Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ƬΛЯΛ


ƬΛЯΛ
senior tag

A felhasználó beleegyezését is kérdem a szöveg felhasználásához :R

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#2) Huma


Huma
addikt

Nem csupán marketing frázis. Nekem is gamer gépem van.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#3) francos válasza ƬΛЯΛ (#1) üzenetére


francos
csendes tag

Így van.

(#4) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Notebooknál lehet értelme, avagy eleve irodainak szánták egy alsóközép, integrált grafkártyával, vagy 3D-s multimédiára is alkalmas lehet-e. Olyan szinten persze hülyeség, hogy az ilyennel nem csak játszani lehet, hanem videót vágni, képet szerkeszteni, 3D-t tervezni, stb.

(#5) francos válasza Huma (#2) üzenetére


francos
csendes tag

És el tudod mondani hogy nálad hol kezdődik egy gamer gép?

(#6) ƬΛЯΛ válasza Crystalheart (#4) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Pontosan :K

Huma: Erről szól az egész. Olyan nincsen. Lehet, hogy Te/Ön játszani használod, de akkor sem az. Egy átlagnál erősebb Personal Compuer. :R

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#7) Armahun


Armahun
addikt

Gamer = +50% az árcédulán.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#8) Huma válasza francos (#5) üzenetére


Huma
addikt

Persze. Ha közepes grafikán futtatni tudja a jelenlegi legnagyobb gépigényű (és legnépszerűbb) játékot akkor már gamer.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#9) ƬΛЯΛ válasza Armahun (#7) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Na hát igen :K Én is most raktam össze egy 1155-ös gépet 775-ről váltottam, de nekem már.. ismétlem NEKEM az is gamer volt mert a CoD MW3 1920x1080-ba extra-n szépen elfutott. Asus P5KC lap, E3400-as proci 3,5GHz-en és 4 giga ram. Meg persze egy gigabyte GT220 oc. Nekem az már gamernek számított, de egy NAKOS vagy egy TIREXI körberöhögött volna vele :C

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#10) Armahun válasza ƬΛЯΛ (#9) üzenetére


Armahun
addikt

Nekem még az tűnt fel, hogy sok játék kezdődik esővel, ami szépen megfogja a gyengébb gépeket így ösztönözve vásárlásra.
A későbbi pályák viszont vígan futnak gyengébb gépen is.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#11) ƬΛЯΛ válasza Armahun (#10) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Feel like Metro Last Light :K Ez a gyártók közti összebeszélés eredménye. :R

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#12) ƬΛЯΛ válasza ƬΛЯΛ (#11) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

A Battlefield4-et sikerült elég keményre készíteni sok mozgó "alkatrésszel" és interakcióval mégis jobban elmegy mint társai. Én azt vettem észre, hogy demokban úgy gyártják a játékokat, hogy az könnyeben elfusson gyengébb gépeken is. Majd mikor megveszed a full-t akkor jön a hoppá, hogy nem fut... És ha már megvetted a játékot nehogy elrakd már veszed hozzá a gépet is. És ez általában a mai tizenéveseket célozza meg főként akinek ott van anyuci, apuci aki nem ért hozzá ezért megveszik neki, mintsem foglalkoznának a gyerekkel, esetleg elvinnék kirándulni egyebek. Jó hogy ezt én mondom 16 éves létemre (Igen 16 vagyok) de én tudom milyen megdolgozni azért ami a tiéd. És nem előtted van a semmiből csak úgy. :R

[ Szerkesztve ]

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#13) Ivan15 válasza francos (#5) üzenetére


Ivan15
senior tag

a felhasznalo a "gamer" nem a pc. Ha egy reklamhoz oda van irva, hogy "gamer", akkor az egy olyan, ami a normal konfigjahoz kepest 10-20%-al gyorsabb. Ha egy regi pl. 2004-es cucc melle gyarilag oda volt irva hogy gamer, akkor ugyanez: az akkori normal konfigjahoz kepest 10-20% al gyorsabb -es emiatt az ajanlott felhasznaloi csoport "gamer" volt. ((def. gamer = 15-25 ev közötti hülyegyerekek, akik az idejük nagy reszet pc-jatekokkal basszak szet))

(#14) ƬΛЯΛ válasza Ivan15 (#13) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Teljesen igazad van, de ha kérhetem kulturáltabban :R

