Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .mf


.mf
veterán

"A Synology DiskStation DS216+ ára 2 év garanciával bruttó 115 000 forint körül alakul."

Ezt elég lett volna alcímbe beleírni, megspóroltam volna egy percet ;]
Veszettül el vannak szállva az árak :(( Még ha 4lemezes lenne, de egy 2lemezesért 115k?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2) lacy86


lacy86
addikt

Eddig a DA216play a nyero nalam
+30k kiadni szerintem felesleges

Bar ajanlottak microservert is csak azt teljesen nullarol kell felepiteni viszont olcsobb :P

(#3) thxer válasza lacy86 (#2) üzenetére


thxer
aktív tag

4 lemezes haswell pentium nas-t raktam össze kb. 50000 - 60000-ből (lemezek nélkül), 8 giga rammal. Szerintem iszonyatosan túl vannak árazva ezek a cuccok. Igaz hogy fel kellett telepítenem, de az nekem előny volt.

(#4) hallador


hallador
addikt

Ugyan én szerintem a synology a legtöbb esetben megéri a pénzét, de ezt elcseszték, ez nem ér ennyit, egy RJ45-el milyen LUN-tól, meg iSCSI-ról beszélünk? 115 000 Ft-ért? Ezek megőrültek teljesen?

Ennyiért illene 2 RJ 45, meg legalább 2 GB ram, meg esetleg még további tárhely bővíthetőség, mondjuk plusz DX513-as ráköthetőség vagy valami....

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#5) .mf válasza lacy86 (#2) üzenetére


.mf
veterán

De még mennyivel... az első sorozat pedig annál is jobban, mindössze 40k volt, 4 hotswap +1 rejtett 2.5" lemezért...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#6) lacy86 válasza thxer (#3) üzenetére


lacy86
addikt

Ebbol a szempontbol tenyleg jobb ( ez nem vita targya )
Viszont ugye aki nem akar ezzel bajlodni annak "keszen" van ez.

(#7) hemaka válasza thxer (#3) üzenetére


hemaka
nagyúr

De akinek arra kell, hogy bedugja a konnektorba és használja, az nem fog mókolgatni. Abszolút meg tudom érteni az olyan embereket is, nincs tudásuk egy építetthez, inkább vesznek egyet készen.

(#8) Lewzke válasza thxer (#3) üzenetére


Lewzke
őstag

milyen operációs rendszert telepítettél rá FreeNAS-t?

[ Szerkesztve ]

(#9) sptkyle válasza hallador (#4) üzenetére


sptkyle
senior tag

Gyakorlatilag körülírtad a DS716+ -t. :)

Bár a Dupla lan tényleg sajnálatos. :( (főleg hogy az elődben volt)

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#10) thxer válasza Lewzke (#8) üzenetére


thxer
aktív tag

Virtualizálva van, több guest van rajta :)
Egyébként ha csak nasnak használnám, akkor openmediavault talán.

(#11) hallador válasza sptkyle (#9) üzenetére


hallador
addikt

Ismerem nekem 713+ van otthon, de az 130 ezer volt, ebben mi a 115 ezer? Azért szerintem kicsit elszáltak.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#12) Casoli válasza Lewzke (#8) üzenetére


Casoli
őstag

Xpenology-t érdemes az összeépítettre rakni.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#13) sptkyle válasza hallador (#11) üzenetére


sptkyle
senior tag

Ha az elődjéhez hasonlítod, nem változott az ára. De némileg gyorsabb, és kevesebbet fogyaszt.
Így ilyen téren pozitívabb a mérleg mint volt. (az más kérdés, hogy a 215+ sem volt igazán jó áron.)

2 modellévvel ezelőtti készülékhez nem biztos hogy jó hasonlítani. Azóta kb 20%-ot emelkedett az euro.
Ha annyival csökkentenénk a 216+ árát, 92 000ft-ért nem lenne rossz árban a (nem épített) nasok között.

Nem lesz egy slágertermék itthon így az biztos.

