őstag

Nem mondhatok semmit, de minden rendben van, kiváló szakembereink vannak, még kiválóbb védelmünk, statisztikával tudjuk bizonyítani, hogy nálunk vírusfertőzés nem volt és a jövőben sem lesz. A lakosságnak nincs oka aggodalomra, és egyébként is legyen nyugodt. Egyéb kérdés?

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#23) CactuS válasza zdanee (#19) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Vagy nem. Félelmetes, hogy az emberek milyen szilárd véleményt tudnak alkotni valamiről, amit nem is ismernek. :U Értem én, hogy tudni kell a sorok között olvasni, de ha mindenki mindenhol összeesküvést lát, az már a ló másik oldala...

Ugyanez volt anno, amikor a tisztítótartályban eltörtek a fűtőelem-kazetta tartók 2003-ban. Aztán mindenki hirtelen atomerőmű-szakértő lett és Csernobilozott... Élen Ámon Adával, aki keltette a pánikot, meg terjesztette a féligazságokat tartalmazó hülyeségeit, pedig ő állítólag szakértő.

kpityu2: Nem állították, hogy a mezei munkaállomásokon nem voltak/vannak vírusok - hogyne lennének, amikor vannak olyan gépek, ahol lehetséges USB meghajtókat csatlakoztatni, plusz van internet elérés, még ha némileg korlátozott is -.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#24) dabadab válasza CactuS (#23) üzenetére


dabadab
titán

Ámon Ada? Közgazdász, nem nukleáris mérnök

DRM is theft

(#25) #06658560 válasza CactuS (#23) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ami cikket itt olvastam, abban Anti elmondja, hogy egyes részlegek gépein rendszeres a malware miatti riasztás és ellentevékenység.

(#26) CactuS válasza dabadab (#24) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Jogos az észrevétel, nem voltam teljesen pontos, a "szerinte" kimaradt a hozzászólásomból a szerkesztés során. Közgazdász létére sajnos vezető tanácsadó az Energiaklub - szakpolitikai intézet, módszertani központnál. A 2003-as baleset óta igazából egy zöld "celeb".

Kopi31415: Ezt mondom én is. :K

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#27) porthamt


porthamt
csendes tag

Tök egyszerű. Az atomerőműben linuxot kell használni és nem rákötni az Internetre az érzékeny gépeket.

[ Szerkesztve ]

(#28) CactuS válasza porthamt (#27) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ez ugye csak egy időgépes (mondjuk 1995-ös) trollkodás volt. Nem gondolod komolyan, ugye? :F

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#29) bkercso válasza CactuS (#28) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nekem android 4.0.4-es telefonom van, amit 3 éve vettem, és a video egyik részében a tesztelt telefon felhasználói felülete az enyémmel egyező volt, így ez szerintem egy pár éves video lehet... Sok mindent csinálnak kézzel Kínában; nyilván a film kedvéért lassítottak a tempón és ki is takarítottak.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30) CactuS válasza bkercso (#29) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

?!? :F
Arra értettem, hogy kb. 1995-ben volt az a szemlélet, hogy "használj linuxot, mert arra nincsenek vírusok".

"nem rákötni az Internetre az érzékeny gépeket" ... Van aki komolyan gondolja, hogy bármilyen ipari rendszernél a vezérlő egységek nincsenek zárt hálózaton?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#31) dabadab válasza CactuS (#30) üzenetére


dabadab
titán

"Arra értettem, hogy kb. 1995-ben volt az a szemlélet, hogy "használj linuxot, mert arra nincsenek vírusok"."

Ami a dolog gyakorlati oldalát illeti, az nem nagyon változott elmúlt két évtizedben. A nagymama facebookozós gépére továbbra is sokkal jobb a Linux, mert azzal nem fog összeszedni mindenféle szemetet.

DRM is theft

(#32) bkercso válasza CactuS (#30) üzenetére


bkercso
nagyúr

:DD Összekevertem a topikokat... Sorry! :B

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#33) Gyok2


Gyok2
aktív tag

2 mondat, 2 helyesírási hiba? Lesz még lejjebb, vagy ez már a divatbirkaság csúcsa? Hírszerkesztő, az bmeg.

[ Szerkesztve ]

Tiszta Windows rendes ház

(#34) CactuS válasza dabadab (#31) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Azért - amennyire nyomon követem - már linuxra is vannak pl.: ransomware vírusok, nem? Egyébént ez tiszta, de egy ipari rendszernél ez így ebben a formában nem lehet szempont.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#35) kymera válasza dabadab (#15) üzenetére


kymera
senior tag

Ez komoly ???

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.