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#15) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Nekem is az a véleményem, hogy a "gamer" kategóriát a gyártók hozták létre, de eredetileg nem marketing célokra. A kategóriába első körben egerek és billentyűzetek tartoztak, amiket a játékok/játékosok igényeihez alakítottak (paraméterezhetőség, extra gombok, stb.)
Később, mivel jó üzletnek bizonyult, már elkezdtek mást is belegyúrni ebbe a kategóriába. A legjobb példa erre a - eredetileg ABIT által gyártott - Fatal1ty alaplapok, amik viszont semmivel sem tudtak többet, mint egy felső közép/felső kategóriás "sima" alaplap.
Mostanra a gyártók is teljesen elszálltak és mindenre ráfogják, hogy "gamer" ami ipari, vagy katonai kinézetű, vagy egyszerűen csak csicsás. A legtöbbször még gagyi anyaghasználat is jellemzi (ez leginkább házaknál és tápoknál figyelhető meg).
Ezek után nem csodálkozom, hogy elaggott P4-es gépekre is ráfogják, hogy "gamer".

Hogyha a fentiekből nem lenne egyértelmű, én lassan ott tartok, hogy hangosan felsírok, mikor azt olvasom, hogy "gamer". :O

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#16) ƬΛЯΛ válasza Geri Bátyó (#15) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Ez is igaz :K De ha jól tudom ezt a Fatal1ty dolgot az ASrock vette át nem?

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#17) Geri Bátyó válasza ƬΛЯΛ (#16) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Igen, most az Asrock viszi a Fatal1ty-t. :K
Ugyanakkor van Fatal1ty táp (OCZ) és egér, hangkártya, valamint headset is (Creative).

Szerk: A Zalman csinált Fatal1ty házat is! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#18) ƬΛЯΛ válasza Geri Bátyó (#17) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Akkor a gyártók jól összebeszéltek :C

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#19) Geri Bátyó válasza ƬΛЯΛ (#18) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A marketing nagy úr! :D

Azt nem mondom, hogy ezek rossz termékek (valójában fogalmam sincs), de gyanítom, hogy ugyanezt a minőséget olcsóbban is meg lehet kapni (akár még az adott gyártótól is), hogyha nincs matrica!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#20) Samus


Samus
addikt

Ide megint csak D1Rect kolléga írását tudom bemásolni, mint mindegyik "gamer" bejegyzéshez. Itt a szó definíciója:

Gamer mn. Inf 1. Túlárazott, különösebb előnyt felmutatni képtelen, mégis nagyon drága alkatrész. Igen gyakran nevetséges opciókkal bővített termék, amit a felhasználó szinte biztos, hogy soha nem fog használni. A ~ alkatrészek igen gyakran világítanak, villognak, UV aktív festést kapnak, amivel a gyártó a termék valódi képességeinek hiányáról próbálja elterelni a figyelmet.

Forrás.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#21) Crystalheart válasza Samus (#20) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A videokártyám Radeon 9550 Gamer Edition - már nem is emlékszem, mikor vettük -, amit akkor a 9550 árában lehetett kapni 20K körül, de eggyel magasabb kategóriába lehetett húzni. Azt nem mondanám, hogy akkor, abban az esetben nem volt létjogosultsága a "gamer" jelzőnek.

(#22) Geri Bátyó válasza Crystalheart (#21) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nem tudom, hogy az adott kártya milyen, de a legtöbb esetben a "gamer edition" azt jelenti, hogy gyenge kártya, megduplázott mennyiségű (viszont legalább kihasználhatatlan és ezért fölösleges), de lassú memóriával.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#23) Crystalheart válasza Geri Bátyó (#22) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ebben az volt a pláne, a dupla memória mellett, ha jól rémlik, hogy a belépőszint ellenére a köv. generáció processzorját tették bele csökkentett órajelen, de fel lehetett húzni a "helyére". Szóval nagyon húzható volt. Persze ez már régen volt, azóta változhatott a mentalitás. :)

(#24) Geri Bátyó válasza Crystalheart (#23) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Közben utánanéztem. Az a kártya is csak akkor volt átverésmentesnek nevezhető, hogyha olyan valaki vette, aki pontosan tudta, hogy jól tuningolható és erre hajlandó is volt. Tuning nélkül csak belépőszintű volt a kártya.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#25) Crystalheart válasza Geri Bátyó (#24) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Jó, de hát ezt csak az nem tudta, aki egyszer sem keresett rá a neten. :D

(#26) ƬΛЯΛ


ƬΛЯΛ
senior tag

Na találtam egy viszonylag összeszedett írást wikin. Igaz angol, de meg lehet érteni aki nem tanult angolt annak is :C

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#27) Geri Bátyó válasza Crystalheart (#25) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Szerinted aki Tuskóban vett gépet, az mennyire keresett rá a neten? A többség ugyanis így vásárol! :K
Hajlamosak vagyunk elfelejteni (időnként én is!), hogy itt a PH!-n többé-kevésbé hozzáértő közönség van, de nem ez az általános!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#28) Crystalheart válasza Geri Bátyó (#27) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát aki így vásárol gépet, az mindegy, mit vesz, átvágják. :)

(#29) ƬΛЯΛ válasza Crystalheart (#28) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Az a baj, hogy a mai világban a TV mondja meg mit akarsz és nem pedig fordítva. És ez a legnagyobb szégyen :(

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#30) Geri Bátyó válasza ƬΛЯΛ (#29) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

"Az a baj, hogy a mai világban a TV mondja meg mit akarsz és nem pedig fordítva."

