Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tapsi


Tapsi
addikt

A Nintendo részvényárfolyama az első pár nap után hatalmasat ugrott, ám nem sokkal később jött a hidegzuhany, amikor kiderült, hogy a Pokémon Go közel sem termel annyi pénzt, mint számolták.

Az árfolyam nem emiatt zuhant be. Jó lenne ezt pontosítani a cikkben!

(#2) woros


woros
őstag

Jaj ne.. mi lesz még?!

(#3) Danex


Danex
addikt

Talán ha nem egy alfa verziót dobtak volna piacra akkor többen játszanának vele.

Meg én is letöröltem az egészet mikor 3 napig nem tudtam belépni, bár azóta visszaraktam, de a felület optimalizálatlan, PVP nélkül kidobni a piacra megint ilyen "jajj gyorsan még nyáron dobjuk ki bármi is van" hozzáállás szüli magával az ilyen negatív véleményeket.

(#4) egyedülülő


egyedülülő
senior tag

A pokemon mint univerzum, rendben van, de ez a játék nekem már kívül van a tolerálható kategórián.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#5) janeszgol


janeszgol
félisten

Ingyenes volt a játék? Lehet fizetősre kellett volna tenni, legalább iOS rendszeren. (2-3 usd, nem több.)
Bár elképzelhető, hogy a bevétel osztogatásban kevesebb maradt volna, mint így a részvényekkel.

Én azon a véleményen vagyok, hogy korszakalkotó játék született.

[ Szerkesztve ]

(#6) Béééla válasza janeszgol (#5) üzenetére


Béééla
őstag

Valószínűleg többet kaszáltak így is az IAP-ből.

Bélabá

(#7) sirály12 válasza egyedülülő (#4) üzenetére


sirály12
őstag

Mert mi is nem tolerálható benne neked? Azért kérdezem, mert nem tudom elképzelni sem az okát.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#8) UnA válasza Tapsi (#1) üzenetére


UnA
Korrektor

+1. De persze előtte az emelkedés sem volt ésszerű. ;)

(#9) petipetya


petipetya
nagyúr

Ez a bevétel iránti igény fogja megölni.

"nincs rá lezsóidő"

(#10) djculture válasza sirály12 (#7) üzenetére


djculture
félisten

Részemről az hogy az ezzel játszók mennek az utcán mindenen át mint a hülye gyerekek. Biztos hogy lesz előbb utóbb ebből itthon is baleset.. Már vagy három esetet láttam ami hajszálon múlt hogy alá nem került az illető a kocsinak. Nem hiszem hogy normális valaki aki ezt igy csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#11) Athoss9 válasza janeszgol (#5) üzenetére


Athoss9
csendes tag

"Én azon a véleményen vagyok, hogy korszakalkotó játék született."

Az Ingress már 4 éve létezik, a geocaching meg már 15 éve, közel sem ez az első arg játék.

(#12) UnA válasza Athoss9 (#11) üzenetére


UnA
Korrektor

Nem attól korszakalkotó valami, mert az az első, hanem ha kimutatható hatása van. Vagyis jól mondta.

(#13) Viktor77 válasza djculture (#10) üzenetére


Viktor77
titán

Csak ennek éppen köze nincs a játékhoz. Az utcán FB-ozók, vagy a simán csak fülhallgatóval zenét hallgatók is ugyanígy balesetet szenvednek/szenvedhetnek.

Mindhárom esetben láttad, hogy az illető pokemont kerget?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#14) janeszgol válasza djculture (#10) üzenetére


janeszgol
félisten

Jó, de ennek a néhány delikvensnek egy villát nem adnék a kezébe, mert leszúrja magát.
Viszont akit sajnálok az az, akit lelőttek, mert bement más kertjébe. Nem hiszem, hogy rosszat akart volna, csak játszott. Még izgalmas is lehet este, egy idegen kertjében gyűjtögetni a pokémont a haverokkal vagy egyedül.

Ez olyan, mint amikor gyerekkoromban átrúgtuk a labdát a szomszédba. Átmentünk érte. Izgalmas volt, vajon észre veszi-e a szomszéd vagy a kutyája. Aztán ma már csak nevetek rajta.

