Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szente


szente
addikt

A politikát amennyire lehet, kérem mellőzni. Nem a miértjére vagyok most kíváncsi. :R

(#2) Dluinet


Dluinet
nagyúr

amíg a FED nem dönt megint pénznyomtatás mellett, addig nem fog csökkenni, ez nem mostanában lesz

de most az EU pénznyomtatásba kezd, akkor esik az € értéke, a forint meg ahhoz van kötve, így ha USA nem is változtat, nekünk még akkor is tovább emelkedhet az ár

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3) Stanlee válasza szente (#1) üzenetére


Stanlee
őstag

Kb. 1:1-es paritasig fog elmenni az EUR/USD arfolyam. Szoval meg egy olyan 10-15%-os arnovekedes benne van a levegoben. Ha a magyar politika meg gyengebb forintot akar (mondjuk 330/EUR), akkor meg annak a novekedese is bele fog kerulni a vegfelhasznaloi arakba. Ahogy azt mar itt irtak, az USD/HUF valtas mar reg nem fuggetlen az euro/dollar arfolyamtol.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#4) Avicularia


Avicularia
veterán

Felénk is megdrágult a külföldről vásárolgatás rendesen. Egy éve még 6.3 volt a dollár, most meg 8.3 :(

(#5) szente


szente
addikt

És azt lehet tudni, hogy kb mikor állnak be az árfolyamok arra a szintre, ahol már stabil lesz?

Avicularia: Az a baj, hogy nálunk már nem csak a külföldről vásárolgatás drágult meg, hanem az itthoni hardver árak is.

[ Szerkesztve ]

(#6) Dany007 válasza Avicularia (#4) üzenetére


Dany007
veterán

De nektek legalább van pénzetek meg jólét! ;]

(#7) Avicularia válasza Dany007 (#6) üzenetére


Avicularia
veterán

Jaja, mindig ez a duma, dehát itt 700K-t, meg egymilliót is lehet keresni :)
Egyik húgom most volt itt vendégségben 5 napot, csak hüledezett az árakon. És akkor Malmö még sokkal olcsóbb mint Stockholm.

(#8) Dluinet válasza szente (#5) üzenetére


Dluinet
nagyúr

330 FT-nál már elkezd stabilizálódni a dollár

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9) szente válasza Dluinet (#8) üzenetére


szente
addikt

Szerinted mivel járok jobban? Ha most tavasszal újítok be, vagy várok őszig?

Avicularia: Kb mennyivel drágább, mint itthon?

[ Szerkesztve ]

(#10) Dany007 válasza Avicularia (#7) üzenetére


Dany007
veterán

Ja, gondolom te is azért élsz kint már olyan régóta mert olyan szarul lehet ott megélni... :D Biztos mazochista vagy :P

(#11) kmisi99 válasza szente (#9) üzenetére


kmisi99
addikt

Ez olyan hogy ha vársz őszig akkor miért ne várj télig? Akkor még olcsóbb lesz, de akkor már várj jövő év tavaszáig akkor még olcsóbb lesz, na de mi van ha nyáron még olcsóbb lesz? Szóval ez körforgás általánosságban azért mindig olcsóbb lesz minden az idő múlásával. Azért jó lenne ha az árfolyam rendeződne, elég sokáig jól tartotta a 230-240ft os szintet a dollár, remélem vissza tud még állni a forint.

(#12) Avicularia válasza Dany007 (#10) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem mondom, hogy olyan szar, de nem annyival jobb mint azt sokan képzelik. Itt is elfogy hónap végére a pénz.

(#13) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Az összes hosszútávú szentiment arrafelé mutat, hogy a dollár vagy stagnál vagy erősödni fog.
De aki ki meri nyilatkozni, hogy paritásig megy, vagy 330 ft lesz a dollár, az annyira hiteles, mintha megmondnám jövő héten pénteken milyen idő lesz egy konkrét városban.

(#14) Avicularia válasza szente (#9) üzenetére


Avicularia
veterán

Mire vagy kíváncsi? Pld. lakásra csak a havi bérleti díj 250K.

(#15) szente válasza kmisi99 (#11) üzenetére


szente
addikt

Itt most nem az a kérdés, hogy mikor lesz olcsóbb, hanem, hogy mikor nem lesz az a pont, amikor már nem lesz drágább.

Avicularia: Az komoly. És a kaja?

