Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) albert8


albert8
addikt

Ez nagyon szép és dizájnos lett :K :R

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#2) szaszlaci válasza albert8 (#1) üzenetére


szaszlaci
addikt

Köszönöm.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3) Yahoo


Yahoo
aktív tag

Szépek lettek, grat és köszi az irományt. Mennyibe került a tapéta?

(#4) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Ez igen. Azt hittem nem tudod magad felülmúlni a kis SAL polchangfal után, de ezt megcáfoltad.
Ez még jobb lett. :Y :C

(#5) szaszlaci válasza Yahoo (#3) üzenetére


szaszlaci
addikt

Köszi, 45 centi széleset vásároltam, métere 520 Ft. Félbe vágva csak az elejére volt elég, így kellett venni bőven, 10 métert. Maradt kb 3.
(Thököly úton van egy bolt, Tapétapont a neve.)

Van még egy ilyen is, ilyen áron. A valóságban elég világos, alig látszik a parkettaminta, de érdemes fontolóra venni. Butcherblock 200-2610:

tzsolesz: Köszi :B , gondoltam, hogy neked tetszeni fog ez a retrós megjelenés. :)

Valamit még bele kellett volna írnom, de már csak hozzászólásban lesz.
Nagyon fontos, hogy legyen keret, enélkül az esztétika -50 %, nem vicc. Szóval ezt nem szabad lespórolni!
A hátulján 90°-os letörés és élig megy a tapéta. Az elején pedig a gömbölyítés festve.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#6) tzsolesz válasza szaszlaci (#5) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Igen, tényleg retrós. Nagyon bejön. :K

(#7) stpj


stpj
újonc

Szia!

A reflexcsövet hogy oldottad meg? A doboz oldalából van lekerítve, vagy különálló darabként nyúlik be a dobozba? (Kép alapján nehéz eldönteni).
Az oldalarányai az ilyen szögletes csőnek számítanak?

[ Szerkesztve ]

(#8) szaszlaci válasza stpj (#7) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szia,

remélem, kivehető. A cső feletti merevítés az úgy még rossz, szabadon kell hagyni!

Viszonylag rövid csőnél nem igen számít az oldalarány (ésszerű kereteken belül) és egy megtörés sem okoz semmi gondot.

Hogyha hosszabb a cső, alacsonyabb a hangolás, akkor bizony minden számít, mert nagyon zajos tud lenni, de ezt igazán csak próbálgatás után lehet javítani egyéb trükkökkel. Abban az esetben mindenképpen ívesre kell alakítani a megtörést, úgy a cső keresztmetszetének 1.2-1.5x-ére venni a felületet, ahol megtöröd.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#9) stpj válasza szaszlaci (#8) üzenetére


stpj
újonc

Köszönöm szépen a gyors választ!
Igen, jól látható. Nekem nem kell majd megtörnöm a csövet, elég mély a doboz. Azért lenne jó ez a megoldás, mert viszonylag kevés helyem lesz az előlapon, így szépen elférne a sarokban a reflexcső. Akkor működhet az is, hogy simán lekerítem két lappal a dobozból, vagy fontos az a plusz vastagság?
A doboz hány literes, és hány Hz-re hangoltad?

[ Szerkesztve ]

(#10) szaszlaci válasza stpj (#9) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nincs mit.
A doboz anyagából épített csőnél arra kell figyelni, hogy azért nagyon vékony anyagból ne legyen, mondjuk farost, mert nincs tartása, nyomásmaximumnál deformálódhat, ami nem előny. Olyan vastag, mint a képen felesleges, csak nekem tölcséres a kijárat, kellett a vastagság, hogy legyen miből kivágni.
Aztán a felület sima legyen, különben zajt okozhat.

A doboz nettó térfogata (azaz kivonva a cső, a hangszóró és a merevítések) 24-25 liter, hangolás 37 Hz lett, ha jól emlékszem. De ez ugye hangszóró függő, minek mekkora cső kell.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#11) stpj válasza szaszlaci (#10) üzenetére


stpj
újonc

Köszi, nagyon sokat segítettél!
Bútorlapból lesz (jobb híján), ott nem gond a simaság. Esetleg talán érdemes lehet félbevágni a vastagságát (17mm-es).

Üdv,
stp

[ Szerkesztve ]

(#12) szaszlaci válasza stpj (#11) üzenetére


szaszlaci
addikt

A bútorlap kitűnő, annál csak valamilyen tömör keményfa, oldalanként váltogatva lehetne jobb, de hogy miként, nem igazán van rá szabály.
Érdemes azért glettelni, festeni belül, mert visszaverődések keletkezhetnek, ami csak ront.
Felesleges félbevágni, jobb nem lesz. Csak ha nagyon ki van számolva a térfogat és számít az a 0.2 liter.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13) Giot


Giot
addikt

Ügyes ez is!
És tetszetős darab ez már egy bútordarab a szobában nem csak egy "láda" a fal mellett!
Szép!

(#14) szaszlaci válasza Giot (#13) üzenetére


szaszlaci
addikt

Köszönöm ezt is! :)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.