Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Jó kis írás.
Alaplapot vajon lehet mosni vízzel?

(#2) lsebestyen válasza bobalazs (#1) üzenetére


lsebestyen
addikt

Én berakom kéthetente a mosogatógépbe!

:P ;]

(#3) KaiotEch válasza lsebestyen (#2) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Procival vagy nélküle? Illetve melyik programra? :DDD

FurMark helyett CleanMark? ;]

[ Szerkesztve ]

(#4) aram01 válasza lsebestyen (#2) üzenetére


aram01
nagyúr

Én azt nem merem, de ultrás ronggyal átszoktam törölgetni
Pont ma voltam kifújatni a kúton, jó retkes volt az enyém is ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5) Retro11


Retro11
senior tag

Ez vicces, cuki meg jópofa, de ha nem egy hodályban volt a gép, akkor kicsit elgondolkodnék, hogyan is kerül egér a gépbe?! Azért elég sokat elárul a gazdájáról... :U

KaiotEch: Erről ez ugrik be.. LOL

[ Szerkesztve ]

(#6) lsebestyen válasza aram01 (#4) üzenetére


lsebestyen
addikt

Én porszívóval kifújom (igen a régi ETA még tud fújni is, nem is gyengén) 3 havonta, így a por sem rakódik le. De azon kicsit kiakadtam h milyen retek volt a DVD lejátszón. Pfejj :Y .

(#7) KaiotEch válasza Retro11 (#5) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Én biztos nem innék náluk egy pohár vizet sem :P

(#8) aram01 válasza lsebestyen (#6) üzenetére


aram01
nagyúr

ahol van pénz lóvéra ;)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#9) lsebestyen válasza aram01 (#8) üzenetére


lsebestyen
addikt

Amúgy ja, ez a porszívó örök darab, vigyázni is kell rá, mert 40k alatt nincs értelmes porszívó ami fújni is tud. :N

(#10) westcoastog válasza Retro11 (#5) üzenetére


westcoastog
veterán

Azért elég sokat elárul a gazdájáról... :U
Ugyan ezt akartam leírni, de látom megtetted.

El nem lehet képzelni hol használ egy ilyen gépet az ember, meg miért a belsejébe szotyizik? Egér a házban?
Ha ilyen körülmények között él nem érintkeznék ilyen illetővel..

Én sem sűrűn takarítom a gépet, nincs kedvem szétszedni, pár havonta darabjaira szedem és kipucolom, de ilyen érdekes koszolódás nálam nem kerül bele. :D

[ Szerkesztve ]

(#11) KaiotEch válasza westcoastog (#10) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Mi lehet az ilyen embernek a lakás többi részével?! :O

[ Szerkesztve ]

(#12) westcoastog válasza KaiotEch (#11) üzenetére


westcoastog
veterán

Azt mondom, egerek, meg a retek és a higiénia hiánya miatt kitudja milyen bajai lehetnek az ilyennek. Nem is csak a lakás itt a lényeg, valószínű az egész lakás szemétben úszik, lehet mániákus gyűjtögető.
Nálunk egerek maximum a garázsba szaladnak be szökő évente 1.

De lehet egyszer elmennék egy ilyen emberhez, megnézni hogyan él.

[ Szerkesztve ]

(#13) rudi válasza westcoastog (#10) üzenetére


rudi
nagyúr

Ó, láttam én már tip-top csinos, takaros csajok kezében megérkezni olyan notebookokat, amiket hosszú percekig tisztogattam, mire kesztyű nélkül hozzá mertem nyúlni. Az embernek alapvetően saját maga és a környezete tisztán tartását illene megtanulnia. Mert abban a szobában, ahol rendszeresen és rendesen takarítanak, egy évtized alatt sem gyűlik össze ennyi kosz egy gépházban. A notebook meg attól lesz retkes, hogy tálcának meg törlőkendőnek használják...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#14) aram01 válasza westcoastog (#12) üzenetére


aram01
nagyúr

Ki kell hogy mondjam ha már ti nem teszitek: putris, nincs mit szépíteni rajta

(#9) lsebestyen: ez igaz, asszonynak 30k-ért vettünk porszívót, és semmit extrát nem tud( no smart, no wifi, no fújás :) 9

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#15) westcoastog válasza rudi (#13) üzenetére


westcoastog
veterán

Gondolom nekik a laptopjuk egy huszadrangú használati tárgy, nem érdekli őket mi van vele.
Bár az is egyfajta igénytelenségre utal hogy nem veszik észre hogy néz ki az eszközük, és ugyanúgy használják tovább.

