Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

De kell a w10 hogy könnyebben lehessen adatokat lopni az userektől és eladni jópénzért.
OFF

Nekem tetszik a W10. Igaz nem fő rendszernek.
Windows nem az egyetlen rendszer a világon.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#2) t72killer válasza Klaus Duran (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, most mérem fel a terepet, mit lehet Ubuntu+Xubuntu téren alkotni:R. Minden gépet nem fogok linuxosítani a háztartásban, mert a linux alatti office-megoldások elég gázak, de a HTPC/háziszerver tuti 100%, hogy pingvin-hatáskör lesz.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) Klaus Duran válasza t72killer (#2) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Van kisördög is a pingvinen kívül. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#4) 8th


8th
addikt

Rohadtul túltolta az MS ezt az erőszakos Win10 sulykolást. Olyan ez az egész mint amikor egy ötévesnek gyógyszert próbálsz beadni. Minél inkább le akarnád nyomni a torkán annál inkább tiltakozni fog ellene. Dugják fel maguknak a Win10-et. Kipróbáltam egyébként valóban nem rossz de számomra semmivel nem nyújt többet mint a 7 úgyhogy marad ez. Pont. Kész röhej de már odáig jutottunk, hogy ki kellett kapcsoljam a WU-t nehogy asszonypajti "felelőtlenül" kiikszelje a frissítő ablakot ez a szar meg sunyin felkússzon mert nincs kedvem nulláról telepíteni a gépet.
Amúgy igen valószínűnek tartom, hogy hamarosan végleg bezárom az ablakot. Játszani nagyon régen nem játszom már semmivel és egyetlen windows only programot sem futtatok szóval felesleges tovább maradnom. Soha semmi problémám nem volt egyetlen általam használt windows verzióval sem de ezt az üzletpolitikát sajnos már nem veszi be a gyomrom.

[ Szerkesztve ]

(#5) Viktor77


Viktor77
titán

GWX Control Panel, azóta sem láttam semmit a Win10-ről.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6) t72killer válasza Viktor77 (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Noigen, csak az ilyen 3rd party buherátorokat nem szeretem. Akadt már jópár verzió, ami ugyanúgy kémkedett, mint a win10.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) Dave™ válasza t72killer (#2) üzenetére


Dave™
nagyúr

Hajrá, nekem is a Windows 10 volt a motiváció, hogy otthagyjam a fenébe az egész MS platformot (NAS-on meg HTPC-n előtte is Linux volt). Az Office 2010 32 bites verziója megy gond nélkül Ubuntu-n emulált környezetben, ha meg más kell akkor arra ott egy virtuális gép. Már annyi Windows is bőven elég, amit a VM-ben látok, örülök hogy máshol nem kell használni :)

(#8) t72killer válasza Dave™ (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jogos, VM-be is lehet dobozolni ezt a kacatot. Videószerkesztéshez is lehet megtaláltam az alternatívát.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) #56573440 válasza t72killer (#2) üzenetére


#56573440
törölt tag

házi szerver mit csinál? xpenology nem játszik rá? nálam az viszi a nas/adatmentegetős/ftp/web szervert, plex szerver tolja ki róla a htpc-nek a cuccot borítóval mindennel, gyak a synology féle dsm "ingyenes" változata...

a "htpc" meg egy rasplex raspberry 2-őn, de van plex vagy kodi alapú disztró amit kívánsz

összelökni 0 pingvin tudás volt és 10 perc kb :D

[ Szerkesztve ]

(#10) t72killer válasza #56573440 (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nyomtató+Fájlmegoszt a családi gépek között, mellette HTPC-ként/mozigépként szolgál, néha általános gépként is, ha nem kell a főgép ereje.

Szerverfeladatok közül az FTP+samba elég.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) spammer válasza t72killer (#8) üzenetére


spammer
veterán

Esetleg Openshot vagy Kdenlive (ezeket használják sokan, de van még pár videós cucc: [link])

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#12) #56573440 válasza t72killer (#10) üzenetére


#56573440
törölt tag

Jah hát akkor xpeno kiesett. az nem kezel semmilyen lejátszót vagy videokimenetet úgy alapvetően nagyon, azt hittem külön van a kettő :D Az se általános gépnek, se htpc-nek nem lenne neked jó :D

(#13) t72killer válasza #56573440 (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jaja:K már így is elég sok a "doboz" a háztartásban, egy gépbe kellett sűrítenem a kettőt. A médialejátszás miatt a windows is játszott, de mire legközelebb 3D filmet fogok nézni, addigra a kodi is tudni fogja ezt/ill arra az 1-2 filmre a windowsos főgépet is beköthetem (ha azon 1évnél tovább él a win10;]).

#11: köszi, körülnézek:R

Fotóra a rawtherapee egész jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) Dhampir


Dhampir
félisten

Újabb sütetű hardverekkel gyakran szokott gond lenni, mert a Linux meglehetősen "hardver-érzékeny", viszont, ha valaki ért a barkácsoláshoz, akkor talán egzotikusabb vasra is kikalapálhatja a működéshez szükséges dolgokat.

A Windows előnye bizonyos gépek esetén, hogy adott a teljes körű driver-támogatás.

(#15) FLATRONW


FLATRONW
őstag

A netbookomon csak azért nem használok Linuxot, mert valamiért csak fele sebességgel képes a hálózati kártya fájlokat másolni 2 gép között. Asztalin pedig a játékok miatt.