Viktor77 Én tekerek. Hál égnek más bicajost sem láttam még zenét hallgatni, de a futók állandóan így edzenek. Idegesítő, mert nem tudom, figyel-e. Ja, felnőttekről beszélek. :)

UnA, úgy értettem, ahogy mondtad. :R Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#15) sirály12 válasza djculture (#10) üzenetére


sirály12
őstag

Ezzel csak egy a gond, hogy nem a játék a hibás ezért!
A játék megrezgeti telefont, ha van valami a közelben, nem kell egyáltalán egyfolytában a kijelzőt nézni! Aki igy sétál az enélkül is igy menne, csak akkor nem ezt, hanem a faxbookot nézné, mert ilyen a felfogása.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#16) djculture válasza Viktor77 (#13) üzenetére


djculture
félisten

Egyikesetben eleve kipattant a sofőr hogy megruházza az illetőt aztán hallottam meg gagyogott valamit a pokémonokról így a sofőr mérge elszállt, szimplán csak hülye halálraítélt palántának hívta az illetőt utána.

(#17) djculture válasza janeszgol (#14) üzenetére


djculture
félisten

"Viszont akit sajnálok az az, akit lelőttek, mert bement más kertjébe."Az ilyen esetek manapság itthon is btk szint, magánlaksértés. Mert valaki csak viccből bemegy aztán kedve támad mást is csinálni. Lopni meg egyéb dolgok. Teljesen más a helyzet manapság. Amcsiknál meg ez van ott előbb lőnek utána kérdeznek, nem a zsarukat hívják magánlaksértéskor először.. De már itthon is belekerült a btk-ba a tulajdon és élet védelme ha sötét van valaki betéved más lezárt területére bármi lehet. Isten nem látja hogy valaki pokémonozni jött vagy lopni.

[ Szerkesztve ]

(#18) Sennalacy válasza djculture (#17) üzenetére


Sennalacy
aktív tag

Azt nem értem, hogy milyen jogon helyezhetnek el egyáltalán magánterületen ilyesmit. Szabályozni kellene, hogy kizárólag ellenőrzötten nyilvános parkok, és egyéb gyalogosan kockázatmentesen látogatható közterületekre lehessen elhelyezni, illetve olyan magánterületre ahol a tulajdonos ezt külön kéri és engedélyezi.. pl. egy állatkert, ahol onnantól kezdve az ő felelőssége, hogy pontosan hol helyezi el ezeket.
Ha csak spontán magánterületeken felbukkanhatnak ilyenek, az birtokháborításra való felbujtás a nintendo részéről. Nem is értem miért nincsenek óriási perek ebből már Amerikában, ahol nem szívbajosak ilyen téren. Felelőtlenség ilyesmit még közutak mellé is kirakni, arról nem is beszélve, hogy gyerekeknek szánt termékről van szó akiknek épp a biztonságos közlekedést kellene tanítani.

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

(#19) atike


atike
nagyúr

....és venni is fogják.... Uh. Ez a durva, nem a ráspoly... :DDD

(#20) sirály12 válasza Sennalacy (#18) üzenetére


sirály12
őstag

Ez kivitelezhetetlen lenne kb. És értelmetlen is, mert akkor ha külön nem kérem, akor nem is játszhatnék otthon? Szerinted ezt igy kellene megoldani? Szerintem nem. Egy embernek lennie kelle ennyi eszének, hogy magánterültetre nem megyek ha csak meg nem engedik. Ennyi.
Ne keressük mindg másban a hibát. Ha olyan hülye valaki, hogy autó elé megy ki vagy magánterültre megy be, akkor az az ő hibája nem a játéké amivel akkor épp játszik.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#21) Stauffenberg válasza janeszgol (#5) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Én azon a véleményen vagyok, hogy korszakalkotó játék született."

Akkor már inkább a fejlesztők előző játéka az Ingress, ami nagyon hasonló koncepcióra épít, csak éppen inkább amolyan sci-fi területfoglalós cucc. Pár éve menő volt egy szűk körben, a Pokémon csak a tálaláson változtatott, hogy több ember gyomra vegye be.

