Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zdanee


zdanee
őstag

Várom a hozzászólásokat, tapasztalatokat, ötleteket! :D

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#2) Mr X válasza zdanee (#1) üzenetére


Mr X
veterán

Nyissad - Nyisd
Töltsed - Töltsd
Telepítsed - Telepítsd

Amúgy hasznos írás, grat! :)

(#3) zdanee válasza Mr X (#2) üzenetére


zdanee
őstag

Koszi, javitva!

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#4) juliabrilke válasza Mr X (#2) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ezt nem értem...Miért van az , hogy nincs értelmes hozzászólás a cikkekhez és mindenki csak a hülye helyesírási hibákba köt bele az írásokban? :F

Írónak: Ha lesz rá alkalmam, akkor tuti, hogy kipróbálom ezeket az általad leírt dolgokat. (gondolom te már tesztelted ezeket)

"esetleges következményekért és a felrobbanó akkumlátorokért semmilyen felelősséget nem vállalok" Mint esetleges mellékhatások? :D

(#5) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

UIQ3 alatt működik? Kíváncsi lennék rá...

Harrrr!!!!

(#6) zdanee


zdanee
őstag

UIQ alatt nem megy, es a FP1 nelkuli 9-es oprendszeren sem mindig.

juliabrilke: Hat, mostanaban egyre tobb szuicid akkumlatorrol hallani, meg a vegen valaki a nyakamba varna :D

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#7) Rossi válasza juliabrilke (#4) üzenetére


Rossi
addikt

Azért az említett hibák eléggé szembetűnőek.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#8) joey04


joey04
titán

köszi, nagyon hasznos írás! tapasztalatok: a shakesms progival próbálkoztam eredmény pedig az hogy sikeresen települt, megy is.a probléma az hogy elindítom a progit és nem rendes betűk vannak a menüpontoknál hanem gondolom ismeretlen betűtípusként megjelölve ezek a kockák.nyelvet nem lehet állítani amúgy minden menüpont elérhető működik levadásztam egy kijelzőfotót és az alapján állítgattam a progit. :)
egyszer jelentkező hiba: újraindítottam a telót és bekapcs után kiírta sim regisztrálása sikertelen. rámentem a kézi hálózatválasztásra beállítottam és minden gond nélkül felment.valamint szintén első belapcskor elindult a shakesms magától és nem kapcsolt ki.viszont még egy restart és minden helyén.automatikusan felmegy a hálózatra és a progi is úgy megy ahogy kell csak a betűk... lényeg hogy működik a dolog majd holnap még próbálkozok ma már nem mert este meló és nem akarom hogy egész éjjel teló nélkül maradjak...(min neteznék akkor?? :) )

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9) joey04 válasza joey04 (#8) üzenetére


joey04
titán

nah csak megpróbáltam még egy játékot is (global race) de az nem ment.ikon sem jelent meg... :(

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10) Router


Router
őstag

N73 not connected :(

www.reballing.hu/forum

(#11) zdanee


zdanee
őstag

joey20: probald meg ujrainditani utana a telefont, akkor ujraepiti a menut.
Router: Ha a bluetooth kapcsolat nem megy neki, probald az USB-vel. Nokia PC Suite jo, ha fent van. Spybot, tuzfal, stb nem blokkolja a pythont? Probald rendszergazdakent futtatni.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#12) Balinov válasza zdanee (#6) üzenetére


Balinov
félisten

Hi,
uiq3 alatt odáig megy,hogy konnektál,pyton script lefut pc-n,és láthatóak a belső ram-ban a private könyvtár almappái és másolhatók is már rá fájlok x-plorer-rel és swiss manager-rel. Láttam már icon-mod-ot is,csak o-rossz oldalból nem tudtam még google translate-vel sem kihámozni a lényeget.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13) joey04 válasza zdanee (#11) üzenetére


joey04
titán

igen azt próbáltam de nem jött össze.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14) Pajoz válasza zdanee (#6) üzenetére


Pajoz
őstag

Nagyon jó kis összefoglaló.Gratula!:)
Egy Profiler nevű alkalmazás segítségével restart után is aktíválható a hack telóról a számítógépes procedúra nélkül.
A nokiaprogramokon külön topic foglalkozik a témával.Ezzel nem azt akarom mondani,hogy itt fölösleges!Csupán az információk miatt,amiket itt is közzé lehetne majd tenni a júzerek számára.Például az utolsó hsz-ben a Profiler leírást lefordíthatnád magyarra,ha nem okoz gondot.Nekem sajna még nem sikerült végigcsinálni mindezt "technikai" háttér hiánya miatt.

