Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bbTamas77


bbTamas77
aktív tag

Én valahogy egy új Maxwell GPU-nak jobban örültem volna.

(#2) tomas51


tomas51
senior tag

Jó lenne belőle egy mobilarena tv bemutató!!

(#3) h-yle


h-yle
addikt

Nem rossz. Ha tényleg frissíti az nvidia akkor lehet lecserélem rá a jó öreg N7-et. Szegény felett már eljárt az idő.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#4) r00r1 válasza bbTamas77 (#1) üzenetére


r00r1
aktív tag

Azt majd a jövő évi shieldben mutatják be. Talán akkor nem lesz akkora szívás az akksi kapacitás sem. :U

@alevan: powertape ;]

[ Szerkesztve ]

(#5) alevan


alevan
őstag

Egy kérdés: ha külön van a tablet és a kontroller, akkor ez hogyan használható kézikonzolként?

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#6) BoC1ka válasza alevan (#5) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Félreértelmeztem a kérdést. :)

[ Szerkesztve ]

YNWA

(#7) Móci válasza r00r1 (#4) üzenetére


Móci
addikt

"Komolyabb terhelés esetén az NVIDIA nem számolt be az üzemidőről."

Hát, gondolom van rá ok... ettől függetlenül nem hinném, hogy 20 perc játék után csutkára lemerülne a gép.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#8) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Szivesen veszek majd ilyet. Remelem az Xcom nagysagrendileg jobban fut majd, mint az N7 2013-on.

I am having fun staying poor.

(#9) mightymo3


mightymo3
tag

Ezek a koncepciók csak felhő alapon életképesek szvsz

(#10) Balathruin


Balathruin
veterán

Van már olyan a fórumon akinek van K1-es tablete, de nagyon gáz az egész. Benchmarkokban mindenhol hűdekirály legjobb pontokat kap, aztán a játékban...

(#11) ceripapa válasza Balathruin (#10) üzenetére


ceripapa
aktív tag

Én attól még megvárnék egy shield-s tablet tesztet is :]

(#12) p87


p87
senior tag

Én rájöttem, hogy android nem való játékra.
Elgondolkodtam, hogy lecserélem az ipad-om egy note 2014-es tabra mert jó lett volna az osztott képernyő és több memória, megnéztem élőben még maga a rendszer sebessége nem is volt rossz, de játékok grafikája összehasonlíthatatlanul pocsék, pl. Real racing 3 olyan recés hogy rossz volt nézni.
Ipad-on nem tudom, hogy csinálják de messze szebbek a játékok.

(#13) vicze


vicze
félisten

Annyit azért nem árt elmondani, hogy nem 100% alap Droid van rajta, hanem azért ki van egészítve egy OpenGL4-gyel és és lehet hogy még CUDA-val is.
"Nvidia also showed off the improvements in games like Half Life 2 and Portal, which run full OpenGL rather than OpenGL ES"

A melegedés meg eléggé várható volt. Nem is értem az nVidiát, mikor a Shiled-be aktív hűtést raktak ebbe meg gondolták, hogy passzívba elmegy az emelt órajelű A15-t megcsapva a Kepler magokkal. :S

(#14) ceripapa válasza vicze (#13) üzenetére


ceripapa
aktív tag

De azért a Xiaomi Mi Pad 8,5 mm vastag a Shield 9,2 mm , már az is elég nagy difi.
Hát igen XD eléggé megcsapatja neki h nem lesz aktív hűtés, vagy ki tudja mit kennek rá hogy ne melegedjen :D .

(#15) vicze válasza ceripapa (#14) üzenetére


vicze
félisten

Remélem ezt nem gondolatod komolyan. :U
0,7mm azért mocsok sokat számít, nem igazán vagy tisztában vele, hogy az mennyi.

