Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Polllen


Polllen
nagyúr

Nem vagyok szakember, de igazából ez a súlyos biztonsági hiányosság még mindig a felhasználó, nem?

Nyilván semmilyen file feltöltésével nem lenne szabad, hogy megkerülhető legyen a védelem, de azért ez elég meredek kérés levélben.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2) Sanchez638 válasza Polllen (#1) üzenetére


Sanchez638
addikt

De egyáltalán a steam kért bármikor is feltöltendő fájt?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#3) scyllafren


scyllafren
senior tag

Elsore azt hittem (cim alapjan), hogy az account tulaj nelkul hozzaferhetnek... De itt nem errol van szo :)

Ha user elkuldi a file-t(leirasban download, gomb meg upload), akkor "user error, please replace user" :D

(#4) Polllen válasza Sanchez638 (#2) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha kérne, se teljesíteném egyik szolgáltatónak sem. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#5) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

A cikk címe teljesen félreérthető!
Nem is a Steam-el van a gond, hanem továbbra is az emberi bénasággal, butasággal...ha nem vagy akkora barom, hogy feltöltesz egy fájlt -amit a steam soha a büdös életben nem kér(t)- akkor a steam továbbra is megvéd.

(#6) Youri


Youri
veterán

kalózok?

RTX ON

(#7) copass


copass
veterán

az is idióta aki ezt megeszi. jah nem idióta. felhasználó= nincs a szájábarágva tételesen hogy mit nem szabad, akkor mindent szabad.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#8) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Valami hiba merült fel, így perpillanat nem tudom szerkeszteni a cikket. Addig hiába írtok ide bármit is, nem tudok rajta változtatni.

Addig ide linkelem a forrást, erről van szó.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#9) Mate


Mate
nagyúr

Néztem nagyokat én is, hogy miként tudják ellopni a fiókot, de mint a cikkből kiderült csak odaadni tudom :D

Aki könnyű jelszót ad meg, majd ész nélkül feltölti ezt a fájlt, az meg is érdemli, hogy elvigyék a fiókját.

(#10) elithun válasza Mate (#9) üzenetére


elithun
őstag

+1

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#11) Danex


Danex
addikt

Az ilyen embereket úgy is átverhetnék, hogy "Szia, most el szeretnénk lopni az adataidat, kérlek add meg a bankkártya adataidat, és akkor eltűnik ez az ablak. Megértését köszönjük! Üdvözlettel: Mi NEM a Steam vagyunk."

(#12) bozont


bozont
veterán

Az nem igazán meglepő, hogy aki ahhoz is lusta hogy a guglit használja és utánanézzen annak amit csinál ha nem tudja mi az, annak könnyedén eltudják lopni az adatait. Viszont mi van akkor, ha egy olyan kártevő jut a gépre (mert legyen bármilyen védelem, vagy körültekintő az ember, bekövetkezhet) ami kérdés nélkül feltölti azt a fájlt szépen a háttérben?

[ Szerkesztve ]

(#13) Mate válasza bozont (#12) üzenetére


Mate
nagyúr

Még akkor is ki kell adni a jelszót, amivel belépnek és kell egy 0 védelemmel ellátott gép.

Csak ismételni tudom magam. Aki ezen a két dolgon elbukik, annak vigyék az accját.

(#14) Stauffenberg válasza Mate (#9) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Kíváncsi vagyok, hogy te mennyire ismered a saját törvény adta jogaidat és kötelességeid, gyanítom közel sem annyira, hogy kamu vagy korrupt rendőrök ne tudnának átverni. Vagy hány meg hány embert vernek át a szervizben, mert nem ért eléggé az autókhoz.

Felejtsük már el ezt az "aki hülye az megérdemli, hogy kirabolják" baromságot. Milyen elcseszett világképe van annak aki a lopást jogosnak tartja, mert a kirabolt személy nem ért eléggé a témához? Mindenki eltérő módon ért az informatikához, joghoz, autókhoz, akármi egyébhez.

Szerintem undorító dolog az áldozatnak azt mondani, hogy "megérdemelte". Nem lennének áldozatok, ha nem lennének svindlerek. Ezt ne feletsd el!