Én mondjam meg, hogy mit akar a TV? ;]

Viccet félretéve. Legtöbb esetben a gyártók a fene okos piaci elemzőket követik, akiknek szerintem lövésük sincs, hogy mit akar egy átlag felhasználó. Jó példa erre az agyonintegrálás a prociknál. Lassan már a merevlemezt is beleintgrálják a prociba, mert az elemzők szerint ez a jövő és senkit sem érdekel, hogy a felhasználók 90%-ának ez csak hátrány.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#31) ƬΛЯΛ válasza Geri Bátyó (#30) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Úgy értettem, hogy a TV mondja meg mit akar az ember nem pedig az ember mondja meg mit akar :C

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#32) Geri Bátyó válasza ƬΛЯΛ (#31) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Tudom, hogyan értetted! :K
Tényleg az a gond, hogy nem a kereslet határozza meg a kínálatot, hanem a kínálatból kell kiválasztani a legkevésbé kompromisszumos lehetőséget.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#33) ƬΛЯΛ válasza Geri Bátyó (#32) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

És ez így van! :K Nem tudom hova fajul ez a világ a XXI. században :(

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#34) lajthabalazs válasza Geri Bátyó (#30) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

A felhasználók nagyobbik része számítógépet szeretne, nem alkatrészeket. És ezt olcsóbban tudják neki odaadni integráltan. Én szeretem építeni a gépeket, de ha egyszer kijön egy olyan APU amiben egyensúlyban van a processzor és a videokártya (nem egy bivaly proci mellé csomagolnak egy belépő VGA-t), akkor nem fogok habozni és azt veszem meg. Még akkor is, ha az alaplapra lesz integrálva a memória és egy elég nagy SSD.

[ Szerkesztve ]

(#35) lajthabalazs


lajthabalazs
senior tag

Szerintem a gamer egyszerűen azt jelenti, hogy játék céljára épített: egy FPS-sel sem lehetne többet elérni ugyanannyi forintból, akármelyik alkatrészeket cserélnénk belőle. Tehát gamer egy P4 + ATI 9600 pro, de nem gamer egy i7 2600k + HD7750. Utóbbiból valószínüleg eladták a videokártyát, és beletettek egy alibi-kártyát.

(#36) kareszute


kareszute
csendes tag

Valahogy nagyon bölcsész szemszögből közelítettél meg egy műszaki kérdést.

A(z asztali) számítógép egy moduláris eszköz. Számtalan különböző tulajdonságú alkatrész felhasználásával állíthatjuk össze a nekünk megfelelő konfigurációt.

A gamer gép egy nagyon is létező és megfogható kategória.
Az alkatrészek olyan típusú összeállítása, olyan konfiguráció, ami az anyagi keretekhez képest a játékok futtatásához van optimalizálva.

Persze jön emellé egy másik műszaki tényező, mert akármilyan alkatrészek nem alkalmasak játékra, vagyis inkább túlságosan korlátozottak a képességeik a játékok megfelelő minőségű futtatására.

Tehát egy olyan PC kategóriáról van szó, ami legalább alsó-középkategóriás alkatrészekből, de semmi képp sem low-end, áll és a játékoknál szokásos terhelésre vannak megválogatva.

(#37) Geri Bátyó válasza lajthabalazs (#34) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Hogyha megnézed az összeszerelt gépek árait, semmivel sem olcsóbb most, mint 5 évvel ezelőtt és legtöbb esetben nem is tudnak többet: net, office, alkalmi játék (alacsony, vagy közepes felbontás, alacsony, vagy közepes minőségi szint).
Ahogy korábban is többen leírtuk, pontosan innen származik a "gamer" kategória. A kereskedők és/vagy gyártók marketingfogása, a tudatlanok átverésére.