(#16) ceripapa válasza vicze (#15) üzenetére


ceripapa
aktív tag

Egy porszem épp befér :D , pont annyit :D

(#18) vicze válasza #32839680 (#17) üzenetére


vicze
félisten

Mint az ott a MiPad-don? :)

(#19) r00r1 válasza Móci (#7) üzenetére


r00r1
aktív tag

17%-kal nagyobb az akku kapacitása, mint a 2013-as N7-nek. Az pedig mennyi időt bír csúcsra járatva? 4 órát? Kösz,maradok a régi N7-nél …
Kezd itt is az lenni,mint anno az okostelóknál. Bika HW, kb. Szünetmentesnek beillő akku

(#21) debrejo


debrejo
senior tag

Ha a tableten játszol, nincs tévére kötve, akkor is a kontrollerrel kell? És azt mégis hogy? Kitámasztod a konyhaasztalon oszt elégörnyedsz? Vagy akkor átalakul tapicskolós "sima" tabletté? Nem értem ebben hol a buli...

(#22) vicze válasza #32839680 (#20) üzenetére


vicze
félisten

Ha megnézed a hátlapon ott van a rézlap amire a fólia átvezeti a hőt, szóval elég jól ki van találva a MiPad hűtése, és hát még így is...

(#23) hibavissza válasza debrejo (#21) üzenetére


hibavissza
veterán

Ez a forgalmazónak és a gyártónak buli. Amúgy vakvágány.

(#24) Drizzt válasza debrejo (#21) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem kell kontrollerrel semmit, a kontroller opcionalis. Gondolom lesz valami modja a legalabb viszonylag fix tablethez csatlakoztatasara. Vagy tenyleg a tv-re kotes marad.

I am having fun staying poor.

(#25) gbors


gbors
nagyúr

nézem, nézem ezt a terméket, de egyszerűen nem tudom értelmezni. kézikonzolnak nem kézikonzol, és a kontrollernek csak akkor van értelme, ha TV-re köti az ember. tabletnek tablet, de tabletet ezer egyéb forrásból is lehet venni, akár hasonló spec mellett sokkal olcsóbban. komolyan nem értem, kinek szánja ezt az nVidia...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#26) Drizzt válasza gbors (#25) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nekem. 300 dollar, eros gpu, neves gyarto. Erre van epp szuksegem. Kontroller nem erdekel, szeretek sokmindent touchscreenen jatszani.

Ha kontrollerezni akarok, Ps4. Ha egerezni, pc. Ha ledogles elott gyors internet/jatek, tablet.

I am having fun staying poor.

(#27) azopi74 válasza alevan (#5) üzenetére


azopi74
addikt

"ha külön van a tablet és a kontroller, akkor ez hogyan használható kézikonzolként?"

4 kézzel :)

(#28) Crytek


Crytek
veterán

Adott egy jó gépe amit még meg is vennék ,de....

" Ezzel kapcsolatban fontos kiemelni, hogy az NVIDIA a Shield támogatását elsődlegesnek tekinti, így számos régebbi PC-s klasszikus portolását szeretnék megejteni, illetve várják a fejlesztők jelentkezését az újabb játékok Shield portjával kapcsolatban" ..... na ez az ami mindig elmarad.

Ha lenne legalább 50 100%-ra eléksézülő régi pc-s port rá már most azonnal előrendelném. De ez a Trine 2 kevés.

Next PC Upgrade: 2022

(#29) gbors válasza Drizzt (#26) üzenetére


gbors
nagyúr

érteném a bevált gyártó + 300 USD kombinációt, de miért jó az, hogy neves, ha tabletes hátterük nincs?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#30) Asrach


Asrach
tag

Nekem tetszik ez a tab.

Már ha kiadnak egy jó tabletet ami stabil nem laggol engem már akkor érdekel az meg már csak hab a tortán ha játszani tudok rajta.

