Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bird


Bird
addikt

A PS2 játékkonzol sem felelt meg neki, mert elavult.... Szánalom az egész ország úgy ahogy van a hatalmas liberalizmusával egyetemben. Karlengető tömeggyilkos ajnározása... Oroszországban az ottani börtönökben már rég halott lenne.

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#2) ncc1701


ncc1701
veterán

Az ilyet rögtön szervdonorrá kellene nyilvánítani. Kampó, szememben joga sincs élni.

(#3) DonElvis válasza Bird (#1) üzenetére


DonElvis
tag

Erősen csodálkozom azon, hogy ez a pali még életben van és nem érte valamilyen véletlen baleset.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#4) westcoastog


westcoastog
veterán

Elmebeteg ember, elmebeteg ország.

És az áldozatok bánásmódja emberséges volt az ő részéről?

(#5) Kalandor válasza westcoastog (#4) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A szó amit kerestél: jogállam.

(#6) marositech


marositech
senior tag

Nem csodálom, már 50 éve rothad a skandinávia.
Rohadt rossz példa európának, ideje tönkremenni...

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#7) westcoastog válasza Kalandor (#5) üzenetére


westcoastog
veterán

Valahol olvastam hogy szerintük mind egyenlőnek születünk és kijár az emberséges bánásmód mindenkinek, legyen az tömeggyilkos, terrorista. Joga van hozzá.. :N

(#8) dugynok


dugynok
senior tag

Nah, majd HA esetleg hajléktalan csöves leszek, tudom hova kell menni bűnözni, hogy a magyar átlagszínvonal felett éljek kényelmesen. BÜNTETÉSBŐL....

Szégyen egyébként, néha visszakívánom a középkort.

(#9) marositech válasza westcoastog (#7) üzenetére


marositech
senior tag

Joga van hozzá...
Mihez? Ölni?

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#10) Kalandor válasza westcoastog (#7) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"valahol olvastam, hogy" - link it or it never happened.
Én meg nem olvastam ilyeneket. Ez az egész norvég szarakodás arról szól, hogy ha jogállamiság a cél, akkor egy ember miatt nem borítjuk a jogszabályi környezetet, tehát
- nincs visszamenőleges hatályú jogalkotás (ha másnak is maximum 20 év jár, akkor Breiviket sem sütjük zsírra a főtéren)
- ugyanaz jár neki a büntetésvégrehajtás során, mint bárkinek (ha mindenki kap margarint, akkor ő is, mindaddig amíg jól viselkedik, mert akkor mások se)

Tudom, hogy ezt nehéz megérteni innen káeurópából, pedig a jogállamiság így működik és amúgy sok-sok jó hozadéka van.

Breivik egy állat, kapott 21 évet, de valószínűleg a börtönkórházban fog megrohadni, mert pszichiátriai okokból akármeddig bent tudják tartani (kóros elmeállapot, bűnismétlés veszélye), gyakorlatilag amíg él.

(#11) westcoastog válasza marositech (#9) üzenetére


westcoastog
veterán

[link]

Pontosabban:
"Demokratikus államban az embertelen és megalázó bánásmód tilalma alapvető érték. Ez mindenkire vonatkozik, terroristára és gyilkosra egyaránt”

Egyáltalán nem kéne hogy vonatkozzon. Méreginjekció, villamosszék, az vonatkozik rájuk.

(#10) Kalandor

Jobb életben rohad meg mint sok ember itthon.
Értem én hogy nem bontjuk meg a jogszabályi környezetet.
De ez kirívóan nagy marhaság mikor egy tömeggyilkosnak van pofája perelni mert nincs margarin a kenyéren, és még igazat is adnak neki.

[ Szerkesztve ]

(#12) sziku69 válasza Kalandor (#5) üzenetére


sziku69
senior tag

De, én ezt az egészet nem értem.
Valami ilyesmi lehet a szlogen náluk. Ha semmi probléma a szocializálódással, akkor csináljunk, hogy legyen!!
Hátha majd a gyermekeink, unokáink is valami sz@r helyre születnek. Minek legyen nekik jó!

Kifordult egy világ ez!! :(((

(#13) Zeratul válasza Kalandor (#10) üzenetére


Zeratul
addikt

A demokrácia hazájában (USA) a brevik féléket gondolkodás nélkül vinnék Gitmo-ra. Oroszoknál meg a Kék Delfinbe, aztán ott pampogjon, a nehézfiúknak.