A P4+9600pro és i72600K+7750 összevetésével pedig nem értek egyet. Valójában egyik sem alkalmas - normálisan - játékok futtatására, de az utóbbi köröket ver a P4-re, minden tekintetben. Az, hogy a P4+9600pro páros a maga idejében tökéletesen alkalmas volt a feladatra, ma már semmit sem jelent.

(#36) kareszute: "Tehát egy olyan PC kategóriáról van szó, ami legalább alsó-középkategóriás alkatrészekből, de semmi képp sem low-end, áll és a játékoknál szokásos terhelésre vannak megválogatva."
Ez a legfőbb gond a hozzáállással. Az alsó középkategória nem igazán alkalmas a játékra, de való igaz, hogy sokan nem tudnak mást megfizetni. A két dolgot viszont nem szabad összekeverni!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#38) lajthabalazs válasza Geri Bátyó (#37) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Az első állításoddal vitatkoznék:
Hardware árak régen és most (hagyjuk figyelmen kívül az inflációt, ami 2008 óta 25%-os pénzromlást hozott):
A legegyszerűbb lenne a laptopokat összehasonlítani, 2008-ban éppen vettem egy Dell Inspiron 6400-ast. X3100-as videokártya, C2D processzor, 1GB RAM, 120GB merevlemez, 250.000Ft-omba került. Most a Dell ugyanezen az áron az Inspiron sorozaban a 7720SE-t kínálja, i5-ös processzorral, Full HD kijelzővel, GT650 videokártyával,és 8GB RAM-mal. A belépő kétmagos Inspiron, ami grafukus teljesítményében még mindig jócskán meghaladja az X3100-at egy HD7670-essel szerelt i3-as gép, 4GB RAM-mal, ennek az ára 127.000Ft, fele az én jó öreg gépemének.
De asztali gépeket is össze lehet hasonlítani, ha találsz régi árlistát. Én ezt találtam.
Iponnál ma ebbe az árba e mellé a gép mellé fér be egy 22"-os monitor. Nem ugyanaz a kategória...

A második állításoddal sem értek egyet. Szerintem a PlayStation 2 játékkonzol, és ha lesz még 10 év múlva működő példány, akkor is játékkonzol lesz. Ahogyan a Nokia 3210-es mobiltelefon, és a HTC Desire okostelefon. Annak gyártották, a funkcióját ellátja. Ugyanígy egy régebbi XPS vagy Alienware gép gamer gép marad, egy azzal identikus konfiguráció miért vesztené el ezt a tulajdonságát?!

Végül hogy mi alkalmas játékra, és mi nem, csak azon múlik, hogy mi a játék, és mi nem. Én példának okáért Civ 4-et játszom. Játék? Szerintem igen. Elmegy a laptopomon? Maximális beállításokkal. Alkalmas a laptopom játékra?

Lehet az ember sznob, de minek?

[ Szerkesztve ]

(#39) Geri Bátyó válasza lajthabalazs (#38) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A noti árak nem mérvadóak, mert korábban azonos teljesítmény többszörösébe került, mint egy PC.
Asztali gépnél a legolcsóbb tacskós konfig ugyan úgy 80-90K volt mint most és a mostaniak pont úgy alkalmatlanok bármire. A "gamernek" árult konfig akkor és most is 120-130K és maximum valami alsó-középkategóriás hardver van benne, ami erős kompromisszumokkal képes csak játékot futtatni. Még akár az 1-2 évest is, nemhogy az újat!
Másrészt a játékosok többsége nem ezer éves játékkal akar játszani.

Az viszont látom, hogy nem vagy tisztában a sznobizmus fogalmával. Az a sznob, aki annak akar látszani, ami valójában nem. "Gémernek" nevezni egy 6-8 éves elavult konfigot, amin elfutnak a korabeli játékok, az például sznobizmus. "Gémernek" nevezni egy notit, amin elfutnak a régi játékok, szintén az.

Pontosan az ilyen rossz értelmezés miatt mondom, hogy ennek a kategóriának, ebben a formában nincs létjogosultsága.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#40) lajthabalazs válasza Geri Bátyó (#39) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

El vagy tévedve az árakkal egy kicsit. Ma 60e Ft-ért már lehet PC-t venni a polcról, és nem össze vissza integrált Atom-ot, hanem "rendes" celeront. 2008-ban ez még inkább 100e Ft volt, 2005-ben amikor az első gépemet vettem, 130e Ft.

A belépő konfigurációk játék-képességei is sokat változtak. Ameddig egy X3100-ason nem lehetett az akkor 4-5 éves játékokkal játszani, a mostani AMD APU-k már egészen szépen viszik a régebbi címeket, és ez a trend folytatódik, az új konzolok is APU-sok, a Steam konzol is APU-t használ. A PC piac a kiegyensúlyozott belépő konfigurációk irányába halad, valószínüleg azért, mert egyre több szoftver tudja kihasználni a sok párhuzamos számítóegységet.

