Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Buci21


Buci21
addikt

anyám.... ezek megvesztek? kb 2-3 forint alatti egy fasztos szatyor előállítása...

(#2) tomiii. válasza Buci21 (#1) üzenetére


tomiii.
aktív tag

én is pont tegnap szembesültem ezzel az árral , szintén Sparban. az okai viszont egyértelműek, én is csak magamat hibáztatom, mert később eszembe jutott, hogy volt a táskámban másik szatyor.

Ja, az ok. Környezetvédelem, rengeteg szatyrot használunk feleslegesen, emlékszem kiskoromban mi is marék számra hoztuk, mert ki volt téve, annyit vettél amennyit akartál és mindent szépen külön pakoltunk, hűtött árú, édesség stbstb

na ez rohadtul felesleges és értelmetlen ÉS remek indok pénzbeszedésre, de végülis látom értelmét.

[ Szerkesztve ]

(#3) Buci21 válasza tomiii. (#2) üzenetére


Buci21
addikt

mondjuk a környezetvédelem jó dolog, de ennek úgy lenne értelme, ha a műanyag zacskó 160ft, a papír pedig 20 ft lenne... :R

(#4) tomiii. válasza Buci21 (#3) üzenetére


tomiii.
aktív tag

na ez nagyon igaz. Ez eszembe se jutott, de tényleg ez lenne a helyes.

(#5) Buci21 válasza tomiii. (#4) üzenetére


Buci21
addikt

de nem? így sokan megveszik a 160 forintos zacskót, ami nekik ényegi hasznot még mindig nem hoz, ellenben reteksok műanyaggal terheljük a környezetet... máshol már bevált, rendszeresíteni kéne vmi ilyet... pont ott csinál az ostoba kormányzatunk bonyolult szabályozásokat és korlátozásokat, ahol nem kéne, és ott nem nyúl hozzá a dolgokhoz, ahol fontos lenne. A környezetvédelem meg valamiért kiesik a látókörből... na mind1, nem politizálok, off

(#6) FatalEror


FatalEror
addikt

A Spar tök drága.
Semmit nem érdemes ott venni szerintem.
Tescoban is inkább megszakadok,minthogy 40-50ft-ért vegyem a szatyrot.Persze nem sok,csak a sok,
kicsiből,egy nagy lesz.Mondom úgy,hogy nem vagyok az a mindenen ott spórolok,ahol tudok típus. :(
Amúgy milyen szatyrot tetszett venni?

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#7) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Én is valami hasonlót akartam írni, mint Buci, de beelőzött. :B Még ha 60 Ft is lenne a papír, az is belefér, hisz a cégek már 1 Ft-tal kevesebb haszonba is belehalnak, annyira "szegények". Cserébe viszont környezetbarát (mondjuk a papírhoz pedig fa szükséges, de azt lehet ültetni, ellenben a műanyagnak nem kevés idő kell a lebomláshoz), és még jobb is. Ebből is tanultam viszont, soha többé Spar, és mindig legyen az embernél egy bevásárlószatyor, vagy táska.

Nyugodj békében Integra!

(#8) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Nem tudom feltűnt-e a kedves cikkírónak, de 2013 januártól a műanyag szatyor mindenhol feláras lett (ahol pedig addig ingyenes volt, ott fizetőssé vált), a lentebb említett környezetvédelmi okokra hivatkozva. Ez nem SPAR error, hanem User error. :U

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#9) II.Démonlord válasza Buci21 (#3) üzenetére


II.Démonlord
tag

A Tescoban pl az egyik ilyen táska visszacserélhető. Így egyszer megveszi az ember és ha elszakad vagy bármi baja van kicserélik egy újra és elvileg újrahasznosított. Szerintem ez is egy jó dolog

(#10) Szatyor95 válasza FatalEror (#6) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Na a Tesco a másik gyöngyszem, amit kerülök. :D Bár korrektebb áraik vannak, ellenben az alkalmazottakat pofátlanul kikészítik. Nekik köszönhetem, hogy anyámat lassan 1 hete látogathatom a kórházban. Sajnos a sok kicsi is naggyá válik ez tény, de ilyen árakkal nincs mit kicsinek nevezni úgy érzem. :( A szatyor pedig "COO SZALAGFÜLES VITAMINTÁSKA" a blokk alapján. Viszont nem volt másik fajta, és ahogy elnéztem, nem arról van szó, hogy elfogyott.

