Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) poffsoft


poffsoft
addikt

szép! :C
De a fotók még így sem az igaziak, mert homályosak...

[ Szerkesztve ]

(#2) szoke12 válasza poffsoft (#1) üzenetére


szoke12
őstag

~1 mp
de ha úgy kívánod, akkor csinálok új képeket.
hogy állsz az építéssel?
valaki másnak sikerült?

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#3) poffsoft válasza szoke12 (#2) üzenetére


poffsoft
addikt

kipróbáltam, működik :)
Az egérrel bogarászom éppen a telón :)

[ Szerkesztve ]

(#4) szoke12 válasza poffsoft (#3) üzenetére


szoke12
őstag

:C

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#5) poffsoft válasza szoke12 (#4) üzenetére


poffsoft
addikt

megvolt a pendrive is.
Meg a wireless billentyű+egér kombó- működik, jelentem :)

[ Szerkesztve ]

(#6) Levprez


Levprez
újonc

Sajna nekem nem sikerült működésre bírni. Nem hiszem hogy azért mert u8180-as a telom.
Az új host kernellel a parancs elindul a terminálba, a kábeleket a fentebb említett módon készítettem.

(#7) szoke12 válasza Levprez (#6) üzenetére


szoke12
őstag

Helló! Meguntad az xda-t?

Képet kérhetünk a kábelekről?

Terminálban lsusb mit mond?

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#8) Levprez válasza szoke12 (#7) üzenetére


Levprez
újonc

Kicsit unom már az xda-t, mert nem sokan usb hostolnak.

Otg kábel kép 1: [link]

Otg kábel kép 2: [link]

Y kábel: [link]

Terminálban lsusb: [link]

[ Szerkesztve ]

(#9) szoke12 válasza Levprez (#8) üzenetére


szoke12
őstag

Hát lsusb-nél 2 sornak kéne lennie, ha rajta van egy eszköz, egyébként egynek.
Milyen eszközöket próbáltál?
Úgy nézem a micro fej forrasztása jó.

Az Y kábelt kicsit hosszúra blankoltad, de vigyázz, nehogy összeérjen. És milyen színszabvány ez? Sárga, kék ? A piros, meg a sárga könnyen összeér.
Azt javaslom bontsd ki az egyik végét még, mert nem kizárt, hogy a színek vannak felcserélve. Bár nem látom, hogy a színek milyen sorrendben vannak pontosan.
Sztem a jó sorrend ennél a színskálánál: piros, sárga, kék, fekete.
A sárga-kék lesz a -d, +d. Sztem. Bár nem tudom. :N

Meg a páka hőfokát vedd lejjebb, ha lehet, nehogy összeolvasszon 2 szigetelést, és lezárjon.
Blankolni elég 5 - 3mm is.

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#10) Levprez válasza szoke12 (#9) üzenetére


Levprez
újonc

Eleinte engem is meglepett hogy fehér és zöld szinek helyett sárga meg kék van. Ez eredetileg egy usb hosszabbító volt.
Megpróbálom a kábeleket más sorrendbe tenni ezek szerint:
[link]

Ha igy sem megy akkor küldöm a képeket.

(#11) Levprez válasza Levprez (#10) üzenetére


Levprez
újonc

Az előző hozzászólásom már nem tudom szerkeszteni... :((

Az y kábelben újra raktam a kábeleket az általad is jónak gondolt módon. Majd megint megpróbáltam, sajnos nem megy így se. Az egér bekapcsolódik és a telefon töltődött.[link]

Ezután megpróbáltam egy usb hubba dugni a telefon usb kimenetelét és az egeret de így sem működött. (a hub a töltőböl kapta az áramot)

Mind a kétszer az lsusb parancs csak egy sorban írt választ. Még egyszer átnéztem az otg kábelt is, de nincs ott hiba. Na erre varjatok gombot. :W

(#12) szoke12 válasza Levprez (#11) üzenetére


szoke12
őstag

kibontottad a hosszabbító egy másik végét is minta céljából?

ezek szerint az 5v jó (piros)

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#13) Levprez válasza szoke12 (#12) üzenetére


Levprez
újonc

Elvileg működnie kellett volna a hubbal, ezért nem bontottam meg a másik végét. Ezt a témát hanyagolni fogom mostanában, de kösz a segítséget. :R

(#14) poffsoft válasza Levprez (#13) üzenetére


poffsoft
addikt

lehet hogy egy rom frissítés hiányzott csak neki...