(#15) banhammer


banhammer
veterán

Tipikus uyer error-rol van szo aminek nem sok koze van a Steam-hez.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#16) Mate válasza Stauffenberg (#14) üzenetére


Mate
nagyúr

Másképp látjuk a dolgot :)

Félpercenként pofájába kapja mindenki, hogy legyen óvatos ezzel, ne adjon ki adatot amott, figyelmeztetnek minden regisztrációkor, hogy te barom ne faék egyszerűségű jelszót adj meg stb.

Ha ennek ellenére valaki megad egy faék egyszerűségű jelszót és kiad adatot, az megérdemli.

És ne jöjjön azzal senki, hogy de hát idős nénik és bácsik is vannak a világon. Elsődlegesen nem ők a steam célcsoportja.

"Milyen elcseszett világképe van annak aki a lopást jogosnak tartja"

Egy árva szóval nem mondtam, hogy jogos a lopás. De ettől még az illető megérdemelheti a dolgot.

Tegyük fel tárva nyitva hagyom az ajtót és elutazom egy hétre.

Hazajövök, ki lesz pakolva a lakás.

Te ez esetben megveregetnéd a vállam, egy "ilyen szemét világban élünk" mondat kíséretében, viszont a legtöbb ember teljesen jogosan "ez megérdemli" mondattal elintézi. És miért mondanák, hogy megérdemlem? Azért, mert megérdemelném.

[ Szerkesztve ]

(#17) Polllen válasza Mate (#16) üzenetére


Polllen
nagyúr

Valóban fura a világképed.

Ha kirabolnak az aluljáróban jogos lesz a felkiáltás, megérdemled, minek mentél éppen arra? :U

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#18) Mate válasza Polllen (#17) üzenetére


Mate
nagyúr

Ja és pártolom a gyilkosságot is.....

De lefordítom a te példádra is miről beszélek, hátha sikerül felfogni végre.

Ha éjszaka, egy köztudottan rossz környéken lemegyek az aluljáróba és 20.000-es címletekkel legyezem magam, majd kirabolnak, akkor HÜLYE VOLTAM. Megérdemeltem a dolgot.

Egy rohadt szóval nem mondtam, mondom, hogy jogos a dolog, hogy jól csinálta a tolvaj. Nem, vétett a törvény ellen, dögöljön is meg. De ettől még én is hibás vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#19) Polllen válasza Mate (#18) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem azt írtam, hogy jogos az elkövetés, hanem jogos okolni a sértettet szerinted.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#20) Mate válasza Polllen (#19) üzenetére


Mate
nagyúr

Ha valakivel ez megtörténik, nem okolok senkit. Viszont (többnyire ez van) megjelenik fórumon, való életben stb. és elkezd keseregni, hogy mennyire szemét módon elbántak vele, akkor elhajtom a francba. Többség érdekes módon utólag képes fórumokat bújni stb, előre viszont nem gondolkodik.

(#21) saelin válasza Mate (#16) üzenetére


saelin
veterán

Egyet értek. A mai világban kell lennie az embernek annyi gógyijának, hogy egy ilyennek ne dőljön be. Erről egy ismerősöm anyjával történt eset ugrik be:
- A barátnője elmondta, hogy tud egy gyors pénzkeresési módot. Belement. Egy fickóval találkoztak a médiamarkt előtt, aki arra biztatta őket, ha saját nevükre hitelre kihoznak egy-egy 200 ezer forintos notebook-ot, akkor a csávó ad nekik 50 ezer forintot. A hitellel nem kell foglalkozni, úgysem tudják behajtani, mondta a csávó. Megtették amit kért, kaptak 30 ezer forintot.. osszák el egymás között. Hagyott egy telefonszámot, amit hívhatnak, ha valami baj lenne a hitellel. Persze a telefonszám nem a csávóé... Volt is, le akartak foglalni értékeket, amikor elmesélte a fiának az elment a rendőrségre... máig nincs meg a fickó. A két nő kifizette a hitelt és nem értik hogy történhetett ez velük.

Ha lett volna annyi esze, hogy itt nem stimmel valami akkor bele sem megy. De ennél is durvább az, hogy tudta a kockázatot és csak azért nem kérte ki a fia vagy az én tanácsomat, mert tudta hogy nemet mondanánk... Az ilyen tudatlan és felelőtlen emberek nem érdemlik meg azt, amit maguknak főztek? Az ember inteligens állat, de mindig van egy intelligensebb, aki kihasználja az emberek tudatlanságát. Ne légy hülye, tanulj, légy résen, legyél gyanakvó. Az én szüleim azt tanították, hogy a könnyen jött pénz gyanús.

