Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Syl


Syl
nagyúr

Én is szívesen megnézném, de itthon még csak nem is tudni, mikor fogják bemutatni :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2) Švejk


Švejk
őstag

Jobs szerintem egy jó üzletiérzékű barom volt. De hogy ilyen Istenként tiszteljék, azt már abszolút nem értem.
Bill Gates-t, akit annyian utálnak, maguk se tudják, miért, sokkal többre tudom becsülni, őszintén szólva nagyobb változásokat vezetett be szerintem. Az a legjobb amikor Gates-t egy Windowsos gépen pötyögve szidják, és kívánkák a pokolba. Az olyan aranyos. :D

(#3) talmida válasza Švejk (#2) üzenetére


talmida
Közösségépítő

A filmben szerintem nem volt istenként kezelve. Amit meg letett az asztalra, az megérdemli az elismerést. Bill Gates könnyen haladt előre a lopott programmal. :U Ráadásul nagyon embertelen célokra költi a pénzét. :W Sajnálom Jobs-ot, hogy már nem él. :(( Szerintem, ha élne, még többre vitte volna.

IN GOD WE TRUST!

(#4) looser


looser
addikt

Talán ez a könyv teljesebb képet ad Gatesről. Nekem ő a zseni :-)
A hitvita pedig semmire sem vezet, te az egyik futballklubnak, én a másiknak.

(ez a hsz nem szól senkinek :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5) Воланд válasza talmida (#3) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6) looser válasza Воланд (#5) üzenetére


looser
addikt

Igen, Messire, ezt nem akartam linkelni. Rengeteg pénzt fektettek bele. Ő is tagja a vagyonelosztók klubjának :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#7) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Nem maradhat ki: Steve Jobs avatási beszéde a Stanford Egyetemen

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#8) looser válasza BITBOYS (#7) üzenetére


looser
addikt

...és Larry Ellisoné sem (aminek értékéből szemernyit sem von le, hogy nem hangzott el :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9) Воланд válasza looser (#6) üzenetére


Воланд
titán

:R

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10) BITBOYS válasza looser (#8) üzenetére


BITBOYS
addikt

Mindenesetre ez a beszéd is nagyszerű volt :) Mint maga az ember..

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#11) Syl válasza looser (#4) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen, ez egy nagyon jó könyv. Itt van a polcomon. Rögtön a Jobs könyv mellett :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#12) talmida válasza Воланд (#5) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Bill Gates: World needs fewer people Bill Gates: A világnak kevesebb emberre van szüksége És tesz is ennek érdekében!!! :O Ez embertelen és elképesztő!! :((( Ezért mondtam, amit mondtam.... :((

Itt pedig az emberek reakciói olvashatók.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#13) Crystalheart válasza talmida (#12) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Bírom az ilyen kiragadott mondatokat, esetleg meg kellene hallgatni a teljes szöveget. :) A világnak valóban kevesebb emberre volna szüksége, de mindenképp kisebb népességnövekedésre, minimum stagnálásra. Ezt leghatékonyabban az életszínvonal és edukáció javításával lehet elérni, hiszen a jóléti, fejlett államokban stagnál, vagy enyhén csökken is a népesség.

Még az általad hivatkozott cikkben is ezt említik:

According to Natural News, Gates told the conference that the goal is a lower population, and using vaccines to improve early childhood health is a step in that direction.

"That sounds paradoxical"; he said. "The fact is that within a decade of improving health outcomes, parents decide to have fewer children."

[ Szerkesztve ]

(#14) talmida válasza Crystalheart (#13) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Ez nem egy kiragadott mondat, hanem a főcím, vagy, ha úgy tetszik a fő mondanivaló.

Egyébként nem, célom egyik istenítése vagy lejáratása sem. :N De egyszerűen nem lehet csak úgy elmenni bizonyos információk mellett.

