Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Persze az ember nem világít folyamatosan, de valamiféle képet ad.

(#2) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nagyon megy a LED. Nemrég családnak újítottam egy halom LED körtét, de alis kínai csodákat, remélem sokáig bírják. Fényben jók, olcsók (10-15W-osak, 5-600Ft / db). Ez a 200 fok tényleges probléma sajnos, de erre vannak úgynevezett kukorica (corn) típusú LED-ek, azok minden irányba világítanak.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3) Kolondrum válasza lezso6 (#2) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én is mondom így indítok, el sem kezdek használni sima izzót. Lassan csak spórol valamit. A nappalié lesz 14W-os big.
Kicsit csaltam, hogy 7 sima izzó, de nem magyarázom el hogy smint. A komoly különbség volt a lényeg.
Pl a gardróbba 274Ft-os banggoodos LED megy és még nem jött meg. 3W. Elvileg. :D
Ráment volna a nap ha minden kis szirszarral számolok.

[ Szerkesztve ]

(#4) Hieronymus válasza Kolondrum (#3) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Van 360° világító LED "izzó".

Ezek már A++ kategóriába tartoznak általában. De ez sem optimális minden helyre. Az állólámpákba, helyi világításhoz, jobb a keskenyebb szögben világító változat.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#5) And


And
veterán

Sajnos az olcsó - és ebbe nem csak a filléres kategória értendő - ledekkel már vannak azért rossz tapasztalataim. Livarno (Lidl-ből) és Mediamarkt-ban ömlesztve árult GE-gyártmányok közül is halálozott már el néhány, bőven idő előtt. Úgy 3/4 éve a lépcsőházunkban is lecserélték az összes (15..18 db) izzót E27-es olcsó ledekre, hát azóta már kettő is megdöglött illetve hasznavehetetlenné vált, vibrálni kezdett. Eddig a Philips 18W-os 1520 lumenes dimmelhető lámpáim bizonyultak a legjobbaknak, de azok tényleg atom drágák voltak, nem is beszélve a hozzájuk való dimmerről.
Hiába hosszú maguknak a ledeknek az élettartama, és elvileg tönkre sem hirtelen mennek, hanem halványodnak (a nyers ledre megadott élettartam bizonyos fényerőcsökkenés mellett értendő, és az erős melegedés ezt az értéket a töredékére képes csökkenteni), a beépített elektronikus előtét minőségét nem szokták túlzásba vinni az olcsó ledek gyártói, és akkor sokra megyünk vele, hogy maguk a ledek még működőképesek volnának, csak a tápellátásuk megy tönkre.

(#6) lezso6 válasza And (#5) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Vibrációt gondolom a benne lévő kondi halála okozza. Fillérekből javítható, HA csak ennyi a probléma. Nekem ezért is tetszenek a LED-ek, lehet gányolni, ha gond van. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#7) And válasza lezso6 (#6) üzenetére


And
veterán

Biztos, hogy nem lehet valami nagy hibája, hisz maga az előtét - a dimmelhető típusokkal ellentétben - sem az a bonyolult áramkör. Csakhogy szétszedni elég nehéz, láttam már kiöntött verziót is, és a felhasználók nagy része nem fog nekiállni gányolni (illetve ha kétes minőségű kondit tesz bele, akkor nemsokára ugyanott lesz), ráadásul a helyi alkatrészboltok már 1-2 évtizede kihaltak innen vidékről. Utoljára kompakt fénycsövekkel próbálkoztam, általában sikerrel, de azért ez nem teljesen normális dolog.

(#8) Kolondrum válasza And (#5) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én is ebben látom a gondokat. Megfőnek.

(#9) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Igen impresszív adatok. Én is próbálom rábeszélni anyámékat, hogy hagyjanak fel a sima "izzós" világítással.
A konyhában 8 darab vagy 35 vagy 45W spot égő van, a nappaliban ugyanebből 6 darab.
A konyhában már három kialudt, nappaliban csak egy. A héten szerintem beiktatjuk a cserét és talán sikerül rávenni őket a LED verzióra.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#10) Kolondrum válasza Petyyyyy (#9) üzenetére


Kolondrum
félisten

Van ismi körben is egy olyan csillár amiben legalább 8db E14-es izzó van, egy fekete lyuk...

(#11) JoeYi


JoeYi
őstag

nálam 1 év alatt 3 led fényforrás halt el, olyan helyeken ahol napi 2-3x10 percnél több szerepük nincs, néha annyi se. Szerintem nem csípik a ki/be kapcsolást.