A stream ha valami változtatást eszközöl, akkor előtte értesíti a felhasználót. Ennél már csak a rendőrös vírus volt viccesebb.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#22) cskamacska


cskamacska
addikt

Én azt hittem cím alapján valami komoly hiba van a rendszerben, erre meg kiderül, hogy nem ellopják a kocsidat, hanem a direkt a nevükre kell íratnod hogy baj legyen. :DDD

Régebben az volt a divat, hogy egyből kérték az email adatokat is, ez annál lényegesebben kevesébé harapós változata a román vírusnak. :K

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#23) #72042496 válasza Stauffenberg (#14) üzenetére


#72042496
törölt tag

"[...] gyanítom közel sem annyira, hogy kamu vagy korrupt rendőrök ne tudnának átverni."

Erről az jut eszembe, amikor lakótársam kérdés, bármi nélkül beengedte az albérletbe az "óraleolvasókat". Aztán amikor felelősségre vontam, az volt a válasza, hogy miért, amúgy is maximum pár százezer forint érték van a szobámban, nagy része egyébként sem mozdítható...

Na, az ugyanilyen nemtörődöm idiótákat ejtik át a cikkben szereplő, és hasonló trükkökkel. Nem, nem mondom, hogy megérdemlik, és a lopás sem jogos. De általában nem véletlenül éri éppen őket utol a baj, és ilyen mentalitással sajnálja őket az, akinek van erre fölösleges ideje és energiája.

[ Szerkesztve ]

(#24) konci79


konci79
őstag

Én csak vásárláskor adom meg a kártyám adatait,utána törlöm is,nem csak a steamen,máshol is...Belekerül vagy 1 perccel többe a vásárlás, ha meg is szerzik valahogy az acc-ot akkor se ér vele sokat..

(#25) hommeros válasza konci79 (#24) üzenetére


hommeros
őstag

Ráadásul ha visszaélnek a kártyáddal, akkor is neked kell visszafizetni pl hitelkártyánál a hiányzó összeget itthon :(((

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#26) cskamacska válasza konci79 (#24) üzenetére


cskamacska
addikt

Legegyszerűbb Paypalt használni, vagy webkártyát. Azt aztán lophatják ahogy akarják. :K

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#27) Stauffenberg válasza Mate (#16) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Hülyeséget beszélsz. A lakást nyitva hagyom olyan mintha nem lenne jelszavad. Viszont a fenti trükk, azaz a Steam ellenőrző mechanizmusának adja ki magát olyan mintha rendőr egyenruhások, igazolványt felmutatva akarnának bejutni a lakásodba.

Az internetes biztonságról tanul, okul a társadalom mondjuk 15-20 éve (szélesebb tömegek még talán 10 éve sem), míg a rendfenntartó szervek évszázadok óta működnek, sűrűn vannak hírek kamu rendőrökről és arról, hogy mire kell figyelned, hogy meggyőződj róla, hogy valódi eljárásban veszel részt.

Na most meg tudod-e mondani, hogy ha becsengetnek hozzád és be akarnak menni akkor mivel kell igazolnia magát egy rendőrnek és azok valódiságát miből állapítod meg, illetve milyen alkotmányos jogaid vannak amiket még a valódi rendőr sem sérthet meg?

Ha nem tudod a választ, akkor jobb ha magadat is lebarmozod és majd ha egyszer ilyenek rabolnak ki, akkor hagyd, hogy röhögjünk rajtad és a szemedre vessük, hogy megérdemelted.

(#28) mikromanus válasza Mate (#18) üzenetére


mikromanus
veterán

Ha bent hagyod az autóban a kulcsot és ellopják, akkor a biztosító nem fizet. Ez kb ilyen, csak annyival megfejelve, hogy ez kb az a kategória, aki az ajtót is kitárja és úgy hagyja ott az autóját egy rossz környéken pár napra.

