Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mate


Mate
nagyúr

Pont erre lesz szükségem! Nagyszerű leírás! :R

(#2) suste válasza Mate (#1) üzenetére


suste
veterán

közben elkészült a hozzávaló openwrt-s saját webes felület is
így sokkal egyszerűbb lesz beállítani: repeater, wds

(#3) Mate válasza suste (#2) üzenetére


Mate
nagyúr

Köszönöm és külön köszönet, hogy pm-ben is jelezted! :)

(#4) body007


body007
addikt

Köszi, nagyon hasznos írás :R

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#5) suste válasza body007 (#4) üzenetére


suste
veterán

Nagy változás, hogy a végleges openwrt Barrier Breaker buildemben már benne van a saját webes felület, amivel pár kattintásal beállítható a repeater/WDS hálózat, és ráadásul a WDS esetén már átmegy a DLNA is...
Ha esetleg ilyesmiben gondolkodsz....

(#6) body007 válasza suste (#5) üzenetére


body007
addikt

Hát én nemrég tettem fel a gargoyle openwrt-t (eddig vargalex féle volt), de ha azt mondod a tied jobb kipróbálom szívesen :) Van telepítőd TP-LINK WDR3600-hoz?

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#7) suste válasza body007 (#6) üzenetére


suste
veterán

[link]

azt nem mondom hogy jobb, de másabb:)
a vargelex-hez nagyon hasonló, csak újabb alapokkal
pl alapból transmission és mindlna webes felülettel....
denézdát az oldalam, tele van leírásokkal: [link]

[ Szerkesztve ]

(#8) body007 válasza suste (#7) üzenetére


body007
addikt

Nem semmi leírás dömping, ha lesz kis időm fel is teszem a rendszered :R

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#9) lord.lakli


lord.lakli
őstag

Köszi a leírást és a firmware-t. Egy olyan kérdésem lenne, hogy megtudnám oldani a következőt:
- adott egy router, ami ADSL-el modemen keresztül csatlakozik az internetre, dual wifi, minden eszköz erre csatlakozik
- adott TP-Link 842ND router, amire a firemware-ed került fel. Szeretném nyomtató "szervernek" használni. Nincs lehetőségem kábelezni, de kihasználnám az USB-t nyomtató csatlakoztatására.

Hogyan kellene beállítani - ha megoldható egyáltalán -, hogy a fő routerre csatlakozó gépek elérjék, mint hálózati nyomtató? Nem kellene WIFI-t tovább osztania, csak mint egy nyomtatót kezelő, hálózaton lévő gépet szeretnék.

Köszönöm a segítséged.

(#10) suste válasza lord.lakli (#9) üzenetére


suste
veterán

1: elmész a 8081-es extra felületre, wifi extra, és ott a "WDS" beállítást végigcsinálod
2: belépsz az átállított 842-esbe (IP a WDS beállításnál leírt képlet szerint), és ha tényleg nem kell a wifi továbbszórás, akkor a luci/hálózat/wifi részen a "master" wifit letörlöd (a "kliens"-t ne, mert ez csatlakozik a főrouterhez)
én csak akkor törölném a továbbszórást, ha nagyon közel vannak egymáshoz a routerek, mert egyébként jól jön a nagyobb lefedettség
3: a nyomtatószervert beállítod a luciban a szolgáltatásoknál, és felrakod a kliensekre a nyomtató driver-ét

nagyjából ennyi

(#11) lord.lakli válasza suste (#10) üzenetére


lord.lakli
őstag

Köszi szépen. Kipróbálom. Egy olyan kérdésem lenn, hogy a 8081-es porton kapcsolódáskor belépést kér, de mindig újra kérni, nem enged be. Okozhatja, hogy 10.0.x.x IP-n fut a router?

(#12) suste válasza lord.lakli (#11) üzenetére


suste
veterán

Milyen név/jelszóval próbálod? Újraindítás volt?
Ha ebből lesz kliens, akkor miért nem kezded alapbeállításon?