A sznob pedig ahogy mondtad, azt jelenti, hogy valaki megpróbálja viselkedésével, kijelentéseivel azt a látszatot kelteni, hogy egy elit kör tagja, miközben nem tartozik oda. Ez a felvett viselkedés különösen akkor nevetséges, hogy ha nem is jellemző azokra az emberekre, akikhez a sznob hasonulni akar. Például valaki, aki azt hiszi, hogy attól lesz hozzáértője a hardware-eknek, hogy leszólja egy problémára adott régebbi vagy olcsóbb megoldásokat.

Az pedig távol álljon tőlem, hogy a notebookomat gamernek nevezzem. Tisztában vagyok vele, hogy egy belépő mobil workstation-t használok. Éppen ezért csodálkoztam, hogy miért mondtad azt, hogy egy középkategóriás gépen nem futnak a játékok, hiszen az enyémen is futnak (az m6000-es elvinne újabb játékokat is, de én a Civ 4-et szeretem). Lehet rajta játszani. Nem gamer, mert nem erre építették, nem erre választottam.

(#41) Geri Bátyó válasza lajthabalazs (#40) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Már 2008-ban is lehetett, ha nem is 60, de 70K-ért gépet venni. Olyan is volt, de nem hinném, hogy a mostaniak különbek. A proci akkor is proci volt, de a noname alaplap, memória és vinyó (igen sokszor az is!) valószínűleg most is igaz ezekre.
Az integrált garfika valóban jelentősen erősebb manapság, főleg, ha AMD APU-ról beszélünk, de most is fenntartom, hogy ettől még nem lesz reális játékosoknak ajánlani egy gépet, ami 4-5 éves játékokat remekül futtat. Ahhoz több kellene.

Leszólni - játék szempontjából - az alsó középkategóriát szóltam le. Persze, hogy lehet azon is játszani, de nem arra való. Ezzel az erővel a telefonom is lehetne "gémer".

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#42) lajthabalazs válasza Geri Bátyó (#41) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Abban igazad van, hogy a gamer-nek nevezett gépek közül csak kevésen mennek el a mai játékok magas beállításokkal és felbontáson, 16xAA-val meg tesszellációval, meg dinamikus fényekkel és részecskefelhőkkel meg fizikával.

De ha egy játékos (mint ahogy a legtöbben) nem akar tetszőlegesen sok pénzt költeni gépre, akkor sem egy irodai gépet fog venni, vagy egy szervert, vagy egy fejlesztői munkaállomást, vagy egy design HTPC-t. Hanem gamer gépet. Régit, középkategóriásat, de játékra épített gépet. Gamer gépet, játékra. Nem lesz benne 2TB merevlemez, nem lesz benne 16GB memória, vagy SSD, vagy 8 magos processzor, az alaplap valószínüleg csak azért lesz benne, hogy összefogja a processzort és a videokártyát, mert a játékhoz nem kell szoftveres RAID, nem kell két BIOS, ha csak egy videokártyája van a játékosnak, nem kell második PCIe x16 slot, nem kell USB3, és sorolhatnám, melyek azok a szolgáltatások, melyetől semmivel sem lesz gyorsabb a játék, csak drágább a gép.

És ha valaki sznob, akkor mondhatja, hogy csak a Rampage meg Formula lapok a gamer lapok, és egy belépő AsRock-ba nem szabad high end videokártyát tenni. De inkább legyen csak két memóriafoglalat, ha ez kell ahhoz, hogy beleférjen a költségvetésbe egy kategóriával jobb videokártya. Ez a szemlélet a gamer, nem a konkrét alkatrészek.

(#43) Geri Bátyó válasza lajthabalazs (#42) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Kezdjük érteni egymást! :K

Egy szóval sem mondtam, hogy minden játéknak full grafikán kell menni, de szerintem az elvárható, hogy a mai játékok FullHD felbontáson, közepes minőségi beállításokon menjenek AA, tesszeláció és egyéb hangzatos baromságok nélkül.

A régi és középkategóriás sem feltétlenül rossz. Egy első generációs i3, neadjisten i5 már simán jó egy középkategóriás (mai) VGA alá. A többi alkatrész meg legyen megbízható.

A kulcs - ahogy írtad is - a VGA és pontosan ez az, amin szeretnek spórolni a boltok (HD6450 "gémer" gépben).
Használt gépnél meg elképesztő, hogy mire rá nem fogják, hogy minden megy fullon.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.