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#29) marcias válasza Stauffenberg (#27) üzenetére


marcias
őstag

Értem amit mondasz.
Ugyanakkor azt sem ártana tisztázni, a user hogy kerül erre az oldalra? Kap egy emailt? Ha igen, nálam automatikus reflex, hogy ellenőrzöm a feladót (egyébként alapból a Steam-től kapott üzenetekből van kb. 3 féle, és a gmail fiókomban külön fülön jelennek meg, ha ettől eltérő érkezik, már eleve gyanúsnak tartom, tehát meg fogom nézni milyen tartományból érkezett). Ha linket kapok bárhol máshol, nem nyitom meg, ha pedig emailt kaptam, és egy linkre mutat, azt is le fogom ellenőrizni. Minden bizonnyal az oldal, ahova eljutsz, nem a steampowered.com lesz. Ez kb. olyan, mintha elkéred a rendőr igazolványát.

Steam: marcias88

(#30) Glenda válasza Stauffenberg (#27) üzenetére


Glenda
addikt

Nem. Ez igazolvány nélkül, kínai egyenruhában.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#31) Mate válasza Stauffenberg (#27) üzenetére


Mate
nagyúr

Akkor átfogalmazom az elejét.

Nem nyitva hagyom az ajtót, hanem elküldöm a kulcsot levélben a betörőnek :)

(#32) nakos1212


nakos1212
senior tag

amikor telepíted a steamet kiírja, hogy nem fog kérni tőled emailben személyes adatokat.

(#33) moli.hu


moli.hu
őstag

Ha megkapják, teljesen meg tudják kerülni a védelmi rendszert és szabadon beléphetnek a fiókunkba

..ha megvan a jelszo (es a felhasznalonev), nem? magyarul nem igaz, hogy "Megkerülhetik a Steam Guard védelmét a kalózok" raadasul, mivel a felhasznalonak kell kinyitnia a kiskaput, ezert az se igaz, hogy ez egy biztonsagi res volna.

jo a cikk.

(#34) Zotya84 válasza nakos1212 (#32) üzenetére


Zotya84
őstag

Csak ugye az a fránya EULA... Ami miatt más már lehurrogott, hogy biztos én sem szoktam elolvasni - pedig de. Aki meg elolvasta, annak meg tisztában kell ezzel lennie. És ha ennek ellenére átadja másnak a fiókjához a hozzáférés lehetőségét? Azt nem tudom sajnálni, még akkor sem, ha a programban van egy hiba, amit ki lehet használni a felhasználó - effektíve - jóváhagyásával. (Még akkor is, ha ehhez ugye valamilyen egyéb módon meg kellett szerezni a hozzáférési adatokat.)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#35) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Sikerült kijavítani a hibát, most már korrigáltam a cikket. Köszönöm az észrevételeket. :R

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#36) VictorHUN


VictorHUN
aktív tag

Csak a figyelmetleneket tudják mindig csőbe húzni

David Icke: Ébred már az oroszlán

(#37) sagem válasza Stauffenberg (#27) üzenetére


sagem
addikt

Azért Te példáid eléggé erősek..már ahhoz képest, hogy ez igenis egy nyilvánvaló (hozzáértési foktól függetlenül) és 1.0-ás csalás. Én sem azt mondom, hogy akit így lehúznak az "megérdemli", de azért egy minimális intelligencia/körültekintés/utánajárás (kinek mi, aláhúzandó) mindenkitől elvárható. Aki ilyeneknek bedől azzal már valóban nem lehet mit kezdeni. Nem az a baj, hogy nem ért hozzá, hanem az, hogy használ valamit és a legalapvetőbb tulajdonságainak sem néz utána, ha nem tudja.

Engem is lehúzhatnak pl. az általad említett szervizben, persze, de nem azzal a szöveggel, hogy fluxuskondenzátort kellett cserélni. Becsaphatnak álrendőrök is, igen, de nem "pizsamaszerű" egyenruhában, fröccsöntött jelvénnyel.

Becsaphat a hentes is a piacon, de nem úgy, hogy azt mondja, hogy ez a hús azért zöldes, mert teknőshús..s így tovább..:)

Ez a csalás kb. ennyire triviálisnak számít ezen a területen, mint a fenti példák, legalábbis szerintem:)
Senki nem érdemli meg, hogy meglopják, de senkit sem lehet saját magától megvédeni..

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#38) dfdfdf válasza sagem (#37) üzenetére


dfdfdf
őstag

Az utolsó mondatoddal de egyet értek!

