Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Talán nem az abszolút közízlésnek megfelelő, de azért remélem pár embernek tetszeni fog :)

(#2) [balu]


[balu]
tag

A szám választásokkal nem feltétlenül értek egyet, szerintem vannak sokkal jobbak is, viszont jó lista! :)

Szerk.: A képeket nem látom.

[ Szerkesztve ]

(#3) Szten Márs válasza [balu] (#2) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Valószínűleg az extra.hu nem jön be neked valamilyen oknál fogva. Lehet átrakom őket prohardveres tárhelyre, az a biztos.
Amúgy milyen számokat választottál volna az egyes előadóktól?

(#4) [balu]


[balu]
tag

Epicatól vagy a Blank Infinity vagy a Chasing The Dragon lett volna a befutó, Nightwish számok közül valószínűleg a Ghost Love Scoret választottam volna. Within Temptationt valamiért annyira nem szeretem, így ott nem tudok mit mondani, a Goo Goo Dollst se igazán ismerem, Tarjatól pedig kifejezetten tetszik a választásod. :)

[ Szerkesztve ]

(#5) Szten Márs válasza [balu] (#4) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

No, elvileg most már látnod kell a képeket - ugye gyakorlatilag is látod őket?

Epicától ezer millió szám lett volna, amit közel áll hozzám, Never enough, Cry for the moon, a Blank infinity is nagyon ott van a szeren, valóban, és a Tides of time az új albumról. Bár az Unleashed sem lett rossz :DDD Az Illusive consensust említettem? Vagy a The phanton agony-t? De igazából az összeset fel lehetne sorolni.

Nightwishtől a a Wish I had an angel, az End of all hope, a High hopes és természetesen a Sleeping sun abszolút toplistások. A sleeping sun egy gyönyörű szám, úgy, ahogy van, nagyon gondolkoztam, hogy az Everdream, vagy az legyen-e a befutó. De ahogy írtam, Nightwishnél is felsorolhattam volna akár az összeset :)

[ Szerkesztve ]

(#6) [balu]


[balu]
tag

Bizony, most már tényleg látom őket. Mind Epicatól mind Nightwishtől számtalan számot lehetett volna választani, viszont hozzám azok állnak a legközelebb, amiket írtam. :)

(#7) Szten Márs válasza [balu] (#6) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát igen, ezért mondtam (többek között), hogy nehezebb top 5-öt összeállítani, mint gondoltam. Nem tudom ott voltál-e Zánkán, de az a Solitary Ground nagyon odab.szott. Illetve az egész koncert, úgy, ahogy volt, de mégis az volt a tetőpontja, és pont ezért választottam ezt a számot. Nagyon sajnálom, hogy Miskolcon nem énekelte. Azt meg még jobban sajnálom, hogy amikor Zánkán voltak, még nem volt kész az új album. Remélem 2010-ben is jönnek hozzánk és hallhatjuk az új számokat is élőben :K

(#8) #53246592


#53246592
törölt tag

a zenei stilus bejön, bar en mas szamokat valasztottam volna.
nekem volt szerencsem latni Tarjat a Nightwish-sel meg 2003(?)-ban, eleg lenyugözö volt produkcio volt.
2006-ban voltam egy fesztivalon ahol fellepett az Epica, de valahogy kimaradtak, talan utközött az idöpont az Opeth-tel vagy az Arch Enemy-vel :)

(#9) Szten Márs válasza #53246592 (#8) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát igen, 2003-ban még szép idők jártak :K (Ábrándosan sóhajtozó smile nincs :DDD)
Opeth, Arch Enemy? Azok azért egy kicsit más stílust képviselnek, bár amennyire én meg tudom ítélni, igen jól csinálják azt, amit :K

(#10) #53246592 válasza Szten Márs (#9) üzenetére


#53246592
törölt tag

az Arch Enemy tenyleg nagyon mas, de elötte nem sokkal lattam töluk videoklipet, es annyira lenyugözött Angela, hogy mindenkeppen latni akartam. Majdnem sikerult megerintenem is :Y :DD
az Opeth meg az abszolut no.1, egyertelmu hogy öket valasztom, barki is jatszon a masik szinpadon :)

(#11) venember83


venember83
nagyúr

Az Epica ismeretlen volt, a lista további része kevésbé, kösz az ajánlást, már hiányzott valami Nightwish-pótló, ideje megismerni az Epica munkásságát.

