Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chrys_


Chrys_
addikt

Ekkora kiesés nem biztos, hogy egyszerű technikai hiba. Inkább emberi mulasztás lehet mögötte. Ráengedtek a rendszerre valami gyakornokot? :D

(#2) HXY


HXY
addikt

Nekem tegnap 17-18 óra körül Újpesten jött olyan SMS-em hogy nem fogadott hívásom volt.
WTF gondoltam magamban, mivel végig be voltam kapcsolva.

(#3) rodrigez


rodrigez
senior tag

Vagy a Voda így tesz be a 100 milliós büntetésért :D

(#4) bhonti


bhonti
tag

Megkezdték a kivonulást:)

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#5) D@ve89 válasza Chrys_ (#1) üzenetére


D@ve89
tag

Inkább emberi mulasztás lehet mögötte.

Hát ez teljesen nyilvánvaló... :U

[ Szerkesztve ]

(#6) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Sima ügy.

Egy kis pletyka, amit utána cáfolnak, meg egy leállás (állítólag fejlesztés miatt)
Csak azt akarják, hogy törődjenek velük. ;]

(#7) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Nem csak a fővárosban. Győr-Moson-Sopron megyében is gondok voltak/vannak, és ezek alapján gyanítom máshol is előfordulhatott.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#8) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ezt miért kell megírni? Nem vágom. Ekkora dolog?

(#9) bul07


bul07
nagyúr

Most nem azért de itt a Román határ mellet is volt egy olyan órás Mobil nett kimaradás

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#10) Mumukuki válasza bul07 (#9) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

Tényleg nagy lehetett, ha két T -vel írtad! :DDD ;]

(#11) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Észrevettem, meg azt is, hogy kaptam tőlük(?) egy kamu tartozásom van emailt ...

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#12) tonerz


tonerz
aktív tag

Nekem is délután netezés közben egyszer csak megállt minden mind a két kártyámon.
Hirtelen azt hittem hogy a telefon feküdt meg.
Valószínűleg frissíthetek valamit, mostanában ez nem mindig sikerül megfelelően ;]

(#13) Anfänger válasza HXY (#2) üzenetére


Anfänger
őstag

"WTF gondoltam magamban, mivel végig be voltam kapcsolva."
Menj el néha valahova kikapcsolódni. ;] :DDD

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#14) Keem1


Keem1
addikt

6. kerület, egész nap használtam a céges Red-et, szerencsére nem tapasztaltam problémát, pedig vagy 2-3 órát telefonáltam a nap folyamán. Valószínű, több lokális gócnál lehetett gond, mintsem egységes leállás.

(#15) BlackPriest válasza Kolondrum (#8) üzenetére


BlackPriest
őstag

pár óra néhány extrém esetet kivéve szerintem is kibírható telefon nélkül...és gondolom nem egy mentős kezdett dühöngeni a voda oldalán, hanem egy 13 éves, aki nem tudta postolni, hogy épp most szállt le a 7-es buszról :U

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#16) Barthezz2 válasza Kolondrum (#8) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Mondjuk azért nem árt, ha tudom, hogy a hálózat szart be, és nem a telefonom kell falhoz vágnom..
És mondjuk aki épp a céges előfizut nem tudja használni is legalább tudja, miért nem megy egy mobil se.

Plusz talán nem próbál ügyfélszolgálatot hívni 3000 ember, hogy érdeklődjön.

Nem feltétlen okoz traumát mindenkinél 1-2 óra kimaradás, de jó tudni, hogy mi a gond.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#17) Kolondrum válasza Barthezz2 (#16) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az ÜSZ-os dologban látok fantáziát. :))

(#18) sanyi0627


sanyi0627
senior tag

Nekem sem volt jó ma.
Viszont mikor helyrejött ment a mobilnet ugy hogy elfogyott a havi kerettem. :DD :DDD

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#19) Dr.Momo válasza Chrys_ (#1) üzenetére


Dr.Momo
tag

A leállást nem emberi mulasztás okozta, hanem egy (vagyis kettő) hálózati berendezés hibája!
Hiába van mindenen redundancia, az ellen nem tud még a legkomolyabb hálózat sem mit tenni ha egy redundáns eszköz mindkét lába egyszerre áll meg szoftver hiba miatt. Ez nem a szolgáltató hibája, hanem az adott eszköz beszállítójának a sara. De sajnos / szerencsére az ilyen hibákból csak ritkán lesz olyan amit az ügyfelek is tapasztalnak. Ez a mai sajnos ilyen volt pont azért, mert az n+1 redundancia is kevének bizonyult.
A hozzáértő kollégáknak köszönhetően ez a kiesés csak rövid ideig tartott és nem hosszú órákon át.