(#39) pigster válasza Mate (#16) üzenetére


pigster
senior tag

Nem tartom magamat hülyének a számítástechnikához, de lehetséges, hogy simán bedőlnék egy ilyen kísérletnek.
Ugyanis, a Steam tényleg szokott kérni néha megerősítő kódot. Teljesen hihető, hogy áttérnek valamilyen másik azonosításra. Pl. a Google Webmaster Tools is kéri a megerősítéshez, hogy töltsél fel egy megadott fájlt egy adott könyvtárba. Tudom, hogy nem ugyanaz a kettő, de az ember simán átsiklik ilyenek felett, éppen úgy, mint ahogy múltkor írták valahol a a steanpowered.com-os linkkel való ügyeskedést.

Tegyük fel tárva nyitva ...
Hazajövök, ki lesz pakolva a lakás.
... És miért mondanák, hogy megérdemlem? Azért, mert megérdemelném.

Te tényleg megérdemelnéd.

Későbbiekben írod:
Többség érdekes módon utólag képes fórumokat bújni stb, előre viszont nem gondolkodik.
Ezek szerint te már azelőtt tudtad, hogy van ilyen átverési lehetőség, mielőtt olvastad valahol?

[ Szerkesztve ]

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#40) Stauffenberg válasza sagem (#37) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azért van nem kevés különbség az áldozat felelőssége és a "megérdemli" között. Visszaolvasva sehol sem állítom, hogy a meglopott ember saját felelőssége lényegtelen, csak azzal nem értek egyet, hogy bárki is megérdemelné a lopást csak azért mert buta vagy figyelmetlen.

Az ilyen "megérdemli" beszólások rettentő ostobák. Ezt szokták mondani a megerőszakolt fiatal lányoknak is akik csinosan voltak öltözve mikor megtörtént az erőszak. Mintha egy miniszoknya már azt jelentené, hogy szabadon bántalmazható egy nő. Sőt, vannak országok ahol a nőket még börtönbe is zárják vagy kivégzik, mert "hagyták magukat".

(#41) Mate válasza pigster (#39) üzenetére


Mate
nagyúr

"Ezek szerint te már azelőtt tudtad, hogy van ilyen átverési lehetőség, mielőtt olvastad valahol?"

Miután tudtam, hogy egy fájl dönti el, hogy kéri vagy nem kéri a steamguardot a steam, így igen. Ha kérnék, nem adnám meg.

Stauffenberg

"Ezt szokták mondani a megerőszakolt fiatal lányoknak is akik csinosan voltak öltözve"

Nagyon elkanyarodtál már. Steam-ről, jelszavakról, figyelmetlenségről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#42) Stauffenberg válasza Mate (#41) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Konkrétan arról volt szó idáig, hogy aki bűncselekmény áldozata lesz és van benne saját felelőssége is, az megérdemli ami történik vele. Te jöttél a nyitott ajtós betöréses példával... Ha már elkanyarodásról van szó.

(#43) Mate válasza Stauffenberg (#42) üzenetére


Mate
nagyúr

"hogy kamu vagy korrupt rendőrök ne tudnának átverni"

"Vagy hány meg hány embert vernek át a szervizben, mert nem ért eléggé az autókhoz."

Te kezdtél el elkanyarodni, én csak bekanyarodtam utánad, hátha megérted amit írók.

De megpróbálok teljesen visszakanyarodni az utca elejére.

Ha valaki kiadja az emailcímét, nem elég körültekintő a jelszavát illetően és ezek után még feltölt egy fájlt, majd megszerzik az accuntját, az úgy gondolom (Én, személy szerint), hogy megérdemli a dolgot.

Megpróbálok leegyszerűsített példát mondani, bár nehéz. Remélem nem jutunk el megint a megerőszakolásig.

Tegyük fel veszek egy húsdarálót. Kézikönyvet félredobom, hisz minek. Összeszerelem, ész nélkül használom, majd ledarálom az egyik testrészemet véletlenül.

Ebben az esetben úgy gondolom én lennék a hibás.

Tegyük fel veszek egy húsdarálót. Kézikönyvet elolvasom, megnézem hogy kell használni stb. A védőlemezt kilopták a gyárban még és a kézikönyvből se derült ki, hogy kellene lennie. Ezek után véletlenül ledarálom az egyik testrésemet.

Ebben az esetben úgy gondolom nem én vagyok a hibás.

Ugyan ez vonatkozik az internetre is.

(#44) Stauffenberg válasza Mate (#43) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mondjuk elbeszélsz amellett amit én mondok.