Én rendszeresen takarítom a szobám, de elég hamar beporosodik a szoba ugyan úgy, de ez másként nem lehet szerintem.

Billentyűzetet, egeret mindig át törlöm nedves ronggyal, gép és környéke is tiszta, gépház oldalát meg le sem vettem már pár hónapja, de ha most belenézek akkor is csak egy nem zavaró porréteg van benne.

Például én a gép előtt szoktam enni, nem mondom hogy nem sikerül néha lecsöppenteni a billentyűzetet, vagy beleejteni valamit, de akkor rögtön hozom a rongyot és megpucolom. Meg pár havonta szét szoktam szedni a billentyűzetet is, az összes gombját bedobom forró mosószeres vízbe, meg a többi részét is kimosom, ennyi igényesség elférne mindenkinél.

(#14) aram01
Erős a gyanú.

[ Szerkesztve ]

(#16) Met


Met
nagyúr

Hát ez undorító volt :(((
Ha már ennyire szétkaptad kivehetted volna a lapot is..

A porszűrő meg hasznos dolog, amióta az Define R4-es házam van alig van por a gép belsejében, időnként kell csak a porszűrőket leporszívózni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17) eclipse92


eclipse92
tag

én is számtech-el foglalkozok.. javítok gépeket másoknak stb..találkoztam már poros géppel, annyira poros volt hogy a cpu ventije csoda hogy elindult még..de ennyire durván dzsuvás gépet életemben nem láttam mint ez :Y

(#18) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Egér :O

2012 decemberi gép, eddig csak 1x fújtam ki tavaly és akkor sem volt vészesen koszos. Igaz nekem a szekrényben van.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#19) Doze


Doze
aktív tag

Hát ez szép.... mennyiért vállaltad el? Én 10 alatt tuti nem érnék hozzá. Vagy fizessen be a TB-m be vagy valami :DDD

Nem azt mondom, nálam is inkább a klaviatúra kapja az ívet pl teli van morzsával, de évente egyszer szétszedem apró darabra, és "kimosom"... de ez hogy az egerek hordják be a házba kaját?... még jó hogy nem darálta le az egyik egeret valamelyik venti :DDD , vagy lehet ez volt cél? Kirakta az ólba mint egércsapda, még némi szotyolát is rakott bele, hogy csábító legyen :DDD

(#20) D1Rect


D1Rect
félisten

Fúj, valószínűleg a tulajdonossal is csak gumikesztyűben fognék kezet.

(#21) sid.:Rc211v


sid.:Rc211v
őstag

Elismerésem az írónak, hogy mindezt bevállalta én max. nagynyomású mosóval vállaltam volna :D Egyébként alap, hogy a ventik elé teszünk valamiféle porszűrőt. Anélkül csak teleküldöd porral a házat.

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#22) Pttypang


Pttypang
veterán

Akkor az elolap meg az alaplap mogott mi maradhatott.. :U
Nem véletlenül hagytam fel én is inkább a "hozott" gépek javítgatásával rövid úton, nem hiányoznak nekem ezek..

Everybody lies.

(#23) syler123


syler123
veterán

Szerintem itt nem az volt a baj, hogy nem volt takarítva a gép fél évente, hanem egyszerűen undorító körülmények között volt tartva, ezt nem lehet mással megmagyarázni. Nekem volt olyan gépem, amit csak használtam, nem takarítottam, olyan 4 év után szedtem szét kitakarítani, minimális por volt a ház aljában semmi más. Azóta persze a mostani gépemet már rendszeresen tisztítom, kiporszívózom a porszűrőket, így nem is nagyon van por odabent.

Egyébként szép munka, nem semmi hogy ezt elvállaltad.

[ Szerkesztve ]

(#24) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Én még nem nyitottam ki azt a gépet, amit most hoztam el, de már nem is nagyon szeretném, kb muzeális darab. Amikor kivettem a helyéről, rendesen por övezte, így el tudom képzelni milyen belülről, és igen a gazdája is "olyan".

(#25) bobalazs válasza rudi (#13) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Azért ez így nem igaz. Földszinten lakok, és elég az utcára nyiló ablakot nyitnom, vastagon ellep mindent a por.

(#26) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Én is takarítottam már ki jó pár koszos gépet, de ez veri mindegyiket.

(#27) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Ez ám a kosz rá sem lehetett ismerni,de jó lett az írás. :C

Ház nem eladó? Hogy megmentsem. :D

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#28) Mokó válasza bobalazs (#1) üzenetére


Mokó
aktív tag

Azt még nem de vgakat már mostam ki,aztán tűző napra ki azt haddszójjon' -túlélték . . .