Agyzuzo: Tudom, hogy feláras lett, emlékszem még arra mikor bevezették. De akkor máshol hogy létezik, hogy töredékáron kapsz ilyet? De mondjuk, hogy Neked van igazad, és én hibáztam. Viszont akkor mi a helyzet, ha NINCS kitéve az ára? A pénztárosnak nem kiabálhatok oda, hogy mondja már meg, ha meg már előtte vagyok, késő. Így akárhogy is nézem, legalább fele-fele arányban osztozok a hibán a céggel.

Nyugodj békében Integra!

(#11) Buci21 válasza II.Démonlord (#9) üzenetére


Buci21
addikt

igen, ilyet láttam már én is :R

(#12) Agyzuzo válasza Szatyor95 (#10) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Ha nincs kint az ár, az viszont SPAR error. :) Ahová én szoktam járni a melóhely mellett, ott kint van, de simán előfordulhat hogy leesik/letépik, de ez bárhol előfordulhat. Én ilyen esetben inkább nem nyúlok szatyorért, mert tudom hogy adott esetben többe kerülni mint amit veszek. :D (Mindig van nálam tartalék, rászoktattak, ha így vesszük sikeres volt ez a "kampány"...)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#13) sutykuru válasza Szatyor95 (#10) üzenetére


sutykuru
tag

Megkérdezed lehúzás előtt, max pofát vág. (de azt ki nem...)

(#14) Viktor77


Viktor77
titán

A Sparos 1.5-ös tej 185ft, a 2.8-as 219. Múlt héten az 1.5-ös 170 volt.
Megveheted 270-ért a "márkásat", de remélem tisztában vagy vele, hogy centire ugyanazt kapod, bármilyen "jól élnek is a bocik".

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#15) eddie17


eddie17
addikt

Érdekes angolhonban még mindig zsákszámra viheted a szatyrot a Tesco-ból ingyér.
Ilyen egy környezet romboló, elmaradott bagázst. ;]

(#16) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

#12 Agyzuzo: A probléma az, hogy itt vagy valaki viccesnek érezte magát, vagy szándékosan nem volt kint ár, mert a műanyag biléta ott volt ugyan, de az árat tartalmazó cetli nem volt benne. :)

#13 sutykuru: Megfordult a fejemben, de mire kimondtam volna, már lehúzta. Tanulópénznek jó eset volt.

#14 Viktor77: Egy gond volt, mégpedig hogy nem volt Sparos tej. :D A helye ott volt, és megúsztam volna 170 Ft-ból pont, de csak az üres részt találtam ott. Kérdeztem az árulfeltöltőt, aki épp arrafelé rámolt, hogy esetleg egy kolléga nem hozhatna ki egyet a raktárból, ha van még, de azt mondta, hogy a főnökök eléggé nem szeretnék ezt (gyanítom nem hazudott, Tesco okán hallottam már ilyenről). Egyébként én "márkás" cuccot ezért nem szoktam venni, ugyanis csak a csomagolás tér el az ár mellett. Egy kivétel van csak, az elektronikai eszközök, mert ennyire azért nem bízok dzsunkáékban. ;]

Nyugodj békében Integra!

(#17) huntiger


huntiger
tag

itt a spárban 180 a tej, 200 forint a kenyér, van kis-olcsó szatyor, és nagyobb pénzzel is fizethetsz.

(#18) FatalEror válasza Szatyor95 (#10) üzenetére


FatalEror
addikt

Mi azért járunk már csak Aldiba.Olcsóbban megkapom ugyan azt a minőséget,vagy jobbat,sokkal jobbat.Legalább is a spar,tesco háztáji hígf*s márkákat lazán kenterbe veri.