(#12) Szten Márs válasza venember83 (#11) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mondjuk a Nightwisht nem jellemezte a death vokál, itt viszont azért elég sok számban lesz - úgy gondolom ez azért elég nagy vízválasztó sokaknak.

Amit tudok ajánlani feltétlen:
Tides of Time - akusztikus verzió - egyszerűen gyönyörű. Aztán Cry for the moon és természetesen Last crusade, a Kamelottal közösen pedig a The haunting - az egyik abszolút kedvenc szám. Aztán persze amit csak találsz. Kiváncsi vagyok a death vokál be fog-e jönni :D

[ Szerkesztve ]

(#13) #53246592 válasza venember83 (#11) üzenetére


#53246592
törölt tag

"Nightwish potlek" gyanant ajanlhatom a Battlelore-t is. Mondjuk ebben is van hörges :)

(#14) venember83 válasza Szten Márs (#12) üzenetére


venember83
nagyúr

Death vokál? :F

(#15) Szten Márs válasza #53246592 (#13) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Wow, nem is ismertem ezt az együttest :Y
Na, meghallgatom, hogy milyen zenét is csinálnak. Annyit már hallok, hogy ha valaki Nightwish-pótléknak operás énekhangot keres, akkor nem az ő képükben fogja megtalálni azt, amit keres. Esetleg a Coronatust érdemes meghallgatni - két csaj énekel, az egyik ugyan nem operásan, de a másik igen, és ennek a kettőnek az elegyítésével baromi jó keveréket kaptunk: [link]

(#16) [balu]


[balu]
tag

Nightwish pótléknak talán még az Amberian Dawn nevű együttes is elmegy, az énekesük valami hihetetlenül jó. :)

[ Szerkesztve ]

(#17) Szten Márs válasza venember83 (#14) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hörgés. Pl itt találhatsz az Epicánál: The Obsessive Devotion De pl, a Cry for the moon-ban is van, amit linkeltem. Meg elég sok számban. Élőben amúgy baromi jól csinálja Mark Jansen alias hörgős állat :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18) #53246592 válasza Szten Márs (#15) üzenetére


#53246592
törölt tag

Ok, Kaisa nincs Tarjaval egy szinten enekhangban, de az összkep az eleg wow. Nekem a billentyus csaj jobban bejön, persze szigoruan csak zenei szempontbol :U Ja, es ök is finnek, talan ezert erzem öket Nightwish közelinek :)

(#19) venember83 válasza Szten Márs (#17) üzenetére


venember83
nagyúr

Akkor így mondjad, bazzeg. :DDD

(#20) Szten Márs válasza venember83 (#19) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szerintem ha odaértél volna egy számban a hörgéshez, úgyis leesett volna ;]

berci:
Na igen, de Tarjával kevesen vannak egy szinten énekhangban, úgy gondolom, legalábbis a könnyűzene világában. Bár lehet csak nekem van botfülem, de szerintem nem semmi, amire képes.

[ Szerkesztve ]

(#21) venember83 válasza Szten Márs (#20) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem esett volna le, mert death vokált vártam volna, nem hörgést. :DDD

(#22) nyunyu válasza Szten Márs (#5) üzenetére


nyunyu
félisten

Nightwishtől a ... a High hopes ... abszolút toplistások.

