Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) azbest


azbest
félisten

Szóval, akkor az eglibc-t is érinti? Csak mert jó pár éve átálltak a debiannál és ubuntunál arra.

http://askubuntu.com/questions/372864/why-ubuntu-uses-eglibc-instead-of-glibc [link]

(#2) lev258 válasza azbest (#1) üzenetére


lev258
veterán

Már tegnap óta vártam, mikor jelenik meg itt hír róla. Csak annyit szeretnék leszögezni, hogy aki érdemben kíván hozzászólni, az először olvasson utána alaposabban.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#3) lev258 válasza azbest (#1) üzenetére


lev258
veterán

Igen, arra is vonatkozik. Szoros rokonságban állnak. :D

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#4) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

A linux évéből még egy hónap se telt el és máris ilyen hírek jönnek? Ejj-ejj ;]

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#5) anulu


anulu
félisten

2 dolog:
1)
frissíthetem az aláírásom... (;])

2)
"A Red Hat szóvivője közölte, hogy minden ügyfelüknek haladéktalan frissítést ajánlanak."

ahha, persze. mert a cégek arról híresek, hogy minden critical (ill bármilyen...) patchet azonnal, gondolkodás nélkül kb telepítenek. jó esetben is hetek...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#6) MageRG válasza =WiNTeR= (#4) üzenetére


MageRG
addikt

"...we discovered that it was fixed on May 21, 2013"
Vagyis a glibc-t már kijavították, csak nem tűnt fel senkinek hogy ez egy sechole.
glibc-2.18-t használó disztrók már nem érintettek.
Ha jól értem.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#7) 5h4rK válasza anulu (#5) üzenetére


5h4rK
tag

Hol itt a gond? Megjelent a CVE, és "pillanatok alatt" megjelent a patch. Nem istenítem a Linux -ot, de a hozzászólásaiddal gyakran kivered a biztosítékot.

(#8) alevan


alevan
őstag

Ez idáig nem tudnak arról, hogy a rést felismerve rendszereket támadtak volna meg....

Szóval TALÁN nem találta még senki meg a rést. És REMÉLHETŐLEG nem volt támadás.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#9) anulu válasza 5h4rK (#7) üzenetére


anulu
félisten

nem a reagálási idő a kérdés (gyártói oldalról), hanem, h a cégeknél mennyi idő alatt megy ez át.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#10) 5h4rK válasza anulu (#9) üzenetére


5h4rK
tag

És ez ki hibája? Nem ugyanez a helyzet más OS - ekkel is? Vagy pl Windows -on nagy cégeknél hogy működik? Nini egy frissítés ... Next - Next - Finish? Én és a cég évek óta csak Linux -ot használunk. Megvannak a nyűgjei, messze nem tökéletes ( ettől függetlenül NEKÜNK jobban bejön mint a többi, de ez lényegtelen ), de ehhez a témához igazán nem illik az MS fanboykodás.

(#11) rt06 válasza MageRG (#6) üzenetére


rt06
veterán

jol, a bekezdes tovabbi reszeben irja is, hogy pl mely stable es lts disztrok erintettek (parat kozuluk)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#12) daczkó válasza anulu (#9) üzenetére


daczkó
aktív tag

Ennek mi köze van a Linuxhoz, mr. winfan? A cégek pont úgy leszarják a linuxos frissítést, mint a windows-ost azzal a különbséggel, hogy a linuxoshoz a felfedezést követően kell maximum 24 óra a javításhoz, addig a windows-oshoz ha nincs szerencséd 1 teljes hét, a patch kedd miatt...

[ Szerkesztve ]

/ignore wwenigma

(#13) #40553216 válasza anulu (#5) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nyugodtam írd át. A Windows 8-ban kevesebb mint három év alatt több súlyos, távolról kihasználható sebezhetőséget találtak, mint a Linuxban 1999 óta.

