Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) andris1602


andris1602
aktív tag

Kicsit a szívedre vetted :) Pedig nem mindenki ilyen elvetemült.. Én pl nagyon szeretek esténként sétálni, akkor is, ha nincs se árvíz, se meteor, se választások.. Mivel a Margit híd közelében lakom, régen is a Duna parton sétáltam esténként, és most is.. Sőt, tegnap fényképet is csináltam (igaz, akkor is csináltam, mikor nem volt árvíz..) Inkább örülj neki, hogy mindenki kimozdult egy kicsit és nem otthon senyvednek a facebook előtt ;)

(#2) szab.tam válasza andris1602 (#1) üzenetére


szab.tam
nagyúr

így van.

főként 2 tv-s bejátszás után akadtam ki.
az egyik a dél körül látott, batthyányi téri körbeállós.
majd az esti, margit hídról letekintős, amit megelőzőtt állítólag egy lájtos "menjetek már arrébb" rerelgetés...

****

de a kiakdásom lényegét leírtam a bejegyzésben.

****

és ami még rosszabb lehet.
most pl. a tímár u-nál önkéntesek, (tudtommal), szakszerű irányítás nélkül dolgoznak.
remélhetőleg valami szakértő nemsokára segít nekik a navigálásban.
(baromi veszélyes, mert bőven vízszint alatt pakolnak páran.)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#3) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Két kép, ami szerintem elég jól visszaadja az ottani hangulatot. Csak az egyik oldalét, a másik oldal keményen dolgozott.

[link] [link] - forrás

Minek fekszik ki? Hogy bosszantsa a mellette dolgozókat, akik próbálnak segíteni a többi embernek? Szerintem ez is benne van egyesekben. Nem mondom, hogy pakoljon zsákot, de legalább ne akadályozza az ott tevékenykedőket.

Hatalmas tömeg volt kint, én is ott jöttem el (máshogy nem tudok hazajutni Budáról) és őszintén szólva kicsit rosszul is éreztem magam, hogy nem tudok megállni pár órára, hogy segítsek valahol.

Harrrr!!!!

(#4) andris1602 válasza Ndruu (#3) üzenetére


andris1602
aktív tag

a második kép tényleg durva :W ebből valahogy "kimaradtam"..

(#5) bambano válasza Ndruu (#3) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én azt nem értem, hogy engedheti bele a gyerekét abba a szutyokba? szennyvíztárolókat, derítőket mos ki az ár, tele van elpusztult állatok tetemével, az agyhalottja meg bele engedi a gyerekét.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Tisza mellett lakok, ezt már megszoktuk. Valóban idegesítőek.

(#7) banhammer


banhammer
veterán

Ha mindenki a gáton lenne, nem lenne helye a munkának.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#8) Gergosz2


Gergosz2
veterán

mindig is voltak és lesznek ilyen emberek, nem kell ezen idegeskedni.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#9) #51736960


#51736960
törölt tag

engem meg a nagypofájú önkéntesek idegesítenek, akik tegnap lezárták a fél 3. kerületet, és sehová nem tudtam bringával eljutni, még a teljesen száraz utcákba sem mehettem be.
kérdéseimre legtöbbször flegma válaszokat kaptam, hatalmuk teljes tudatában pöffeszkedtek a kordonok mögött.
inkább mentek volna ők is zsákot pakolni!!!

(#10) Heeken


Heeken
tag

LINK - Forrás
:W

Erre már nincsenek szavak...

(#11) Crystalheart válasza banhammer (#7) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Épp ezen gondolkodtam. Nem tud korlátlan mennyiségű önkéntes korlátlan mennyiségű zsákot pakolni... A 2006-os árvízkor én mondjuk a sulim mellé, a váci ártér északi részére mentem ki gyönyörködni, a természetbe, nem mindig látni olyat.

Amúgy meg ez semmi ahhoz képest, amikor az újkorban fehér parókás nemesek színházi távcsővel követték egy lankás domboldalról az aktuális csata eseményeit. :D

(#12) Dany007 válasza Heeken (#10) üzenetére


Dany007
veterán

Jah hát ehhez azért pofa kell... :D

(#13) baluka26 válasza Ndruu (#3) üzenetére


baluka26
veterán

Én sem tudtam menni sok ok miatt, megoldás abban láttam, hogy Vöröskeresztnek utaltam pénzt.