Szerintem baromira nem illik ahhoz az erzelgos szamhoz, ahogy a Nightwish erobol probalja eloadni. :(

Hopp, pont most ert oda a Pulse DVD a High Hopes-hoz :D

Sot, Gilmour mostani koncertjein akusztikus gitaron tolja, ugy meg szebb a szam. (2002 London,2006 London, 2006 Gdansk)

(Mas kerdes, hogy nalam meg mindig nem fer be a Pink Floyd top10-be ez a szam, tul eros a felhozatal. :DDD )

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23) Szten Márs válasza nyunyu (#22) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nyílván ez szubjektív :) Én nem érzem, hogy túl sok lenne az erő. Viszont egy bizonyos: ha már Tarját elvesztették, legalább Marco ottmaradt, és az ilyen számoknál egészen olyan érzésem van, hogy bizony tud énekelni. Aztán láttam pár olyan felvételt az új felállással, amikor meg azt éreztem, hogy Anette megérkezésével párhuzamosan el is felejtett :DDD

(#24) venember83 válasza nyunyu (#22) üzenetére


venember83
nagyúr

Akusztikus gitárral meg túl erőtlen, szerintem.

Különben a The Gathering ex énekese, Anneke Giersbergen ad elő egy jó duót a Within Temptation zenekarral, Somewhere, több koncerten is bemutatták.

[ Szerkesztve ]

(#25) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Szerintem én nem tudnék Top 5-öt felállítani számokból. Előadókból talán tudnék ötös listát készíteni, de Top 5-öt...nagyon-nagyon nehezen.

(#26) Szten Márs válasza venember83 (#24) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Huhh, meglincseltek, ha azt mondom, hogy nekem Anneke hangja nem jön be? Elhiszem, hogy tök jól tud énekelni, szigorúan szubjektív szinten nem annyira passzol az én ízlésemhez a hangja. Ehhez a dalhoz különösen... furcsa.

(Nem hiszem el, hogy mindegyik hsz-emben vétek valami idióta hibát, hogy aztán szerkeszthessem :W )

[ Szerkesztve ]

(#27) venember83 válasza Szten Márs (#26) üzenetére


venember83
nagyúr

Hehe, [Szerkesztve]-fóbiád van?

Lincselés nem lesz. Még. De vigyázz. :U

(#28) Szten Márs válasza venember83 (#27) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, készen vagyok attól a felirattól, mert azt sugallja, hogy tartalmilag változtattam a hsz-t, pedig az esetek többségében csak elírásokat javítgatok. (Most is azt hittem, hogy úgy lesz, aztán mégis átírtam egy mondatot némileg :DDD)

Egyébként meg gyorsan futok :P

(#29) nyunyu válasza venember83 (#11) üzenetére


nyunyu
félisten

hiányzott valami Nightwish-pótló

Haggard?

Ket headbang kozott hegedu+operaenekes :DDD

(Tavalyi albumjukat mondjuk jol elqrta a hangmernok :( )

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30) venember83 válasza Szten Márs (#28) üzenetére


venember83
nagyúr

Romok közt is tudsz gyorsan futni? [link]

(#31) Szten Márs válasza nyunyu (#29) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ööö, hát nem tudom, nem vagyok benne biztos, hogy rokonok zeneileg a Nightwishsel (te jó ég, ezt hogy kell írni? :DDD). Nekem amúgy kissé ömm... furcsa ez a stílus, vagy inkább az a nagy egész ami a különböző stílusokból összeáll a zenéjükben.

venember83: Hogyne, úgy a legjobban ;) Thx a linket!

(#32) #53246592 válasza [balu] (#16) üzenetére


#53246592
törölt tag

a youtube a belinkelt Battlelore szam vegen pont egy Amberian Dawn szamot ajanlott nekem, na meg egyet a Xandria nevu zenekartol :)

Szten Márs:
Ez a Coronatus igeretes, meghallgatok majd egy teljes albumot töluk.

Amugy van jonehany zenekar meg amelyek nöi enekkel nyomulnak es nagyon bejönnek: a fentebb emlitett Xandria es Amberian Dawn, a Sirenia, Ayreon, Ambeon, Stream of Passions na meg persze a Therion.

