Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) macimeister


macimeister
aktív tag

Nyáron sikerült külföldön egy hónap nyári munkát elcsípnem, amiből végül 340 000,- Ft hasznom lett

WTF? inkább erről írj cikket.

(#2) Szoszo94 válasza macimeister (#1) üzenetére


Szoszo94
őstag

Egy hónap diákmunka, bejelentve :) Külföldön más ám a hozzáállás, mint idehaza...
Sajnos a cikkem viszont csúszik, de pár napon belül pótolom :)

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#3) macimeister válasza Szoszo94 (#2) üzenetére


macimeister
aktív tag

Na jó, de akkor is érdekel. Írj személyes cikket és ne felejts el privátba szólni. Őszintén érdekel a story. Bár én már diákmelós nem leszek, de sima melóba se kapok ennyit :D Sőt...

(#4) Szoszo94 válasza macimeister (#3) üzenetére


Szoszo94
őstag

Cikket nem írok, annyira nem érdekes a sztori, de ide megpróbálom röviden leírni. :)
Szóval: jelenleg végzős vagyok egy szakközépiskolában, ezelőtt minden évben ugyanúgy próbálkoztam diákként elhelyezkedni, tavaly még az osztrák munkaügyi központba is kimotoroztam, ahol azt mondták, hogy Bécsnél közelebb nincs munka.
Idén már tavasszal jártam a szövetkezeteket, de teljesen hiába, semmi munkát nem tudtak adni. Már lemondtam róla, hogy bármit is találjak, mikor barátnőm apja felhívott, hogy suli után egyből hozzájuk menjek. Nem mondta miről van szó, de elmentem. Mikor odaértem, elmesélte, hogy aznap rakták ki a cégben ahol dolgozik a faliújságra, hogy az ott dolgozók rokonai (diákok) idén lehetőséget kapnak arra, hogy egy hónapot ott dolgozzanak. Gyorsan leültem a gép elé, legépeltem egy német nyelvű önéletrajzot és el is küldtem a megadott e-mail címre, mindez nem került egy órámba se. Ez még júniusban volt, eltelt egy hét, még egy és már július volt: még mindig nem hívtak. Gondoltam magamban, hogy ez sem jött össze, úgyhogy nem is foglalkoztam a dologgal. Aztán július végén csörgött a telefon, külföldi szám hívott....majdnem kinyomtam, mikor eszembe jutott a cég - ők is hívtak, pár nap múlva mehettem elbeszélgetésre, majd fel is vettek augusztusra. Összesen 16 napot dolgoztam, mivel egy hónapra két szabadnap jár, volt egy ünnepnap is augusztusban amikor nem kellett dolgozni és kaptam még egy nap szabit, mivel összeszedtem 6 óra túlórát, ami ott kinnt úgy működik, hogy egy óra túlóra másfelet ér, így nekem gyakorlatilag 9 volt, abból 8 lejött a plusz szabimra és az utolsó napomon egy órával korábban haza is jöhettem. Fizetés bruttóban 1400€ felett volt, ebben még karácsonyi pénzt is feltüntettek, kézhez pedig másfél euró híján 1200-at kaptam. 200€-t sikerült 300Ft/€ árfolyamon váltanom, a többit pedig 280-ért váltották át. Így lett pénzem laptopram jogsira és a barátnőmnek is vettem ajándékba egy házimozit, mert ha Ő nem lett volna, akkor idén se kerestem volna semmit :) sokan nem is értik meg, hogy miért költöttem rá ennyit, pedig szerintem egyértelmű.

Nem annyira röviden és tömören, de ennyi lenne a történet :)

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#5) macimeister válasza Szoszo94 (#4) üzenetére


macimeister
aktív tag

Mi volt a meló?

(#6) Szoszo94 válasza macimeister (#5) üzenetére


Szoszo94
őstag

Pékségben voltam, két és fél hetet a csomagoló részlegben, egy hetet pedig termelésen. Kemencékhez szerencsére csak fél órára raktak be, ott elég meleg volt az időjárás :D

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#7) macimeister válasza Szoszo94 (#6) üzenetére


macimeister
aktív tag

nem nézem le a pékeket, mert korán kelnek mint a kalács, sőt a csomagolós melód se és kérlek ne értsd félre, de azért ezt be kell vallani, hogy nem egy megterhelő meló. sose voltam ilyen helyen, de ennyi gubáért nem az. hm beszarás ez a világ

(#8) Szoszo94 válasza macimeister (#7) üzenetére


Szoszo94
őstag

Én sem vagyok pék, gépész szakon vagyok és ha minden jól megy, jövőre Győrben fogok a járműmérnökin ücsörögni :)
Akár hiszed, akár nem, nem volt annyira egyszerű, mint azt az ember gondolná :) Ott kinnt sokszor van hajtás, kellemesen és kellemetlenül is sikerült jónéhányszor lefáradnom, de a szemem előtt lebegett, hogy ennyi pénzért hülye lennék nem végigcsinálni. Látod ezért dolgoznak az osztrákok is jókedvűen, tudják, hogy megfizetik őket, itt magyarországon meg...szerintem nem kell részleteznem, úgyis tapasztalod. Ez a gazdaság nem gazdaság, előbb vagy utóbb össze fog omlani ez a rendszer.

Korán kelésről jut eszemne:
Termelésre hajnali négyre kellett mennem, csomagolóba fél nyolcra. Két órával keltem előbb mindig, ami a csomagolónál nem volt probléma, suli miatt úgyis egész évben fél hat előtt kelek fel picivel, de mikor éjfélkor elaludtam és kettőkor csörgött az óra...na azt az érzést nem kívánom senkinek :DDD

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#9) macimeister válasza Szoszo94 (#8) üzenetére


macimeister
aktív tag

Voltam én is három műszakban 12 órázásra beosztva. Kb annyira elég, hogy hazamész, eszel egyet, alszol, kelsz és mész is. havi 190 valahány óra volt nettő 80 rongyé :D

(#10) Szoszo94 válasza macimeister (#9) üzenetére


Szoszo94
őstag

I <3 U Hungary....
Az viszont nem kellemes :S

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.