Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Eeez tuti country! :K

Ami pedig a templomi kórust illeti, nem gospel véletlenül?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) Szten Márs válasza Vakegérke (#1) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

De. :K Ami azt illeti, Alan Jacksonnak volt is egy gospel nagylemeze a country-k között, viszont azzal nem aratott túl nagy sikert, pedig - ha jól emlékszem - tizen-páradikként jelentette meg, már bőven befutott előadóként.

[ Szerkesztve ]

(#3) Vakegérke válasza Szten Márs (#2) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tyuhhú, most lesem, én voltam az első, aki kiszúrta az újabb csemegét. :K

Négyet szoktál linkelni. Most csak három van. Mi a csuda lenne, ha egy jó kis gospel is linkelésre kerülne? Tudod, már csak úgy, a kontraszt kedvéért... ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) Szten Márs válasza Vakegérke (#3) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, csak hármat, a végén említett okból :) Gondolkodtam még legalább 4 számon, amit föltétlen linkelni akartam volna, de nem tudtam dönteni közülük, így ez lett :D
Pár szám a gospel albumáról: When We All Get To Heaven - 'Tis So Sweet To Trust In Jesus - What a friend we have on Jesus.
De bevallom, én magam sem igazán ismerem ezt az albumát :B

[ Szerkesztve ]

(#5) Vakegérke válasza Szten Márs (#4) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hááát, nem igazi gospel, a gospel nem így szól. Ettől függetlenül élvezet hallgatni. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) Szten Márs válasza Vakegérke (#5) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, a country-hatás érződik rajtuk. Legalábbis úgy érzem. A helyzet az, hogy a gospelnek nem vagyok egy avatott szakértője, így nem nagyon tudom igazán megítélni a dolgot. :B

[ Szerkesztve ]

(#7) Vakegérke válasza Szten Márs (#6) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tipikus gospel.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Ezt most találtam. Megéri a figyelmet.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#9) Szten Márs válasza Vakegérke (#8) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

LeAnn Rimes bizony megéri a figyelmet :K Nagyon is. Talán még ebben a blogsorozatban is helye lehetne, bár egészen eddig nem jutott eszembe, hogy beletegyem. Régebben sokat hallgattam őt, az utóbbi időben azonban valahogy ez elmaradt. Mindenesetre köszönöm a linket, jó volt újra hallani :K
Az első linked is tetszett, csak olyat ugye nehezen lehet egy személyben produkálni :D

[ Szerkesztve ]

(#10) Vakegérke válasza Szten Márs (#9) üzenetére


Vakegérke
veterán

A gospel nem egyszemélyes műfaj. Épp a kontraszt miatt linkeltem azt, ahol az Isten adta tehetség, és a jó hang párosult úgy, hogy magányában is meg tudott tölteni templomot, lelkeket.

Tessék.
Talán a legismertebb gospel.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11) Szten Márs válasza Vakegérke (#10) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, valóban azt hiszem kevesen vannak akik ezt nem ismerik :K
Ugye nem tévedek, ha úgy sejtem, te szereted és ismered is a gospel műfaját? :)

(#12) Vakegérke válasza Szten Márs (#11) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hosszú történet.
Még kiskölyök voltam, amikor az egyik pajtásunknál játszottunk páran. Most, hogy megtaláltam, látom, kilenc éves lehettem. A konyhában játszottunk, aztán a szobában megszólalt egy olyan zene, amilyent odáig még nem hallottam, olyan hangon, amilyent még odáig nem hallottam. Halkan lopakodtam a hang forrásának irányába, aztán megláttam a kishaver faterját, aki a szobában egy fotelben ült ernyedten, szemei be voltak csukva. Élvezte a zenét, ami fogalmam sincs, hogy miből, honnan szólt, nem láttam, nem is érdekelt. Álltam a küszöbön, egyik lábammal a másikon, és hallgattam a "húsos hangú" nénit. Olyan hatással volt rám, hogy némán sírtam. Egy hang se, csak a könnyeim folytak patakban.
Meghatározó élménye volt életemnek. Felnőttem, és ma már tudom, hogy a "húsos hangú" néni Mahalia Jackson, és az általa képviselt stílus a gospel.

Nem könnyű dolgok ezek. Zenei szenny fertőz, mérgez. Odavész az igazi érték. Kit érdekel például ez a zenei ékkő? Kit?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#13) Szten Márs válasza Vakegérke (#12) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Most hallgattam végig a másodikat, gyönyörű volt. Komolyan gyönyörű.