Na, most, ha Gates logikáját követjük, akkor pl Steve Jobs-ra nem lett volna szükség, ki kellett volna írtani, mert szegény volt...hosszú, hosszú ideig. És sok példát tudnék még fölhozni, hogy hány fantasztikus elme és tehetség nőtt föl szegénységben. Mi lett volna a világgal, ha minden szegényt kiirtottak volna? Érted már, hogy mi a gond?

IN GOD WE TRUST!

(#15) Воланд válasza talmida (#14) üzenetére


Воланд
titán

a linkelt cikkben hol van szo a szegenyek kiirtasarol?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#16) Crystalheart válasza talmida (#14) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Dejszen Gates nem a szegények kiirtásáról beszélt, hanem a szegény régiók népességnövekedésének megállításáról vagy legalább mérsékléséről, leginkább az egészségügy fejlesztésén keresztül. Gates leginkább az egészségügyet támogatja, vakcinák kifejlesztését és terjesztését, amivel csökken a gyermekkori halandóság. Ha a születendő gyermek jó eséllyel túléli a gyermekkort - ahogyan nálunk is -, úgy a szülők kevesebb gyermeket fognak vállalni, nem fognak legyártani 10 gyereket csak "a biztonság kedvéért". Persze szerintem emellett nem elhanyagolható az edukáció sem, de nyilván nem feledkeztek meg arról sem.

(#17) Mr X válasza talmida (#14) üzenetére


Mr X
veterán

A marhaságok terjesztése helyett inkább nézz utána, milyen ügyeket is támogat Gates. Többek között [link]

Jöhet ilyen a másik titánról is, ha találsz.

[ Szerkesztve ]

(#18) Švejk válasza Mr X (#17) üzenetére


Švejk
őstag

+1.
Lehet utálni azért, mert gazdag, és ezt sokan készséggel meg is teszik.
Jobs-t meg lehet istenként tisztelni, mert az Apple propagandagépezete szépen, az évek során beültette ezt az emberek agyába, ami a halálával csak tovább erősödött. Valahogy nem sokat tudok róla, hogy mi mindent is adakozott Jobs.

(#19) talmida válasza Crystalheart (#16) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Gates leginkább az egészségügyet támogatja,....meg mást is. :(( Mint, ahogy Obama is "teljes vállszélességgel" támogatja Amerikát. :DDD Azt is sokan bekomáltátok, mert a propaganda megy ezerrel. .. De hagyjuk.

woland_y2k Több más cikket és youtube videot is láttam már e-témában.

Nem muszáj elhinni. Sokan a Holokausztot is tagadják. És sokan azt se hitték volna, ami kiderült a legutóbbi titkos lehallgatásokkal kapcsolatban is. Az ember mindig szeretne hinni a nagy emberek igazságosságában. De néha a valóság más.

Elnézést, hogy kicsit elterelődött a téma. :B

IN GOD WE TRUST!

(#20) Crystalheart válasza talmida (#19) üzenetére


Crystalheart
senior tag

De most nem vágom. Gates mondott valaha olyat tán, ami nem tetszik? Mert a linkelt cikk sem ír semmi nonkomfort kijelentésről.

(#21) talmida válasza Crystalheart (#20) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Olvasd el rendesen. Figyelmesen. ...arról nem tehetek, ha nem érted.

Egyébként azon sem lepődök meg, ha egyetértesz vele. :D

Én sem akarom tovább ragozni, csak megdöbbentett, hogy ilyen is van manapság. :(((

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#22) Crystalheart válasza talmida (#21) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hiszen elolvastam. Ööö, van még benne a fogamzásgátlás népszerűsítése és elérhetővé tétele, ez is teljesen logikus és szükséges lépés.

Aztán arról is beszélt, hogy a "kevesebb ember" mit jelent: leginkább a jövőbeli növekedés mérséklésével lesz akár egymilliárddal is kevesebb.
"“Official projections say the world’s population will peak at 9.3 billion [up from 6.6 billion today], but with charitable initiatives, such as better reproductive health care, we think we can cap that at 8.3 billion,” he said."

A felesége azt is kifejtette, hogy:
"Governments should provide all women with access to family planning tools that are safe and effective"

Az eugenika csak akkor etikátlan, ha kényszerítik az igénybe vételét. A lehetőség felkínálása, elérhetővé tétele nem kényszerített eugenika.

