Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Szerintem ez így komplikált. Van ugye egy alaptörténet, amelyet ismerni muszáj. Muszáj ismerni a hozzászólásokban megjelent mondatokat is, mert csak így folytatható a történet. Jónak jó a játék, de nem hiszem, hogy bárki is átrágja magát a sok hozzászóláson.

Csinálj inkább "buta" játékot. Annyi a lényeg, hogy minden mondat kapcsolódjon az előzőhöz. Firnyákos történet kerekedik, hiszen nincs kötöttség, és a végtelenségig folytatódhat.
Mondjuk naponta beemelnéd az új mondatokat az írásodba, hadd legyen "egészben" olvasható az agymenés.

No persze ez a Te játékod, tiéd a döntés joga. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) sziku69 válasza Vakegérke (#1) üzenetére


sziku69
senior tag

Valszeg igazad lesz. Várok még pár javaslatot. Azt már észrevettem, hogy itt sokan vannak olyanok, akik végig sem olvassák a blogot, csak beirkálnak. A "Szólánc"-nál is többször előfordult. Pedig aztán ott nincsenek eget rengetően bonyolult szabályok.

Az általad említett játéknál tényleg az lenne a jó, hogy senki nem tudja mi lesz a vége, és hogyan folytatódik.

Szerintem azonban, azon kívül, hogy az egymást követő mondatok kapcsolódnak egymáshoz, ezeket jelezni kellene, az írásban írt példával. Ennyi talán elvárható.

# Talán ez nem bonyolult senkinek! #

Vagy félkövér betűkkel írni azt az egy mondatot!

Magam is úgy gondolnám, hogy bizonyos időközönként kimásolnám a mondatokat, és a blogba visszailleszteném. Illetve onnan egyben, az utolsó hozzászólásba bemásolnám.

Most szülinapi bulira készülök, és valszeg csak este tudok ezzel foglalkozni.

(#3) Vakegérke válasza sziku69 (#2) üzenetére


Vakegérke
veterán

Megint csak bonyolítasz. :)
Szerintem semmi extra komment nem lesz a blogban, így a kettőskeresztes, félkövér kiemelést sem tartom szükségesnek. Egyébként is látható lesz, hogy kinek a mondatára reagált a hozzászóló.

Vigyázz, még a végén elcsórom az ötleted... :D

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) greenity


greenity
aktív tag

Nekem tetszik az ötlet :)
Igaz szerintem is nagy lesz a kavarc, de lássunk neki és majd kiderül :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#5) Gergosz2


Gergosz2
veterán

sok lesz már a játék ! :U

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#6) Vakegérke válasza Gergosz2 (#5) üzenetére


Vakegérke
veterán

Egész életemet végigjátszottam, és bizony úgy vélem, játékból sosem elég. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7) greenity válasza Gergosz2 (#5) üzenetére


greenity
aktív tag

játszani jó, játszani kell :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#8) Vakegérke válasza greenity (#7) üzenetére


Vakegérke
veterán

Csak csöndben mondom, van egy jó kis topic, amelyben játszunk, csak játszunk saját örömünkre. Szívesen, örömmel látnánk. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#9) greenity válasza Vakegérke (#8) üzenetére


greenity
aktív tag

csak nem az :L topikra tetszel gondolni?

"Egy mosolynál jobb a több"

(#10) Vakegérke válasza greenity (#9) üzenetére


Vakegérke
veterán

De bizony, arra tetszettem gondolni. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11) Gergosz2 válasza Vakegérke (#6) üzenetére


Gergosz2
veterán

igen én is szeretek játszani, de szerintem előbb utóbb valaki benéz majd ide felülről is.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#12) Vakegérke válasza Gergosz2 (#11) üzenetére


Vakegérke
veterán

Sztánakkó meg mivan? :)
Szabályokat nem sértünk, és még az is megeshet, hogy "felülről" is beszáll(nak) valaki(k) a játékba.
Megtörtént ez a sokat kárhoztatott :L topicban is. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#13) sziku69 válasza Vakegérke (#12) üzenetére


sziku69
senior tag

Rendben. Ne bonyolítsuk. Ha valakinek, az istenek közül nem tetszik, majd szól. :)

Vakegérke, most hogy új személyid van :) megtisztelnél azzal, hogy megírod az első mondatot?
Aztán....hajráááá :D

(#14) sziku69


sziku69
senior tag

Szóval, Vakegérkével megbeszéltük a dolgokat. Végül úgy döntöttünk, hogy nem lesz bonyolítás. Elindul egy történet, vagy valami, az első mondat után. Hogy mi fog kisűlni belőle, azt nem tudom, de azt remélem, hogy valami jó.

Szóval az lenne a tiszteletteljes kérésem, hogy mindenki csak egy mondatot írjon be ha lehet. És ha lehet ne fűzzön hozzá külön kommentet.