(#13) lord.lakli válasza suste (#12) üzenetére


lord.lakli
őstag

Alapbeállításon kezdtem, volt reset. Akkor még meg is volt 8081, de IP cím váltás, meg egy-két konfigolás után már nem jött be. De aztán lehet, hogy elcsesztem a felhasználói nevet, most hogy kérdezed. Sorry :( Meg kell szokni, hogy itt root. Tényleg meg lehet változtatni?
Köszi a sok segítséget.

(#14) suste válasza lord.lakli (#13) üzenetére


suste
veterán

Azt még mindíg nem értem, hogy miért állítgatod a wds beállitás elött, ha majd a 8081esen futtatott script úgyis mindent átállít :F
A root az root, nem változtathatod. Más felhasználókat felvehetsz, de nem érdemes küzdeni vele...

(#15) lord.lakli válasza suste (#14) üzenetére


lord.lakli
őstag

Akkor marad root :) Végül nem WDS-t csináltam, hanem bridge-t csináltam relayd-el megtámogatva. Ami már tuti, hogy fő router osztja az IP címet és szépen megy internet. Azért nem WDS-t csináltam, mert mindenhol az volt, hogy akkor a rákapcsolódó gépeknél felezi a sebességet és ezt nem szerettem volna, meg nincs szükségem még egy wifi-re. A két wifi között egy fal van csak. Még a nyomtatást kell kipróbálni és minden tökéletes lesz.
Köszi a segítséget.

(#16) ajani válasza suste (#5) üzenetére


ajani
aktív tag

Szia! Gonodolom a BB saját felületén is a te instrukcióidat követve kell beállítani a WDS-t ugye?

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#17) suste válasza ajani (#16) üzenetére


suste
veterán

lehet úgyis, de miért nem használod a külön erre készült webes felületem?

(#18) ajani válasza suste (#17) üzenetére


ajani
aktív tag

Azért, mert 841N v9-re nincs verziód :)
Mindenesetre összehoztam a leírásod alapján a WDS-t, megy is szuperül, egy gondom van vele, hogy nagyon lassú a net:

A két router (wdr3600 & wr841n) kb 1 méterre van egymástól... Hogyan lehetne optimalizálni ezt a sebességet? (60/6-os netem van)

[ Szerkesztve ]

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#19) suste válasza ajani (#18) üzenetére


suste
veterán

Írtam a másik topicban is hogy fw nincs, de van mentés!
Pont ezek a wifis dolgok vannak bent...

(#20) ajani válasza suste (#19) üzenetére


ajani
aktív tag

Most már mindegy, a fő, hogy működik. Köszi még egyszer! Sebességre nincs ötleted?

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#21) istwanka


istwanka
csendes tag

Szia suste!
Webes felületen kb. mennyi idő amíg beállítódik a wds vagy reapeter? Mert én kb.15 perc után leállítottam mert nem történik semmi! Egy wr1043nd v1-et szeretnék egy linksys wap610n-el összehozni de sehogy sem jön össze! Gyári firmware alatt pikk-pakk megoldottam..... Tudnál esetleg segíteni???

(#22) suste válasza istwanka (#21) üzenetére


suste
veterán

Pontosan mit és hogyan próbálsz?
Wds nem biztos hogy megy, mert a linksys broadcom chipes...

(#23) istwanka válasza suste (#22) üzenetére


istwanka
csendes tag

Nekem a reapeter is jó lenne....
Megnyitom a 8081-es portot belépek a webes beállító felületre! Kiválasztoma reapeter beállítást. A linksys resetelve kábellal összekötve a fő routerral. Ennyi. A linksysen gyári firmware van. Gondolom ez nem jó! Ha így nem lehet akkor manuálisan hogyan lehetne? Kizárólag vezeték nélkül szeretném a wifi hatótávot megnövelni! Ez gyári firmwareval sikerült is!Bocsánat de kezdő vagyok a témában! Ha minden kötél szakad visszaraknám a gyári de azt sem tudom hogy a vágott firmwaret hogy kell! Téglásítani meg nem szeretnék......Ezért lenne jó egy kis segítség!!! Köszönöm!