(#33) #53246592 válasza venember83 (#14) üzenetére


#53246592
törölt tag

ja, a death vokal kifejezesröl, ha nem tudnam hogy ez a death metalos hörgesre utal, akkor inkabb az In the woods... enekesnöje jutna eszembe. Idönkent tenyleg ugy visit mintha eppen halalan lenne ;]

(#34) Szten Márs válasza #53246592 (#32) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, nagy részüket ismerem, és határozottan vannak köztük bejövősek, de azért ami részemről a "mainstream" az ott látható az írásomban :)

A Xandria egy furcsa állat, alapvetően tetszik, de élőben valahogy nem érzem, hogy lenne benne erő. Illetve, hogy lett volna a régi énekesnővel. Volt mostanság valami énekesnőváltás ügylet ott, és tőle (már az új énekesnőtől) nem emlékszem, hogy bármit hallottam volna, főleg nem élőben - nem igazán követem egy ideje az együttes pályáját.

A Coronatust meg tényleg érdemes megismerni, igencsak jól nyomják. :K

[ Szerkesztve ]

(#35) venember83 válasza Szten Márs (#31) üzenetére


venember83
nagyúr

Jól írtad: "A -val, -vel és a -vá, -vé rag a mássalhangzót jelölő nem magyar betűre vagy betűkapcsolatra végződő idegen közszavakhoz és tulajdonnevekhez úgy járul, hogy v-je teljesen hasonul az utolsó kiejtett mássalhangzóhoz: Andrićtyal, Balzackal, pechhel, Bachhal, Greenwichcsel, Steinbeckkel, Engelsszel, hertzcel, fixszel, fixszé, ortodoxszá, Félixszel, Marxszal stb."

forrás: A magyar helyesírás szabályai, 11. kiadás, [link]

Eddig az Amberian Dawn a legjobb Nightwish-pótlék. Bár mondjuk messze áll tőlük, de ez van, ha nincs ló, jó a szamár is.

(#36) #53246592 válasza nyunyu (#29) üzenetére


#53246592
törölt tag

akkor mar sokkal inkabb Therion. Mondjuk ök megalljak a helyuket magukban is, nem csak potlekkent.

Szten Márs:
A Xandriat meg nem lattam elöben, itthon hallgatva "masodlagos" kedvenckent tetszik.
Az Amberian Dawnt lattam tavaly elöben, pont a Battlelore elött (utan?), eleg jok voltak. A Battlelore viszont ezen a koncerten minden kritikan alul teljesitett, töluk egyebkent az masodik es harmadik albumot ajanlom leginkabb.
Viszont arrol a fesztivalrol volt egy harmadik zenekar akik koncerten voltak nagyon jok, mindjart keresek töluk valamit.

[ Szerkesztve ]

(#37) venember83 válasza venember83 (#35) üzenetére


venember83
nagyúr

Vagy nem:

Ha az idegen írásmód szerint írt közszó vagy tulajdonnév végén hangérték nélküli (ún. néma) betű van, vagy ha az utolsó kiejtett hangot betűknek bonyolult, írásrendszerünkben szokatlan együttese jelöli, akkor a magyar toldalékot mindig kötőjellel fűzzük a szó testéhez: guillotine-t, monsieur-nek; Glasgow-ban, Iaşi-nál, Loire-on, Montesquieu-nek, Montreux-ig, Peugeot-t, Rousseau-val, Voltaire-é; stb.

Imádom a magyar helyesírási szótárat. :))

kieg.: Még jobban imádom az impotens PDF-importot. :U

berci: Therion az nem pótlék. :N

[ Szerkesztve ]

(#38) nyunyu válasza #53246592 (#32) üzenetére


nyunyu
félisten

Amugy van jonehany zenekar meg amelyek nöi enekkel nyomulnak es nagyon bejönnek: a fentebb emlitett Xandria es Amberian Dawn, a Sirenia, Ayreon, Ambeon, Stream of Passions na meg persze a Therion.

Xandria-t is akartam linkelni.