(#15) zdanee válasza joey04 (#13) üzenetére


zdanee
őstag

Es ha a C helyett a memoriakartyara telepited? Esetleg kozvetlenul a gepen masolod fel a sys folderbe es utana egyszeruen berakod a kartyat (ekkor is ujraepul a menu)?

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#16) JoeYi


JoeYi
őstag

és miután újraindítom a telót a már telepített programok használhatóak maradnak?

(#17) Router válasza zdanee (#11) üzenetére


Router
őstag

Csak usb-vel próbáltam mert nincsen bluetooth adapterem. pc suite fenntvan, tűzfalat megnézem de szerintem nincs sok köze az usb kapcsolathoz.

www.reballing.hu/forum

(#18) joey04 válasza zdanee (#15) üzenetére


joey04
titán

Na majd megpróbálom ezt is.az a fura hogy minden fájl a helyén van,mégse megy. viszont próbáltam még egy progit (thememagic) minden gond nélkül fut,hibátlanul!

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#19) zdanee válasza JoeYi (#16) üzenetére


zdanee
őstag

Igen, a hack csak a telepiteshez kell.

Router: Amikor csatlakozol az AppTRK-val, az USB kapcsolodasi modja legyen PC-Suite es ne adatatvitel!

Joey20: Csak az az egy program nem ment fel?

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#20) joey04 válasza zdanee (#19) üzenetére


joey04
titán

igen de már az is megy!az én hibám volt :W

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#21) Salmi


Salmi
tag

Ez a leírás amúgy az S60v3 FP1-es telefonokkal működik, ha PreFP1-es telefonunk van (pl.: N73, N80), akkor más fájlokra lesz szükségünk.

(#22) Router válasza zdanee (#19) üzenetére


Router
őstag

Pc suite módban volt...

Salmi: hogy érted hogy más fájlokra lesz szükség?

És mi az a Pre FP1?

[ Szerkesztve ]

www.reballing.hu/forum

(#23) Salmi


Salmi
tag

A prefp1-es telcsik a feature pack 1 előtti telefonok, pl.: N73, N80.
Ha ezeken akarod alkalmazni a "hack"-et, akkor más .py fájlra van szükséged, a TRK progi is más verzió, valamint egy HelloCarbide.sis-t is telepítened kell és egy HelloCarbide.exe fájlt pedig a C:\-be kell másolni.

(#24) joey04


joey04
titán

Kipróbáltam ezt a CapsOnOff nevű okosságot: működik nem kell minden kikapcs után gépre dugni hogy hozzáférjek a fájlokhoz kibe tudom kapcsolgatni a hozzáférést telóról.de akárhogy állítgatom telót restart után nem lehet a fájlokhoz hozzáférni hiába aktivált állapotban kapcsoltam ki. utána megint bekapcsolja gond nélkül, nem kell gép, de azt nem lehet elérni hogy mindig láthatóak legyenek a fájlok bekapcs után is?ok hogy nem kell gépre dugni meg nem egy nagy dolog elindítani(egy gombnyomás) csak érdekel hogy ennek így kell működnie vagy csak nálam van így?

gari: oks hogy visszaáll eredetire minden de pl SE-nál hiába húztam rá egy szűz szoftot buherálás után azt is kimutatja a szerviz. itt nem ez a helyzet?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#25) Router válasza Salmi (#23) üzenetére


Router
őstag

Kifejtenéd nekem pontosan, hogy milyen programok is kellenek hozzá és miben változik az eljárás?

www.reballing.hu/forum

(#26) zdanee válasza joey04 (#24) üzenetére


zdanee
őstag

gari: nem tudom, meg nem vittem be. De mi nem modositunk firmwaret, kizarolag a RAM-ba dolgozunk, azaz gyakorlatilag nem nyultunk bele a ROM-ban tarolt oprendszerbe. Persze, ha valaki megnezni, mik vannak telepitve, esetleg leesik a tantusz, de ugye 1: bizonyitsa 2: bizonyitsa, h emiatt romlott el.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#27) joey04 válasza zdanee (#26) üzenetére


joey04
titán

akkor kell neki egy hard reset aztán még ez sem probléma végülis... :U

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#28) joey04


joey04
titán

az számít ha valakinek private\10003a3f helyett private\10003A3F van? fontos a kis-nagy betű?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#29) zdanee válasza joey04 (#28) üzenetére


zdanee
őstag

nem, a symbian filerendszere tarolja a kis/nagybetuket, de nem veszi figyelembe

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#30) joey04 válasza zdanee (#29) üzenetére


joey04
titán

okés köszönöm. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#31) Enjoy


Enjoy
addikt

és amennyiben nincs a C-n olyan mappám, hogy: C:\private\2000F018, akkor létre kell hoznom?
Mert ide kéne bemásolnom két fájlt... :F

