Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Killing


Killing
addikt

Hasznos cucc. Angol felület nincs?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#2) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

I miss u Pannon (L)

(#3) devast


devast
addikt

Azt nem tudod véletlenül, hogy ezt a mobilnetet meg lehet-e kapni hűségidő nélkül, meglévő előfizetésem mellé a sim kártyámra, modem nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#4) adamka16


adamka16
őstag

azt hittem először, hogy Ad-hoc-os cikk lesz, de nem :(

(#5) idsxsh0


idsxsh0
csendes tag

énis most filózok egy hasonló megoldáson, mivel 2-3gép felé kéne osztanom a netet, egyenlőre a Huawei D100 a nyerő (ezt nyomatja a vodafone is), összes huawei modem-el működik és 15e huf, fritz box kicsit drágább ha jól néztem

(#7) Lars válasza devast (#3) üzenetére


Lars
őstag

Szinte az összes csomagot "szolgáltatásként" igénybe lehet venni meglévő normál sim-re is.
Viszont tudtommal a nagyobb csomagokhoz 1 év hűség szükséges.
1220 megmondja az aktuális tutit.

(#8) club1


club1
veterán

Pannon mobilnetet ilyen célra viszont nem javaslok, mert a kollégák mobilnet használata során előfordulhat, hogy a Pannon által nem preferált forgalom típus/mennyiség becsusszan, így aztán 7 nap után szépen lekorlátozzák a sávszélességet az ÁSZF-jük által ígért 32 kbps-ra. Ez utóbbi érték pedig routolva nem egy élmény (pontosabban nem használható). A másik két szolgáltatónál a korlátozás sávszélessége egységesen 128 kbps. Ez utóbbi sem egy élmény (pláne routolva), de még mindig használhatóbb...

(#9) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Hasznos írás, hátha más is belefut ebbe a problémába. Az viszont elég szégyen, hogy ennyit kell maszatolni, mire meg lehet osztani a netet... Nesze neked plug&play!

(#10) club1 válasza ^Clown (#9) üzenetére


club1
veterán

Természetesen mindig a használt 3G router határozza meg, hogy mennyire egyszerű a megosztás. A már említett 100-as Huawei router menüje pl. végtelenül egyszerű, a hozzá adott magyar nyelvű leírás alapján a titkárnőm is be tudja állítani.

(#11) Sanyix válasza Killing (#1) üzenetére


Sanyix
őstag

Nem elég feltűnő a bal alsó sarokban a "switch to english" feliratú gomb? :D

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#12) Stanlee válasza idsxsh0 (#5) üzenetére


Stanlee
őstag

Hello!

Ha csak sima megosztás a lényeg, és nem kell semmi extra, akkor szerintem a Huawei is OK lehet (a gépet nem ismerem). Az építkezés után jön majd a megépített gépezet távfelügyelete, ahhoz kellett ez a drágább gép, mivel van protforward, VPN, ill. több Fritz!Box összekapcsolása egy hálózatba (erről majd külön írok, ha működik és használjuk). A távfelügyeletbe németek is részt vesznek, ezért még pozitív a német nyelvű felület, plusz irodában is Fritz!Box van.

A netet a pusztában használjuk, tehát nehezen tudna bárki is 1,5 GByte forgalmat generálni, és akkor sem vágna agyon miket a sebességkorlátozás, mert kb. 60-90 kbit-ről korlátoznának le. Amúgy meg engem is foglalkoztatott ez a kérdés, de aztán az amúgy is ritka jövőbeli használat miatt döntöttem a Telenor-os net mellett.

A készülék ára: itthon 42 e Ft (bruttó) + szállítási költség. Amikor megláttam, égnek állt a hajam. Németországban megvettem (igaz németországi kiszállítással) 100 euro-ért (netto) + 0 euro szállítási és csomagolási költséggel (sajnos nem kaptam meg a beígért 1 csomag gumimacit :) )

Valaki említette a kezelőfelület egyszerűségét. A mellékelt tájékoztató alapján szerintem ezt bárki képes beállítani, ha a megfelelő információk birtokában van. Az, hogy a modem ennyire macerássá teszi, nem a Fritz!Box hibája. Linux alatt úgy olvastam, hogy sokan bajlódnak ezzel a modemtípussal, tehát inkább oprendszer alapú a hiba.

Amúgy van egy Netgear-es megosztásunk is. Na az a legnagyobb hibája az egész rendszernek. A megrendelőnk nem akart többet költeni a routerre, és megvette a legolcsóbbat, hogy az majd jó lesz. Persze a gép nem tud portforward-ot, így ott áll az egész távfelügyelet nélkül, az adatok kiolvashatatlanok a datalogger-ből. Havi egyszeri leutazással lementjük az adatokat :) .

Üdv,

Stanlee

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#13) szuper-t


szuper-t
senior tag

Köszi ez hasznos cikk volt :R :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.