Heeken: Ehhez valami szöveges tájékoztatás nincs véletlen, hogy mit csinált a hölgy?:DDD

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#14) x_o_n


x_o_n
veterán

én csak azt nem értem ha már ott van,miért nem segít inkább vagy pakolja a zsákot?

(#15) mephi666 válasza x_o_n (#14) üzenetére


mephi666
nagyúr

menyasszonyi csokor helyett dobáljon homokzsákot :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#16) Heeken válasza baluka26 (#13) üzenetére


Heeken
tag

Időképen csak ennyi van a kép fölé írva :

Drága lesz a menyasszonyi ruha-kölcsönzés
Úgy tűnik, sokan ellenállhatatlan vágyat éreznek, hogy a legkülönbözőbb pózokban és ruhákban örökítsék meg saját magukat az utókor számára az áradásban. Egy nem regisztrált nézőnk fotója, köszönjük!

A másik kedvencem pedig ez : LINK

Bal alsó sarok. :C

[ Szerkesztve ]

(#17) föccer


föccer
nagyúr

Nem voltam turistáskodni. Dolgoztam. Igaz nem a víz mellett. Ha nem dolgozom valszeg ott lettem volna kollégákkal együtt, akik ujpesti részen dolgoztak szombat, vasárnap.

A legszomorúbb az egészben az, hogy a fotózkodóknak fel sem merül a fejükben, hogy azokat a védműveket mások építették több napon és éjszakán keresztül... :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#18) lapa


lapa
veterán

Hat koszi, hogy sziveden viseled a vasarnapi programunkat.

Mi elmentunk rokonokhoz, varhegy. Eszembe se jutott, hogy epp arviz van. Grilleztunk, aztan mivel a gyerekek mar nagyon csinaltak volna valamit, lementunk veluk megnezni a vizet. Tokeletes veletlenkent epp a batthyany terre, pontosabban melle, mert azt epp akkor uritettek ki.

Szoval csattogtattuk buzisan a fotoapparatot a tobbi szaz szivarvanyossal, neztuk ahogy lapatolnak meg adjak egymasnak a zsakot.

Jah, es amikor valaki elkialtotta magat, hogy "nagy szuksegunk lenne emberekre, akinek van ket karja", akkor ebbol a szazas tomegbol tippre 20-30 diszbuzi egykent, kezen fogva ment a lancba. Persze ezek csak buzik, jobb lett volna ha nincsenek a kornyeken. Lehet, hogy semmi nem mulott ezen, de azert elgndolkodtato a mi lett volna, ha.

(#19) DeFranco válasza lapa (#18) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hujujujuj megint leírtad, hogy buzi :B

(#20) baluka26 válasza DeFranco (#19) üzenetére


baluka26
veterán

HÁROMSZOR!

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#21) DeFranco válasza baluka26 (#20) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerintem kompenzál :DDD

(bár aki fekete dzsekihez bordó garbót vesz fel... hát... ;] )

(#22) baluka26 válasza DeFranco (#21) üzenetére


baluka26
veterán

Mondjuk az egyiket saját magára értette :U :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#23) lapa válasza DeFranco (#21) üzenetére


lapa
veterán

jajmár, ki akartam cserélni kék űrhajósra csak mennem kellett szőrtelenítésre. különbenis az sm álarcos ember kezdte a szívárványozást.

(#24) D1Rect


D1Rect
félisten

Akadályozzák bármilyen módon a munkát?

(#25) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Te kimentél zsákolni? Ha igen, akkor légy büszke magadra, tényleg szép dolog. Ha nem, akkor ugyanannyit tettél az árvíz ellen, mint az általad utált "katasztrófaturisták". Semmivel sem vagy jobb náluk.

Itt egy cikk, ami szerintem jól összefoglalja.

[ Szerkesztve ]

(#26) szab.tam


szab.tam
nagyúr

a holdkörüli pálya utáni, andrássy úton való szivárványos landolásnál volt egy logikai láncszem, amit valóban kihagytam.
csak a fejemben volt meg, de leírva nem.

a new orleans-i árvízre utaltam. még csomó helyen állt a víz, a város romokban, de már vonultak a büszkék...

****

(#24) D1Rect
volt, hogy igen.