HardCore is my LifeStyle

(#19) sutszi válasza FatalEror (#18) üzenetére


sutszi
veterán

Jaja ez így van. A Lidl is hasonló kaliber. Vásárlásaink jelentős része ebben a 2 üzletben történik.

Szatyor95 : Ha Pécsen laknál, most meghívtunk volna egy tejberizsre. :)

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#20) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Az árszabás abszolút boltfüggő, mindenütt a boltvezető dönt, persze némi irányadással. A többi pedig eseti dolog, általánosítani nem jó.

Mindazonáltal megmosolyogtató, hogy különböző áruházláncokat hasonlítgatnak az emberek a saját szűk környezetükben tapasztaltak alapján, hogy szerintük melyik a jobb, pláne melyik az olcsóbb.

(#21) sutszi válasza Crystalheart (#20) üzenetére


sutszi
veterán

Miért megmosolyogtató? Hol érdekel engem, hogy bivalybasznádon mennyibe kerül a tej?! Téged érdekel? Mész 4312 km-t, érte vagy mi?
Szerintem teljesen normális, hogy az érdekeli az embereket, hogy ami a közvetlen környezetében van abból, hogy tud kijönni gazdaságosan...
Atyavilág...te aztán nem fejlődsz... :U

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#22) Crystalheart válasza sutszi (#21) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Helyesen úgy nézne ki, hogy "a helyi Spar(ok)" meg "a helyi Lidl(ök)", de ez így csak puffogás, mert két üzlet között mérhetetlen különbség lehet minden téren. De ezaz, legyünk szubjektívek és higgyük magunkat objektívnek, ezaz.

Ami a kereskedelmi láncokat illeti, mindegyikről egyforma a véleményem, mai formájukban nem szeretem őket, de kivált az élelmiszer-részlegüket nem. :) Ha az ember gazdaságosan akar kijönni, akkor amit tud, nem ilyen helyen vesz.

(Nem fejlődök? Beszéltünk már korábban?)

[ Szerkesztve ]

(#23) sutszi válasza Crystalheart (#22) üzenetére


sutszi
veterán

Minden üzlet, minden dolgozó egy céget képvisel. Ha valamelyik hülye akkor az egész céget járatja le...ez más dolgoknál is így működik...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#24) Freiherr


Freiherr
őstag

Ilyen,rám tolja a következő cuccát,mert én még nem végeztem az elpakolással helyzet már nálam is előfordult.
Ilyenkor nyugodtan,de határozottan szólítsd fel,hogy ezt hagyja abba legyen szíves,és lazán nézzél a szeme közé.A célt így mindig elértem,egyszerűen lefagy,ha meg okoskodna,akkor elmagyarázod neki,hogy a vásásrlás folyamata akkor ér véget,ha te elhagytad a kassza területét,nem mikor ő lehúzza az árudat,és arréblöki.

XXX

(#25) II.Démonlord válasza Freiherr (#24) üzenetére


II.Démonlord
tag

Valószínűleg az ilyet azért csinálják, mert meg van szabva nekik, hogy adott idő alatt hány vásárlót kell kiszolgálni illetve hány terméket kell beszkennelniük. Ha nem sikerül teljesíteni, akkor viszlát ...

(#26) Lauda


Lauda
félisten

En is utalom a spart, csak akkor megyek, ha muszaj. Sokszor atk@rjak az embert az arakkal, akciokkal, de ha nem volt kint a szatyor ara (nem vetted eszre hol), akkor kar bosszankodni. Persze az is szabalytalan, ha nincs kint az ar, de ebben az esetben el kell fogadni, hogy lesz amennyi lesz. Regen a tecsoban is ingyen volt a szatyor, akar tizet is kerhettel. Rajuk vagtak a dijakat es ez megszunt, szoval nem csak az uzletlanc a hibas szerintem. A sparos papir taskat azt szeretem, olyat szoktam venni, ha epp ott vasarolok.