(#31) azopi74 válasza gbors (#29) üzenetére


azopi74
addikt

Apple-nek sem volt telefonos háttere, mikor piacra dobta az első iphone-t ;]

(#32) tjb007 válasza azopi74 (#31) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ja, csak nekik már az első telefonjuk is sikeres volt ;]
Mondjuk ha egyáltalán nem próbálkoznának valószínűleg még rosszabb lenne a helyzetük.

[ Szerkesztve ]

(#33) arty válasza Drizzt (#26) üzenetére


arty
veterán

"szeretek sokmindent touchscreenen jatszani."

alapvetően normálk kontrollerre kitalált játékokat is?!

mazohista-e vaty?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#34) Dr.Anonymus válasza Balathruin (#10) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

Valahogy egy Tegra3-as és Tegra4-es tablettel mögöttem én 100%ig hiszek a fórum társnak :D
befejezhetné már az NVIDIA a mobil processzor gyártást, a processzoraik: lassúak, melegednek, sokat fogyaszanak... a qualcomm köröket ver rájuk :U

még az elvileg tegrára optimalizált játékok se futnak jól rajtuk, a többit kár is említeni :(((

aki tableten akar játszani az továbbra is iPadet vesz, már csak a játék kínálat miatt is

(#35) Balathruin válasza Dr.Anonymus (#34) üzenetére


Balathruin
veterán

Nekem egyik osztálytársamnak Tegra 3-mas 4x HD-ja van, megemlítettem, hogy egyszer CPU+GPU OC-vel 45°C-ig tudtam melegíteni a telót. Ja, neki már 60 is volt. :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36) Drizzt válasza gbors (#29) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Azt messze nem mondanam, hogy tabletes hatteruk nincs. Oke, hogy konkret tabletkent ez az elso toluk, de a fejlesztett jopar chipjuk tabletekbe szamomra boven eleg tapasztalatnak. Mindegy, jovo heten mar lesznek reviewk, handsonok alapjan legtobb oldalnak tetszett. Persze ha megiscsak szemet, akkor nem veszem mwg, de tulajdonsagai alapjan pontosan ez lenne szamomra A tablet. A kovetkezo generacioig. :D

I am having fun staying poor.

(#37) tjb007 válasza Drizzt (#36) üzenetére


tjb007
nagyúr

Második, az első a Tegra Note volt.

(#38) Dr.Anonymus válasza Balathruin (#35) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

hajjaj, én most Asus Transformer Paddal büntettem meg magam, ...hát már nem is mérem, csak igyexek nem hozzányúlni a proci helyéhez :DDD
soha többet NVIDIA, azt hiszem ASUS sem :D

(#39) Alert89


Alert89
tag

Nem 4G akart lenni a cikkben 3G helyett?

Itt 4G-t írnak:

http://mobilarena.hu/hir/eromu_a_jatekra_kihegyezett_tabletben.html

ja és itt is:
http://shield.nvidia.com/gaming-tablet/

(a csak 3G már elég gáz lenne egy csúcs-tabletbe.)

[ Szerkesztve ]

(#40) vicze válasza Alert89 (#39) üzenetére


vicze
félisten

4G-s Icera i500-as, nem is rossz modem, csak az EU frekik hiányoznak persze. :)

(#41) Akula


Akula
őstag

Ezzel a hardverrel 10 órás mozizás egy akksi feltöltéssel?
Valaki mutasson már még egy hasonlót!

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#42) gbors válasza Drizzt (#36) üzenetére


gbors
nagyúr

egy tabletnél szerintem a legkritikusabb (a megfelelő SOC mellett) a jó ergonómia és a különféle tényezők megfelelő egyensúlya. ehhez rutin kell, és ez az nVidiának nem nagyon van (a Tegra Note nekem kimaradt, óriási hullámokat nemigen keltett). persze ettől még lehet jó a tablet, de ez inkább lesz szerencse kérdése, mint a névből fakadó biztonságé.
de ezek szerint Te elhiszed az nVidiának, hogy tud jó tabletet csinálni - végső soron, egyéb területeken letettek már egyet s mást az asztalra. és akkor a 300 USD tényleg nem rossz.