****

(#25) Psychonaut
szerintem a bejegyzésből pontosan kiderül, mi volt a problémám.
a hsz-okból látva a többség ezt meg is értete.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#27) Dany007 válasza Psychonaut (#25) üzenetére


Dany007
veterán

Nos, Kalandor írásából következtetve igenis a katasztrófaturisták durván akadályozzák a munkát. Plusz veszélyhelyzetet teremtve mind mellé.
Úgyhogy igen, aki otthon ült az még mindig jobban tette, mint az aki kiment nézelődni. Mert legalább nem akadályozott.

(#28) Psychonaut válasza szab.tam (#26) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ha egyre gondolunk, akkor az egy, a '70-es évek óta óta megrendezett fesztivál, amit hivatalosan is töröltek 2005-ben a Katrina hurrikán pusztítása miatt, és csupán néhány tucat ember ünnepelte magának. Ja, és ez a város evakuálása közben volt, nem akkor, mikor bármit is tehettek volna a pusztítás ellen.

Dany: itt most elsősorban a rakparton nézelődő, sétáló emberekről volt szó: semmiféle munkát nem akadályoztak. Persze nyilván sokkal kényelmesebb katasztrófaturistázni fotelből, mint bármit is csinálni ténylegesen, végülis így is jobbnak lehet érezni magunkat azoknál...

[ Szerkesztve ]

(#29) horush


horush
addikt

Látványosság. Nem tudom mi baj van azzal, ha valaki megnézi.

(#30) lapa válasza Dany007 (#27) üzenetére


lapa
veterán

amit leírtál, az az emberek jelentős részére folytatólagosan igaz, amíg ver a szívük. engem sokkal jobban zavar, hogy nap, mint nap tonnás vasakba ülnek. inkább néznék a vizet.

emellett továbbra is azt mondom, hogy ha bármi hirtelen baj lett volna, akkor 100 túristából 80 elfelé futott volna, 20 meg a víz felé pakolni a zsákokat. az a 20 ember pedig eldöntheti egy komoly buzgár sorsát.

(#32) D1Rect válasza szab.tam (#26) üzenetére


D1Rect
félisten

Oké, a "volt, hogy igen"-et el kell küldeni, hogy ne legyenek útban.
A többi meg hagy csinálja már amit akar, ha ezzel nem árt senkinek.

(#33) #51736960 válasza Kalandor (#31) üzenetére


#51736960
törölt tag

ez tegnap is így volt, a bem rakparton a bringások (köztük én is) kerülgették a bringaúton 50 kilós zsákokkal támolygó munkásokat.
gondolkodtam is, hogy vajon miért nem engedik a kordonnal lezárt autóútra a gyalogosokat és a bringásokat, mindenki sokkal jobban elfért volna...
vagy miért nem állt fel a zsákokat szállító teherautó a bicikliútra, így nem kellett volna a bringások között balettozni.

(#34) Tim82 válasza Kalandor (#31) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azt én sem értettem, hogy a bringások miért nem voltak képesek erre a pár napra elkerülni a rakparti bringautat, irgalmatlanul túl volt zsúfolva emberekkel...

Jelzem (itt is), én a fegyelmezett, nem pózoló, nem vízzel-homokzsákkal-kutyával-gyerekkel ökörködő, sétálós-fotósok közé tartoztam, pont a bejegyzésedben is említett szakaszt jártuk végig többek között szombaton. A Clark Ádám téri villamos-alagútban történő, gumicsizmás esküvői fotózás azért minket is szíven ütött kissé.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#35) Vladi


Vladi
nagyúr

Azért nem kell ezen ennyire berágni. Ha nem akadályozzák, zavavarják a munkát, akkor miért ne?
Ilyen árvíz nincs minden évben, sokan szeretnék megnézni, részesévé válni.
Mondjuk ha ennyire akarnak, akkor tessék lapátot fogni a kézbe... :D

(#31) Kalandor:

hát igen, megint a biciklisek... ;]

(#33) Loveless:

Vagy miért nem húzott fel a t. bringás a nemtudomhányas számú buszra, mialatt 10231 alkalommal kérték a médiában az embereket erre. :U

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#37) Psychonaut válasza Kalandor (#31) üzenetére


Psychonaut
addikt

Tegnap kint voltam én is, a budai oldalon (pont ott, a Clark Ádám térnél) SEMMI ilyesmi nem volt. A bámészkodók fegyelmezetten bámészkodtak, az FCSM munkatársai zavartalanul pakolták a homokzsákokat.