(#24) suste válasza istwanka (#23) üzenetére


suste
veterán

na várj!
a repeaternek működnie kell mindeképpen, bármilyen wifihez is csatlakozol
de az fontos, hogy melyiekkel csatlakozol melyikhez!
ha a linksys a fő router és a 1043 lesz a repeater, akkor a 1043-mal a 8081/repeater felületen indítva fel tudsz csatlakozni a linksysre
ha a 1043 a fő router, és a linksys lenne a repeater, akkor értelemszerűenn a linksys-en kell csatlakozni a 1043-hoz
és az is fontos, hogy ne kösd össze a 2 routert kábelen, hanem mindegyiket külön indítsd!!!
pl:
-linksys-t beüzemeled fő routernek, beállítod a wifijét
-tplink-et alaphelyzetben indítod, rácsatlakozol kábelen a pc-vel, elmész a 8081/repeater -re, megadod a linksys wifi paramétereit, és megnyomod a gombot
ezután a tplink felcsatlakozik a linksys-re és csinál egy 2. SSID-t, amint továbbszórja a jelet
egyébként ez le is van írva lépésről-lépésre a 8081/wifi extra alatt!

ha a tplink a fő router, akkor a linksys-en kell megcsinálni a csatlakozást, de annak nem ismerem a gyári szoftverét...

(#25) istwanka válasza suste (#24) üzenetére


istwanka
csendes tag

Na ettől féltem, ugyanis az 1043 lenne a fő router mivel a linksys csak egy acess point és ott túl sok mindent nem lehet benne állítani.....Esetleg egy érthető leírást nem tudsz linkelni gyáru firmware visszaállításra mert gyanítom hogy ezt meg kell lépnem..... :(

(#26) suste válasza istwanka (#25) üzenetére


suste
veterán

ha csak egy AP, akkor azzal hogy akarsz wifin csatlakozni?
vagy tud kliens is lenni?
ha tplink gyári fw-hez tudsz csatlakozni vele, akkor openwrt-hez is mennie kell
a linksys felületét hogy állítottad be, amikor a 1043 gyári fw-hez csatlakozott repeaternek?

egyébként a visszaállításhoz is van leírás a weboldalamon: webrevert_readme

(#27) istwanka válasza suste (#26) üzenetére


istwanka
csendes tag

Beléptem a menüjébe és beállítottam a csatornát nevet titkosítást! Ezt követően az 1043-on volt valami olyan menü hogy wds itt megadtam a linksys nevét oszt jónapot! Természetesen ugyanazon a csatornán ugyanolyan titkosítás de más volt a nevük! Ennyi!

(#28) suste válasza istwanka (#27) üzenetére


suste
veterán

akkor ugyan ezt csináld most is
linksys-en a tpink wifi beállításait add meg
tplinkben meg az AP -t álltsd át AP+WDS -re
próba szerencse:)

(#29) istwanka válasza suste (#28) üzenetére


istwanka
csendes tag

De ezt nem lehet! Ez egy nyomorult ap és csak önmagát engedi konfigurálni!!!!!!!!!!! Itt nem látni hogy mi van hozzá csatlakoztatva mi nincs!!!!!
Gyári firmwaren miért lehet 5 másodperc alatt beállítani custom firmware alatt meg lehetetlen????? Felrobbanok!!!!

[ Szerkesztve ]

(#30) suste válasza istwanka (#29) üzenetére


suste
veterán

van rá openwrt:))
de egyébként nem értem, hogy amit gyári tplink esetében meg tudtál csinálni a linksysen, azt most miért nem tudod megcsinálni rajta?

(#31) istwanka válasza suste (#30) üzenetére


istwanka
csendes tag

Hol van???? Már rakom fel rá!!!! Azért nem tudom mert ha látnád a gyári menüjét azt mondanád igazad van! Pedig te biztos hogy kened vágod ezt a témát én meg egy csak egy nyomorult szerencsétlen vagyok aki csak annyit szeretne hogy megnövelje a wifije hatótávját!!!! Hát olyan nagy kérés ez........??..??

(#32) istwanka


istwanka
csendes tag

Na úgy látom nincs rá!
Máshogy kérdezem valaki aki ért hozzá hogyan oldaná meg akövetkezőt:
Fő router wifi1 vezeték nélkül továbbít wifi2-re megnövelve ezáltal a hatótávot????