Tobbit meg lecsekkolom en is, bar Ayreont mar rongyosra hallgattam. :DD

Esetleg csajos vonalon ott van meg a Lunatica meg Evanescence is.
(jol van, harmadszorra csak sikerult kibetuznom :W )

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#39) Szten Márs válasza #53246592 (#36) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, ez a "magukban is helyt állnak" kifejezés azért mutatja, hogy a "pótlék" egy szvsz nem ideillő szó, kissé pejoratív felhanggal.
A Nightwish talán nem véletlenül lett olyan híres, amilyen, nem véletlenül ők a NIGHTWISH. Pontosabban ők voltak. Nyílván sokan, sokszor próbálták kikeverni azt a süteményt, amit a Nightwishnek sikerült, de hiába látható jól a recept, mégsem nagyon ment ez még senkinek. Még többen próbálkoznak másféle recepttel, kicsit többet ebből, kicsit kevesebbet abból, amabból meg kicsit másfajtát - na ebből lesznek a furcsaságok, mint a Haggard.
Ezeket az együtteseket - Epica, Coronatus, akármi - természetesen önmagukért érdemes hallgatni, nem azért, hogy valamiféle egykori, talán erős szó, de legendás hangzást, összhatást megpróbáljunk pótolni - szvsz. Az Epicára sem gondoltam soha úgy, mint Nightwish-pótlékra, vagy akár utánzatra sőt, ha megnézitek a TOP5-öt, nekem szigorúan szubjektív okokból (Simone hangszíne, amit egyáltalán nem képes visszaadni egyetlen felvétel sem, és aki nem hallotta élőben, az aligha ismerheti a teljes valójában) ott csücsül a trónon. Szóval szvsz pótlék nem létezik. Egyéb jó zenekarok léteznek, egyéb jó számokkal. Ha mégis pótlékként gondoluk rájuk, akkor ott gond van. Vagy a zenéjükkel, vagy a zenéjükhöz való hozzáállásunkkal.

Pár éve amúgy a műfajt nem ismerő emberek nagy része, amikor mutattam nekik Epicát, vagy Withint, kapásból rámondták mindkettőre, hogy Evanescence-utánzat. Szerintem még a Nightwishre is rámondták volna gátlástalanul :O :DDD Ez ugyan nem tartozik a fenti témához, csak eszembe jutott, mert kb. 10-ből 9 így reagált élből és nem igazán tudtam, hogy ez most nevetséges, vagy siralmas inkább.

[ Szerkesztve ]

(#40) Csepe


Csepe
aktív tag

Ha már a Nightwish pótlékoknál tartunk, akkor ez is elfér itt bőven: Sirenia. :D

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#41) venember83 válasza Szten Márs (#39) üzenetére


venember83
nagyúr

Hát de ha Evanescence-másolat, akkor mit mondjanak? :DDD Mondjuk a Within elég sokat szívott a Nightwish legendából, legalábbis fellépés és hangulat szempontjából.

(#42) #53246592 válasza nyunyu (#38) üzenetére


#53246592
törölt tag

Ambeon & Stream of Passions: az Ayreon föemberenek projektjei :)
A Sirenia hasonlit talan legjobban az Epica-hoz, legalabbis szerintem.

Ezt a Lunatica-t megnezem majd magamnak. Vagyis meghallgatom.

Na amit fentebb emlitettem, az a Kivimetsän Druidi lenne, nem talaltam igazan meggyözö szamot töluk a youtube-on, de azert ez sem rossz.

(#43) Szten Márs válasza venember83 (#41) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

:O
Szerintem most megyek lefeküdni inkább :DDD
(Az opera és death vokálokkal egyszerre operáló szimfónikus metál pl. tutira valamiféle "gótikus"-nak nevezett, furán poppos izé utánzata :U Bár gondolom poén volt, pls erősíts meg, bár a smile a mondatod végén azért csak-csak arra enged utalni, legalábbis a remény megvan :D)

[ Szerkesztve ]

(#44) Eagle16


Eagle16
addikt

Látom már volt róla szó, de azért belinkelem.