(#31) azopi74: és nem is azért vették az emberek, mert bíztak az Apple-ben, mint gyártóban, hanem mert új volt és szexi. ezt mellé tudják tenni most a zöldek is?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#43) Hintalow


Hintalow
senior tag

Nem igazán látok olyat ebben a koncepcióban, ami igazán ütős lenne.
Tabletként nem kiemelkedő, olcsóbban is van hasonlóan jó teljesítmény, a kontrolerrel való tévén használat is megoldható másoknál szerintem.
Ez is nagyon réteg marad, nem valószínű, hogy megrengetné a piacot.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#44) Duree


Duree
veterán

Nem hinném,hogy nagyon sikeres terméket csináltak volna.Talán még drága is,hát nem tudom,hogy venném vagy nem.De inkább nem.

duree54

(#45) Drizzt válasza gbors (#42) üzenetére


Drizzt
nagyúr

En bizok benne. Persze azert review-kat megvarom, amugy is legkorabban akkor lesz lehetosegem venni, ha mennem kell Usaba, de meg nem biztos, hogy kell.

I am having fun staying poor.

(#46) khes


khes
tag

Ennyi negatív hozzászólást még nem nagyon láttam... Komolyan, mondjatok egy tabletet, amit meg tudok venni 300 USD-ért és "közel" ilyen a sebessége, szoftveres támgatttsága és felszereltsége. Meg azért cuki, hogy a kedves cikkíró rengeteg olyan feature-t kihagy, amiért én meg akarom venni ezt a tabletet. Ilyen például a Shadowplay, Netflix és Twich-es stream-elés, elsőként mobil készülékről. Plusz ott van a 2 db előre néző hangszóró és 16:9-es képkiosztás, végre egy "high end" tablet nem 4:3-al. :(((

Sokan panaszkodtatok, hogy ratyi VOLT az nVidia előző tegra sorozatai, játékok terén és hogy az iPad mennyivel jobb és szebb képet ad. Nyilván szebb képet ad, ha csak 3 OS-re és 3 külön fajta chipre kell fejleszteni!!! Meg nem hiszem, hogy a legerősebb mobil gpu olyan ritka szar minőséget tolna ki magából játékok alatt. Például a M&B, HL2 és a Trine2 szebb minőségben fut ezen a tableten, mint anno a régi gépemen (Mellesleg jön a War Thunder... :C ). És ha sikerül az nVidiának bevásárolnia magát a fejlesztők közé, ahogy a PC-s fronton is tették, akkor tuti, hogy K1-re fognak kijönni a legszebb játékok, csak ki kellene használni azt a 192 magot, a rengeteg támogatott API-t és egyebeket.

JA, és a kontroller csak egy FEATURE!!! Ha nem kell, nem veszed meg. De szerintem PC-hez is használható lesz, mert x360-as kiosztása van és normális ravaszai. :R

[ Szerkesztve ]

(#47) Balathruin válasza khes (#46) üzenetére


Balathruin
veterán

Sokan panaszkodtatok, hogy ratyi VOLT az nVidia előző tegra sorozatai
Szerencsére nem én tapasztaltam, de ez is az. :U

[ Szerkesztve ]

(#48) khes válasza Balathruin (#47) üzenetére


khes
tag

Hanem ki? Tényleg kíváncsi vagyok. Meg konkrétan mi. Szarkazmus off. :D

(#49) Asrach


Asrach
tag

Szerintem is jónak tűnik ha már kapok egy jól működő tabletet én boldog leszek és minden esély megvan rá

(#50) malomkaorm válasza bbTamas77 (#1) üzenetére


malomkaorm
tag

Ha tablet kell, veszek tabletet...

Üdv.: Dani

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.