A történet teljesen kötetlen lefolyású, és végkimenetelű. A lényeg az, és ez a legfontosabb, hogy a hozzászólásokban leírt mondatok összefüggésben legyenek egymással tartalmilag. Mintha egy fogalmazást írnánk, illetve történetet, kinek hogy tetszik :) Csak egy mondat legyen, ne több!!! Írhattok párbeszédet is bele. De ez szerintem úgyis ki fog alakulni.

Az általatok beírt mondatokat, időközönként visszamásolom a bejegyzésembe, és itt egyben el lehet olvasni. Remélem szórakoztató lesz, és ráéreztek majd az ízére!!!! :DDD

A történetnek, csak a legelejét írom le.Csak a mihez tartás/nemtartás végett ! :)

A TÖRTÉNET FERIRŐL

Feri állásinterjúra akar menni Pestre. Holnap indulna. Már össze van készítve a holmija az utazáshoz. Egy kis faluban lakik az alföldön. Délután 5 óra van. Már nagyon várja az utazást! Felhők gyülekeznek az égen. Hatalmas vihar készülődik. Elkezd szakadni az eső. Villámlással, és tojásnyi jegekkel jön az égi áldás.
Sajnos Feriéknél a tető néhány helyen beszakadt! Mi lesz holnap? Elutazik így vajon?

Jöhet a történet. ( kár hogy Vakegérke még nem ébredt fel) :D

,

[ Szerkesztve ]

(#15) Vakegérke válasza sziku69 (#14) üzenetére


Vakegérke
veterán

Feri csípőre vágott kézzel állt a verandán, nézte az udvaron olvadozó jéggolyókat, miközben fogai közt szitkokat morzsolt szét.

Már ébren vagyok. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16) sziku69 válasza Vakegérke (#15) üzenetére


sziku69
senior tag

-A francba, az nem lehet hogy holnap ne menjek el, mert ilyen lehetőségem még egyszer nem lesz.- mormolta maga elé.

(#17) Vakegérke válasza sziku69 (#16) üzenetére


Vakegérke
veterán

- Miért mindig mindent én... van egy bátyám, de minek... egész nap csak lustálkodik... - Feri bosszúsan csapott a levegőbe.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#18) sziku69 válasza Vakegérke (#17) üzenetére


sziku69
senior tag

Majd azzal a lendülettel megfordult, hogy elinduljon beszélni a fejével, de szembetalálta magát édesanyjával, aki épp akkor lépett ki az ajtón.

(#19) greenity válasza sziku69 (#18) üzenetére


greenity
aktív tag

- Holnap elmegyek, ha törik, ha szakad!

"Egy mosolynál jobb a több"

(#20) sziku69 válasza greenity (#19) üzenetére


sziku69
senior tag

-Akkor ezt beszéld meg a bátyáddal, fiam, mert a tetőt ki kell javítani ! - mondta erélyesen.

(#21) greenity válasza sziku69 (#20) üzenetére


greenity
aktív tag

-Nem csinál az semmit - dühöng a férfi.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#22) sziku69 válasza greenity (#21) üzenetére


sziku69
senior tag

-De rendben, édesanyám, átmegyek a Péterékhez, úgy tudom nekik van otthon bontott cserép.- folytatta higgadtabban.

(#23) greenity válasza sziku69 (#22) üzenetére


greenity
aktív tag

Köszönöm fiam. - válaszolt az édesanyja

"Egy mosolynál jobb a több"

(#24) sziku69 válasza greenity (#23) üzenetére


sziku69
senior tag

Feri nem sokat teketóriázott, az idő szorította, hisz egy-két órája maradt sötétedésig.

(#25) Vakegérke válasza sziku69 (#24) üzenetére


Vakegérke
veterán

Úgy döntött, hogy inkább csomagol a reggeli utazásra, a tető javítását pedig a testvérére hagyja.

Szerk: Parlagi módon meg sem köszöntem az első mondat megírásának lehetőségét. :B
Most pótolom: köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26) greenity válasza Vakegérke (#25) üzenetére


greenity
aktív tag

Összepakolt, mindent átnézett, lefeküdt aludni.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#27) sziku69 válasza Vakegérke (#25) üzenetére


sziku69
senior tag

Egész éjszaka forgolódott, nehezen tudott elaludni, hisz holnap utazik, és most édesanyja is neheztel rá, a tető miatt.

Ugyan már Vakegérke. Ez a legkevesebb. Inkább én köszönöm, mindkettőtök támogatását!!

(#28) Vakegérke válasza sziku69 (#27) üzenetére


Vakegérke
veterán

Furdalta a lelkiismeret, így reggel szinte megszökött a házból, csak a kapufélfától köszönt el.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29) greenity válasza Vakegérke (#28) üzenetére


greenity
aktív tag

A hidegtől borsózott a háta, próbált a szebb jövőre gondolni, amit eltervezett.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#30) sziku69 válasza greenity (#29) üzenetére


sziku69
senior tag

A vasútállomásra is negyed órával korábban ért ki, mint tervezte, ahol összefutott eg.y régi cimborájával

(#31) greenity válasza sziku69 (#30) üzenetére


greenity
aktív tag

A cimbora érdeklődött a hogyléte felől.

