Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yahoo


Yahoo
aktív tag

Épp most akartam írni Neked süllyesztés témában, felsőmaró hiányában nem mertem illetve nem tudtam hogyan kellene nekiállni...Egyébiránt nagyon tetszenek a posztjaid, kézzelfogható, egyszerű, nagyszerű...Köszi ezt is és gratula az új alkotásodhoz.
Üdv.: Yahoo

(#2) szaszlaci válasza Yahoo (#1) üzenetére


szaszlaci
addikt

Na, akkor hasznos volt.
Azt érdemes tudni, ha mondjuk kisebb a hangszóró, mint a flex korong, nem baj, utólag azok a hibák is glettelhetőek és vésővel könnyű megformálni már.
Köszi, próbálom mellőzni az olyat, amit én sem értek :)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Ez igen. Nem semmi vagy. :C

(#4) szaszlaci válasza tzsolesz (#3) üzenetére


szaszlaci
addikt

:R Pedig nem nehéz, csak festék kell hozzá bőven, gyorsan fogy.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#5) Yahoo válasza szaszlaci (#2) üzenetére


Yahoo
aktív tag

Hasznos is és ösztönző is.
Szemezgetek már egy ideje ezekkel az olcsóbb elektromos festékszórókkal, mint pl. ez. Te milyet használsz? Jók vajon ezek valamire?
A glett amit használsz egyszerű glett glett :DD , szval amit a falhoz is használni szokás? Vagy létezik kifejezetten fához is?

(#6) szaszlaci válasza Yahoo (#5) üzenetére


szaszlaci
addikt

Elviekben használhatóak. Én egy legalább 20 éves, talán Szovjet festékszórót használok, ami a kert végében állt vagy 5 éve és satuban, csavarlazítóval alig lehetett kimozdítani a dugattyúját.
Szóval ha veszel egy ilyet, engem is érdekelne, mire jutsz vele.
A lényege meg annyi, hogy nem kell egyből fednie, mert akkor megfolyik. Ha simát akarsz, 2-3 rétegenként meg kell csiszolni. Próbadarabon tükrös felületet elértem vele.

Sima Glettelő keverék falhoz, de jó a fugázó is vagy bármi más, csak ne legyen szemcsés.
Talán a modellgipsz kerülendő, mert önmagában nem túl kemény.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#7) Yahoo válasza szaszlaci (#6) üzenetére


Yahoo
aktív tag

Megkérdezem egy asztalos ismerősömet, hogy mi a véleménye ezekről a festékszórókról, hátha tud vmi okosat mondani...
Így, hogy ezt a filcréteget a magas elé raktad nincs, hogyismondjam, "tompa" hangja? Sosem láttam még ilyesfajta megoldást. Ez bevett módszer a házi építésben? Továbbá, hogy lehetett ezt úgy kalibrálni, hogy pont az adott kiemelési frekvencián csillapítson? Magyarán nem úgy van ez, hogy csillapít egy fix értéket a teljes frek,tartományon?

(#8) szaszlaci válasza Yahoo (#7) üzenetére


szaszlaci
addikt

Bevettnek nem bevett, mert nem tudok róla, hogy "kalibrálni" lehetne, valamint fizikailag kevés hangszóró elé tehető be. Próbálkozni kell, nekem szerencsém volt, és csak azon a frekvencián csillapított, ahol szükség volt rá. Valamennyit mindenhol, de a kritikus részen jóval többet.
Ha sok réteget kap, döglött lesz tőle a hang, de hárommal még nincs nagy baj. Alapjáraton úgyis túl harsány, nekem nem tetszik úgy. A részletezése viszont megmarad így is.
Így néz ki, a felső vastag az eredeti átvitel, a többi pedig plusz 1-1 filcréteg:

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#9) Yahoo válasza szaszlaci (#8) üzenetére


Yahoo
aktív tag

Persze, nem is a szó szoros értelmében kalibrálás, csak anyagvastagság, szövéssűrűség, ilyesmire gondoltam, de világos a szisztémád. :))
Apropó, kapszula mikrofon... Te milyet használsz belőle? A sokat emlegetett WM61A-t?

(#10) szaszlaci válasza Yahoo (#9) üzenetére


szaszlaci
addikt

Igen azt, miki erősítő nélkül. Általános ehhez való korrekciós fájlal nekem sikerült gyári átvitelt mérni egy megbízhatóbb magas hsz-nél, szóval jobb híján elfogadható. Persze előnyösebb egy hitelesített korrekció hozzá.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.