Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Jannn


Jannn
senior tag

Mikor manapság minden komolyabb mobilt 2K kijelzővel dobni ki, mikorra fogunk eljutni oda, hogy a laptopokat ne ezekkel az ultra pixeles 1366 os felbontasu ocsmány szinhelyessegu, szörnyű betekintési szöggel rendelkező kijelzokkel szereljek végre ?

(#3) K0vasz


K0vasz
aktív tag

*vírusirtó (bár érdekes mód ez csak ez első "plakáton" van elrontva)
*diákkedvezmény

hogy a [moderálva] lehet egy cég annyira igénytelen, hogy azt a két sort se bírja rendesen leírni?

[ Módosította: radi8tor ]

(#4) K0vasz válasza Jannn (#2) üzenetére


K0vasz
aktív tag

+1. Mondjuk lehet az is közrejátszik, hogy egyrészt a windows szarul skálázódik, így egy eleve kisméretű kijelzőn a nagy felbontás miatt kvázi használhatatlanná válna (ki akar hangyakukinyi ikonokat bámulni/böködni?), másrészt játszani meg csak a leg-leg gépeken lehet normálisan full HD-nál nagyobb felbontásban, akkor meg megintcsak fölösleges az extra felbontás, ha nem lehet natív módban használni

(#5) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

DeepCool táp ;] CWT persze gyárt jó belsőt is,de ennyiért vannak jobb tápok is amiben megbíznék inkább.
Szerintem hamarosan sokkal lejjebb megy majd a Skylake procik és lapok ára,mivel nem hoz annyi plusszt hogy rohanjon mindenki váltani.M.2 foglalat van olcsóbb H97,Z97 lapban is ha valaki gyors ssd-re gyúr.Drágák a lapok de legalább jól néznek ki :DD

[ Szerkesztve ]

Wasabi...

(#6) lambda5


lambda5
tag

Ez a Z170 még nagyon drága...
Egy normális árú alaplapot sem láttam még. Talán majd az Asrock...

...Szürkék vagyunk. Félúton állunk a fény és az árnyék között!

(#7) davidsone válasza lambda5 (#6) üzenetére


davidsone
addikt

elszálltak a lapok is :DDD lassan 50k lesz az alap áruk...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#8) salvatore2 válasza davidsone (#7) üzenetére


salvatore2
csendes tag

Ez elég szomorú.

(#9) jedis válasza davidsone (#7) üzenetére


jedis
senior tag

Három éve, a fullos Asrock 990FX Extreme4, ( AM3+ ) ami anno mindennel fel volt szerelve, ami csak volt a piacon, 40EFt körül mozgott . :U Én valami hihetetlen akció folyamán 28500-ért vettem meg valami nevesebb PC boltból ( már nem emlékszem melyiktől ). A héten robbantottam a gépet, és szórom ki a cuccokat ! Az alaplapot 25-ért viszik ! :D :D :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#10) davidsone válasza jedis (#9) üzenetére


davidsone
addikt

3 év használat és 3,5k veszteség az igen :C bár ez lenne az általános :K

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#11) Kobaljov válasza Jannn (#2) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Gondolom amikor erre lesz megfelelő mennyiségű, a pluszt kifizetni is hajlandó kereslet, a drágább, prémium kategóriában most is lehet találni nagyobb felbontású, IPS kijelzős gépeket.

(#12) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Az a réndzsör nagyon tetszik.
A következő mi lesz? hámví? :D

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#13) tailor74


tailor74
őstag

Az a Ranger lap nagyon bejövős, a kisebbik giga lap is szép, viszont a G1 Gaming lap nagyon ronda szerintem..Tisztára a Birodalmi katonák páncélzatára hajaz ez a forma világ.. :) És hát az ára... na az meg tragédia.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#14) zdanee


zdanee
őstag

Az a McAfee inkább minusz, mint plusz, tegyük hozzá!

[link]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#15) cacasz02


cacasz02
aktív tag

Mikor jöttök rá hogy az alcor csak egy vicc? Ami eddig a kezembe került azzal csak a baj volt. Terméktámogatás meg felejtös.

(#16) dredbiro


dredbiro
senior tag

az a giga g1 brutál :Y elfogadnám :B

Good hunting,STALKER !

(#17) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Ezek a tömeg tabletek....vajon megéri árulni, vagy csak beleraknak minden szemetet a raktár aljáról hogy ne foglalja a helyet?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#18) gerii


gerii
addikt

Elnézést hogy ezt kell írnom, de hogy nem sül le az arcotokról a bőr, hogy ilyen tabletet ajánlotok? Amennyiben rendes reklám lenne úgy érthető, de ez így max ajánlásnak tekinthető (még ha fizetnek is érte), ami nem túl profi egy szakmai laptól.