Ezért para kocsiba épített LED is, mert maga a dióda lehet hogy 100e órát kibír, de a mögé tett elektronika meg nem, és ott aztán el se tudom képzelni mennyivel lehet drágább a javítás ahhoz képest hogy berakon a 2e Ft-os H4 izzót

(#12) Kolondrum válasza JoeYi (#11) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ezek elvileg 15000 kapcsolást bírnak ki. Én amúgy világ életemben úgy kezeltem a fényforrásokat, hogy ha egy mód van rá nem 2 pillanatra kapcsoltam fel őket. Azaz reggel ha visszamentem a szobába akkor nem nagy villany, hanem telefon villantó, amit akarok annál is megtalálom.
Én úgy érzem ezek sokat fognak egybe menni pár kivételtől eltekintve, pl ahova a 274ft-ost rendeltem, majd ide bírom ha megjött.. :U

(#13) *Ropi* válasza JoeYi (#11) üzenetére


*Ropi*
félisten

Valóban, a L.E.D.-es fényforrásoknál fontos tényező a kapcsolási ciklusok száma, ezt meg is szokták adni. Általában egy 1000 és 10000 közti érték (értelemszerűen a nagyobb a jobb).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14) Kolondrum


Kolondrum
félisten

[link] - Ebből mi fog kisülni. :D

(#15) JoeYi válasza Kolondrum (#12) üzenetére


JoeYi
őstag

az derekas hogy te még a lámpák szakszerű üzemeltetésére is odafigyelsz :) Nyamvadt lámpa világítson mikor bekapcsolom, meg ne amikor lekapcsolom, ne kelljen már OKJ-s vizsgát tennem hogy kibírjon pár évet :)

Mondjuk van egy ismerősöm, ő arduionóval vezérli a lakás világítását, hogy a kapcsolókhoz csak kisfeszkó menjen. Mondom sztem tiéd a világon az első lakásvilágítás ami letud fagyni :D

(#16) Kolondrum válasza JoeYi (#15) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ismerős a téma, suliba volt ilyen rendszer anno, azt programoztuk. Meg lehetett csinálni, hogy mondjuk a konyhai kapcsoló programozás után a nappalit kapcsolta fel, értelme nem volt, de ez egy kicsavart dolog amit tudott. Azzal is mi lett... :(

(#17) Petyyyyy válasza Kolondrum (#10) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Fekete lyuk? :Y Erre véletlenül sem gondoltam volna. Azt hittem az már képes produkálni egy megfelelő világosságot.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#18) alkatraz3000 válasza Kolondrum (#14) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Tegyél tuzjelzot a lakásba szerintem. Azért az ilyen dolgokban nem igazán bízok meg.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#19) Victoryus válasza And (#5) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

A lidl-ben vett ledek tényleg selejtek, kb 3 hónapig bírták nálam is. Azóta inkább veszek 100w-os izzót, azok kibírnak több, mint 1 évet is. Plusz bevilágítják a helységet normálisan. Nem vagyok kibékülve a ledekkel. Akkor inkább kompakt fénycső vegyesen hagyományos izzóval.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#20) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Nekem meg egy 16W-os Xavax kompakt fénycsövem van, ami lassan már 4 éve az éjjeli lámpámban szolgál,és köszöni jól van (ez kb. 80W izzónak felel meg).

(#21) sagit


sagit
addikt

Lidl ben vettem én is 1 éve 4 led et. Kettő meghalt.... Ekkor váltottam Philips meleg fényű ledre, 15W ból világít annyit mint egy sima 100W os izzó. Mondjuk nem is olcsó, valami 4e körül volt ha jól emlékszem darabja, remélem nem halnak meg hamar

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#22) And válasza Victoryus (#19) üzenetére


And
veterán

Léteznek normális minőségű led-fényforrások, de én azt tapasztaltam, hogy az erősen árérzékeny magyar piacon ezeket alig lehet beszerezni. Továbbá még mindig eléggé ritka az olyan teljesítményű (minimum 16..18W-os) kivitel, amely egy 100W-os hagyományos izzót kiválthat, és ezek minőségi gyártmányból bizony sok esetben már 5 ezer ft környékén vannak. Ha pedig még azt a luxust is elvárjuk, hogy ezek mellett az adott led még dimmelhető is legyen, akkor könnyedén 8..10e ft-os árral találkozhatunk. Elég csak megnézni az Osram, Philips vagy Sylvania típusválasztékát. Átlagember ilyeneket egyelőre nem vesz, és sok esetben nem is találkozik velük élőben, mert a kedvenc kisker boltjaink sem nagyon forgalmaznak ilyeneket érthető okokból.