(#33) john_trapéz


john_trapéz
tag

hellósztok!

a leírást alapul véve WDS hálózatot építettem itthon TL-WR1043ND v2, TL-WR841N, és egy TL-WR741ND-el.
mindhárom eszközre Gargoyle firmware-t raktam és a gyárival ellentétben most már hibátlanul dolgoznak együtt.
:)
köszi!

(#34) istwanka


istwanka
csendes tag

@suste
Mit csinálhattam rosszul?
Egy 1043nd és egy 741nd-t akartam összehozni! Mindkettőn a te firmwared van! A 741nd-vel beléptem a 8081-es web felületre hogy beállítsam wdsnek! Mindent megcsináltam majd rákattintottam az enable wds-re megcsinálta amit kellett! De azóta nem tudok belépni a 741nd-be és még csak resetelni sem tudom! :O Végleg elrontottam vagy még meg lehet csinálni???? :F

[ Szerkesztve ]

(#35) suste válasza istwanka (#34) üzenetére


suste
veterán

De most akkor szorja a jelet a 741?

(#36) istwanka válasza suste (#35) üzenetére


istwanka
csendes tag

Nem tudom, nem hiszem! :(
Ugye azért nem lett tégla.....
De miért nem tudom resetelni hogy előlről kezdhessem?

[ Szerkesztve ]

(#37) suste válasza istwanka (#36) üzenetére


suste
veterán

tégla biztos nem lett
viszont kéne a pontos sztori
1: a fő routeren megcsináltad a szükséges módosítást? (AP+WDS)
2: 741-en amikor végzett a 8081-en, akkor utána szórta a jelet?
letesztelni úgy lehet a legjobban, hogy pl telefonnal vándorolsz a 2 router között, és nézed hogy amikor távolodsz az 1-től és közeledsz a 2-hoz akkor először csökken a jel, majd ha a 741-esre átmászik, akkor megint full jelnek kell lennie
3: ha beparáztál attól hogy nem tudsz belépni a 741-re és nekikezdtél a resetnek, akkor nem tudom most hogy állsz
elspőre nem kellett volna nekiesni a resetnek, mert a WDS esetén igazából nincsen szükség belépni a 741-be, de ha mégis beakarsz, akkor a főrouter DHCP listájában lévő IP-n tudsz csak...

(#38) istwanka válasza suste (#37) üzenetére


istwanka
csendes tag

Az első pont megvolt! A másodiknál nem vettem észre hogy átlépne a telefon a 741-re ekkor akartam belépni a menüjébe de már nem tudtam! Megpróbáltam resetelni hogy előlről kezdjem de már nem tudtam! Ha lanon összedugom a fő routerral a dhcpnél nem látom tehát nem tudom hogy mi az ip címe! Kérlek segíts mert pont ezért vettem használtan a 741-et és ma jött meg és már nem tudok mit kezdeni vele.....
Csak resetelni próbáltam semmi mást!!!

(#39) suste válasza istwanka (#38) üzenetére


suste
veterán

a 0 pontra gondoltam, nem az 1-re:)

egyébként 741-re nincsen fw-m:)
gondolom a gyári BB-t raktad fel rá, és arra a mentésemet?
a failsafe biztos megy, ennek a leírást megtalálod az openwrt.org -on
de megpróbálhatod még azt, hogy egy pc-vel fix IP-vel csatlakozol hozzá, és kipróbálsz pár IP-t

milyen a reset gomb a 741-esen?
kiálló gomb, wps/reset felirattal, vagy a burkolatból nem áll ki (mi van melléírva?)

[ Szerkesztve ]

(#40) istwanka válasza suste (#39) üzenetére


istwanka
csendes tag

punk17 firmwaret raktam fel és arra a te mentésed! A reset gomb a burkolatból nem áll ki és reset van aláírva! Egyébként teljesen úgy néz ki mint a v1-es 1043nd csak usb nélkül! Ezt a fix ip-s csatlakozást hogyan tudom megcsinálni? :F