(#19) Ruuwa válasza Fryskitt (#17) üzenetére


Ruuwa
tag

Ha sikerül betolni őket valami Tecsó vagy "hülye azért nem vagyok" bolt középső sorára és kap egy AKCIÓ-s plecsnit, akkor viszi a jónép mint a cukrot.

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#20) MK VII


MK VII
veterán

Tyűűű, de szépek azok a Z170-es lapok.. Hmmm... Még a végén... :))

(#21) deakpeti


deakpeti
tag

6.generációs i7 nem semmi

Ha mar megtisztellek azzal hogy radirok akkor tisztelj meg azzal hogy viszza irsz!ugyan igy forditva is!koszonom:)

(#22) Taranti


Taranti
senior tag

Amióta a gyereknek kerestünk középkategóriás gamer laptopot, nem tudom sírjak vagy nevessek. Ilyenek ugyanis nincsenek. Geforce840M? Ahha, ez játékra kb. önámítás, a 64bit memóriavezérlő + DDR3 minden csak nem játékos. Core i5 + Geforce 860M/GDDR5 laptopot viszont egyszerűen nem gyártanak. Valszeg, mert ez sokaknak elegendő lenne, csak nem lehetne őrült drágán adni, az i7+960M laptopokat meg senki sem vinné - persze horror áron vannak.
Végül kiegyeztünk, korrekt PC lett belőle (igen, fityiszt mutattunk a visszaeső PC eladásoknak ;] és még belefért egy vállalható tablet is.)

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#23) jedis válasza Taranti (#22) üzenetére


jedis
senior tag

+1 ;)

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#24) Khelben válasza Taranti (#22) üzenetére


Khelben
nagyúr

Örülj, hogy nem vettél i7+960m-et, mert kb két gép van a piacon, ami le tudja hűteni, a többiben i3 órajelen fut az i7 a túlmelegedés miatt. :)

(#25) Kékes525 válasza zdanee (#14) üzenetére


Kékes525
félisten

A 80-as évek végétől ismerem a vírusirtóját. 90-es években még a csúcson volt. Azóta jócskán romlott a minősége.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#26) MK VII válasza Kékes525 (#25) üzenetére


MK VII
veterán

Azóta szanaszét kólázta a pofiját.. Előfordul az ilyen. :D

(#27) icp1970


icp1970
senior tag

GTX 950 :K

(#28) Elmör


Elmör
senior tag

Az alaplapok szépek, de eléggé elkeserítő ez a cpu piac, bár alaplapra is nagyon sajnálnék 100-110K-t, de hogy a végén már procit is csak ilyen áron lehet venni ami viszi fullon a játékokat full HD-ban vagy nagyobb felbontásban az röhej. Amikor tényleg az ajánlott cpu egy Core i7-3770-es (Witcher 3) amit én is vettem kb. 2,5 éve kb. 85K-ért és akkor még a csúcshoz tartozott, aztán most meg itt van már az i7-6700, de az árarányok nagyon elszabadultak. A Core 2 Duo-s korszakban is voltak persze ilyen árkülönbségek, de ott az Extreme procikért, nem az úgymond "csak" a csúcskategória aljáért. Vagy ezt rosszul látom? Nem mintha lecserélném egyelőre a 3770K-t, de már előre félek, hogy ha később cserére szorulok akkor mennyire kell kinyitni a tárcámat vagy addigra remélem megerősödik az i5 kategória is annyira, hogy simán rábólint az ember és nem lesz benne utólag olyan érzés, hogy mégis csak az i7-est kellett volna venni. :(

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#29) Stanbacsi


Stanbacsi
tag

Gép fejlesztés lesz úgy érzem :D

(#30) XXArcAngelXX válasza Elmör (#28) üzenetére


XXArcAngelXX
tag

+1

Borzasztóan elszálltak az árak. Ha nem lenne ismerősöm aki segített volna tuti nem váltottam volna mert óriási összeg lett volna a cserebere. Az a Giga lap pl nagyon szép, piszkosul jól felszerelt, de horror ára van. :DDD

The brightest flame casts the darkest shadow... Let the Universe Burn!!! BattleTag: Gabriel#21210

(#31) Khelben válasza XXArcAngelXX (#30) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem az árak szálltak el, csak most már nem 210 Ft egy dollár, hanem 290.