(#14) petipetya


petipetya
nagyúr

Számomra aki bűnt követ el, az elveszti a jogát a hagyományos bánásmódra, és a büntettével arányos büntetést és/vagy bánásmódot érdemel. Ez az én büntetőjogi nézőpontom, amióta világ a világ (kiskorom óta).

"nincs rá lezsóidő"

(#15) westcoastog válasza petipetya (#14) üzenetére


westcoastog
veterán

Ezt valahogy én is így gondolom.

(#16) Fred23 válasza Kalandor (#10) üzenetére


Fred23
nagyúr

"Breivik egy állat, kapott 21 évet, de valószínűleg a börtönkórházban fog megrohadni, mert pszichiátriai okokból akármeddig bent tudják tartani (kóros elmeállapot, bűnismétlés veszélye), gyakorlatilag amíg él."

Pontosan. A jogállamiság pedig nagyon jó, bár nálunk lehetne biztos az ember abban, hogy nem lesznek visszamenőlegesen érvényes törvények! Az, hogy a működő jogállamiság most Breivik előnyére vált... -hát ez van, egy normális országban nem gondoltak arra, hogy ilyenek is történhetnek náluk. Jobb lenne, ha egy ember miatt borulna a törvénykezés, a jogrend?! Maximum most már gondolni fognak a hasonló esetekre, és írnak rájuk majd megfelelőbb törvényeket. Fölösleges túlpörögni a témát.

(#17) sziku69 válasza petipetya (#14) üzenetére


sziku69
senior tag

Nekem is ez a véleményem.

Sajnos már annyira "civilizáltak vagyunk", hogy ebbe fogunk beledögleni. Ez a jellemző a mai Európára is. Önként tesszük a fejünket a giotin alá. A sok fanatikus b@rom meg majd ebből meríti az erőt.

Néztem amikor bevonult a bíróságra. Mintha azt várta volna, hogy boruljanak térdre előtte. :W
A sok kretén meg még oda is ment hozzá kezetrázni. Ment volna oda akkor amikor a szerencsétlen gyerekeket ölte meg, szépen sorban. Tudatosan.
"Anders Breivik azon a bizonyos öt évvel ezelőtti nyáron Utoya szigetén hetvenhétszer húzta meg a ravaszt, akkor hetvenhétszer hozott döntést."
77 szer kellene ezért kínok kínjával kivégezni. Nem pedig lakosztályt adni neki a börtönben.
Ez a véleményem!

Fred23: Ez nem túlpörgés. Ez már nem csak a jogokról, jogalkotásról szól. Hanem a jövőnkről. Leginkább a jövő nemzedékéről. Amikor jönnek az ilyen Breivik félék a fasiszta ideológiáikkal, lovat adva a többi hasonló alá. Van Európában így is elég sok baj.

[ Szerkesztve ]

(#18) Fred23 válasza sziku69 (#17) üzenetére


Fred23
nagyúr

Mondjuk érdekelne néhány olyan cikk -Tőled is-, amiben a jövőre nézve keresnének a szerzők jogi megoldásokat várható esetekre; kíváncsi lennék az emberek véleményére, az ötleteikre. Viszont visszamenőleges érvényű törvényekkel operálni szerintem nem szerencsés; a múltból tanulva új törvényeket alkotni annál inkább.

Én mondjuk ellenzem a halálbüntetést, mert szerintem az nem egyeztethető össze a jó állam ideájával; biztosan sokan nem osztják ezt a véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#19) Magnum_ válasza Kalandor (#10) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Alaptorveny pl.
II. Cikk. Ennyi.
Mas alapjogot lehet korlatozni, de az emberi meltosag serthetetlen.

I humbly and respectfully decline™

(#20) Bandi8bácsi


Bandi8bácsi
tag

Sosem értettem, hogy valakinek aki szánt szándékkal ártatlan embereket öl, hogyan lehet bármiféle joga, követelése.

(#21) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Nem csodálkoznék már azon se, ha a végén nemzeti hős lenne belőle.

pedig mi már kitermeltünk egyet (közvetve), lásd még azeri baltás gyilkos. jár a taps a királyunknak :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#22) sziku69 válasza Fred23 (#18) üzenetére


sziku69
senior tag

Várható események jövőbeni jogi megoldása?
Az a baj, hogy már nyakig benne vagyunk egy eseményben, amire a nyugati nagyokosok se tudják a megoldást.
A másik sajnos az, hogy a jogot már úgy formálják, ahogy a "hatalom" megkívánja.