(#29) PC-rev-RM


PC-rev-RM
tag

Nekem is van egy ilyen barátom. Ott a gép oldallap nélkül üzemel, "mer az jó a hűtésnek" igaz, legalább nem a földön. Ráadásul dohányos.
A srác gépéből ipari mennyiségű kátrányt kotortam ki, az alaplap 7 év után feladta. Ez idő alatt 3 tápot hajszolt a halálba, gondolom füstmérgezést kaptak. A többi alkatrész még rendben, mert fiatalabbak, vagy már megszokták, de pl. a vga ventijét szét kellett bontani és ki kellett takarítani, mert annyi ragacs szorult a mágnesek és a tekercsek közé, hogy nem forgott el.
A szobájában vastagon borít mindent a hamu, kivéve "ahol a papok táncolnak". A ruhái, a bútorok, az egész kecó bűzlik és ragad minden a nikotintól, de neki ez már nem tűnik fel.
Az elkeserítő, hogy többszörös felsőfokú végzettsége van, a szülei is értelmiségiek, a házuk mégis le van lakva, pedig megtehetnék, hogy költenek rá, de ha ezt szokták meg...

Tiszta user, rendes ház.

[ Szerkesztve ]

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#30) norbert1998


norbert1998
veterán

Aztabüdös! :Y

Mondjuk ha egerek voltak benne, az sajnos eléggé beszédes. Nekem volt anno egy 478-as P4-esem, 11 évig nem volt szétszedve, de meg sem közelítette ezt! Igaz, a procihűtő összes lamellája között nem volt annyi hely a por miatt, mint tiszta állapotában két lamella közt kéne, de ezt leszámítva, meg talán 1-2 mm port, semmi extra nem volt benne.

FoleY: én azt már meg nem fognám ;]

[ Szerkesztve ]

(#31) cacasz02


cacasz02
aktív tag

Egyszer még a 486dlc-s gépem (pedig tiszta volt) azért feküdt meg mert az alaplapra szart az egér. Van ilyen 😊

(#32) aram01 válasza cacasz02 (#31) üzenetére


aram01
nagyúr

istállóban tartottad? :U

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#33) 8th


8th
addikt

Pasztmek hogyan lehet ennyire igénytelen valaki... :(

(#34) Doze válasza PC-rev-RM (#29) üzenetére


Doze
aktív tag

Nekem középsuliban volt még annó egy "rendszergazda"... (nem tanított) ilyen 50+ os faszi, nagy láncdohányos volt, napi 2x nyitott ki az iroda ajtaját, hát kb a olyan volt mintha füstgép lett volna bent :DDD.... felvettek mellé egy fiatal srácot, mint jövendőbelit, első ténykedése volt a faszi monitorát lecsutakolni, én még olyan fekete monitort nem láttam :DDD, kb két nap meg 10 szivacs után közelített a sárga színhez a 17-es CRT

(#35) FoLey-v válasza norbert1998 (#30) üzenetére


FoLey-v
addikt

Végül is igaz. :D

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#36) Zotya84 válasza rudi (#13) üzenetére


Zotya84
őstag

Ismerős. Amikor ilyeneknek kell a notiját kitakarítani, nem szoktam elengedni őket, hanem megváratom velük, és amikor a venti meg a borda közti dzsuvát kell kiszedni, azt rájuk szoktam bízni. :DD Na, onnantól jobban szoktak figyelni a gépük tisztaságára... De igen, én is szoktam szeretni azokat a gépeket, amikhez még a kesztyű is odaragad. :U

Nekem meg a gépem max porosodik picit, de nem nagyon. A vízhűtés csodákra képes. Meg a billentyűzetet kell kb 2 évente szétszedni kitakarítani, olyankor ami mehet, megy a zuhany alá...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#37) do3om válasza aram01 (#14) üzenetére


do3om
addikt

:D
Lehet nem csak a gép fekete?
;]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#38) banhammer


banhammer
veterán

Ok, hogy bejon a lakasba az eger, de nem volt feltuno a motoszkalas?

Anno nekunk is volt eger a lakasban (Pest, kulvaros, kertes ovezet), az eger ragaszto kb. fel ora alatt megfogta.
Lakotelepen jobban el tudom kepzelni az egeret, csotanyt.
Foleg ha trehany szomszedok vannak.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#39) aram01 válasza do3om (#37) üzenetére


aram01
nagyúr

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#40) norbert1998 válasza aram01 (#39) üzenetére


norbert1998
veterán

:C :DDD :R

(#41) Sarkadi


Sarkadi
tag

Csak gratulálni tudok, hogy volt hozzá gusztusod és türelmed.