(#23) Klaus Duran válasza And (#22) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

December végén néztem a Tescoban a hagyományos 100W izzóval megegyező Lumen teljesítményű Philips LED biztos hogy volt.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#24) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Én a sima halogén izzókra/szpotokra esküszöm, a hagyományos körténél kb 25%-kal energiahatékonyabb és az összes közül a legszebb fénye van és a gyűrődést is jól bírják.

Az energiatakarékos csodáktól (kompakt fénycső illetve LED) sosem voltam hanyattvágódva, a ráírt fényerőt általában messze nem hozzák és a fényük sem barátságos. Aztán ha lesznek gyerekek meg sok szoba akkor nyilván én is kompromisszumokat kötök ebben is...

[ Szerkesztve ]

(#25) Kolondrum válasza joysefke (#24) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ezek hozzák azt a fényt, sőt.

(#26) And válasza joysefke (#24) üzenetére


And
veterán

(Ismét: ennek elsősorban az lehet az oka, hogy még nem láttál minőségi led-sugárzót. Ez persze nem csak a te hibád, de mai viszonylatban 1000-1500 forintért az ember ilyet ne nagyon várjon. Aztán persze berögzül, hogy a ledek fénye sárgás, kékes, természetellenes meg halovány, ami az olcsó kategóriában persze igaz is, nem beszélve a megbízhatatlan kivitelről és ezért sokszor alacsony élettartamról.)

(#27) Tomasz72


Tomasz72
tag

Fú ennek most örülök!
Végre valakinél olvashatok valami összehasonlítás félét!
Akkor azt mondod a 10W-os Led kb hozza a 60-as izzó fényét?
Az teljesen jó, belevágok én is!

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

(#28) dugynok


dugynok
senior tag

Én 2 éve ledesítettem a házat. Van kint a bejárati ajtó elött egy kis tető, ott is van 3 spot. Még a páraelszívónál is led van. Rengeteget spóroltunk, pedig pont nem érdekel, hogy nincs lekapcsolva a lámpa, ötöd/hatod annyi fogyasztásnál, mint normál izzónál.
Hozzáteszem ebay-en Kínából rendelt "izzókat" használok csak és eddig egy se égett ki. Családba több lakást is ilyenekkel ledeztem be és teszik a dolgukat :)
Aki tud, az használjon ledet, kis befektetés, de ahogy az írás is mutatja hosszú távon visszahozza az árát.

[ Szerkesztve ]

(#29) Killer01


Killer01
őstag

Én Osram-okat használok ledből (is), sikerült találni belőle nem csak szűk tartományban világítót...nah, ez nappaliba tökéletes. Konyhába meg 5 halogén spot lett ledes spotra cserélve (foglalatok is maradtak), ez hideg fehér fényű, nagyon jók. Mondjuk itt volt szívás a trafókkal, túl kicsi volt nekik a led fogyasztása és villogtak a spotok :DDD

(#30) Kolondrum válasza Tomasz72 (#27) üzenetére


Kolondrum
félisten

Pontosan azt hozza.

(#31) zsopu


zsopu
tag

Egy led lámpa fénye az évek során csökken...
A 20000 óra azt jelenti, hogy kb akkor éri el a fényerősségének a felét.
De szerintem hamarabb tönkremegy az elektronka mint hogy kialudna a led! :D

Viszont van a világon egy izzó, ami már több mint 110 éve világít!

(#32) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

ez egy korrekt és elgondolkodtató cikk, köszönöm :R
mondjuk én is LED izzókat használok, és tény hogy az "olcsók" elektronikája hamarabb meghal mint a normális, minőségi izzóé :K
de még mindig jobb az arány, mint a sima energia takarékosnál, ami a kapcsolgatás miatt idő előtt hal meg

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#33) TommyGun


TommyGun
őstag

1200-1500ft/db áron érdemes phillips vagy osramokat venni, nekem 4 éve megy a lakásban vagy 10db ezekből, van amelyik télen 6-7 órát/nap, és bírják, kb kézmelegek, még csak fel sem forrósodnak, volt pár kínai vackom is, kukorica alakú brutál is ami kb 1 évet bírt...érdemes azt a kicsivel többet rászánni és márkát venni, mellesleg itthon 3 év gart is adnak rájuk ha jó helyen veszed meg őket.

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.