"Norvégia nem volt felkészülve jogilag egy ilyen bűncselekményre." Röhej. A 70-80 évvel ezelőtti események, azért nem voltak olyan régen. H. Adolf bácsiról még biztosan nem hallottak.

(#23) Bird válasza sziku69 (#22) üzenetére


Bird
addikt

Az eszetlen és esztelen liberalizmusukba ez a történet is beleillik. Egy röhej, hogy lehet ennyire alárendelten és szárny szegetten létezni. :O

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#24) Mr.Csizmás válasza sziku69 (#22) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

norvégia alig 100 éves a jelenlegi formájában, és deklaráltan semleges ország volt, annyira hogy a háborúban mindkét oldal tervezte megszállni, aztán a németek voltak ott előbb.

amúgy nem értem az összefüggést, a bajszos osztrák hogy jön ide?

(#23) Bird "A hivatal azt javasolja a befogadóknak, hogy a menedékkérők szállását tegyék „vallásilag semlegessé.” A legtöbb helyen ezt úgy oldották meg, hogy levették a kereszteket a falról, ha pedig a padló mintázatán látszott egy, akkor szőnyeggel letakarták azt. " irreleváns, de lényeg hogy lehessen libsizni egy jót :C ha komolyanvenném az ateizmusomat, engem is zavarna :))

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25) sziku69 válasza Mr.Csizmás (#24) üzenetére


sziku69
senior tag

Hogy jön ide Adolf? Hát nagyjából úgy hogy ez a sanyarú sorsú börtön töltelék azt hiszi, hogy Hitler reinkarnációja.

[ Szerkesztve ]

(#26) Bird válasza Mr.Csizmás (#24) üzenetére


Bird
addikt

Lesznek még hozzánk hasonlóan rabok - igaz másképp, mint mi - a saját országukban.... Ez a brejvik sztori is valódi látlelet az egész országról. Érdemes megnézni a natgeon az egész történetet felvonultató dokumentumfilmet. Mi is vezetett ennek a szörnyszülöttnek az ámokfutásához, az államvezetés, a hatóságok mennyire nem álltak a helyzet magaslatán úgy, hogy a titkosszolgálatuk mindvégig tudott a lény deformitásáról és szélsőséges politikai nézeteiről.

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#27) Mr.Csizmás válasza sziku69 (#25) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ez egyéni szoc problem...lényeg hogy zártosztályon maradjon, ahogy fentebb volt írva. 99% hogy nem lesz már szabad levegőn életében.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#28) sziku69 válasza Mr.Csizmás (#27) üzenetére


sziku69
senior tag

Az rendben, hogy élete végéig be lesz zárva. Más lehetőség nem is létezhet. Viszont akkora média felhajtást csinálnak abból, ha ez a f@sz hideg kávét kap, hogy napokig mutogatják a mosolygós pofáját a tv-ben. Én biztos, hogy szigorúan zárt tárgyalásokat rendelnék el ebben az esetben. Soha senki ne halljon felőle többet.

(#29) Egon válasza Kalandor (#5) üzenetére


Egon
nagyúr

Jah, jogállam... :U
Inkább betegség a helyes szó.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#30) Mr.Csizmás válasza sziku69 (#28) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

bezzeg abból nem csináltak felhajtást, hogy bicskén, meg a csillagban 8-9 rab volt egy négyfős cellában, akik beperelték az államot, és nyertek Strasbourgban. köztük olyanok is, akiket mint kiderült, ártatlanul rabosítottak.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#31) Kalandor válasza Egon (#29) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha a norvég igazságszolgáltatás, a norvég kormányzat és a norvég törvényhozás a jogállamiság mellett foglal állást egy ilyen súlyos ügyben, mint a Breivik-ügy és visszautasítja a visszamenőleges hatályú jogalkotást vagy a jogszabályok figyelmen kívül hagyását, az maga a jogállamiság.

Ha a norvég választóknak nem tetszene a gyermekvédelmi rendszer, megváltoztatnák, mert a vonatkozó törvények 1992-esek. 10 éve ott élt a család, tudhatták, hogy az ottani törvény szerint nem lehet gyereket megütni, de még csak kiabálni sem, így sajnos rossz hazát választottak ebből a szempontból, inkább el kellett volna költözniük abból a beteg országból.

(#32) Lauda


Lauda
félisten

Szerintem az igazsagszolgaltatasuk megfeleloen mukodik. Valoszinu olyanok ott a torvenyek, hogy jogosan perelt a bunozo es meg is nyerte. Itt inkabb a torvenyekkel lesz a gond, nem az igazsagszolgaltatassal.