[ Szerkesztve ]

(#15) szoke12 válasza Levprez (#13) üzenetére


szoke12
őstag

tényleg lefut az insmod, és semmi? ez érdekes. Module Loader? ez egy progi. keress rá.

a kábel gépre kötve működik? mármint pl az SD-t tudod kezelni rajta keresztül?
én észre se vettem, és a -d ág egyszer csak elpattant.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#16) Levprez válasza szoke12 (#15) üzenetére


Levprez
újonc

poffsoft! A telefonomon 1.5 ös rom van és az ehhez járó host mód.

Miután rákötöttem a gépre a kábelt miután az insmod parancsot kiadtam semmi sem történt a gépen csak a telefon töltődött.
Ezután a module loaderrel próbáltam ugyanezt és elindítottam az ehci-hcd.ko-t de ugyanez történt, pedig a module loader kiírta hogy sikeresen betöltötte. Érdekes ha a modult nem indítom el csak a kábelt dugom be mintha csak mezei kábel lenne akkor a telefonon megjelenik az usb kapcsolódási ikon és lehet a megszokott módon másolgatni...

Amúgy az otg kábel a felső ábra szerint van elkészítve: [link]

(#17) poffsoft válasza Levprez (#16) üzenetére


poffsoft
addikt

naná, csak gondoltam hátha a rommal van valami gond -annak ellenére, hogy a jó rom van fent- mivel minden más megfelelően történik (mint a host mód nélküli adatkapcsolódás, ahogyan szoke12 le is írja a cikkben...)

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#18) szoke12 válasza poffsoft (#17) üzenetére


szoke12
őstag

igen, host módban nem lehet gépre csatolni. ez az egész lényege.
de mostmár legalább tudjuk, hogy a teló jó, adatkábel jó, már csak az Y-al lehet valami. arra gyanakszom. vagy az eszközök nem jók. a kernelünk hubot amúgy se biztos, hogy kezel, mint ahogy "kábeles kártyaolvasót se.

Levprez: összerakva az egészet tudnál löni egy képet?
esetleg a kék-sárgát cserélgesd, illetve nézd át az összes forrasztást! Ugye az "áramforrás kábel" data vezetékeit nem kötötted be?

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#19) poffsoft válasza szoke12 (#18) üzenetére


poffsoft
addikt

én hubon keresztül csináltam!
telo-OTG-(Hub kábel-re)- Eszköz a hubra. A hub másik portjára pedig apa-apa USB kábellel a +5V (egy USB telefontöltőről), adatkábelek bekötve (csak a töltőnek nincsen :D)

[ Szerkesztve ]

(#20) szoke12 válasza poffsoft (#19) üzenetére


szoke12
őstag

ma jöttem rá, hogy host kernel nem is kell hozzá. csak a modul szükséges.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#21) poffsoft válasza szoke12 (#20) üzenetére


poffsoft
addikt

Mivel programozásból analfabéta vagyok, kifejthetnéd...
A host kernelbe vannak integrálva olyan rutinok, amik kellenek a host módhoz, nem?
Vagy a kernelnek mindegy, ha megvan a modulod (ami nálam "külső programok"-at jelent)?

