Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Apollyon


Apollyon
Korrektor

"A szerzői jogi lobbi egyébként már több európai országban elérte az oldal blokkolását"

Felesleges erőlködés, direkt ebből a célból kialakított proxykon is elérhető már a Bay. De azért sok szerencsét ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#2) spammer válasza Apollyon (#1) üzenetére


spammer
veterán

Ennyi év után sem tanulják meg, hogy a TPB-t csak ideiglenesen tudják lelőni, mindig feltámad. Csatát nyerhetnek a lobbisták, de háborút nem. ;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3) E770


E770
senior tag

a józan ész és a jog szerencsés, de sajnos ritka esete

(#4) cami][us


cami][us
senior tag

anakata pár hónapja szabadult.

(#5) Kékes525


Kékes525
félisten

Felesleges próbálkozás. TOR-on keresztül mindig elérhető az oldal. Másrészről jogos, hogy a szolgáltató nem felelős, mert nem ellenőrizhet le mindig mindenkit, hogy mit csinált az oldalain. Ez rendkívül megdrágítaná a szolgáltatást.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6) daninet válasza Kékes525 (#5) üzenetére


daninet
veterán

Azert az eleg nagy ervagas lenne az oldalnak, ha csak TOR-on keresztul lehetne elerni... Fuggetlenul a sok TOR hasznalotol a szamuk elenyeszo az osszes internetezo szamahoz kepest, egysegsugaru Twilight rajongo pedig soha nem tudna leszedni a filmjet onnan, a TOR-rol sem hallott meg...

Ellenben mindig aktiv volt az oldal, sokszor csak egy proxy IP-n keresztul amit a google dobott ki, vagy valami lehetetlen 50 lakosu oceani orszag domainjet hasznaltak.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#7) Kékes525 válasza daninet (#6) üzenetére


Kékes525
félisten

Közvetlenül a Pirate Bayről sem tudna egy Twilight rajongó filmet leszedni... ;)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#8) izotoph


izotoph
csendes tag

Miröl van szó?
:))

(#9) MCGaiwer válasza Kékes525 (#5) üzenetére


MCGaiwer
addikt

ez az "oldal nem felelős" kb olyan, mintha azt mondanánk, hogy a thai masszázsszalont üzemeletető nem felelős a nála működő bordélyért, hiszen nem ellenőrizheti, hogy az adott szobában masszázs folyik-e vagy éppen telibe rakják a kiscsajt...

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#10) spammer válasza MCGaiwer (#9) üzenetére


spammer
veterán

A PH üzemeltetői sem felelősek azért, ha te a fórumon hülyeségeket beszélsz. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#11) fordfairlane válasza spammer (#10) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ez rendkívül elmés visszavágás volt. Mindenesetre felelősek azért, ha valaki jogsértő tartalmat, vagy erre hivatkozást helyez el a fórumon, és az üzemeltető nem hajlandó eltávolítani azt.

x gon' give it to ya

(#12) spammer válasza fordfairlane (#11) üzenetére


spammer
veterán

Az üzemeltető azért felel, hogy a felszólítást követően eltávolítsa a linket, amennyiben valóban jogszerű a felszólítás, mert jogsértő a tartalom. Azért nem felel, hogy világszerte mindenféle pistike miket oszt meg. Utólag törli, ha kell, de ezt leszámítva nem vonható felelősségre mások tettei miatt.

"Our site (and all of its contents) is free of charge for anyone for personal usage."

"The responsibility lies upon the user to not spread malicious, false or illegal material using the site.
We do not censor but we do block people that use our service wrongfully"

"Connecting to our site means that you accept this policy agreement."

Forrás: TPB policy

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#13) default. válasza spammer (#10) üzenetére


default.
őstag

:)

(#14) fordfairlane válasza spammer (#12) üzenetére


fordfairlane
veterán

Sok más országban letiltották a TPB-t, mert törvénybe ütközőnek találták azt, amit csinálnak. Ebből pedig következik ,hogy hiába "denemfelelős, me' nemfelelős", mert országonként változó, hogy a törvény szerint ki milyen mértékben osztozik a felelősségen. A TBP saját "policy"-ja tökéletesen lényegtelen ebből a szempontból.

x gon' give it to ya

(#15) Kékes525 válasza MCGaiwer (#9) üzenetére


Kékes525
félisten

Lásd (#10) spammer válaszát. Mint ahogy teszed most is...
A kettő összehasonlíthatatlan. A masszás szalont az üzemeltetője üzemelteti, míg a web lapot nem a szolgáltató, hanem az akinek bérbe adta. Ha balesetet okozol a haverod autójával azért te vagy a felelős, nem a haverod.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16) spammer válasza fordfairlane (#14) üzenetére


spammer
veterán

Mert azokban az országban a degenerált lobbisták kibulizták maguknak. A TPB nem csinál semmi illegálisat, van egy oldaluk és kész. A tartalmat (sőt, csak a linket a tartalomhoz, mert ez sem mindegy!), ami jogsértő lehet a felhasználó(k) helyezi(k) el. A németek, osztrákok (meg még a fene tudja kik) megoldották, hogy beazonosítják a jogsértő júzereket és személyesen őket büntessék irreális csekkekkel (ami szintén gáz, de ha már jogvédősködni akarnak, van rá módszer).