(#33) sziku69 válasza Egon (#29) üzenetére


sziku69
senior tag

Tényleg betegek! :((

(#31) Kalandor: Akkor ott milyen értékrend alapján hozzák a törvényeket, és alkotják a jogokat. A kettő üti egymást de nagyon.
Ha elfenekeled a gyerekeidet, elveszik tőled.
Ha egy tömeggyilkos, aki tudatosan kivégez 77 többségében gyermeket, annak kártérítést fizet az állam, mert rosszul bánnak vele a börtönben.

Ez az ami beteges.

[ Szerkesztve ]

(#34) Bird válasza Lauda (#32) üzenetére


Bird
addikt

Látod ami neked/nekünk gond, nekik nem az. A Törvényeket ők hozzák, tehát a saját társadalmuk lenyomata a jogrendszerük és a libsi eszmékhez görcsösen ragaszkodó számomra már ellenszenves felfogásuk.

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#35) Cathfaern válasza Bird (#34) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Aha. Szóval nálunk a vasárnapi bolt bezárás is a társadalom lenyomata (volt)? Nem mondom, hogy a két dolognak semmi köze egymáshoz, de azért egyértelmű megfeleltetés sincs a kettő között. Főleg ilyen szélsőséges esetekben, mint a mostani.
Megjegyzem törvény szerint Magyarországon is lenne esély megnyerni egy ilyen pert (tehát akkor ugye a magyar társadalom is olyan, mint a norvég. Bárcsak így lenne :) ). De ha egy rab ilyennel próbálkozna, akkor első körben jól megvernék, majd második körben is, majd ha még mindig ugrál, akkor a bíróságon max. kiröhögnék. Ez pedig közelebb áll a korrupcióhoz, mint a jogállamisághoz.

(#36) Lauda válasza Bird (#34) üzenetére


Lauda
félisten

Hat a torvenyeket magyarorszagon sem a nep hozza.

(#37) sziku69 válasza Cathfaern (#35) üzenetére


sziku69
senior tag

Nem. Egy ilyen rab Magyarországon már nem élne. Aztán hivatkozhatna a gazdájánál a pokolban, a jogaira.

(#38) Chabee


Chabee
tag

Egy kép többet mond mint 1000 szó:

Szóval akik fel vannak háborodva, azok a fenti mém üzenete miatt teszik azt jogosan.

[ Szerkesztve ]

Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

(#39) Kalandor válasza sziku69 (#33) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Olyan világban élünk, amelyben a limonádé mesterséges aromákat tartalmaz ellenben a bútorápoló szerek valódi citromot.

(#40) Bird válasza Lauda (#36) üzenetére


Bird
addikt

Mivel népképviseleti demokrácia van ezért a politikusainkon keresztül közvetve a nép is ott van a Törvények mögött. Szóval amit írtál abban a formában nem igaz, mert ugye 5 évente választások....

Mi is tehetünk róla, hogy ilyen országban élünk és ilyen klasszak a Törvényeink.

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#41) Fred23 válasza Bird (#34) üzenetére


Fred23
nagyúr

Én meg libsi vagyok, és számomra alapvetően szimpatikus a jogrendszerük. Pont az említett keresztény gyerekverős cikk kapcsán jutott eszembe egy szinte azonos magyar eset, amit anno sokáig láttam is -Jehova Tanúi szomszédaink és terrorizált gyerekeik-, hogy ezektől miért nem lehet elvenni a gyerekeiket?! Persze az is tény, hogy azért egy alapos vizsgálat ilyen esetben szerintem is a minimum, de ha a gyerekek tényleg keresztény terrorban élnek verésekkel meg kötelező térdeplős imákkal, akkor jobb nekik, ha elveszik őket a szülőktől.

Válasszon a hülyeségeihez megfelelőbb országot az ilyen fanatikus szülő; jöhet például Magyarországra, nálunk nyugodtan csinálhatja, szinte tuti, hogy senki se fogja megvédeni a gyerekeinek az emberi jogait.

(#42) Cathfaern válasza Bird (#40) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Népképviselet... nagyon elenyésző számú képviselőtől eltekintve szó sincs népképviseletről, inkább "énképviseletről". Ennek ellenére miért választják meg őket (újra)? Azért mert megfelelő kommunikációval a "néppel" könnyen el lehet hitetni, hogy valójában ők megtettek mindent (plusz mellé pár népszerű, de lényeg nélküli intézkedés). Választottam én is, de picit se érzem, hogy engem bárki is képviselne.