(#41) istwanka


istwanka
csendes tag

Na ezzel a failsafees dologgal sikerült visszahoznom a routert!!! Eddig boldogság!!! :DD De hogy ne essek még 1x ebbe bele a kérdésem: Ha restelem a 741-et és belépek a 8081-es felületre, előtte nem kell semmit beállítani benne? Ez a 8081-es dolog mindent elintéz automatice? Beállítja a 741-re a csatornát meg mindent?? És egyébként is a pc hálókártyájába a 741-est kell bedugnom ha nem ez lesz a főrouter hanem az 1043nd? De ha a pc-be addig nincs bedugva az 1043 akkor hogy lesz összeállítva??? Vagy az 1043 lanon össze kéne dugni a 741-el? Bár ez butaság hisz akkor hogy lépek a 8081-re? Én is jókor kérdezek mi??? :DDD

(#42) Headless válasza istwanka (#41) üzenetére


Headless
őstag

0.6-os frissítést tetted fel?
Ha igen mindent automatice beállít kiolvassa az adatokat. Amit kilehet a többit meg megkérdezi.Ha 0.5-ös frissítés, akkor ott még elég sok mindent manuálisan kellett.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#43) suste válasza istwanka (#41) üzenetére


suste
veterán

1: miért a punk17-est tetted fel??? mi volt a cél?
ha a leírásomat követed, akkor a sima BB-t tetted volna fel, és ott biztosan működik a repeater/wds csatlakozás
punkénál nem tudom garantálni, mert fogalmam sincsen milyen openwrt-re épül, és miket változtatott meg

2: ha openwrt BB lenne fent, akkor csak simán alaphelyzetről indulva kökvetni kell a 8081-es leírást lépésről lépésre!!!
mindent beállít, ha jól adod meg a paramétereket

HeadLess: itt még nem jöhet szóba az fw frissítésem (pl 0.5, vagy 0.6), mert neki egyéb openwrt-je van, vagyis nincsen extra webes felület
neki a sima 4MB-os backup kell, amit elvileg meg is talált, csak nem követte a leírást
ezt a 4MB-os verziót még nem frissítettem az új dolgokkal....

(#44) istwanka válasza Headless (#42) üzenetére


istwanka
csendes tag

Igen a 0.5-ös van fent, nem tudtam hogy már van 0.6-os!
Lehet akkor ez lesz a megoldás a problémámra! Köszönöm!!!
@suste
Akkor rakjam fel az openwrt BB-t és ígypróbáljam vagy erre még toljam rá a te mentésed???

[ Szerkesztve ]

(#45) Headless válasza istwanka (#44) üzenetére


Headless
őstag

Most írta le eggyel korábban suste, hogy nem rakhatod azt fel... Vagyis ne tedd kövesd az ő utasításait...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#46) istwanka válasza Headless (#45) üzenetére


istwanka
csendes tag

Igen láttam köszönöm! Csak mire entert nyomtam a válaszomra az övé már megjelent....

(#47) istwanka válasza istwanka (#46) üzenetére


istwanka
csendes tag

Jelentem végre sikerült mindent beállítani és összehozni az 1043-as routerem a 741-el! Gyönyörűen stabilan működik wds-ként! Köszönöm mindenkinek aki segített! Azonban lenne még egy félve feltett kérdésem..... :D
Esetleg meglehet oldani hogy a 14-es csatornán szórja a wifit? Tudom hogy nálunk ez nincs vagy tiltott de a wifi analizerem szerint itt nálam ez lenne a legjobb csatorna!!! Naná hisz itt a környéken nincs ilyen.... :DD

(#48) Headless válasza istwanka (#47) üzenetére


Headless
őstag

14-es csatorna maximum G only módban mert n-s szabvány nem támogatja 13-ason lehetne maximum. De mivel ügye nem kifejezetten suste build így egy kicsit még az is macerásabb, esetleg keress olyan régió beállítást ahol engedélyezett a 13-as csatorna. mindkét eszközön szükséges akkor az állítás... hacsaknem WDS ethernetről van szó.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#49) suste válasza istwanka (#47) üzenetére


suste
veterán

Mi volt a vegso megldas?
BB + backup + 8081?

(#50) istwanka válasza suste (#49) üzenetére


istwanka
csendes tag

Igen, pontosan!!! ;)
Köszönök mindent! :)
Majd még szeretnék megcsinálni 1-2 dolgot pl. az usb portba hogyan lehet egyszerre nyomtató és pendrive csatlakoztatva, de ezt másik topicba! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.