BTW szerintem a játéknak csak egyetlen égető hiába van, mégpedig, hogy nem tud a háttérben futni. Ezért balesetveszélyes a használata, mert kis túlzással rá kell tapadnod a kijelzőre séta közben. Sokkal biztonságosabb lenne, ha lezárt képernyővel is menne, zsebre vágva, csak akkor jelezne, ha Pokémont találtál.

De persze ennek a karperecnek is pont ez lesz a lényege, rákényszerít, hogy vedd meg, mert csak ezzel tudod háttérben futtatva használni a játékot. Aki meg nem áldoz rá (vagy akinek a szülei nem veszik meg), az menjen világtalanul.

(#22) Viktor77 válasza Stauffenberg (#21) üzenetére


Viktor77
titán

"A játék megrezgeti telefont, ha van valami a közelben, nem kell egyáltalán egyfolytában a kijelzőt nézni!"

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#23) egyedülülő válasza sirály12 (#7) üzenetére


egyedülülő
senior tag

Nem tudom tolerálni a hiányosságait. Mint játék nekem ez több mint kevés, mondhatni egy semmi. Ez szigorúan szubjektív véleményem.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#24) egyedülülő válasza janeszgol (#14) üzenetére


egyedülülő
senior tag

Ott kezdődik, hogy NEM megyünk be más kertjébe! Józan paraszti ésszel ezt fel kell fogni bárkinek. Fordított helyzetben te nyilván tapsolnál, ha éjszaka pl valaki a házad körül motoszkálna. Első gondolatod az, hogy csak ártalmatlan pokemon mesterek jöttek vadászni és nem az értéktárgyaidra fáj valakinek a foga vagy épp az életedre akar törni.

[ Szerkesztve ]

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#25) sirály12 válasza Stauffenberg (#21) üzenetére


sirály12
őstag

"BTW szerintem a játéknak csak egyetlen égető hiába van, mégpedig, hogy nem tud a háttérben futni. Ezért balesetveszélyes a használata, mert kis túlzással rá kell tapadnod a kijelzőre séta közben."

Az itt a legnagyobb baj, hogy ez nem igaz, mert egyáltalán nem kell a kijelzőt nézned, mert ha a kijelző aktiv(ez lehet a zsebedben is, vagy akárhol), akkor a telefon rezeg, ha pokét talál! Miért kellene nézni a kijelzőt, ha amúgy is rezeg, ha van valami? Én a kezemben(nem magam előtt) vagy hátsó farmerzsebben tartom bekapcsolt kijelzővel, ha talál valamit rezeg és megnézem. Nem kell ezt túlmisztifikálni.
Talán előbb meg kellene ismerni valamit, mielőtt véleményt(hülyeséget) mondasz.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#26) sirály12 válasza egyedülülő (#23) üzenetére


sirály12
őstag

Ezt elfogadom. Mindenkinek más jön be.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#27) t72killer válasza janeszgol (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Viszont akit sajnálok az az, akit lelőttek, mert bement más kertjébe." - latin amerikában történt, ahol ez bevett eljárás. Nem mászkálunk más magánterületére és pont. Aki mindezt egy képzelt pokémonért csinálja, annak mehet a Darwin díj.

#18: miért ne? Engem nem zavar, hogy a Nintendo a telkem "feletti" virtuális térben pokémonkat táncoltat. Más kérdés, hogy a valós térben ember oda csak az én engedélyemmel mehet, különben itt Európában BTK, odaát shotgun.

#21: egyértelmű, hogy valami módon pénzt akarnak bezsebelni a dologból, itt nem az számít, hogy a vásárlónak legyen jó, hanem hogy vásárlónként leessen (évi?) 10-20$ profit.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28) Alg


Alg
veterán

Ez így, ebben a formában teljesen felesleges, továbbra is mindig kéznél kell lenni a telefonnak.

Lockolni nem lehet mert leáll a program, unlockolt telefont nem teszek zsebre nyilvánvaló okokból, ráadásul az enyém 5 perc után mindenképpen lezár.