(#23) talmida válasza Crystalheart (#22) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Ne menjünk nagyon bele az abortusz-kérdésbe, de erről van szó. Mielőtt lezárjuk ezt a témát, föltennék neked egy kérdést.

Abortuszt tanácsolnál-e a következő családoknak?

Nézzünk két szélsőséges esetet.

1)
Adott egy nagyon szegény lelkipásztor és a felesége, akiknek 14 gyermekük van. A feleség pedig a 15. gyerekükkel terhes. Tanácsolnád az abortuszt nekik?

2)
Apa, anya beteg, (anya TBC-s), van már 4 gyermekük, akik közül az első vak, a második halott, a harmadik süket és a negyedik tüdőbeteg. ...és anya megint terhes.

Ha ezek a családok az abortuszt választották volna, akkor az első esetben John Wesleyt, a második esetben pedig Beethovent vesztettük volna el.

És végül itt egy lista azokrol az emberekről, akiket inkább örökbe adtak a szüleik, minthogy abortáltak volna. Köztük van John Lennon és Steve Jobs is. :B

Szóval visszatérve B.Gates ajánlatára, a finom fogalmazás mögött horror húzódik,...mert honnan tudhatjuk ELŐRE, hogy az, akit nem-kívánt egyedként abortálnak, nem épp egy Steve Jobs, Beethoven vagy John Lennon lett volna-e?

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#24) Crystalheart válasza talmida (#23) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ja hogy mindössze az abortusz-ellenességről van szó? Óh, akkor tiszta már. :) Nézd, én speciális eset vagyok ilyen téren, mert egyrészt igencsak bízom benne, hogy egyszer még befutok, mint művész, másrészt viszont azt tartom, hogy édesanyámnak könnyebb élete lenne most, ha anno inkább abortált volna engem, az első gyermekét, és apámtól jó messze elkerül.

A véleményem, hogy éppen úgy elérhetővé kell tenni a fejletlen régiókban, mint amennyire itthon is elérhető; eztán a szülők maguk döntenek. Az abortuszt alapesetben senkinek sem tanácsolják, sőt mindenkit megpróbálnak lebeszélni róla, ezt szolgálja a kötelező gondolkodási idő is. De végtére is az abortusz másodlagos a tényleges családtervezés és a fogamzásgátlás mellett. A példád azért sem állja meg a helyét, mert ha a szegény lelkészék és a beteges pár mondjuk csak egyszerűen nem szeretkeztek volna, hogy ne legyen több gyermekük, vagy létezett volna már könnyen kapható óvszer, az említett zsenik épp úgy nem születtek volna meg.
(Noha számomra éppen John Wesley nem tekinthető példaképnek vagy követendőnek, de attól persze értem a példát. :) )

Az egészségügy és az oktatás színvonalának emelése és a családtervezés népszerűsítése nem elsősorban és közvetlenül az abortuszt éltetné, hanem elsősorban a fogamzásgátló módszerek használatának elterjedését. Már ez is hatalmas előny volna a harmadik világban. Mert nem hiszem, hogy az jobb, ha meg legyártanak 15 gyereket, és a kis johnwesley-esélyes legkisebb fekete gyerek meg csontsoványan hal éhen 3 évesen, 7 testvérével együtt. Ez egy kicsit kegyetlenebbnek tűnik, mint az abortusz, és pláne mint a fogamzásgátlás. Nem szabad elfeledni, hogy Afrikában és Kína elmaradott részein nem olyan viszonyok uralkodnak, mint anno Európában, inkább gépfegyveres ősembereknek lehetne mondani sokukat, őskori szintű, történelmi tapasztalat nélküli kultúrába bedobtak néhány lőfegyvert. Ezen a kaotikus állapoton csak az segíthet, ha javul az általános életszínvonal és nő a biztonság.