(#12) daczkó
„addig a windows-oshoz ha nincs szerencséd 1 teljes hét, a patch kedd miatt...”
Akartad írni: teljes egy hónap, és ez is csak akkor, ha az MS úgy gondolja.

(#14) anulu


anulu
félisten

ahogy látom, maximálisan félre lett értve amit írtam. arra reagáltam, h az RH azonnali frissítést ajánl. erre reagáltam, hogy valszeg a cégek abszolút nem követik ezt. nem MS vs Linuxra akartam kihegyezni a témát. köszönöm, Win fronton pontosan látom, hogy hogyan működik nagy cégeknél az update.

sry, ha félreérthető voltam.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#15) #40553216 válasza anulu (#14) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem tudom, nekem írtad-e, de én nem érzem, hogy félreértettem volna, hiszen az aláírásod tartalmazza a tavaly felfedezett súlyos Linux-hibákat. És nyilvánvalóan ezt a listát akarod bővíteni. Én erre a szándékodra reagáltam. Rosszul gondolom?

(#16) dabadab válasza anulu (#5) üzenetére


dabadab
titán

"frissíthetem az aláírásom... "

FYI, 2014 három igazán súlyos sebezhetőségéből Windowsban 1 volt, Linuxban meg 0.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#17) janos1988 válasza 5h4rK (#7) üzenetére


janos1988
addikt

Ez a fanatizmus. Lapozni kell. Majd egyszer kap egy büdös nagyot az imádott rendszerőtől és kinyílik a szeme... ;)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#18) Apollyon válasza anulu (#14) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Szerintem senki nem értett félre semmit, magyarázod a bizonyítványod. Amikor megláttam a címet, és hogy vannak hozzászólások, tudtam hogy a tiéd benne lesz az első ötben. Az aláírásod már valóban lejárt lemez, ideje lenne váltani, eléggé ciki rád nézve. A "linux éve" egy vérbeli msfan trollkodás semmi több. Ez is téged minősít.

Egyébként ez a "súlyos" sebezhetőség is már rég ki lett javítva, előbb jött a frissítés mint a hír.

"Win fronton pontosan látom, hogy hogyan működik nagy cégeknél az update."

Jah az király, nálunk a wines gépeken ahogy kijön a frissítés már nyomjuk is.
De ha nálatok nem így van, akkor biztos linuxéknál (értsd: a linuxot használó cégeknél, mielőtt ebbe is feleslegesen belekötnél) is tökre az a helyzet mint nálatok...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#19) anulu válasza Apollyon (#18) üzenetére


anulu
félisten

"Jah az király, nálunk a wines gépeken ahogy kijön a frissítés már nyomjuk is."

egészségetekre... nálunk minimum 2 hét teszt pre-prodban mielőtt élesbe mehetne...

amúgy meg ok, hagyjuk. ha ki akarjátok forgatni a szavaim úgyis kifogjátok.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#20) rt06 válasza Apollyon (#18) üzenetére


rt06
veterán

"Az aláírásod már valóban lejárt lemez, ideje lenne váltani, eléggé ciki rád nézve. A "linux éve" egy vérbeli msfan trollkodás semmi több. Ez is téged minősít."

jajj, ezt egeszen ugy irod, mintha a linux-os taborban nem lenne ugyanannyi (nem aranyaiban, hanem osszes mennyisegeben) troll - eleg csak a topic-ban szetnezni, 1:1 aranyban vannak az alairasok, de nezd meg tetszoleges windoze-os hir temajat, hemzseg a pingvin avatar-os trolloktol (jol lathatoan te sem azert jottel, hogy erdemit tegy a temahoz)

"Jah az király, nálunk a wines gépeken ahogy kijön a frissítés már nyomjuk is."
aztan meg megy a pislogas, ha bedol az egesz rendszer ceges szinten
ez nem linux-on, meg windoze-on mulik, hanem olyan kornyezetben, ahol fontos a kompatibilitas es a stabilitas, nem tolnak fel esz nelkul patch-eket, frissiteseket (sem rendszer, sem alkalmazas szinten)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#21) Apollyon válasza rt06 (#20) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"aztan meg megy a pislogas, ha bedol az egesz rendszer ceges szinten"

Nem IT cég vagyunk, így ebből kifolyólag gondoltam. De persze jogos.