Én nem az áldozat felelősségét kérdőjelezem meg (értsd: nem azt mondom, hogy nem hibás).

Én azt mondom, hogy ettől függetlenül ezt senki sem érdemli meg.

A bűncselekmények igen nagy hányadánál közrejátszik az áldozat figyelmetlensége, nem lehet azt mondani minden ilyen esetre, hogy megérdemlik amit kapnak. Egy meszes agyú, szellemileg nem éppen friss nyugdíjas sem érdemli meg, hogy kétes alakok (lakásmaffia) kicsalják tőle az ingatlant. De fiatalokat is vernek át ügyvédek még akár legálisan is (pl: deviza hiteltartozást eltörlő pert ígérnek és előre kérik a tiszteletdíjat, valóban lefolyik erről egy per, majd azzal zárul, hogy a bíróság elutasítja a kérelmet).

[ Szerkesztve ]

(#45) Mate válasza Stauffenberg (#44) üzenetére


Mate
nagyúr

A gond ott van, hogy te folyamatosan a nagyvilágról beszélsz. Én csak internetről, azon belül is steam-ről és még azon belül is erről az esetről.

Itt 3, gyakorlatilag személyes adatot kell kiadni és még csak nem is egyszerre!
A nyugdíjasokat meg hagyjuk. Steam-et használók igen nagy százaléka nem nyugdíjas.

Aki ennek bedől az nem elég érett az internet használatára.

"Senki nem érdemli meg, hogy meglopják, de senkit sem lehet saját magától megvédeni.."

Sagem gyakorlatilag kimondta a lényeget.

A megérdemli alatt meg nem azt mondom, hogy örülök neki, vagy biztatom a csalókat, hogy hajrá. Egészen egyszerűen nem tudom sajnálni őket.

Steam-nél maradva, de kicsit elrugaszkodva ettől a dologtól.

CS-ben, TF2-ben vannak itemek. Minden héten van valaki, aki ír fórumra, hogy meglopták, miként tudná visszaszerezni a cuccait.

Ekkor megkérdezzük, hogy miként lopták meg.

Válasz:

Hát átadtam neki. Azt mondta, majd utal....

Ez ugyan az a helyzet. Aki még mindig bedől ennek, az húzza ki az UTP-t a gépéből a saját érdekében.

A másik ami miatt a legelső hsz-em is írtam, az a cikk elnevezése volt (Amit azóta ügye javítottak).

Ha elküldöm valakinek emailben a bankkártyám adatait, jelszavamat stb. majd vásárolnak a kártyával, akkor az nem a bank biztonsági hibája.

[ Szerkesztve ]

(#46) nakos1212 válasza Zotya84 (#34) üzenetére


nakos1212
senior tag

én se olvasom el, csak végiggörgetem, ezt az eula utáni ablakban írja ki külön!

(#47) Zotya84 válasza nakos1212 (#46) üzenetére


Zotya84
őstag

Ezt úgy azért általában írtam, hisz a Steamem kb 1 éve volt utoljára telepítve, de lehet, hogy még ennyi ideig nem is lesz, és én sem emlékezhetek mindenre... De az ilyesmi általában ott szokott alapesetben szerepelni. De így még gázabb.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#48) nakos1212 válasza Zotya84 (#47) üzenetére


nakos1212
senior tag

én tegnap.
minden játék kiírja telepítéskor, hogy ne áruld el a cd kulcsod senkinek, ez kb olyan.

[ Szerkesztve ]

(#49) nakos1212 válasza Mate (#45) üzenetére


nakos1212
senior tag

nem érdemli, meg ha megölnek valami miatt, az nem a te hibád, de számítani kell rá, hogy igenis, vannak ilyen emberek, és jobb felkészülni, valaki 100000-es videókártyákat lopdos, valaki 100-as cukorkákat.

(#50) mrhitoshi válasza Stauffenberg (#14) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Nana. Abban igaza van, hogy egy ilyen cég (most Steam), soha a büdös életbe nem kérné azt a felhasználójától, hogy töltsön már fel ugyan egy fájlt a saját! programjuk által létrehozott mappába. Ezt ők maguk tennék meg egy frissítéssel. Ehhez nem kell semmilyen informatikai hozzáértés, ez józan paraszti ész. :U

Ilyenkor teljesen mértékben a felhasználó a hibás.

[ Szerkesztve ]

PS4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.