[ Szerkesztve ]

(#25) looser válasza Crystalheart (#24) üzenetére


looser
addikt

Szívemből szóltál. Egyébként döbbenet a poll eredménye és az, hogy hatásvadász módon aláhúzta a szerző a fewer szót. Egyébként jogos :-)
Magyarul itt egy rövidebb összefoglaló erről az áldott jó emberről.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#26) talmida válasza looser (#25) üzenetére


talmida
Közösségépítő

OK, most már értem, hogy honnan fúj a szél.:DDD Csak az a döbbenetes, hogy míg az egyik világméretű kárt okoz és mégis istenítik, addig a másik csak a saját cégének munkamorálját alakítgatta (-nem a metódját védem !), és így vált világhírűvé a termékük. Óriási a különbség. Az ok a propaganda. Pénz beszél, kutya ugat. ;] A cikkíró parlagi stílusára nem is térnék ki. Lassan megszokom, hogy a trágárság elmegy újabban...még a médiában is. :(((

Crystalheart, ez a válaszom neked is. :)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#27) Воланд válasza talmida (#26) üzenetére


Воланд
titán

na, azon lehetne vitatkozni, hogy mi is okoz valojaban vilagmeretu kart....

szerk.: ezt nezd meg, pont temaba vag.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#28) Crystalheart válasza talmida (#26) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Talán mert az emberiség nem keresztényebbik/abortuszellenesebbik része egyáltalán nem tartja világméretű kárnak. És például hazánkban egyre nagyobb a nem vallásos és a semmilyen felekezethez nem tartozó emberek aránya.

(#29) Mr X válasza talmida (#26) üzenetére


Mr X
veterán

Ennyi blődséget...

Gates sem azt mondta, hogy szabályozni kellene erőszakkal a születéseket, hanem hogy a lehetőséget kellene megadni a döntésre.

(#30) Syl válasza Mr X (#29) üzenetére


Syl
nagyúr

Én most itt ki fogom váltani a nép haragját, de szerintem nagyon itt az idő az erőszakos szabályozásnak.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#31) Воланд válasza Syl (#30) üzenetére


Воланд
titán

utopia, tessek megnezni. :K

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32) Mr X válasza Syl (#30) üzenetére


Mr X
veterán

Szerintem az ugyanolyan káros lenne, mint az elvakult abortuszellenesség.

[ Szerkesztve ]

(#33) Crystalheart válasza Syl (#30) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A kényszerített eugenetikával az az egy nagy gond, ami az abszolutizmussal is: nem lehet tudni, hogy aki dönt, nem épp egy önző zsarnok vagy csak simán ostoba-e. Azon kívül manapság etikátlan is volna - de az esély az egyéni családszabályozásra abszolút etikus.

(#34) Dany007 válasza talmida (#23) üzenetére


Dany007
veterán

A másik oldalról is pont ugyanilyen extrém példákat lehet hozni. Ugyanígy.

Adott egy fiatal leány, legyen 15 éves, egy görbe esete után terhes lesz... De ő nem akar gyereket és hirtelen öngyilkossági gondolatok fogannak meg benne a gyerek kapcsán... hiszen leköti az egész életét ,végetér a suli stb... akármi... Most te egy ilyen emberre, aki sem lelkileg sem szellemileg nem alkalmas (még) a gyereknevelésre, te egy ilyen emberre rákényszerítenél egy kisbabát?

De mondhatok mást is. Fiatal pár. Alig várják, hogy gyerekük szülessen aki meg is fogant. De az előzetes vizsgálatok alapján kiderül, hogy downkóros a gyerek. Most te tényleg rájuk kényszerítenéd a gyerek megtartását? Mielőtt válaszolnál azért képzeld el milyen lehet egy downkóros gyereket felnevelni és nevelni / vele élni egész életében...

És még millió egy ilyen példát tudnék mondani kezdve attól amikor az anya a nemkívánt gyerekét a kukába dobja! Mert rengeteg ilyen van! Na vajon nem lenne jobb az abortusz lehetőség ilyen esetekben? Nem lenne jobb egy embriót még tudattalan embrió korában megölni, mintsem egy kifejlett csecsemőt a kukába dobni? Ahol még szenvedhet pár órát mielőtt meghal?