"de nezd meg tetszoleges windoze-os hir temajat, hemzseg a pingvin avatar-os trolloktol"

Inkább te nézd meg a linuxos topikokat, amikbe általában mennek a winfanok leszólni az egész platformot, hogy mekkora sz*r, mert nem windóz. Tessék. Nézd meg pl. a #33-at.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#22) rt06 válasza Apollyon (#21) üzenetére


rt06
veterán

olyan windoze/linux hir topic-jat kapasbol nem olvasom, amibe bambano beleokoskodott
onnantol kezdve ertelmes dologrol ritkan esik szo, csak a vallasi vita megy, meg a fud

persze megint en vagyok a hulye, nem tudom mire szamitottam (majd megkapom, hogy magyarazom en is a bizonyitvanyom), de ha megnezed, sehol nem mondtam, hogy a linux topic-okban nem ez megy
mindket oldalrol ez megy, mert mindket oldalon megvan a vallasi fanatikus csoport - csak nezd meg, itt is mennyi erdemi, a hirhez is kapcsolodo hozzaszolas szuletett (es magasrol leszarom, hogy ki kezdte)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#23) Apollyon válasza rt06 (#22) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Túlnyomórészt offba is rakták.p Ez pedig egy fórum, és leírom a véleményemet.

bambano amúgy nem jó példa az esetedben, mert pont ő az aki a linuxszal kapcsolatban a leginkább reálisan látja a témát. A többi témával kapcsolatban nem tudok nyilatkozni de nem is tartozik ide.

Amúgy mégis mit vársz? Jönnek egy linuxos topikba fikázni, és akkor majd mindenki maradjon kussban? De az persze baj ha az ofisz topikba beírják hogy nem jó a vendor lock-in.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#24) Diopapa válasza #40553216 (#15) üzenetére


Diopapa
addikt

Akkor tényleg vissza kéne menni pár embernek az iskolába szövegértést tanulni, mert egyáltalán nem félreérthető (én legalábbis pontosan értettem mire gondolt). Igaz nem is vagyok elvakult W$ vagy Linux fan. Néha azt is kéne nézni, hogy mit ír, nem csak azt, hogy ki... :U

A témához: Ez megint egy sebezhetőség, ami 10+ évig "rejtve" maradt mindenki elöl nyílt forrás ide vagy oda? :F

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#25) rt06 válasza Apollyon (#23) üzenetére


rt06
veterán

"Túlnyomórészt offba is rakták.p Ez pedig egy fórum, és leírom a véleményemet."

igen, forum - szakmai forum, egy szakmai hirhez kapcsolodo thread
a velemenyed meg irhatod nyugodtan, de ne lepodj meg, ha trollnak titullallak, aki erdemit nem tud irni

bambano pedig tokeletes pelda, mert bar meglenne a hozzaertese, egy utolso vallasi fanatikus troll, aki eloszeretettel terjeszt fud-ot, ferditi el a tenyeket es ir feligazsagokat (es ha realisan is latja a temat, jol titkolja)

"Jönnek egy linuxos topikba fikázni, és akkor majd mindenki maradjon kussban?"
mondjuk el lehet menni a velt vagy valos beszolas mellett, neadj' isten nem kell provokalni a velt vagy valos trollokat - persze ertem en, hogy ez fanboy-kent fizikai fajdalommal jar, meg serul az igazsagerzeted, de annyit ersz csak el, hogy tovabb szitod a vitat, meg paran megjegyeznek, hogy te is csak erre vagy jo a forumon (en biztos igy tennek, ha lenne ra kapacitasom, hogy minden haszontalan trollt eszbentartsak)

olyat pedig megint sehol nem irtam, hogy office topic-ba elfer az ilyesmi, tudnek orulni, ha nem talalnal ki hulyesegeket es probalnad azt ugy eloadni, mintha allitottam volna akar csak hasonlot is
ha meg nem errol van szo, akkor lovesem nincs mi koze a temahoz, foleg azok utan, hogy leirtam egyik fel reszerol sincs rendben, es az sem erdekel, ki kezdte