[ Szerkesztve ]

(#20) Juliuska


Juliuska
senior tag

A közleménnyel ellentétben, tegnap a 6. kerületben sem volt mobilnet

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#21) premete válasza Mumukuki (#10) üzenetére


premete
veterán

Miért, "Román határ mellet" fogtál már? :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#22) weiss válasza Dr.Momo (#19) üzenetére


weiss
addikt

Kíváncsi lennék ki volt a gyártó :B /akár privátban is/

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#23) Chrys_ válasza Dr.Momo (#19) üzenetére


Chrys_
addikt

Nem ismerjük a rendszereteket, de ez már rendszertervezési hibának is tűnik (nem csak az eszközök beszállítójának részéről), ha egy sw-hiba a redundáns rendszer minden tagját taccsra vágja.

(#24) Dr.Momo válasza Chrys_ (#23) üzenetére


Dr.Momo
tag

Nem gondolnám tervezési hibának, hogy két egymástól független eszköz belső szoftverében egy időben keletkezik a hiba. Inkább szerencsétlen véletlennek. Nem nagyon láttam még ilyet röpke 15 éves pályafutásom során...

(#25) tonerz válasza weiss (#22) üzenetére


tonerz
aktív tag

Ha jól tudom Huawei

(#26) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Nem tudom mennyire oldották meg a problémát, de ma már nem szakadozott egy hívásunk sem.

(#27) Dr.Momo válasza tonerz (#25) üzenetére


Dr.Momo
tag

nem jól tudod...

(#28) tonerz válasza Dr.Momo (#27) üzenetére


tonerz
aktív tag

Igen!
Akkor ha te ennyire jól tudod miért nem írod akkor be? :U

(#29) Chrys_ válasza tonerz (#28) üzenetére


Chrys_
addikt

Én inkább Ericcsonra vagy Lucentre tippelnék, de ki tudja :) Bár szerintem a beszállító nem titok, elmondható.

(#30) HXY válasza Chrys_ (#29) üzenetére


HXY
addikt

(#31) BlackPriest válasza Chrys_ (#29) üzenetére


BlackPriest
őstag

Es majdnem mindegy is a beszallito, lehet barmilyen jo a vas, ha rosszul konfiguraljak, vagy akkora pech van, hogy egyszerre romlik el a fo es a tartalek is.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#32) Dr.Momo válasza tonerz (#28) üzenetére


Dr.Momo
tag

Mert bizalmas információ. (vodafone-nál dolglozom)

(#33) tonerz válasza Dr.Momo (#32) üzenetére


tonerz
aktív tag

Nem tudom mi bizalmas ebben és te se tudtad elmagyarázni :U
2012 tavaszán amikor át lett adva az új hálózat a sajtóban is megírták úgy hogy ennyit az érvelésedről.
Elárulok neked egy titkot a telenorét a zte csinálta.

A témát részemről befejeztem, mert kezdesz unalmas lenni.

(#34) Dr.Momo válasza tonerz (#33) üzenetére


Dr.Momo
tag

Attól még, hogy egyes hálózati elemeket egy bizonyos gyártó szállít (amit esetleg nyílvános pályázattal nyert el) még nem biztos, hogy a hálózat minden elemét ez a bizonyos partner szállítja. Az pedig, hogy a hálózatot milyen elemekből építjük fel az üzleti titok, és a céges szabályzat szerint nem hozható nyílvánosságra!
A leállást nem a huawei eszközei okozták. A témát én is zárom részemről, a postommal csak azt szerettem volna cáfolni, hogy a leállást emberi mulasztás okozta!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.