(#43) Bird válasza Cathfaern (#42) üzenetére


Bird
addikt

"Ennek ellenére miért választják meg őket (újra)?"

Nem ők, hanem MI. Nagy különbség. Azért, mert a társadalmunk gyenge, hisz a tündérmeséknek, a pillanatnyilag fontos dolgok fontosak és a legfőbb oka, hogy tudatosan szétválasztották/ összeugrasztották a magyar népet. Profin csinálták pro és kontra. Ez a mi generációnk szégyene, hogy megtörténhet folytatólagosan... Érdemes kitekinteni és megnézni, hogy mit csináltak az Izlandiak anno....

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#44) Bird


Bird
addikt

Rendkívül tanulságos igaz tanmese. Tudom hosszú, de megéri. Így is lehet a dolgokat csinálni...

"...2010 októberében a parlament úgy döntött, hogy vádat emel Haarde egykori miniszterelnök ellen kormányzati kötelességeinek megszegéséért. A pénzügyi államtitkárt – aki korábban szintén a Lokomotív csoport tagja volt – két év börtönre ítélték, mivel a belső információkat személyes haszonszerzésre használta fel..."

Ez a magyar ugaron egy elképzelhetetlen cselekedet.... Ha lenne retorzió másképp mennének a dolgaink, akkor a mészáros félék biztosak lehetnének benne, hogy a börtönt és teljes vagyonelkobzást kockáztatják. Tudom utópia...

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#45) dogab93


dogab93
tag

Ezt a szar szemét ürgét már rég ki kellett volna végezni,és nem istápolni meg zabáltatni a sitten.

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#46) 8th


8th
addikt

Nem igazságszolgáltatás. Jogszolgáltatás.
Őszintén sajnálom, hogy nincs halálbüntetés. Az ilyen elmebetegeket nyilvános show műsor keretében főműsoridőben fel kéne kötni a f***ba a szerveit kikapni és odaadni donor szervre váró embereknek. Legalább egyszer az életében holtában valami hasznosat is tenne a világért. :U

A vallás akkor keletkezett amikor az első csaló találkozott az első ostobával

(#47) kymco válasza Kalandor (#10) üzenetére


kymco
veterán

Máshol is írtam, a jogállamiság nem csorbul, ha tudomásul vesszük, hogy a börtön egy olyan intézmény, ahol egyes jogok felfüggesztésre kerülnek, mások pedig erősen korlátozódnak. Ez a börtön egyik szerepe. És amiket olvastam, nem olyan alapjogok, ami miatt jogos lenne.
Én sokkal inkább azt látom hogy Norvégia meg akarja mutatni, hogy ő aztán mekkora demokrácia...mint ahogy megmutatja, hogy a gyermekvédelem milyen nagyszerűen, újszerűen működik náluk. Ha Breivik nem volt humánus az áldozatokkal, és így az áldozatok hozzátartozóival, a norvég igazságszolgáltatás lehetett volna. De ők még a biológiai szülőkkel sem bánnak humánusan... Szerintem ez egy beteg ország...

www.refujvaros.hu

(#48) kymco válasza Kalandor (#31) üzenetére


kymco
veterán

Az esetek 40%-ban bevándorló családokat érint a dolog... és el lehet pozitívan adni, és mivel nem érint sok embert direktben, nem fog sok vizet zavarni... de talán most, hogy a nemzetközi felháborodás elég erőteljes, talán finomítanak rajta...

www.refujvaros.hu

(#49) Gabás válasza kymco (#47) üzenetére


Gabás
addikt

Pontosan ezt teszik: korlátozzák a szabadsághoz való jogát, és biztosítják neki azokat a jogokat, amiket nem lehet korlátozni. Én sokkal inkább azt látom, hogy ti valamiféle purgatóriumnak képzelitek a börtönt, nem is beszélve a középkori kínzásokat vizionálókról

[ Szerkesztve ]

(#50) sziku69 válasza Gabás (#49) üzenetére


sziku69
senior tag

Kifejtenéd ezt bővebben?

Börtön, és börtön közt is óriási különbség van. Nem csak országok közt, de országon belül is. Nem mindegy melyikbe dugják be az ürgét.

Nem tapasztalatból mondom. Van egy ismerősöm aki bennfentes az egyik Bp-i kóterban. Mesélt pár dolgot.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.