Therion - The Rise of Sodom and Gomorra

Ezenkívül még Sirenia, Nightwish, Rhapsody megy általában, ezeket ismerem és szeretem hallgatni.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#45) #53246592 válasza Eagle16 (#44) üzenetére


#53246592
törölt tag

Hat igen, a Theriont lehetne linkelgetni, kapasbol az összes szamot a Vovin-röl, meg a többi albumrol is jo sokat :) nagyon ott vannak a szeren - egyszer szivesen megneznem öket elöben, persze ugy hogy hozzak magukkal a szinfonikus zenekart + korust + opera enekeseket :D

(#46) venember83 válasza Szten Márs (#43) üzenetére


venember83
nagyúr

Ha már össze-visszaszerkeszted a hsz-eid, akkor mégis jobb lefeküdni. :DDD

Igen, csak poén volt.

(#47) nyunyu válasza Szten Márs (#43) üzenetére


nyunyu
félisten

Operaenekes temarol jutott eszembe a Haggard. :D

Tavalyi koncertjukon sulyos volt, amikor a csaj a derekig ero hajaval beallt headbangelni, meg a tenor csavo produkcioja sem volt semmi. (O pont nem enekelt a belinkelt videoban)

Elobb YT video keresesekor olvastam egy frappans definiciot rajuk: progressive folk metal ;]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#48) Szten Márs válasza venember83 (#41) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Withinre meg:
"Before there was Amy Lee and Evanescence there was Sharon den Adel and Within Temptation. Within Temptation is a Dutch import from the Netherlands who have grown considerably since their debut album Enter in 1997. The band has shaken off its early gothic leanings for a broader sound. Says vocalist/founder Den Adel, “we consider ourselves more a symphonic rock/metal band … we are in my opinion no gothic band.” [link]

Diszkográfiát érdemes nézni, az Enter a Withintől 1997 áprilisában jelent meg, míg az Evanescence első próbálkozása, az Evanescence EP 1998 decemberében, tehát majdnem 1999-ben.

Hogy a Nightwishtől ki mit vett, az egy teljesen más kérdés, nem is attól kapok agygörcsöt :D

Szerk (na most meg te kényszerítessz szerkesztésre :DDD):
Oké, sejtettem, de azért a további félreértések elkerülése és a helyzet tisztázása végett most már bent hagyom ezt a szösszenetet, ha már bemásoltam :)

[ Szerkesztve ]

(#49) k_laci


k_laci
tag

hmm, jó kis lista, grat :) Valami hasonlót én is összerakok itt, csak rövidebben..

#1 : Children of Bodom : Downfall [link] - a szövege miatt, a dallama, a szóló.. kedvenc. :C

#2 : Metallica : One ( S&M ) [link] - ez a szám eredetiben is jó, de a szimfonikusokkal együtt valami eszméletlen.. ebben is marhajó a szöveg, a ' hangulat ' , az egész..

#3 : Rammstein : Wo bist du [link]
- nemrég szakítottam a barátnőmmel..

#4 : Sonic Syndicate : Denied [link]
- mert csak :D

#5 : Evanescance : Whisper [link]
- mert k*rva jó hangja van Amy-nek

+ rengeteg számot imádok, de ezek jutottak kapsából eszembe :)) ( pl ha már szóló akkor Kissing the shadows 2:44-4:39 :Y
< és akkor punk számokat még nem írtam a listába :) >

(#50) Szten Márs válasza k_laci (#49) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Thx!
Volt egy idő, amikor én is szívesen hallgattam Evanescence-t, ez kb akkor szűnt meg, amikor Ben Moody kilépett a csapatból. Furcsa módon, amikor néha megnéztem olyan egy éve körül egy-egy élő felvételt (ez kicsit tudathasadásosan ellentmondásos szóösszetétel, de nem gond :D ) úgy tűnt, mintha Amy elfelejtet volna énekelni. :F Legalábbis erőteljes különbséget véltem észrevenni a régi és (az akkor) új felvételek között. Aztán lehet tévedek, vagy lehet csak volt neki egy rövid időszak, amikor nem ment, előfordul.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.