Fusson háttérben, és okosóra-támogatás kell, nem ilyen szirszarok. (meg a spawn rendszer átdolgozása, meg sokkal-sokkal kevesebb stop, meg sokkal-sokkal kidolgozottab harcrendszer, hogy csak a legégetőbb dolgokat említsem.)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#29) Stauffenberg válasza sirály12 (#25) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Kipróbáltam a Battery Saver módot és zsebre tettem. Az eredmény az lett, hogy simán eltapicskolhatom a kijelzőt.

Biztonsági szempontokat félretéve akkor is baromság ez a megoldás, mert a Pokémon Go sokat fogyaszt. Teljesen nonszensz, hogy bekapcsolt kijelzővel tegyem zsebre. Miért? Minek? Kinek jó ez?

Tegnap hazasétáltam az irodából (kb 25 perc) ez alatt 100%-ról simán lecuppant 80% környékére, arról nem beszélve, hogy nagyon melegedett közben a mobilom.

Ezzel szemben ha kimegyek futni, akkor Runtastic-ot használok a nyomon követésre, lezárt képernyővel, 1 óra használattal alig merül 10%-ot és közben hűvös marad. Ez is tud jelezni nekem beállított dolgokhoz (pl: elért távolság, eltelt idő, stb).

Nem hiszem, hogy a pokémonok gyűjtögetését nem lehet kímélőbb módon megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#30) Xaels válasza Stauffenberg (#21) üzenetére


Xaels
félisten

BTW szerintem a játéknak csak egyetlen égető hiába van, mégpedig, hogy nem tud a háttérben futni. -elvileg van egy akkukimélő mód ahol lehetőség van arra, hogy a kijelző lekapcsoljon. Igazából én még nem próbáltam, pár napja nem nagyon indítottam el. Ugyanaz a bajom vele mint a legtöbb ingyenes/olcsó MMO-val sőt a D3-al is. Egy idő után túlságosan repetitív unalmas lootolás az egész.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#31) Stauffenberg válasza Xaels (#30) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"elvileg van egy akkukimélő mód ahol lehetőség van arra, hogy a kijelző lekapcsoljon"

Elveszi a fényerőt ha lefordítod a telefont. De a biztonság kedvéért most is kipróbáltam, simán tudom tapicskolni a kijelzőt a zsebemben, ki is léphetek a játékból, ha éppen a virtuális Home gombra téved az ujjam.

"Egy idő után túlságosan repetitív unalmas lootolás az egész."

Ez így van, nekem még csak alig 15 befogott pokémonom van, de már most unom. De ki kellett próbálnom miért ez a nagy felhajtás.

[ Szerkesztve ]

(#32) majdnemkocka válasza Danex (#3) üzenetére


majdnemkocka
tag

"Talán ha nem egy alfa verziót dobtak volna piacra akkor többen játszanának vele."
Többen? Barátom, merre jártál te az elmúlt három hétben? Csak Androidon ötvenmillió letöltés felett járunk és ezt sem bírják a szerverek.

A tiny flurry of human activity against the impeccable backdrop of stars and void.

(#33) majdnemkocka


majdnemkocka
tag

Na, alighanem ez az az eszköz, amiből a nagy bevételt várják (és ezért ingyenes a program és ezért nincs benne a sok freemium játékból ismert cooldown mechanizmus). Van egy tippem, hogy Pokemon Plus-szal a program mágikusan tudja majd kikapcsolt képernyővel/háttérben futva is jelezni a PokeStopokat és a spawnokat (illetve számolni a kilométereket a tojások keltetéséhez), míg a többieknek marad a előtérben futó változat.
Kár, hogy nincs valami elegánsabb kivitel, hogy 17 év felett is reális cél legyen a megvásárlása (mondjuk ennyiért amúgy sem venném meg asszem).

A tiny flurry of human activity against the impeccable backdrop of stars and void.