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#17) MCGaiwer válasza Kékes525 (#15) üzenetére


MCGaiwer
addikt

akkor a masszőrlányok alvállalkozók. most mi lesz? Nehéz kikerülni a fekete-fehér ellentmondást igaz?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#18) spammer válasza MCGaiwer (#17) üzenetére


spammer
veterán

Ha nekem van egy masszázsszalonom, és én kiadom neked, de te, mint alvállalkozó, szerződést szegve, illegálisan kupit csinálsz belőle, akkor egyet tippelhetsz, kit fognak megbüntetni.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19) bambano válasza MCGaiwer (#9) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

hozzászólásod kiváló példája volt a funkcionális analfabétizmusnak, amikor a posztban és az 5-ös hsz-ben emlegetett isp nem felelős kitételről az oldal nem felelős kitételre váltottál.

gratulálunk.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) fordfairlane válasza spammer (#16) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem értem, minek kell itt jogászkodni, pláne győzködni engem. Nem én hozom a jogszabályokat, úgyhogy nem tudom, mennyivel lesz jobb neked, ha meggyőzöl engem, hogy márpedigde.

Nem a degeneráltság itt a lényeg, hanem jellemzően az, hogy melyik országban születnek a szerzői jog hatálya alá eső termékek, és ki mekkora haszontól esik el a különféle kerülőutak miatt. Mivel ezen a fronton jellemzően Usa dominancia van, ezért, ahogy én látom, általánosságban azok az országok és jogrendszerek szigorúbbak, amelyek felett könnyebben érvényesül az Usa lobbiérdek, és azoknál érvényesül kevésbé, akik ebből a szempontból autonómabbak. Ehhez jön még hozzá az adott országok saját kulturális háttere, amely adott esetben még számíthat.

Jellemzően azokban az országokban a legmegengedőbb a jogszabály, amelyek egyéb szempontok szerint is rebellisnek számítanak, például politikai szempontból "gonosztengelye" (Oroszország, Kína), vagy pl. adóparadicsom,amelyik egyébként is a kiskapukból él. Üdítő kivétel a nyugati érdekszférában Hollandia és Svédország.

x gon' give it to ya

(#21) Kékes525 válasza bambano (#19) üzenetére


Kékes525
félisten

Én jóhiszeműbb vagyok, ő érti, csak trollkod. Szándékosan kötözködik.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#22) MCGaiwer válasza bambano (#19) üzenetére


MCGaiwer
addikt

ha az ott szereplő "szolgáltató" az isp-t jelöli, akkor Kékes tért át rosszul, hiszen a cikkben szolgáltatóként a TPB-re hivatkoznak, én meg azt vettem alapul.

Mondjuk másodszorra átolvasva az valószínűbb, hogy én voltam retardált.. ;]

[ Szerkesztve ]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#23) MCGaiwer válasza spammer (#18) üzenetére


MCGaiwer
addikt

mindketten tudjuk, hogy kupi van ott. Te is tudod, mégis tűröd. a TBP is tudja, mire van az oldal, azt is tudja, mi működik ott, mégis tűri. Jogilag persze lehet csűrni a dolgot.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#24) fordfairlane válasza MCGaiwer (#22) üzenetére


fordfairlane
veterán

Egy ISP-ről van szó. Valószínűleg elég nagyról ahhoz, hogy számítson, blokkolja-e a TBP-t vagy sem. Illetve ami még fontos az a jogi precendensérték. Persze nemzetállami hatáskörben.

Egyébként ennek kapcsán baromira kíváncsi vagyok, hogy a TTIP csomagban benne van-e a szerzőijog EU-s egységesítése, vagy az marad továbbra is nemzetállami hatáskörben.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#25) MCGaiwer válasza fordfairlane (#24) üzenetére


MCGaiwer
addikt

igen, már értem. átsiklottam az felett, és vmiért a TPB fájlmegosztót vettem szolgáltatónak, nem az isp-t...

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#26) Apollyon válasza fordfairlane (#24) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Halál mindegy ki kapálózik ezen, ha ISP tiltja akkor is meg lehet oldani a dolgot. Mint ahogy azt is megoldották ugye, hogy azok is elérjék, akiknek abszolút blokkolva van a TPB az egész országban.

Amíg van kereslet, addig kínálat is lesz, ezt pedig semmilyen okoskodással, trükközéssel meg jogi rinyával nem fogják megfékezni. Ez van.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#27) leeate válasza fordfairlane (#11) üzenetére


leeate
senior tag

Technikailag nem igazán van a TPB-n sem jogsértő tartalom, sem arra való hivatkozás, szimplán strukturált csatornák, amiken keresztül felhasználók gépei kommunikálhatnak.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#28) spammer válasza MCGaiwer (#23) üzenetére


spammer
veterán

A TPB-nek nem kötelessége ismernie minden feltöltött linkek által elérhető tartalomról, hogy jogsértő-e (és nincs is kapacitása rá, hogy ellenőrizze). Azt a júzernek kötelessége ismernie, aki feltölti (illetve csak elhelyezi a rámutató linket, mert a TPB-re továbbra sem kerül fel illegális tartalom). Jogi csűrés vagy nem, ennyi a lényeg.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#29) fordfairlane válasza leeate (#27) üzenetére


fordfairlane
veterán

A Napsteren a kiszolgálón sem voltak fenn jogsértő anyagok, csupán az információ ahhoz, hogy hozzájuthass ahhoz az anyaghoz. Mégis megoldották, hogy bezárják az oldalt.

x gon' give it to ya

(#30) bambano válasza fordfairlane (#29) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem bizonyította senki, te sem, hogy jogszerűen zárták be a napstert.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) fordfairlane válasza bambano (#30) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ismét fényes győzelmet arattál egy netes vitában, gratulálok.

x gon' give it to ya

(#32) htc07 válasza MCGaiwer (#9) üzenetére


htc07
addikt

Inkább mintha a közútkezelőt bírságolnák meg azért, mert közúton megközelíthető a bordély.

[ Szerkesztve ]

(#33) KisDre


KisDre
senior tag

Csak mellékesen, egy kis Pirate zene :) Dubioza Kolektiv - Free

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.