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#26) MageRG válasza Diopapa (#24) üzenetére


MageRG
addikt

"...nyílt forrás ide vagy oda?"
Ennek a kijelentésnek akkor van értelme, ha van mihez hasonlítani. Nem tudjuk a pl. Windowsban hány rejtett hiba van felfedezetlenül, vagy hogy hogyan változna ezek száma ha nyílt forrásra térnének át.
A józan paraszti ész azt diktálja hogy a nyílt forrás még mindig jobb mint a "security through obscurity".

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#27) Apollyon válasza rt06 (#25) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"mondjuk el lehet menni a velt vagy valos beszolas mellett, neadj' isten nem kell provokalni a velt vagy valos trollokat"

A vélt, vagy valós beszólások az esetek közel 100%-ában tévedést tartalmaznak. Pl. ez a "linux éve" baromság is egy tévedés. A tévedéseket meg jobb kijavítani, ennyi. Ez még nem trollkodás. Az, hogy valaki puffog meg felháborodik és toporzékol amiatt hogy kijavították, még nem annak a hibája, aki megmondja hogy ezt rosszul csinálja.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#28) #40553216 válasza Diopapa (#24) üzenetére


#40553216
törölt tag

Akkor te fejtsd ki, légyszi, ha már a „szerző” nem tette! Mondjuk kezdhetnéd ezzel:

„2 dolog:
1)
frissíthetem az aláírásom... (;])”

Az aláírás ehhez tartozó része volt a Shellshock és a többi tavalyi „nagy” Linux sebezhetőség. Bár ahogy nézem, tényleg frissítette, mert mára eltűntek az aláírásából...

„nyílt forrás ide vagy oda”
Az MS termékeiben kb. havonta találnak annyi 10+ éves hibát, amennyi hasonló FLOSS hibát az utóbbi évben, pedig egy éves szinten 20 milliárd $ profitot termelő cégnek csak a saját kódjait kellene rendben tartania. [/troll_on]A 20 milliárd $-ból mondjuk 200000 jól fizetett hibakereső alkalmazottat vehetne fel. Az elég lenne?[/troll_off]

(#29) GeryFlash válasza anulu (#14) üzenetére


GeryFlash
veterán

Senki nem értett félre semmit, ha trollkodsz legalább vállald fel és ne próbálj ilyen bénán kihátrálni...

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#30) buherton válasza Diopapa (#24) üzenetére


buherton
őstag
LOGOUT blog

A témához: Ez megint egy sebezhetőség, ami 10+ évig "rejtve" maradt mindenki elöl nyílt forrás ide vagy oda?

Nem tudom mit nem lehet érteni ezen. Csak most csak neked megnéztem, hogy a 2.6.32-es Linux kernel verzió ~10 millió sor. Fejlesztő vagyok és tisztában vagyok ezzel, hogy ekkora kódnál akármennyit költ a cég a hibakeresésre, akkor is maradni fog benne. Ezt bármilyen szoftverre/firmwarere rá lehet húzni függetlenül attól, hogy nyi'lt vagy zárt, MS vagy Linux. A nyi'ltság előnye ott jön ki, hogy a hiba felderi'tésétől számi'tott ~1 napon belül jön javi'tás minden platformra (amit Anulu bölcsen elmondott egy nagy cégnél még 1-2 hétig legalább tesztelik a nagy rendelkezésre állóság végett, i'gy addig sajnos sebezető a rendszer). Viszont nem mindegy, hogy felderi'tették a hibát és félévre rá jön ki a javi'tás lásd a zárt kódok esetét (Windows, iOS), mert egy menedzser inkább elment szarni, vagy szinte másnap jön ki (Linux, bash) és halandó userek már frissi'thetik is.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#31) rt06 válasza Apollyon (#27) üzenetére


rt06
veterán

mondjuk semmit nem javitottal ki (sot, ha megnezed nem is ertetted mirol ir anulu, hiaba mondod, hogy csak magyarazza a bizonyitvanyat

meg kozben most latom csak, hogy mig itt vizet predikalsz, az uj opera bongeszos topic-ban pont te kezdted a trollkodast, szoval tovabbi jo szorakozast, /ignore