[ Szerkesztve ]

(#16) kraftxld


kraftxld
nagyúr

A kérdésedre a választ kb senki se tudja, aki meg igen, az max kecsebélből jósol, vagy már rég megtette forex-en az árfolyamot.

Amúgy teljesen jó irányban halad a dolog, ha 2009 óta nem változott volna a fizum, már csak az árfolyam miatt dupláját keresem HUF-ban :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#17) Avicularia válasza szente (#15) üzenetére


Avicularia
veterán

Hirtelen ezt találtam, 4 éves kép. Pulykamell, 1kg kb. 5K huf.
Egy kiló normális kenyér 1300-1500 ft.

(#18) szente válasza Avicularia (#17) üzenetére


szente
addikt

Hát akkor tényleg nincs ott se kolbászból a kerítés. :(

kraftxld: Mi ennek azért annyira nem örülünk. :O

(#19) Dany007 válasza szente (#18) üzenetére


Dany007
veterán

Az sehol sincs. De nem is 100 ezer forint az átlagkereset... :)

(#20) nemlehet


nemlehet
őstag

Mondjuk az északi államok ebből a szempontból drágák. De ha azt nézed, hogy kb 25-30.000 korona az átlagkereset akkor az mostani árfolyamon kb 850-1 misi. Egy párnál van ebből a keresetből 2, tehát van majd két millió megélni. Szóval hiába 5000 Ft egy kiló hús a vásárlóerő paritás nagyon nem annyi mint itthon. Németországban is lehet, hogy átlagos lakás bérlete 6-800 euró, de ha mind a ketten keresnek 1800 euró körül (ami nem is magas fizetés) röhögve ki tudják fizetni.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#21) Avicularia válasza nemlehet (#20) üzenetére


Avicularia
veterán

25-30 az nagyon bruttó, szóval jó lesz az 18-21-re is. Svédországban 29-35% az adó, attól függ hol laksz és 420 800 korona éves bérig. Efelett 602.600 koronáig még rátesznek 20%-ot. 602.600 korona felett még rátesznek 5%-ot.
Egyébként ezen az oldalon lehet tájékozódni foglalkozások szerint mennyi a bruttó bér, illetve a konkurrencia szakmán belül különböző területeken. [link]
Egy teherautósofőr 26200 koronás bruttó átlagbért kap, ami Malmöben most kb 20K nettó.

(#22) nemlehet válasza Avicularia (#21) üzenetére


nemlehet
őstag

Ez jogos. De akkor még mindig 35-40.000 koronáról beszélünk egy pár esetén. Nem azt akartam mondani, hogy ott mindenki milliomos, csak hogy azért az 5000 Ft-os hús vásárlóerő paritást figyelembe véve még mindig olcsóbb mint itthon... Ami elég vicc.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#23) Avicularia válasza nemlehet (#22) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem mondom, hogy nem jobb itt bizonyos szempontok szerint. De hidd el bizonyos szempontok szerint meg sokkal jobb Magyarországon. Ha csak a pénzt nézed, mint sok magyar akkor vitathatatlanul jobb.

(#24) Dany007 válasza Avicularia (#23) üzenetére


Dany007
veterán

Milyen téren? :) Ott is tele van minden ci...nyokkal? :) Goromba, kedvtelen, alul kulturált emberekkel? Ott is kéthavonta jönnek ki a legújabb adók? Amik igazából csak a legszegényebbeket nyomják még lejjebb?
Ott is már-már látszólag szándékosan építik le a közoktatást? Ott is ilyen tragikus az egészségügy?
A közlekedési morál? A közutak állapota? stb...

(#25) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Csak véletlenül néztem be; még az a szerencse, hogy topik nem megy a politika irányába, ahogy a tisztelt író kérte. :D

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#26) nemlehet válasza Avicularia (#23) üzenetére


nemlehet
őstag

Nézd én kb 1 évig éltem és dolgoztam skóciában illetve kb 1,5 évig németországban. Voltam rövidebb látogatáson amerikában és némi időt eltöltöttem angliában is. Minden országnak megvannak a maga problémái ezt nem vitatom. Sőt pl az egyesült királyságban a felszín alatt nagyon komoly gondok vannak, DE nagyon nem mindegy, hogy ez a hétköznapi embert mennyire érinti.
Az anyagi biztonság egy olyan dolog, hogy nagyon könnyen elfelejti megbecsülni az ember. Nyugaton az átlagember bemegy dolgozni, ledolgozza a maga 40 esetleg 50 óráját és nem nagyon aggódik azon, hogy akkor most miből lesz a gyereknek tízórai. Kint németországban egyszerű fóliahegesztő arról beszélgetett a főnökkel, hogy ha le kéne cserélni a 2006-os golfot, de idén elmennek mallorcára 2 hétre így nem fog beleférni, mert nem akarja túlköltekezni magát.