Én a Win 10-re frissítést a következő regisztrációs adatbázis módosításokkal tiltottam le:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate]
“DisableOSUpgrade”=dword:00000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\OSUpgrade]
“ReservationsAllowed”=dword:00000000

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Gwx]
“DisableGwx”=dword:00000001

(#16) t72killer válasza FLATRONW (#15) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az a gond ezekkel a különben kóser védekezési megoldásokkal (pár frissítés letiltása, registry-kulcsok hozzáadása), hogy a M$ újabb és újabb frissítéseket ad ki, hogy tolja a gwx-et. Ha nem tudja az ember a havi fixekről, hogy nincs-e közéjük rejtve (mert valami "véletlen" folytán "ermészetesen" elfelejtik a kb-cikkbe beleírni, hogy a win10-ről szól) egy újabb gwx revízió.

Amúgy igen, a hardveres problémák kiüthetik a linuxra térést, meglátom, hogy alakul a dolog. Úgy néz ki, hogy a háztartásban alaposan kordában tartott win10 és linux gépek maradnak csak.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) D1Rect


D1Rect
félisten

Megirigyelték a mobilüzletág lendületét.

(#18) Dhampir válasza D1Rect (#17) üzenetére


Dhampir
félisten

A lendületet csak nehogy ez a tolóerő biztosítsa. :D

[ Szerkesztve ]

(#19) #19617792 válasza t72killer (#16) üzenetére


#19617792
törölt tag

nálunk például az a pár gép ami van, az én asztali PC-men kívül mind Xubuntut futtat egy jóideje, de kopp-kopp, legfeljebb apró, félperces problémák adódtak eddig (az is inkább user error szintjén). 3 asztali PC és egy notebook. hardveres probléma nem volt egyiknél se, bár mind Intel CPU és Intel grafikus lassítós...

(#20) andris1602


andris1602
aktív tag

Én a magam részéről érdekesen reagáltam le a frissítési mizériát.. Egyrészt érdekelt a win10, másrészt nagyon de nagyon unszimpatikus volt a hozzáállásuk, így lefrissítettem a privát gépemet, majd feldobtam mellé egy linuxot, és már az esetek 90%ban azon oldok meg mindent. Egyébként kezdő linuxos vagyok, de bejön, szóval marad. :) a statisztikában azért jól mutat, hogy egyel több gép frissült, de bekaphatják ;]

Ami a munkás gépeket illet (spec irodai programokkal), kénytelen voltam letiltani az összes frissítést. :W

[ Szerkesztve ]

(#21) Dhampir válasza #19617792 (#19) üzenetére


Dhampir
félisten

Lehet, hogy rápislantok a Xubira, valahogy az új Unitys összeállítás nálam nem szuperál jól a laptopon, csak a Gnome alap hiányozna a megszokott programokkal.

(#22) #19617792 válasza Dhampir (#21) üzenetére


#19617792
törölt tag

a Unity "kicsit" erőforrás igényesebb valóban, illetve a 16.04-ben már benne a Wayland grafikus render réteg is (ami helyenként jó, helyenként retard), amit vegyünk alpha verziónak, előfordulhat hogy nem működik.
a Xubuntu jó, bár nem kifejezetten szép, effektek kb. nincsenek, illetve hardvertől/driverektől függően előfordulhat képtörés (screen tearing, amióta létezik Xrender és XFCE probléma, állítólag javítva van), utóbbit Compton telepítésével nagyon szépen meg lehet oldani, az kicsit használja a GPU-t, de ahogy láttam normál használat esetén meg se érezni...
ha csak alap Gnome környezet kell, akkor Ubuntu GNOME edition, vagy ha klasszikus Gnome kell, akkor MATE - Ubuntu MATE edition.

[ Szerkesztve ]

(#23) spammer válasza Dhampir (#21) üzenetére


spammer
veterán

"csak a Gnome alap hiányozna a megszokott programokkal"

Nem értem, milyen programok hiányoznának? Ugyanazokat tudod futtatni Xubuntu alatt is meg Ubuntu alatt is. Vagy valami Unity-specifikus dolog hiányozna? De ha már GNOME-ról van szó, akkor van Ubuntu GNOME is.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#24) Dhampir válasza spammer (#23) üzenetére


Dhampir
félisten

Vannak kimondottan Gnome-ra szánt alkalmazások is egy komplett Gnome-os környezetben összerendezve, így nem kell összevadászgatni, valamint más az alapértelmezett fájlkezelő is, stb., vagyis minek csinálnék hibrid, összekutyult rendszert, ha inkább a Gnome-környezetet szeretném látni.

Az Ubuntu Gnome nem rossz, de inkább a Unity vált be, szeretem átlátni az asztalt és már megszoktam, a hibái ellenére.

Na, majd ha megjelenik a javított Xenial, akkor visszasomfordálok rá, vagy pedig lecserélem a jelenlegi hardvert (ha megveszi valaki), és akkor egy faék egyszerűségű konfigurációra biztosan gond nélkül fel tudom majd tenni a legújabb kiadást is.

A legutóbbi PCLinuxOS Mate a Vulkan Island (?) driverrel szépen ment, de feltelepítés után az alkalmazások valami bug miatt nem voltak hajlandóak elindulni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.