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#32) rt06 válasza #40553216 (#28) üzenetére


rt06
veterán

"Az MS termékeiben kb. havonta találnak annyi 10+ éves hibát, amennyi hasonló FLOSS hibát az utóbbi évben"

ezt a tenyt ala is tudod tamasztani valamivel?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#33) rt06 válasza buherton (#30) üzenetére


rt06
veterán

"Nem tudom mit nem lehet érteni ezen."
azt, hogy, paran rendszeresen azzal jonnek, hogy az floss azert (is) sokkaljobbabb, mert nyilt, es hipp-hopp megtalaljak a hibakat

persze amit leirsz, az tokeletesen helytallo, csak tobbnyire nem az az erveles alapja

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#34) Apollyon válasza rt06 (#31) üzenetére


Apollyon
Korrektor

De értettem, viszont én a saját szemszögömből vettem figyelembe a dolgot, ennyi.

Az opera hírtopikban mi volt neked a trollkodás? Semmilyen platformot nem húztam le. Az csak egy célzás volt, hogy az opera volt az aki a MS-ékat szívatta azzal hogy kerüljön be a böngésző választó. Amúgy meg régen használtam operát, szóval ne gyere nekem már itt is vallással (prédikálás dumával), mert ez is baromság.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#35) Diopapa válasza #40553216 (#28) üzenetére


Diopapa
addikt

Komolyan nem érted?

"A Red Hat szóvivője közölte, hogy minden ügyfelüknek haladéktalan frissítést ajánlanak."
ahha, persze. mert a cégek arról híresek, hogy minden critical (ill bármilyen...) patchet azonnal, gondolkodás nélkül kb telepítenek. jó esetben is hetek..."

Itt teljesen egyértelmű, hogy nem a Red Hatra meg a többi diszrto készítőre, hanem az ügyfelekre gondolt a költő. Magyarul azt írta le, hogy hiába jön ki egyből a javítás, relatív sokáig tart, míg a gépeken ez realizálódik. Nem értem ezt hogyan lehet másképp érteni.

Így érthető?

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#36) anulu válasza Diopapa (#35) üzenetére


anulu
félisten

köszönöm :R

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#37) buherton válasza Diopapa (#35) üzenetére


buherton
őstag
LOGOUT blog

Szóval, ha valaki ajánlja neked (és Anulu-nak), hogy ugorj a kútba, akkor te rögtön gondolkodás nélkül ugrasz is. :DDD

MOD: off

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#38) Diopapa válasza buherton (#37) üzenetére


Diopapa
addikt

Ezt megint nem következik abból amit írtam... ;)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#39) rt06 válasza buherton (#37) üzenetére


rt06
veterán

azt ugye erzed egyedul is, hogy ez kurvanagy ferdites/trollkodas

nem arrol irt* anulu (meg meg paran), hogy nem akarnanak frissiteni, hanem arrol, hopgy ez meg jo esetben is hetekig tart, mert nem lehet mindenhol csapatni egy apt-get upgrade-et (a RH-s megfelelojet nem tudom), hanem ki kell elotte tesztelni mindent, hogy ne fossa ossze magat a rendszeren futo produkcios alkalmazas
es amig ez nem tortenik meg, addig nem fognak a jelenleg futo verziohoz nyulni, ergo sebezheto martadhat a rendszer (es csak hogy ertsd, leirom en is, mint tette anulu is, ez nem linux/windoze fuggvenye)

*: bar nem te vagy az elso, akit nem zavar, hogy mirol, s mirol nem irt

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#40) spammer válasza Diopapa (#35) üzenetére


spammer
veterán

Azért ha már idézel, akkor ne felejtsd el beidézni az aláírásos trollkodást se abból a hozzászólásból.