Vagyis akkor most hogyan is van?
;] :B

[ Szerkesztve ]

(#22) szoke12 válasza poffsoft (#21) üzenetére


szoke12
őstag

Elméletileg a host kernelben van egy kapcsoló. Illetve mindben van, csak a host kernelben ez át is van kapcsolva. Még nem látom át annyira.
A modul az az ehci-hcd.ko. Ő beépül a kernelbe, vagyis a futtatásakor átír pár sort, meg hozzáad, stb...
És ekkor kapcsolja át az egész rendszert, hogy most host módban legyen.
Hisz, ha belegondolsz, a host kernellel is lehet modemként, meg háttértárként használni a telót, csak a modul az, ami ezt átkapcsolja.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#23) poffsoft válasza szoke12 (#22) üzenetére


poffsoft
addikt

Már csak azt kellene megtudni, hogy restart nélkül hogyan lehet a host-ból kikapcsolni.
Meg scriptek sem ártanának az automount/autounmount-hoz :D

[ Szerkesztve ]

(#24) szoke12


szoke12
őstag

Ma újra kellett forrasztanom az otg kábelt, mert nem működött egy ideje már. (ez a töltőm is egyben.)
Harmadjára sikerült.
Ráadásul a pillanatforrasztó nem állítható hőfokú, úgyhogy szépen olvant lefele a szigetelés. :DDD
De gyorsan megcsináltam, és akkor nem volt gond vele.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#25) Upo válasza poffsoft (#23) üzenetére


Upo
addikt

kikapcsolni esetleg:
rmmod ehci-hcd

ha van rmmod parancs...

mount/unmount megkönnyítésére meg Q5 USB Memory Manager.
http://android.gval.biz/Q5_USB_Menory_Manager.php

vagy a gyökérbe kell csinélni egy usb_drive mappát vagy a cikk szerinti felállásban a helyére beírni hogy /sdcard/adat

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#26) poffsoft válasza Upo (#25) üzenetére


poffsoft
addikt

Köszönöm!
:C
Még annyit, ha csinálnék egy scriptet (nem mintha tudnék... bár batch filét tudok írni dosban :D :D), amit a telefonon az "asztalra" raknék, vajon az hogyan működne?
mount/unmount, ill. host be/host ki?

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#27) szoke12 válasza poffsoft (#26) üzenetére


szoke12
őstag

Én topicon ugyanezt a parancsot írtam. A Q5-öt azért nem írtam le, mert nálam egy idő után bekattant, és nem csinálta.
A modul betöltéséhez még a Module Loader használható.

Upo: azért sd alá érdemes mountolni, mert akkor a médiaprogramok is kezelik, míg gyökérben...

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#28) poffsoft válasza szoke12 (#27) üzenetére


poffsoft
addikt

tudom.
scriptet majd kitalálom valahogy.
Meg megnézem azt a module loader-t is... ha nem kell már tanulni ;)

[ Szerkesztve ]

(#29) FlickAir


FlickAir
aktív tag

Uraim, nagy az én bajom: a 858-on volt egy régebbi CM7-es rom, és egy működő CW recovery. Gondoltam kipróbálom ezt a romot: Cyano Minimal 1.0. Letöltöttem, másolás DS-re, teló újraindít recovery-ben, mindent wipe-oltam, amit kellett, "intsall zip frpm SD"... a rom fel is ment hiba nélkül. Viszont amikor újraindítottam a telefont megállt a boot folyamat ott, hogy kiírja "android", és egy lépéssel sem megy tovább. Próbáltam recovery-ben újra indítani, (hangerő fel + bekapcsoló), de nem jön be a recovery. Próbáltam fastboot módban újraindítani, (hangerő le + bekapcsoóló), de semmi... Szóval most itt álok egy alighanem "tégla" telefonal, de abban reménykedem, hogy valakinek azért akad egy-két mentő ötlete, hogyan lehetne újra életet lehelni a "kicisikébe". Minden megoldást, tippet nagyon megköszönök!!!!

THL 4000, T6S, T6 PRO; CUBOT S168 ,S200, S208, S308, X9; DOOGEE DG310, DG550, DG700, DG800; LANDVO L200, L200S LTE/4G, L550 OCTA CORE http://goo.gl/EjdzIj

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.