(#34) majdnemkocka válasza Sennalacy (#18) üzenetére


majdnemkocka
tag

A jó hír, hogy nem kell odamenni, általában elég közel lenni hozzá (az utcán). Nem nagyon tudok olyan pontról (Ingress portálról/Pokestopról/Gymről), amit megközelíthetetlen helyen hoztak volna létre, hiszen a létrehozáshoz is ott kellett lenni (kivétel persze, ha a létrehozás óta megváltozott a hely hozzáférése, de akkor meg nem kell odamenni).

A tiny flurry of human activity against the impeccable backdrop of stars and void.

(#35) t72killer válasza majdnemkocka (#33) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Kár, hogy nincs valami elegánsabb kivitel, hogy 17 év felett is reális cél legyen a megvásárlása " - üzleti pokémonkergető, on-site supporttal, elegáns, öltönyhöz illő kivitelben :DD

#36: "in-game boltban vásárolhatsz 30 percnyi képernyő kikapcsolást. :D" Ez durvább a ciginél :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#36) Stauffenberg válasza majdnemkocka (#33) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Kár, hogy nincs valami elegánsabb kivitel, hogy 17 év felett is reális cél legyen a megvásárlása"

Majd jön $4.99-ért a Pokémon Premium előfizetés, amivel már okosórán is játszhatod, meg in-game boltban vásárolhatsz 30 percnyi képernyő kikapcsolást. :D

(#37) #20655360


#20655360
törölt tag

1-2 hónap múlva már a kutyát se fogja érdekelni. Ezt benézték. :DDD

(#38) pomorski válasza #20655360 (#37) üzenetére


pomorski
őstag

Engem már most sem érdekel... (Biztos túl öreg vagyok hozzá.)

(#39) leeate


leeate
senior tag

Lehet csak én gondolkozom túlságosan informatikus fejjel, de még mindig nem értem, mi értelme van GPS pontokra elhelyezett gifeket begyűjteni :U

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#40) t72killer válasza leeate (#39) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem vagy 1edül a kétségeiddel ;]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#41) tailor74


tailor74
őstag

Uhh... Nem elég a sok hülye a világon, még a lovat is adják alájuk.. :(

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#42) Stauffenberg válasza leeate (#39) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Semmivel nincs több/kevesebb értelme, mint a négy fal között egy monitorra meredve játszani.

Én már azt várom mikor jönnek ki az utánzatok (Star Wars, Witcher, stb), mert a Pokémon tematika nem igazán van ínyemre, de az ötlet maga jó.

(#43) t72killer válasza Stauffenberg (#42) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Négy fal között kevésbbé valószínű, hogy felnyársalod magad a kerítésen :DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44) Stauffenberg válasza t72killer (#43) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Na ennek pont annyi értelme van, mintha azt mondanám, hogy a négy fal között meg az érszűkület és a diabétesz fog elvinni... :D

(#45) sirály12 válasza leeate (#39) üzenetére


sirály12
őstag

Mi értelme? Miért, mi értelme bármelyik játéknak a világon?

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#46) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Elég nagy baj, hogy egy ilyen játék sikeres tud lenni...
Egyszerűen közveszélyessé (vagy inkább zombivá) teszi az embereket, ahogy a többi social media app is.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#47) Viktor77 válasza szabogabor10 (#46) üzenetére


Viktor77
titán

Ahogy az összes többi játék, amire ráfügg az ember.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#48) szabogabor10 válasza Viktor77 (#47) üzenetére


szabogabor10
veterán

Pont ezért pártolom jobban az otthon játszható játékokat. A saját házában azt csinál az ember, amit akar. Közterületen viszont nagyon nem kéne másokat veszélyeztetni.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#49) UnA válasza szabogabor10 (#48) üzenetére


UnA
Korrektor

Akkor remélem te nem jársz az utcára, hogy elkerüld mások veszélyeztetését. :)

(#50) szabogabor10 válasza UnA (#49) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ha nem érzed a különbséget a "sétálok telefon nélkül, odafigyelve a környezetemre" és a "sétálok úgy, hogy közben folyamatosan bámulom a telefonomat" között, akkor nem tudok mit csinálni...
De mindegy, ne vitázzunk ezen, úgysem leszünk soha egy véleményen.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.