Egyébként meg felesleges volt "ahházni". Mégis mi a fenét kellene ajánlani egy biztonsági frissítésről kiadott közleményben? Ismétlem: ajánlani. Nyilvánvaló, hogy minden cég egyénileg eldönti a saját szisztémája alapján, hogy mikor és hogyan frissít. De attól még nem írhatják azt, hogy "itt van ez a hiba, kijavítottuk, de ráértek frissíteni baszki, ne törjétek össze magatokat a melóban!".

(Arra egyébként kíváncsi lennék, hogy ha Windowsról szólt volna a hír, akkor is lett volna-e "ahházás".)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#41) Diopapa válasza spammer (#40) üzenetére


Diopapa
addikt

Azért nem idéztem be, mert nem arra akartam reflektálni. A trollkodás meg se pro se kontra nem érdekel, simán ignorálom. Túl öreg vagyok már a linux vs win / intel vs amd / nvidia vs ati hitvitákhoz, jobban is el tudom tölteni a napomat. Sehol sem írtam szerintem hogy a t. fórumtárs nem elfogult vagy nem szokott trollkodni, csak zavar az igazságtalanság.

Te meg jó hogy nem azt mondod, hogy kiragadtam a kontextusból a szöveget. Egyszerűen segítettem a fórumtársaknak szöveget értelmezni, kár bármi mást belemagyarázni.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#42) #40553216 válasza rt06 (#32) üzenetére


#40553216
törölt tag

Windows XP, Server 2003, Office 2003, .NET 1.1, IE6 hibák 2014 első feléből:

CVE-2014-2768
CVE-2014-2757
CVE-2014-1824
CVE-2014-1819
CVE-2014-1818
CVE-2014-1817
CVE-2014-1815
CVE-2014-1807
CVE-2014-1806
CVE-2014-1803
CVE-2014-1799
CVE-2014-1779
CVE-2014-1776
CVE-2014-1775
CVE-2014-1771
CVE-2014-1770
CVE-2014-1765
CVE-2014-1762
CVE-2014-1761
CVE-2014-1759
CVE-2014-1758
CVE-2014-1753
CVE-2014-1752
CVE-2014-0323
CVE-2014-0318
CVE-2014-0317
CVE-2014-0316
CVE-2014-0315
CVE-2014-0311
CVE-2014-0310
CVE-2014-0305
CVE-2014-0303
CVE-2014-0302
CVE-2014-0301
CVE-2014-0300
CVE-2014-0299
CVE-2014-0286
CVE-2014-0285
CVE-2014-0282
CVE-2014-0280
CVE-2014-0275
CVE-2014-0271
CVE-2014-0269
CVE-2014-0266
CVE-2014-0260
CVE-2014-0258
CVE-2014-0257
CVE-2014-0253

48 hiba 6 hónapra: 8 hiba/hónap.
Microsoft : Security Vulnerabilities
Jó lesz így?
(Az engem különösebben nem zavar, hogy XP-nél SP2 vagy SP3 van említve, mert alig valószínű, hogy korábbiban nincs, csak azokhoz már nem jött támogatás.)

(#35) Diopapa
Ezt kijelentés formában megteheted magad felé. Hisz' azt sem veszed észre, anulu melyik megjegyzésére reagáltam, még akkor sem, mikor külön kiemeltem, megmagyaráztam.
„Azért nem idéztem be, mert nem arra akartam reflektálni.”
Magyarul te nem arra akartál reflektálni, ami t elsőre írt, és amire én reagáltam, hanem valami egészen másra. Ha zavar az igazságtalanság, akkor először magadban kellene tisztázni, tényleg jól láttad-e, mi történt.
Hagyjuk...