Persze, biztos vannak ott is akiknek nehéz. De ott a nehéz sorsúakat kell keresni, míg itthon azokat akiknek jól megy, nincsenek jelentős gondjaik. Igazából északon amit tudok mint probléma az a túlzott politikai korrektség illetve a bevándorlókkal kapcsolatos problémák, de ez azért a legtöbb átlagembert alig-alig érinti. Külföldiként mondjuk nem könnyű, mert elvárt az adott ország nyelve és elég zárkózottak az emberek, nem igazán fogadják be a külföldieket pl egy amerikaihoz képest.

Igazából ez az egész problémakör abban gyökerezik, hogy itthon és úgy általában kelet-európában nincs középosztály. Nyugaton meg talán a társadalom legszélesebb rétege, de nem nagyítóval kell keresni az biztos.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#27) Avicularia válasza Dany007 (#24) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem, nem cigányokkal, hanem rosszabb kisebbséggel van tele minden. [link]
Egészségügy katasztrófa, nem azért mert nincs pénz mint otthon, hanem nem értenek az orvosok ahhoz amit csinálnak. Sokszor nem tudsz normálisan beszélni egy orvossal, mert nem beszél annyira svédül mint ami elvárható lenne. Egy svédes facebook csoportból kiollózott kép véleménnyel a svéd egészségügyről, itteni magyaroktól.
Hidd el nem olyan szép a helyzet, mint az Magyarországról látszik. Csak ennek meglátásához itt kell élni éveket.

(#28) szente válasza Kareszovics (#25) üzenetére


szente
addikt

Ameddig a moderátorokat nem èrdekli, addig engem sem.

(#29) namivanmar válasza szente (#1) üzenetére


namivanmar
csendes tag

engem is érdekelne mikor állnak meg ezek a növekedések de ezt sajnos nem tudni. Mióta elkezdtem tervezni/építeni a gépet azóta nézegetem a tápegységet. A tavaly évközepi 60párezerről felment 75-re. azt is furcsának tartom hogy a 860W-os már csak 3e-el olcsóbb az 1000W-osnál. De azt sem értem hogy miért nem egyformán változnak az árak. PL ugyan azon gyártó hasonló termékeit nézve sem.

(#30) Dluinet válasza namivanmar (#29) üzenetére


Dluinet
nagyúr

volt már olyan hogy $1=€1.2, most $1=€0,88 nál tart, tehát van hova erősödnie még, akár még 33%-ot is.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#31) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Ha tovább erősödik a dollár, és gyengül az euró, akkor olyan 40-45%-al lesznek magasabbak az árak mint kb egy fél évvel ezelőtt. Aztán senki nem tud majd venni semmit, mert nem lesz rá lóvé, lesz defláció, és megy le az egész a lefolyóba.
Legjobban kb úgy járnánk ha a német hadsereg pénzügyi részlege bevonulna Athénba meg Barcelónába, és elküldené a lusta disznókat dolgozni meg adózni mielőtt lehúzzák az egész kontinenst magukkal.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#32) angyalpc2 válasza Avicularia (#4) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

ócskul Európa...több dolog miatt is
De pl az ukránok probléma miatt az EU bevezette az orosz üzletelgetést és vastagon csökkent az export import.
...és leginkább az EU importált az oroszoknak.
Most ez megszűnt...
Ellenben a felbujtó amcsik vastagon profitáltak a dologból.

:) :C
Tapsoljuk meg az EU vezetőit, megint nagyot alkottak. 15 éve csak teng leng az EU, abból él amit előtte összeszedett, vagy hát...területileg vagy gazdaságilag gyarmatosított.
Próbálják feltalálni a spanyolviaszt, miszerint benzin nélkül is megy a kocsi, oxigén nélkül lehet élni, közben meg ázsia nem lacafacázott elhúzott
Szóval tapsoljuk meg az EU vezetőit, megint nagyot alkottak.
:C

(függetlenül attól hogy egyébként így is jobban élnek a nyugatiak mint mi)

[ Szerkesztve ]

(#33) Dluinet válasza angyalpc2 (#32) üzenetére


Dluinet
nagyúr

azért USA-ba se olyan jó az élet
„Bármerre is jártam, iszonyúan leterhelt emberekkel találkoztam, akik kőkemény fizikai munkát végeznek. Alice 12 órás műszakban vezet egy teherautót, ami nagyobb, mint a házam. Az aranybánya előtt kozmetikusként dolgozott húsz évig.”

gondolom Kínában még nehezebb

Te is ilyen keményen dolgozol?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#34) BITBOYS válasza Avicularia (#17) üzenetére


BITBOYS
addikt

Szinte hihetetlen. Ilyenkor belegondolok, hogy akkor mi mit eszünk? Fűrészport feljavítva?