Amúgy meg ha jól tudom Isten szabad akaratot adott az embereknek. Elvégre Ti ezzel magyarázzátok azt a csodaszép részét a világunknak amikor mondjuk egy elmebeteg sorozatgyilkos kis gyereket kaszabol apró pici darabokra. Amikor kérdezem, ezt Isten miért engedi meg? Akkor erre azt válaszoljátok azért, mert szabad akaratot adott az embereknek, ha nem adott volna akkor az lenne a bajunk.

Tehát tessék, itt a szabad akarat. Hadd döntse el minden ember, hogy megakarja-e tartani a gyerekét vagy sem? Vagy ha szerinted tiltani kéne az abortuszt, akkor hol marad a szabad akarat? Vagy ilyenkor az nem érvényes? Az apróbetűs rész vonatkozik rá?

Mert sajnos az ilyen nem kívánt terhességekből vagy kuka lesz szó szerint vagy egy szenvedettet sorsú élet amit lehet az illető se kívánna magának. És igen vannak olyanok is, mint Steve Jobs, de sajnos ők vannak brutális kisebbségben.

[ Szerkesztve ]

(#35) Syl válasza Crystalheart (#33) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem kell itt semmiről dönteni. Egy anya, egy gyerek.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#36) dabadab válasza talmida (#23) üzenetére


dabadab
titán

"Ne menjünk nagyon bele az abortusz-kérdésbe, de erről van szó."

Nem, nem errol van szo, ezt legfeljebb te kepzeled bele, a konkret valosag egyaltalan nem temasztja ala. Minden normalis szuletesszabalyozasi politikanak egyik celkituzese az, hogy csokkentse az abortuszok szamat.

DRM is theft

(#37) Crystalheart válasza Syl (#35) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Kínában valami ilyesmi van, de nem tudom pontosan a részleteket. Ám az elmaradott területeket ott sem tudják mindig ellenőrizni, és Afrikban egy ilyen törvény konkrétan a családok minimális megélhetését is veszélyeztetné. Az átmenet soha nem leehet ilyen éles. Majd ha kialakul ott is a jóléti társadalom, lesz nyugdíj meg ami kell, akkor nem fognak annyira függeni a gyerekek számától, és nem fognak egyszerűen a munkás kéz meg az öregkoruk miatt tucat gyereket nemzeni. Ha meg nem fog minden másfeledik gyermek meghalni járványokban meg éhségben, akkor meg azért sem fognak. Az egykézés magától is kialakul, ha megfelelőek a körülmények.

[ Szerkesztve ]

(#38) Syl válasza Crystalheart (#37) üzenetére


Syl
nagyúr

Csakhogy ezeken a területeken a jóléti társadalom csakis a nyugati "fejlett" civilizáció rovására alakulhat ki, azt meg az usa/eu nem fogja hagyni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#39) dabadab válasza Syl (#38) üzenetére


dabadab
titán

"azt meg az usa/eu nem fogja hagyni."

Ahogy nem engedte Japanban, D-Koreaban vagy par fejletebb arab allamban sem, ugye, es ahogy Kinaban sem emeltek az eletszinvonalat a nyugati befektetesek.

DRM is theft

(#40) Syl válasza dabadab (#39) üzenetére


Syl
nagyúr

Hát ez az. Maradt india meg afrika. Utána hova viszik a befektetésüket? Ha majd mindenhol megemelkedik az életszínvonal, hol fognak fillérekért iphone-t gyártatni?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#41) dabadab válasza Syl (#40) üzenetére


dabadab
titán

"Ha majd mindenhol megemelkedik az életszínvonal, hol fognak fillérekért iphone-t gyártatni?"