► més que un club ◄

(#32) zdanee válasza Enjoy (#31) üzenetére


zdanee
őstag

Igen, ha a mappa nem letezik, letre kell hozni. Az eleresi utak a program szamara fontosak es be vannak drotozva, a modositasukhoz ujra kell forditani.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#33) Enjoy válasza zdanee (#32) üzenetére


Enjoy
addikt

Eddig megpróbáltam 2 progit is (panoman, thememagic), s meg is jelenik az ikon, de rákattintva nem történik semmi.
Átnéztem többször is, h nem-e kihagytam valamit, vagy rossz helyre másoltam, de nem...
Lehet, h az a baj, h nekem 10003a3f helyett 10003A3F van :F
De nagyon idegesít, h felrakja meg minden, de nem indítja el...
Próbáltam létrehozni ilyen mappát kisbetükkel, de nem engedi. Átírni meg nem merem az eredetit, mert akkor lehet, h a benne levő fájlok összeomlanak a telóval együtt

Mi lehet a baj? :O

► més que un club ◄

(#34) zdanee válasza Enjoy (#33) üzenetére


zdanee
őstag

A private 10003a3f mappa kizarolag az utolag telepitett programok adatait tartalmazza, ha jol tudom, itt vannak a fontos eleresi utak letarolva (rsc fileok). Ha felted a konfigodat, keszits biztonsagi masolatot, a telefon meg a mappa letorlese utan sem omlana ossze. Milyen telefon? Marad eleg szabad RAM a programok futtatasara? Ha megprobalod uninstallalni, engedi? Memoriakartyara telepitve sem fut? (tapasztalataim szerint a 10003a3f jellemzoen a C-n van, mig a 10003A3F a memoriakartyan, de mar lattam ellenpeldat is)

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#35) joey04 válasza zdanee (#34) üzenetére


joey04
titán

nálam a kártyán és a C-n is 10003a3f van.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#36) Enjoy válasza zdanee (#34) üzenetére


Enjoy
addikt

N82-m van.
S a C-n (telefonmemóriában) van a 10003A3F mappa - az unsis progi pedig olyan fájlokat generált, amik 10003a3f mappába kéne belerakni...

(olvastam, h ua-nak kezeli a kis-nagybetűt, ígyhát belemásoltam a fájlokat) Utána bepakolta a többi fájlt is, átnéztem mindet, h jó helyre van-e rakva. Majd lehúztam a kábelről a telót, menü, alkalmazások között ott is van a progi ikonja, de rákattintva nem csinál semmit. (mintha nem is mentem volna rá) Opciók - Megnyitással sem reagál. Eltávolítani sem lehet alk. kezelővel, mert nem jeleníti ott meg - ígyhát úgy tudtam törölni a progi(ka)t, hogy kitöröltem azokat a fájlokat a telefon memóriájából, amiket belepakoltam...
Tuti, h marad elég RAM a progiknak, mert mindent kilőttem...

Már nem tudom, h mit csináljak :(
De ha csinálok biztonsági mentést arról a fájlról, és összeomlik a teló úgy, h be se tudom kapcsolni, akkor mit sem érek a biztonsági mentéssel... :O

[ Szerkesztve ]

► més que un club ◄

(#37) user01 válasza Enjoy (#36) üzenetére


user01
aktív tag

Az angol leírásban az van, hogy miután bemásoltad a fájlokat, újra kell indítani a telefont. Talán fontos...

(#38) Enjoy válasza user01 (#37) üzenetére


Enjoy
addikt

Úgy is próbáltam, de semmi sajnos :(
Most leformáztam a telót, s újra nekifutok, hátha...
De ez már csak holnapra marad

► més que un club ◄

(#39) Pajoz válasza Enjoy (#36) üzenetére


Pajoz
őstag

Túl nagy tragédiától nem kell tartanod,még akkor sem,ha esetleg teljesen összeomlik a teló.Egy hard resettel helyre tudod állítani.
A biztonsági mentés pedig a kártyára kerül.