[ Szerkesztve ]

"Egy mosolynál jobb a több"

(#32) sziku69 válasza greenity (#31) üzenetére


sziku69
senior tag

Feri elmondta, hogy nem érzi magát túl jól, mert a tetőt kellett volna megjavítania, de inkább lusta bátyjára bízta, mert neki Pestre kell utazni, egy állásinterjúra.

(#33) sziku69 válasza greenity (#31) üzenetére


sziku69
senior tag

Szerintetek maradjanak így a szabályok? Mert egy kicsit vontatottan halad. Én egy kicsit belementem a részletekbe, de lehet hogy nem kéne. :)

(#34) greenity válasza sziku69 (#33) üzenetére


greenity
aktív tag

A barát meghallgatta, biztatta az állással kapcsolatban.

szerintem maradhat

"Egy mosolynál jobb a több"

(#35) Vakegérke válasza greenity (#34) üzenetére


Vakegérke
veterán

Feri krákogott, aztán elcsukló hangon ennyit mondott: mondd meg édesanyámnak, hogy én már nem is jövök vissza.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#36) sziku69 válasza Vakegérke (#35) üzenetére


sziku69
senior tag

Aztán sarkon fordult, és felszállt az éppen beálló vonatra.

(#37) greenity válasza sziku69 (#36) üzenetére


greenity
aktív tag

Nem tudott elaludni, egész úton zakatolt az agya.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#38) sziku69 válasza greenity (#37) üzenetére


sziku69
senior tag

Arra sem figyelt, hogy az állomások nem úgy jönnek, ahogy kellene Pest felé.

(#39) Vakegérke válasza sziku69 (#38) üzenetére


Vakegérke
veterán

:D

Nem várt folytatás. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40) greenity válasza Vakegérke (#39) üzenetére


greenity
aktív tag

Amikor úgy érezte itt az már be kellett volna érnie, megkérdezte a kalauzt, hogy mi történt.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#41) sziku69 válasza greenity (#40) üzenetére


sziku69
senior tag

A kalauz nem értette a kérdést, "Milyen Pest?" ez a vonat Pestről jön, és Debrecenbe tart.-jött a válasz.

greenty: Mit is akartál írni? :D

[ Szerkesztve ]

(#42) greenity válasza sziku69 (#41) üzenetére


greenity
aktív tag

erre akartam kilyukadni

"Egy mosolynál jobb a több"

(#43) greenity válasza sziku69 (#41) üzenetére


greenity
aktív tag

Feri teljesen kétségbe esett, most mi lesz?

"Egy mosolynál jobb a több"

(#44) sziku69 válasza greenity (#43) üzenetére


sziku69
senior tag

Lakik ugyan Debrecenben egy régi falubeli barátja, de Ferinek most a pesti munka mindennél fontosabb, ezért mielőbb vissza kell fordulni a következő állomásnál, ami Hajdúszoboszló.

Elég rövid a mondat? :D

[ Szerkesztve ]

(#45) greenity válasza sziku69 (#44) üzenetére


greenity
aktív tag

Hajdúszoboszlón fogta magát és leszállt a vonatról, konstatálta, hogy a következő vonat Pestre majd csak 2 óra múlva indul, neki pedig 3 óra múlva az interjún kéne lennie.

tökéletes

"Egy mosolynál jobb a több"

(#46) V.Stryker válasza greenity (#45) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nagy erőfeszítésbe telt, hogy uralkodni tudjon indulatain, de mégis megpróbálta higgadtan átgondolni a helyzetet.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#47) Eastman válasza V.Stryker (#46) üzenetére


Eastman
őstag

Nem ment neki, az erek egyre jobban kidülledtek a halántékán.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#48) greenity válasza Eastman (#47) üzenetére


greenity
aktív tag

Eszébe jutott, hogy van még egy időpont 2 órával később, gyorsan megkereste a telefonját.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#49) sziku69 válasza greenity (#48) üzenetére


sziku69
senior tag

Telefonon elmondta, hogy a tegnap esti vihar miatt (tetőjavítás, egyebek) csak későbbi vonattal tud Pestre utazni, ezért ha egy mód van rá, a második időpontra kérne meghallgatást.

[ Szerkesztve ]

(#50) greenity válasza sziku69 (#49) üzenetére


greenity
aktív tag

A titkárnő nagy nehezen belement, hogy a későbbi időpontra érjen oda, azzal a kitétellel, hogy kezdés előtt fél órával érjen oda, különben tekintse semmisnek az egészet.

"Egy mosolynál jobb a több"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.