[ Szerkesztve ]

(#43) rt06 válasza #40553216 (#42) üzenetére


rt06
veterán

ha office, dotnet, ie, akkor legy szives nezz a masik oldalrol is alkalmazasokat
ha meg xp, ie6, akkor nezd legy szives a linux fronton hasonloan elavult, nem tamogatott ezereves verziokat is
vagy akkor tisztazzuk az elejen, hogy kettos a merce, es nem kerdezek bele, hanem legyintek

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#44) buherton válasza rt06 (#39) üzenetére


buherton
őstag
LOGOUT blog

Nem értem továbbra sem mi ez az értetlenkedés. Ezt i'rta Anulu:
2)
"A Red Hat szóvivője közölte, hogy minden ügyfelüknek haladéktalan frissítést ajánlanak."

ahha, persze. mert a cégek arról híresek, hogy minden critical (ill bármilyen...) patchet azonnal, gondolkodás nélkül kb telepítenek. jó esetben is hetek...

A Red Hat ajánláson ki'vül mi mást tud csinálni? Semmit. Azt, hogy te mint nagy rendelkezésre állóságú gépek fölött uralkodó (jogosan) még két hétig teszteled, az nem a Red Hat problémája (policy-ja). A Red Hat jelen esetben semmit sem tud csinálni, csak ajánlani és mi hamarabb kiadni a frissi'tést, a többi már a user gondja. E tekintetben mindegy milyen cégről van szó. Mi ezzel a gond? :O

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#45) rt06 válasza buherton (#44) üzenetére


rt06
veterán

"Nem értem továbbra sem mi ez az értetlenkedés."
akkor vagy aszandek, vagy a kepesseg hianyzik hozza
kezdjuk egy egyszeruvel: szerinted az, hogy a redhat ajanlja egy kritikus hibat tartalmazo szoftver frissiteset egyenerteku azzal, hogy te valakinek a kutbaugrast ajanlod?
ha ez megvan, itt egy nem sokkal bonyolultabb: irta valahol anulu (vagy barki mas), hogy a redhat, a linux, vagy a floss hibaja, hogy jo esetben is csak hetek elteltevel fog kimenni eles kornyezetbe a javitas?

"E tekintetben mindegy milyen cégről van szó. Mi ezzel a gond?"
az, hogy senki nem allitotta az ellenkezojet, ezt csak paran belehaluzzatok, hogy lehessen kopkodni

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#46) #40553216 válasza rt06 (#43) üzenetére


#40553216
törölt tag

LibreOffice:
3,5 év, összesen 10 hiba. (Vagy még x verzióra rákeresve és nem ellenőrizve az átfedéseket még tizenpár.)

OpenOffice.org
7 év, 35 hiba.

Firefox ESR-ből a még támogatott a 24-es, ez talán 2013. augusztusi, a Chrome hat hetente frissül.

„ha meg xp, ie6, akkor nezd legy szives a linux fronton hasonloan elavult, nem tamogatott ezereves verziokat is”
Őőőő, nem nézem. Hisz' a fent felsorolt MS termékek még mind támogatottak voltak a hibák listába kerülésekor. És jött rájuk javítás. Ahogy az IE 6-ra még decemberben is jött.

[ Szerkesztve ]

(#47) #59070464 válasza Apollyon (#21) üzenetére


#59070464
törölt tag

Micsoda ostoba emberek vannak, te jo eg. :) #33

[ Szerkesztve ]

(#48) bul07


bul07
nagyúr

Egyszerű becsuktak egy hátsó kaput, amit 3betűs ügynökségek régen tudtak
Naivitás lenne azt gondolni hogy ezt még senki soha nem használta ki, bár lehet hogy nem mert nem volt rá szüksége mert tud egyszerűbb hátsó kaput

Egyeseknek de sok idejük van W / L hitvitán vitatkozni, jó hogy nem méregetitek egymásét hogy melyik a nagyobb :DDD

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.