Érdekes kérdés ez, hogy mennyire vesznek, vagy nem vesznek el a zenei értékek. Igen, értéket képvisel, amit linkeltél, nem is kicsit. De vajon hogyan ismerkedhet meg vele a fiatalabb generáció? A zene tv-k kínálata számomra néha egésze elképesztő. Nem szokott kenyerem lenni semmilyen zenét leszólni, de vannak olyan produkciók, amiket nem értek, hogy kerülnek oda, egyszerűen mert nem látom mögöttük az ötletet, a munkát, a zeneiséget, semmit. Mindenesetre annyi bizonyos, hogy ott nem találkozhatnak ilyesmivel. A rádiók szintén aligha játszanak ilyesmit, így még ha lenne is rá igény, nincs hol találkozzanak vele. Lehet sokakat megragadna. Nem hiszem azt, hogy kevesebb ember lenne manapság, akit megfog az - ezúttal zenei értelemben vett - szépség. De nincs alkalmuk megismerkedni ilyen zenével. Persze, ott van a youtube, és egyéb videómegosztók, amik hihetetlen lehetőséget biztosítanak, tényleg, olyan lehetőséget nyújtanak bármiféle zene megismerésére, amire szerintem nem volt példa eddig. Viszont anélkül, hogy tudnák, létezik ilyesmi, aligha fogják elkezdeni keresgetni. Anélkül, hogy valaki mondaná nekik, hogy figyelj, van egy Mahalia Jackson nevű énekesnő, hallgass tőle pár dolgot, nem fogja beírni a keresőbe a nevet. Így igen, lassan elveszhetnek ezek az értékek... Kivéve, ha van, aki felhívja rá a figyelmet :)

Szóval köszönöm a linket :R És, ha lenne kedved és energiád, te is írhatnál ilyen dolgokról és segíthetnél megismertetni az emberekkel. Én nagyon szívesen olvasnám az biztos :K Lehet csak két-három ember lenne, aki elolvassa, és akit megfog, aztán az is továbbadja egynek-kettőnek, de aligha mondhatjuk, hogy ez nem számít. Nagyon is számít.

(#14) Szten Márs válasza Szten Márs (#13) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ezzel szoros összefüggésben, azt hiszem, hogy miután ez a sorozat befejeződik - aminek fő célja a mai country és country-pop előadók bemutatása -, csinálok pár bejegyzést régebbi country előadókról. Akik igen sokat tettek a műfajért. Már egy ideje gondolkozom ezen, de azt hiszem most megérett az elhatározás :K

Jelenleg még két női és két férfi előadót szeretnék bemutatni ebből a vonulatból, és utána indul az a banzáj, vagy inkább folytatódik ez, az előző generációkkal.

(#15) Csemike válasza Szten Márs (#14) üzenetére


Csemike
csendes tag

Az egyik Shania Twain lesz? :)

(#16) Szten Márs válasza Csemike (#15) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Már a következő két hölgy közül? Nem :N Igazából hihetetlen mennyiségű előadót bele lehetne pakolni, de szerintem egy idő után a legkitartóbb olvasóknak is hullana a haja, ha mindenkit beletennék, akit csak lehetne. Bár Shaina Twain eléggé jelentőset alkotott, azt hiszem ez tagadhatatlan. A fene, még meggondolom a dolgot, így belegondolva nem szívesen hagynám ki :DDD Ez esetben két úr és három hölgy jönne. Csak tényleg nem akarom túlhúzni, nehéz megtalálni azt a pontot, amikor még befogadható mennyiségű előadót vettem sorra, de legalább halvány nyomokban már elégedett lehetek a listával.

[ Szerkesztve ]

(#17) PuMbA válasza Szten Márs (#16) üzenetére


PuMbA
titán

Szerintem se hagyd ki :DDD, lényegében ő volt az első nagy sikert elérő country-pop előadó.

[ Szerkesztve ]

(#18) Szten Márs válasza PuMbA (#17) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

No, ha már ennyire szeretnétek, egye fene, akkor ő lesz majd, akivel zárul a sorozat ezen része :K :D

(#19) Csemike


Csemike
csendes tag

Dixie Chicks-re van még egy tippem. :D

(#20) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Mutatok egy nagy öreget. Roger Whittaker a becsületes neve.

Hagyományos country.
Más oldala.

Szeretem amit csinál. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Hűha, nem gondoltam volna, hogy így felpörög a topic, és ennyi linket, zenét, együttest, előadót kapok :)
Nézem/hallgatom is őket :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.