[link]

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#42) k!nG


k!nG
aktív tag

Ha tobbet akarsz tudni Jobs eleterol es munkassagarol a Walter Isaksson fele konyv a nyero. Ez teljes kepet ad.

https://www.behance.net/vargadom

(#43) looser válasza talmida (#26) üzenetére


looser
addikt

Ó, talmida, ha valakiről rosszat írnak, az parlagi stílus? Amiket a cikkíró leírt, linkelve van a szövegben és máshol is olvasható. Az idézeteket szintén nem maga költötte. Ahogy olvasom a wikipédián (a magyar oldalon), már a születése körül is bonyodalmak voltak. A nyíltszívű és széleslátókörű katolikus apuka megtiltotta, hogy egy muszlim férfihoz feleségül menjen a lánya, plusz a kis Steve-et is örökbe kellett adniuk.
Feldmár András jut róla eszembe, többször megemlíti, miszerint egy gyermek a későbbi (születés utáni) életében emlékezik a méhen belül történtekre, s feltehetőleg ez hatott ki Jobs életére is, amikor letagadta a "nem 100 százalék hogy az övé" lányát.
Talmida, Te is elfogadtad Jobsot azokkal a dolgokkal, amelyeket a róla - objektíven - írók említenek, többek közt a Wikipedia.
Gates gazdag családból származik, imád furikázni, sebességet túllépni, ő is egy szóval lesöpör embereket, ötleteket, mégis ezerszer lazábbnak, közvetlenebbnek és szerethetőbbnek érzem őt. Legalábbis a BG és a MS regénye ezt sugallja. Lehet, hogy ezt akarja sugallani. Nem tudom, Gates annak idején valóban lopta-e az első operációs rendszerét; fenti könyv szerint nem, sőt, repülőn fejezte be az IBM hq-ra tartva a DOS első verzióját.
A legnagyobb IT cégek listáját böngészve látszik, hogy az Apple bizony a második helyen van és ez Jobs elévülhetetlen érdeme. Az nyilván a sokadik probléma, ha egyáltalán az, hogy egy szép nagy nemkeresztény ország dolgos munkásai havi 100 dollárért, hatvanórás munkahéten ("Labor practices" bekezdés) rakosgatták össze ezeket az egyébként tényleg remek és mindenki által elérhető termékeket.
Nem tudom Jobs tudta-e, mi zajlik a távol-keleti gyárakban (nyilván igen), de a Foxconn ügyeiről mindenki hallott és ők a legnagyobb Apple alkatrészgyártók. Jobs nyilván nagy ívben tett rá (gondolom, mivel a világsajtóban benne lett volna, ha szól ellene), ez a szeretetreméltó hippi csak csúcson akart tartani egy IT céget, ami CEO-ként a kötelessége volt. Hogy adakozott volna? Nem tudom, Gates-ről tudom. Na jó, mára ennyi. Kapitalizmus? Szeretem! :-)
(Jajj, vagy Michael Moore-t ne?... >:>)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#44) talmida válasza Воланд (#27) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Nálam nem jelenik meg a film. :( Ez lenne az?

Crystalheart Azt el tudom képzelni, hogy Magyarországon ( és szinte az egész világon) ez a tendencia, de ez a belinkkelt kimutatásból nem következtethető, az biztos. :DDD Másszóval, én nem hiszek ennek a sztatisztikai kimutatásnak. ..nyomós okom van rá :DDD A felsorolt egyházak közül az egyik ui biztos, hogy nem precíz adatot közölt. :DDD No, de most nem ez téma, csak megjegyeztem. :B

Mr X Thanks! Kedves Mr X, esetleg olvass el több infót is a témában. Ha nem lett volna bicskanyitogató BG nyilatkozata, akkor talán nem hördültek volna föl olyan sokan. Belinkeltem a commenteket is. Már sokan vitatkoztak az abortusz-törvény helyességéről vagy helytelenségéről, de ilyen mellbevágó, furcsa megfogalmazással még senki nem állt elő, mint BG..