(#32) Elmör válasza XXArcAngelXX (#30) üzenetére


Elmör
senior tag

Pontosan, nem is azzal van a bajom, hogy fejleszteni kell, mert azért 3-4 évente fejlesztek, meg főleg VGA téren kell sajnos úgy vettem észre az elmúlt 10 évben és ott is eléggé elmentek az árak, mintha az 1990-es években járnánk, már szinte megint majdnem annyiba kerül egy pc arányaiban.
Aki persze azzal kezdi, hogy nem muszáj a felső kategóriából választatni, azt azért leültetném a gépem elé amikor nincs meg az ajánlott konfig meg ami most van benne és játszon kicsit a GTA 5-el, a Witcher 3-al, AC: Unityvel és látszani fog a különbség ha be van kapcsolva az élsimítás és a többi szűrő. Lehet persze azok nélkül is játszani, de valahogy engem irritálnak a recék nagyon. Egy konzolnál persze nincs ilyen probléma általában (bár most már ott is divatba jött, hogy kell 1-2 patch, hogy kiküszöböljék a hibákat), de a játékárak elveszik mindig a kedvemet, hogy vegyek akár PS4-et akár Xone-t. Ja és akkor ráadásul agyba-főbe reklámozzák a 4K-s monitorokat, de hova, kinek? Amikor ott kezdődik, hogy kell legalább 300K-ért vga hozzá, ha nem csak Super Mariozni akarunk rajta. :U Talán 4-5 év múlva eljutnak egy olyan szintre, amikor már azt mondom váltok, addig max az 1080p.

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#33) XXArcAngelXX válasza Elmör (#32) üzenetére


XXArcAngelXX
tag

Ezt a 4K dolgot nem is értem. Iszonyatos befektetés és persze azemet gyönyörködtetö látvány de még eléggé messze van a kiforrottságról.

The brightest flame casts the darkest shadow... Let the Universe Burn!!! BattleTag: Gabriel#21210

(#34) twollah1976


twollah1976
őstag

Kar azert az Alcor tabletert, hogy a dual SIM melle a raktar poros sarkaban levo hardvert pakoltak.
Elhiszem, hogy olcso kell, hogy legyen, de barmi aron?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#35) ƬΛЯΛ válasza XXArcAngelXX (#33) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Másrészt hihetetlenül kevés a "real 4k" tartalom :( Többségük felkonvertált 1080p :(

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#36) icp1970


icp1970
senior tag

Inspiron 15 3000 szerintem lazán meg ér ennyit.

(#37) Khelben válasza icp1970 (#36) üzenetére


Khelben
nagyúr

Egyetlen előnye a 3 év garancia. A celeronos nem ér ennyit, a 180k-snál meg jobb vétel az Asus K501 160k-s változata újabb hardverrel, jobb minőségű házzal és fullhd kijelzővel. Egyedül az I3-as (amit tévesen celeron 4005u-nak írnak a cikkben) lehet jó annak, akinek nincs több pénze gépre.

(#38) qsmyle válasza Jannn (#2) üzenetére


qsmyle
csendes tag

A raktárak tele vannak kicsi felbontású kijelző panelekkel. Valamint kicsi kijelzőkkel szerelt laptopokkal, ha azok elfogynak, akkor az új gépekbe is a raktárban fekvő régi paneleket teszik. Ez van. Ha nagy felbontású laptopot akarsz, fizesd ki a félmillás árat egy olyan gépre.
A telefonokban azért van jobb kijelző, mert azokhoz nem gyártottak tömegszámra. Nagyjából minden típushoz új méretű és más tulajdonságú panelek kellenek. Úgyhogy ennek inkább örüljünk. :P Arról most említés ne essék, hogy 5 colon nincs értelme HD felbontásnál nagyobbnak.

(#39) XXArcAngelXX válasza ƬΛЯΛ (#35) üzenetére


XXArcAngelXX
tag

Ez kb olyan mint a nézzünk/csináljunk mindent 3D-ben. Eléggé kevés film 3D-s az elejétől a végéig, a csináljunk belőle 3d-t című történet meg eléggé izmos befektetés.

The brightest flame casts the darkest shadow... Let the Universe Burn!!! BattleTag: Gabriel#21210

(#40) ƬΛЯΛ válasza XXArcAngelXX (#39) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Hát igen :U Azon néztem nagyot, mikor bedobták azt a funkciót, hogy tv műsorból real time csinált a tv valami 3d-t. Kérdem én ki akarja pl a barátok köztöt 3d-ben nézni :C

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#41) trancer válasza ƬΛЯΛ (#40) üzenetére


trancer
csendes tag

.

[ Szerkesztve ]

-

(#42) trancer


trancer
csendes tag

SJ4000 & Speedshop? :F
Nem az van, hogy ők valami utánzatot árulnak, nem az eredetit?

-

(#43) XXArcAngelXX válasza ƬΛЯΛ (#40) üzenetére


XXArcAngelXX
tag

Meg ezek a szemüvegek..... amik amúgy nem rosszak. De eléggé külömbözik a vizuális végtermék, mivel alig van tényleg rendes 3d anyag. De azért megveszik az emberek a 3d tv-t. Mert hájomdé. :C

The brightest flame casts the darkest shadow... Let the Universe Burn!!! BattleTag: Gabriel#21210

(#44) ƬΛЯΛ válasza XXArcAngelXX (#43) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Igen. Sajnos a legtöbb ember megvezethető :(

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.