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#14) .mf válasza sptkyle (#13) üzenetére


.mf
veterán

"Azóta kb 20%-ot emelkedett az euro."

Üdvözöllek, gondolom valami párhuzamos univerzumból jöhettél? Szinte pontosan ugyanott van, mint 2 éve, akkor 309 volt, most meg 311.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#15) sptkyle válasza .mf (#14) üzenetére


sptkyle
senior tag

2013 januárt néztem. [link]
Lévén hogy 713+ -ról volt szó.

De egyébként nem vitatkoztam. Szerintem is sok ennyiért.

[ Szerkesztve ]

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#16) jamez


jamez
senior tag

ha neked legjobb cucc kell megfizeted a prémium kategóriát.
igazából ők a szoftvert fizettetik meg. :)

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#17) hallador válasza sptkyle (#15) üzenetére


hallador
addikt

Az inkább 3 év nem? Csak azért mert én még 2014 decemberben vettem, így számolj utána, rohadt drága ez, ennyiért azért sokkal jobb ajánlatok vannak. Már csak azért is, mert az az egy rj45 sok mindenre nem lesz elég. Szóval amivel kevesebbet tud a 71x+ szériánál, pont annyira használhatatlan. Szóval amivel pont többet tudna, mint a sime home szériák pontosabban annyira lekorlátozzák a csatlakozók.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#18) xors


xors
senior tag

Nekem egy DS213j -m van és azzal egyenlőre boldogan meg vagyok.
A synologyban egy dolog nagyon jó, és az a szoftver, tulajdonképpen azért vizetsz.
Havonta frissítik, van böngészőből
elérhető grafikus felület, android ios app ami minden fájlt meg tud nyitni és még sorolhatnám.
Én is gondolkoztam az építgetésben régi cuccokból, de azzal az a baj, h zajos, nagy és zabálja az áramot. Meg persze nincs synology szoftver.

(#19) jamez válasza xors (#18) üzenetére


jamez
senior tag

ja a fogyasztás az új 416j nél kb 20w + vinyók

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#20) Magnat válasza xors (#18) üzenetére


Magnat
veterán

N3050-es deszkát (meg procit) ami a szóban forgó nasban is van, már 20k alatt lehet venni: [link] - bár én akkor már inkább N3150-et vennék 4 maggal: [link] ... de a legjobb választás egy N3150 dual lan lenn, csak abból nem láttam még jó áron: [link]
4GB ram bele meg ház és táp és kész is ... Szoftver is van, Xpenolgy :) Jah és persze diszkek.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21) AkoS6666 válasza Magnat (#20) üzenetére


AkoS6666
csendes tag

"de a legjobb választás egy N3150 dual lan lenn, csak abból nem láttam még jó áron"

[Gigabyte GA-N3150N-D3V]

(#22) xors válasza Magnat (#20) üzenetére


xors
senior tag

Ennek az Xpenology -nak utánanézek, van itthon egy pentium 4 -es régi gép, most rádobtam egy openmediavaultot kipróbálásképpen, egész jól viszi. Csak hangos mint valami helikopter :C

(#23) Magnat válasza AkoS6666 (#21) üzenetére


Magnat
veterán

Köszi!!!

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#24) IRO21 válasza jamez (#19) üzenetére


IRO21
aktív tag

Az kicsit soknak tűnik.
Synology szerint kompletten 21,6W 4db WD 1TB-os lemezzel (WD10EFRX).

(#25) jamez válasza IRO21 (#24) üzenetére


jamez
senior tag

akkor meg csúcs :)

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#26) AbeSindzo válasza hemaka (#7) üzenetére


AbeSindzo
újonc

Ez pontosan igy van.
Én most tervezek egy ilyet venni.
Engem a Btrfs filerendszerük gyüzött meg hogy a Synology-t válasszam.
Nekem egy kiforott, megbizható rendszer kell, ami kis ráforditással megtanulható/beüzemelhető.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.