Tehát a probléma nem azzal van, ha valaki kimegy megnézni az árvizet, fotózkodni, hanem azzal, ha ezt nem képes kulturáltan tenni. Nem a jelenség a gond maga, hanem bizonyos emberek viselkedése. És ha így lett volna megírva a cikk, hogy voltak olyan emberek, akik akadályozták a munkát, akkor szerintem senkinek semmi gondja nem lett volna vele. De a cikk egyértelműen a jelenséget ekézte, nem az ostoba viselkedést.

[ Szerkesztve ]

(#38) szab.tam válasza Kalandor (#36) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"az embereknek kell agyat növeszteniük."

:DDD

****

(#37) Psychonaut
ez egy olyan dolog, hogy valaki vagy zsigerből érzi, érti, miről beszélünk, vagy nem.
ezt az egész dolgot nagyon megmagyarázni nem lehet.
a pár hsz. ugyan messze nem reprezantatív minta, de szerintem tökrözheti a valós arányokat.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#39) bambano válasza Kalandor (#36) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a sci-fi topic arrébb van...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#40) lapa válasza Kalandor (#31) üzenetére


lapa
veterán

mondjuk nyilván visszakézből kapta volna a homokzsákot a csengető bringás, az alsó rakpartra elhelyezett járműért meg mehetett volna apadáskor.

de ezt nagyon sok homokzsákot cipelő ember között + áradt folyó mellett 2 méterrel megcsinálni nyilván darwin díj esélyes.

(#41) D1Rect válasza Kalandor (#36) üzenetére


D1Rect
félisten

Azzal nem tudok egyetérteni, hogy "sok hülye minek megy megnézni az áradást".
Azzal tudok egyetérteni, hogy "miért nem lehet biztonságos távolból, a munkát nem zavarva bámészkodni?".

(#45) Psychonaut válasza Kalandor (#42) üzenetére


Psychonaut
addikt

Akkor a 40 milliós kérdés: ki tudja értelmezni, amit írtam?

Mert mit írtam? Én sem azokat védem, akik nem képesek anélkül bámészkodni, hogy más munkáját ne akadályozzák. Én azt állítottam, hogy voltak olyan emberek, rengetegen, akik csak ártatlanul bámészkodtak, és senkinek nem ártottak. Ha ezt nem ismered el, nem mondasz igazat. Pont. Ezeket az embereket védtem meg azzal, hogy rávilágítottam, nem a jelenséget kellene elítélni ok nélkül, hanem bizonyos embereket.

És ennyiről van szó, nem többről. D1Recttel teljesen egyetértünk, nem mindenkivel van baj, csak azokkal, akik szánékosan vagy nem szándékosan ártanak a dolgozóknak.

szab.tam: bullshit, nem zsigerből kell érezni valamit. Vagy írd le egyértelműen, hogy mivel van a bajod, vagy ne próbáld megmagyarázni, hogy nem is azzal, amit írtál, és ezt a többség "zsigerből érzi".

(#47) 8th


8th
addikt

Unokatesómék vasárnap kint voltak Solt mellett a nyári gáton zsákot pakolni. Szervezetten vitték őket Kalocsáról busszal. Ma is van kint egy turnus. A helyi idősek "egymásnak adták a kilincset". Az egyik mamika frissen sült pogácsát vitt ki a másik ipari mennyiségű sós aprósüteménnyel jelent meg sokak örömére. Helyiek a vöröskereszt helyi szervezetével karöltve ott helyben egy hatalmas üstben pörköltet főztek a kint lévőknek. Azt mondta bár nagyon elfáradt felemelő érzés volt azt látni, hogy ha baj van az emberek képesek összefogni világnézettől és politikai hovatartozástól függetlenül. Fotózkodók ott is voltak de el lettek hessegetve, hogy ne legyenek láb alatt. :P

[ Szerkesztve ]

(#48) Psychonaut válasza Kalandor (#46) üzenetére


Psychonaut
addikt

Erre írtam, hogy nincs igazad, tehát a többi sem áll.
Nekem mindegy, hogy mit hiszel, én ezt láttam, tudom, hogy igaz, te meg azt gondolsz, amit akarsz.

(#50) Psychonaut válasza Kalandor (#49) üzenetére


Psychonaut
addikt

Szerintem félreértettél: én azt írtam le, amit én láttam. Nem írtam, hogy amit te mondasz, az nem igaz. És ez nem is szükséges ahhoz, hogy az én érveim igazak legyenek. Te viszont kétségbe vonod, amit én írtam, látszólag ok nélkül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.