(#40) joey04


joey04
titán

eszembe nem jutna ilyet tenni csak felmerült bennem a kérdés(kiváncsiság csak): ugye a Z-ről rakja újra magát a telefon mi van akkor ha valaki ott törölget meg buherál?akkor az a teló mehet a szemétbe?gondolom azt még a szerviz is nagyon nehezen hozza helyre.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#41) Balinov válasza joey04 (#40) üzenetére


Balinov
félisten

valahol olvastam,hogy visszafordítható.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#42) Enjoy


Enjoy
addikt

Nah, nyomtam egy hard resetet a telón kiváncsiságból, h hátha ezeket a fájlokat helyre pofizza ...
S hálistennek megoldódott a kis-nagybetűs problémám, szóval most már a C-n is 10003a3f van :) De sajnos nem ez a probléma forrása, ugyanis most sem indul el semelyik program :(
Kirakja az ikont, de hiába kattintok rá, nem csinál semmit - nem reagál (még gondolkozni sem gondolkozik rajta)
Leírom, h hogyan csináltam, s hátha valamit kihagytam (bár kötve hiszem, mert többször is elolvastam a logoutos írást)
progikat feltettem a gépre, telóra, valamint átírtam a portszámot a scriptben..
-Telót összekötöttem a gépemmel USB kábelen keresztül
-futtattam a pythonos progit telón - beállítottam h, csatlakozásnál USB legyen, majd connect
-gépen dubla katt a scriptre, majd szépen ki is írta, h ...candidate... vagy vmi ilyesmit, azt eltűnt
-unsissel kreáltam fájlokat a ThemeMagic progihoz, majd azokat átmásoltam a telóra
-unsisben megadott helyekre bemásoltam a telefon C meghajtójára a fájlokat
-kilépés, újraindítás, progi indítási kísérlet sikertelenül.... :(

► més que un club ◄

(#43) joey04 válasza Enjoy (#42) üzenetére


joey04
titán

A Private mappán belül létrehozod pontosan az új mappát? mert én azt a hibát (is) elkövettem elsőre hogy kerestem a mappát ahova másolni kéne majd miután láttam hogy nincs fogtam és új mappát csináltam igen ám de nem úgy hogy a "kijelölés" a Private mappán volt hanem csak úgy a Private mappán belül amikor láttam hogy nincs olyan nyomtam egy új mappát. erre abban a almappában hozott létzre új mappát amin éppen "álltam"!csak úgy hogy jó ha a Private mappánál vagy és nem az egyik almappánál.akkor csinálja jó helyre az új mappát.
(alap hiba de én az elején bebuktam ezen... :B )

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#44) Enjoy válasza joey04 (#43) üzenetére


Enjoy
addikt

sajnos nem :( jó helyen van minden

► més que un club ◄

(#45) Enjoy


Enjoy
addikt

valakinek nincs ötlete, h miért nem reagál valamit a progi?
(pedig joey20 is ugyanazt a progit felrakta, s neki ment)

Ha péntekig nem oldódik meg a dolog, akkor csinálok róla videót, s feldobom youtubera, úgy hátha észrevesztek vmi hibát - bár kétlem, mert mindent úgy csináltam, ahogy le van írva

► més que un club ◄

(#46) Enjoy


Enjoy
addikt

Nem hiszem el... :(
Komolyan mondom annyira idegesít, hogy nem tudom, h mit hibázhatok (ha hibázok) mert már 1000szer átrágtam a dolgot, próbálkoztam, újratettem, töröltem, hard reset is volt, azt újra próbálkozok, de mindig ugyanaz....feladom :((

► més que un club ◄

(#47) user01 válasza Enjoy (#46) üzenetére


user01
aktív tag

PC Suite módban csatlakozol a számítógéphez?

(#48) Enjoy válasza user01 (#47) üzenetére


Enjoy
addikt

Igen, úgy.

De joey20 MESTER-nek köszönhetően már nincs problémám!
Magával a progikkal volt a baj... lehet, h rossz fájlt szedtem le a nokiaprogramokról, vagy nemtudom...

Szóval mindenkinek köszönöm a segítséget, de legfőképp joey20-nak! :R

► més que un club ◄

(#49) joey04 válasza Enjoy (#48) üzenetére


joey04
titán

Attól sajnos messze vagyok akkor nem 2 napot szenvedtünk volna hanem 10 percig se! :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#50) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

Tehát végigcsinálva a macerát, felrakok egy progit és ha restart akkor kezdhetem az egészet? vagy a progi marad signed a telcsin?

Aláírás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.