Én rendszeresen takarítom a szobámat és minden eszközömet (telefon,netbook) de az asztali gép is max. 2 havonta tisztításra kerül. Persze nem minden alkatrésze, de a táp tetején lévő por és a ventiken lerakódott mindig le van törölve, bár a porszűrők miatt ez is elenyésző!

Én kevésbé lennék kíváncsi a lakására az illetőnek, elég szégyen az, hogy a gépe ilyen... :O

[ Szerkesztve ]

(#42) do3om válasza aram01 (#39) üzenetére


do3om
addikt

Mégis mire gondolsz? :F
Csak gondolom a lakásban is fekete minden mert nincs takarítva. ;]

Aki másra gondol az a rasszista kapjon az büntit. :B

;]

Más:
hú basszus mint ahogy írták is a gyűjtögetőkről szóló műsorokban milyen durva dolgok vannak, na ilyen embernél egy ilyen gép még tisztának számítana. Azok kibaszott durvák amiket ott mutatnak :Y

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#43) foka válasza bobalazs (#1) üzenetére


foka
aktív tag

Lehet! :K
Műszerész haver tanított meg rá, miután egy nagy pohár kólával felöntöttem egy régi gépemet (nem volt házba szerelve). A kontaktspray nem oldja. Alaplap ki a gépből, mindent kiszedni belőle, melegvizes zuhany mehet rá (amit az ember magán is elvisel). Amikor végzünk vele jól lecsap, lecsöpögtet, letörölget és minimum 3-4 napra, de inkább egy hétre fel a fűtött szobában a szekrény tetejére.
Mindezek után még sokáig tudtam használni.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#44) norbert1998 válasza do3om (#42) üzenetére


norbert1998
veterán

én nem gondoltam semmire, ő hívta fel rá az én figyelmemet! :N :DD
:P ;]

Foka: és a kondiknak ez mennyire tesz jót?

[ Szerkesztve ]

(#45) do3om válasza norbert1998 (#44) üzenetére


do3om
addikt

No igymán csak nemkapok semitt more :D

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#46) foka válasza do3om (#45) üzenetére


foka
aktív tag

:(((
:))

Üdv: Fóka

(#47) scope2007


scope2007
addikt

Jó kis lakói voltak a géphháznak, ezért gépház xD
Tényleg mintha beleokádtak volna

Tudod, mi a baj?
Hiába takarítottad ki, újból ilyen lesz egy év múlva
A gazdája sem érzi át az tuti, hogy min mentél keresztül

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#48) eclipse92


eclipse92
tag

De azért egy ilyen vasat (ami mellesleg nem egy gagyi P4 ahogy olvastam) bűn nem tisztán tartani szerintem... nekem ehhez képest gyengébb gépem van.. de 2-3 havonta porszívóval kivan takarítva/fújva belőle az összes por..

(#49) tibaimp válasza PC-rev-RM (#29) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Sajnos igaz, pont hasonlót akartam én is írni.

Egyik miskolci barátom elvitt a munkatársához, nézzem már meg a srác gépét, de szólt előre, ne lepődjek meg, mert "szegények". Basszus azok nem szegények voltak, hanem baszott mocskosak, a hűtő fogantyúja körül kb. 10 éves sárga retek...a fater a kanapén aludt (szerintem segg részegen), de a takaróhoz nem mertem volna hozzáérni, mert tuti összeszedtem volna valami nyavalyát....ezek után sürgősen távoztam, mondván most épp nem alkalmas, azóta is megyek...ez kb 5 éve volt.
A miskolci barátom kezelgeti azóta a srác gépét, mesélt ezt-azt.

Mikor az egyetemre jártam Miskolcon, albit kerestem, és voltam egy néninél, Tapolcán, az ő háza volt "szegényes" a berendezés, de olyan tisztaság volt mint egy patikában, a földről lehetett volna enni.

Ember és ember között óriási különbségek vannak.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#50) KaiotEch válasza tibaimp (#49) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Persze a gazdag is lehet dzsuvás. Tapasztalatom egyébként az, hogy aki a ruházatára, meg a kinézetére rohadtul ad, annak vagy van egy putri lakása, vagy van egy normálisabb lakása, de tiszta retek. Van olyan ismerősöm, akik 4-en élnek egy 35m²-es lakásban, és elment az egyik "nagy bankhoz" 600eFt hitelt felvenni, hogy, amit kért tőlem gépösszeállítást(400eFt-ért), azt véghez tudja vinni, mert hát WoW-ozni kell! Persze hamar elhajtották...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.