[ Szerkesztve ]

(#27) FF23 válasza Lauda (#26) üzenetére


FF23
senior tag

Nem annyira a díjak miatt van, hanem tilos ingyen adni a zacsit, és a számlán is külön tételnek kell lennie.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#28) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Crystalheart: Beleírtam az adott Spar pontos helyét, így azt hiszem ezt valaki másnak szánhattad. Az pedig, hogy egy körzeten belül hasonlítom össze az áruházláncokat, szerintem teljesen elfogadott megoldás, hisz az ember a lakhelyéhez, esetleg munkahelyéhez közel vásárolja meg a mindennapi dolgokat. Ez alapján Neki az lesz szempont, hogy ott mi-milyen. Legalábbis én nem vagyok hajlandó 45-50 percnél többet utazni azért, hogy bevásároljak.

sutszi: Köszi a felajánlást, ha legközelebb ilyesmin töröm a fejem, előtte leköltözöm Pécsre. :D

00KID: Legközelebb lehet tartok egy kiselőadást, csak most elég váratlanul ért az egész, meg több dolog volt egyszerre.

Igazából pont a szabálytalansága zavart a dolognak. Ha az lett volna, hogy bárhol is fel van tüntetve az ára, még meg is értettem volna. De így... Egy dologban érzem magam hibásnak, mégpedig abban, hogy nem hagytam inkább ott.

Nyugodj békében Integra!

(#29) hk9mxz válasza Szatyor95 (#28) üzenetére


hk9mxz
tag

nem csak neked szanom, csak mar tobbeknel lattam, hogy azt honnan veszitek, hogy a tesco vagy barmi mas olcsobb mint egy spar?? az arak 85-90%-a ugyanaz, a tobbi pedig a beszallitok akcioitol fugg eppen. Raadasul a boltok keszletei sem teljesen ugyanazok. Eleg eros konkurencia harc megy, nincs olyan, hogy dragabb ez vagy az a bolt. (pl. a sparba 2 hetente jarnak a lidl emberei arakat felmerni. nem veletlenul ;) )

(#30) Lauda válasza hk9mxz (#29) üzenetére


Lauda
félisten

Akcio nelkul a tesco olcsobb mint a spar, szerintem. Az izesitett felkesz tesztak pl 409 tesco, 530 spar, igy hirtelen ami beugrott. Eleg nagy kulonbseg.

(#31) sutszi válasza hk9mxz (#29) üzenetére


sutszi
veterán

Ha véletlenül időnként betévedünk a Spar-ba akkor ugyanazok a termékcsoportok jóval drágábban kaphatóak mint a másik boltban. Szándékosan nem mondok márkát mert nem azt nézzük. Minőséget nézünk és összetételt...Mi legalábbis ez alapján állítjuk, hogy olcsóbb. Mert sokszor az olcsó nem is olcsó...és a vége ráfizetés.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#32) cskamacska válasza sutszi (#31) üzenetére


cskamacska
addikt

Ezt megerősíthetem. :( Mikor bemegyek a helyi Spar-ba, a viszonylag szépen berendezett, elég sok márkát felvonultató bolthelység horror árakkal ijesztget. Mintha csak a helyi újgazdagoknak nyílt volna, és talán ez igaz is, mert inkább a tehetősebbek fordulnak meg ott. Nem reprezentatív felmérésem alapján a minőségért járnak oda, csak nem tudom hogy a büdös darált hús, a száraz pékáru, vagy a lejárt édesség az a felejthetetlen minőség amit ott keresnek. ;] Akciók gyakorlatilag nem léteznek, mert a termékek kis mennyiségben vannak kint a polcokon, és leárazáskor egy óra alatt elfogynak, a vezetőség meg akkor engedi feltölteni, amikor épp olyanja van. :U

Szerencsére nem kell oda járnom, Penny Market, CBA (pl 200 forintos szeleteld magad egész jó kenyér), +helyi vegyes és tejboltokból(pl 170 forint a bocitej literje, megalvással és tejföllel, nem 1,5%-os megrohadó UHT macskahúgy :D ) meg tudom oldani a bevásárlást. :K

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.