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#35) keIdor válasza Avicularia (#23) üzenetére


keIdor
titán

Azt mondják Magyarország 1/3 a létminimum alatt él, és ha az ember elmegy Észak-keletre vagy a Dél Dunántúlra, ami a legszegényebb régiók között van, látszik. A házakon meg az egészen, sok majd összedől.
Svédországban nem ez a helyzet, ott nem él az ugyanúgy 10 millió lakosból 3 létminimum alatt.
Sehol sincs kolbászból a kerítés, maximum néhány arab államban, de jobb az életszínvonal ott, meg az EU-ban már majdnem mindenhol.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#36) Avicularia válasza angyalpc2 (#32) üzenetére


Avicularia
veterán

Sokszor nem értem mitől működik Svédország. Olyan dolgok vannak, hogy nevetséges. Mondjuk pont Malmöben lakom, ahol hivatalosan is kisebbség már a svéd. Szóval máshol nyilván jobban mennek a dolgok, de az évi most már 100.000 bevándorló akinek jelentős része muszlim 9.5 milliós lakosság mellett megpecsételi az ország sorsát.

35. Magyarország nyilván szegényebb sajnos, ez nem is vita. Anyagilag jobban megéri itt élni, de az élet nem csak a pénzről szól.

(#37) keIdor válasza Avicularia (#36) üzenetére


keIdor
titán

A muszlim bevándorlók sajnos egész Európát érintik, egyszer biztos pukkanni fog a lufi.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#38) sagit válasza keIdor (#37) üzenetére


sagit
addikt

A legtöbb csak dolgozni akar, és nekik is a tökük tele a terorristakkal... Libanoni, afgán, iraki, Iráni és Pakisztán ismerőseim /ismerősöm sőt barátom is van, nem mind seggfej...

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#39) keIdor válasza sagit (#38) üzenetére


keIdor
titán

Nem is mondtam, hogy azok.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#40) Avicularia válasza sagit (#38) üzenetére


Avicularia
veterán

Hiába dolgoznak, azé az ország aki teleszüli. Mivel európai családban 1-2 gyerek születik, muszlimoknál meg 4-6-8, nem nehéz kiszámolni hogy pár generáció múlva mi fehér emberek kisebbségbe kerülünk Európában. Ezért hiba őket beengedni Európába. Ráadásul sokszor nem is az ideérkezettekkel van a gond, mert sokan közülük hálásak, hogy lehetőséget kaptak egy jobb életre, hanem a másod-harmadgenerációs gyökértelen hazátlan egyénekkel. Mostanában elég sok terrorista ezek közül kerül ki, lásd Franciaország.

(#41) FF23 válasza Avicularia (#36) üzenetére


FF23
senior tag

A skandinávok elég sokat költenek a PR-ra, messze árnyaltabb a kép, ha valaki a felszín alá néz.
Érdemes elolvasni a Konteóblogon az Olof Palme halálát a hozzászólásokkal együtt. Amellett, hogy szórakoztató, és az egyik valószínűleg igaz, csak nem tudjuk melyik, nem túl hízelgő képet fest a svéd politikai és gazdasági elitről. Hogy az egyik hozzászólót idézzem:
"...Sose hittem volna, hogy a látszólag rideg és bosszantóan korrekt kispolgári svédeknél a felszín alatt ilyen élénk, álszent és igen egészségkárosító társadalmi élet zajlik..."

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#42) Avicularia válasza FF23 (#41) üzenetére


Avicularia
veterán

Nekem ne mondd, ugyanolyan képmutató kirakatország mint Magyarország csak másképp és még több a pénz, még tart a lendület, de már nem sokáig.

(#43) ricinus13 válasza Blindmouse (#31) üzenetére


ricinus13
senior tag

Azért Barcelonát ne sorold ide. Ott pont az a baj hogy úgy érzik az emberek hogy az összes adójuk délre megy ahol semmittevés van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.