Dany007 Ha valaki tiltakozik egy felvetés ellen, akkor az nem azt jelenti, hogy az ellenkezőjét kényszeríteni akarja. Érted? Te viszont ezt feltételezted rólam. Szóvala ennek a KIS fogalomzavarnak a tisztázása után, ha akarod, tárgyalhatunk tovább. :P Nem fekete-fehér a dolog. Nem csak az abortusz az alternatíva. Az a szegény fiatal lány meg minimum 9 hónap felelősséget vállalhat "baleset" miatt. Erről ez a véleményem. Tehát létezik örökbefogadás is. Örökbeadás.

dabadab "Minden normalis szuletesszabalyozasi politikanak egyik celkituzese az, hogy csokkentse az abortuszok szamat." Bocs, de szerintem nagyon naív vagy. :B

k!nG Ez tényleg érdekesnek tűnik. ;) Megveszem, ha megtaláláom ebook formátumban. :B

looser Kedves looser, előszöris nem a negatív tartalom miatt ment ki a biztosítékom. A trágár szavakat ti már annyira megdszoktátok, hogy talán már észre sem veszitek, sőt, fogadni mernék, hogy fogalmad sincs arról, hogy miről beszélek. :DDD Ami mondjuk harminc éve trágár volt, az ma már kötőszónak számít. ( Crystalheart, a félreértések elkerülése végett jegyzem meg neked, hogy nem azért írtam ki betűvel a számot, mert irodalminak tartom a hozzászólásomat, hanem azért, mert a billentyűzetem magyar ékezetesre van állítva és ilyenkor nincs nullám. :DDD ..legalábbis nem találtam még meg)

Én mindkét zsenit elismerem, csak konstatáltam, hogy az ész nem feltétlenül jelent bölcsességet is. belépő Vagyis a zsenik is tudnak hülyeséget mondani vagy rossz ügyet támogatni. Ha valaki kételkedik a BG-féle kijelentés negatívizmusában, szabadon megteheti. Ha akar, az egyik hírre hallgat az ember, ha meg akar, akkor a másikra. A véleményemet elmondtam, de ezen felül nem célom a győzködés. :B Az viszont biztos, hogy semmi közöm ahhoz, hogy hova adakozik, --csak megdöbbentett. Mindenki arra költi a pénzét, amire akarja. Irígy se vagyok rá. :N

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#45) talmida válasza talmida (#44) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Elnézést kérek a helyesírási hibákért. Pl a belinkelt szót is rosszul írtam az imént. :B

IN GOD WE TRUST!

(#46) dabadab válasza talmida (#44) üzenetére


dabadab
titán

"Bocs, de szerintem nagyon naív vagy."

Meggyozo riposzt, szo se rola! :)

DRM is theft

(#47) looser válasza talmida (#44) üzenetére


looser
addikt

"sőt, fogadni mernék, hogy fogalmad sincs arról, hogy miről beszélek"

Akkor világosíts fel kérlek. Meglep, hogy egy tele pofával röhögő szmájlival zárod le a fenti mondatodat... :(

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#48) talmida válasza dabadab (#46) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Á, nem akartam már jobban belemenni, de mivel olyan nagyon szépen kérted... ;] :DDD

Carol Everett az abortusziparban dolgozott . 4 klinika igazgatója volt. Piszkos információkat tudhatsz meg a történetének az olvasásakort. :((( Elnézést, hogy a story végén Isten is szóbakerül. :B

És most jól figyeljen mindenki, aki eddig pozitívan gondolkodott az abortuszról.
Itt egy rövid kisfim egy szakértőtől, Carol Everett-től..

Akit jobban érdekel a dolog, ugyanerről harminc percben.

IN GOD WE TRUST!

(#49) talmida válasza looser (#47) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Ne, haragudj, de te nagyon fiatal lehetsz, ha ekkora nagy a félreértés köztünk. :W ...nem az a baj, hogy fiatal vagy :DDD

IN GOD WE TRUST!

(#50) looser válasza talmida (#49) üzenetére


looser
addikt

De hiszen nemsokára 18 leszek! Ja, nem is, az 20 évvel ezelőtt volt :-)
Én nem haragszom és remélem Te sem. Különbözőek az elképzeléseink a világ dolgairól és ez talán így is van rendjén.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.