Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tikakukac


Tikakukac
titán

A városban nekem volt először DVD íróm, azt is így vettük. Híre ment a "faluban" gyorsan, mindenki jött volna írni dolgokat :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#2) Zotya84


Zotya84
őstag

Én is rendelkezem olyan ECS lappal - igaz lengyelből hozták, jóval olcsóbban, mint nálunk kapható volt). Akkor váltam meg tőle, amikor az 1,3-as Duron, majd a 2200+os XP után belekerült volna egy 2500+ Barton, meg az MX440 helyére egy 9550-es Radeon. Ugyanis sem a proci FSB-jével, sem a 8× AGP-vel nem volt már kompatibilis. Akkor lett egy NF7S2G-re cserélve, amiben viszont 1900+/2500+/3200+ órajeleken működött a proci, mindezt Win alól állítgatva igény szerint a ClockGen progival... (Úgy tudom, hogy még a mai napig használják valami régi Linuxszal.)

Ebből a Sulinetes időből - igaz, a második feléből - az első tunerem, a Leadtek TV2000XP Expert rémlik még mindig cirka 17000 jó magyar forintért, a 200GB-os Seagate IDE merevlemezem (ára már nincs meg, de olyan 21K körül volt), meg a mai napig használatban levő 300W (PMPO) Maxxtro hangfalam (~3400Ft) társaságában. Hogy mennyire örültem, mikor ~8 hónapra rá visszakaptam a családtól az adókedvezményként visszajáró nyári munkám során megkeresett pénzemet. :)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#3) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Semmi

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#4) Attikusz


Attikusz
tag

Szomszédom komplett sulinetes pc-t vett, amiből már az LG crt 17" monitor és a Codegen tápegysége elfüstölt hónapokkal ezelőtt, de csere komponensekkel még mindig használják a gépet. (Intel celeron 2,4 ghz, 2 gb dd1 ram, 64 mb mx440 vga, és maxtor 40 gb ide hdd). Anno még átjártam hozzájuk játszani gyerekkoromban a gta vice cityvel, nfs undergrounddal...

(#5) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

A 2005-s konfigomban több alkatrész sulinetes volt, matricával, mindennel.

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#6) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Anno szinte beszerezhetetlen volt a 2.8-3.0Ghz körüli P4 CPU-k közzül valamelyik Sulinetes akcióban. De szerencsére anno ismerős útján sikerült egy ilyet kifogni, emlékszem jó pár évig használtam, nagy megelégedéssel, több AGP-s VGA-t is megélt, és talán a PCI-E miatt cseréltem le végül.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#7) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Az első gépem egy komplett sulinetes gép volt, amit 165 pénzért vettem.
C2D korszak elején, egy MSI 775-ös lapocska, 512Mb Samsung RAM, 250-es Seagate merevlemez, Geforce 7300 se, Core 2 Duo e6300 2x1,86Ghz, 350-es FSP tápocska, klasszikus sulinetes Fujitsu-Siemens Scaleo P ház és egy OEM LG dvd író.
Ezeket a procikat lehetett húzni szépen, megfelelő lappal, megfelelő mennyiségű rammal és hűtéssel. Még mindig a hozzá kapott billentyűzetet pötyögöm jelenleg is. :)

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#8) salaud


salaud
aktív tag

Anno húgomnak volt sulinetes pc-je, 2.4 GHz Celeron, Asus lap, Ati 9200, 512Mb ddr1 ram.
A magamnak összerakott Athlon XP 2700+, Asrock lap, FX5500, 2 Gb ddr1-as gép olcsóbb volt, ráadásul az Athlon XP stabilan feszemelés nélkül ment az Asrock KT880-as lapban ~2200 MHz-en és a lap tudott 400-as fsb-t.
Haverok dupla annyiba kerülő P4-es gépeit nyomtam le vele.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#9) távcsőves


távcsőves
senior tag

Amire én emlékszem, pofátlanul felárazott alkatrészek Sulinetes matricával. Volt nekem is AGP vga így, de a tény attól még tény marad.

(#10) sh4d0w válasza Fr@nkieWilde (#7) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem sulinetben legalabb egy 20-assal olcsobb lett volna. Ami sulinetben ment, azt csinosan felaraztak. En is reszt vettem volna nem sulinetes akcioban, aztan amikor a vevo benyogte a sulinetet, ugrott az uzlet, de a 19.5 millios osszeg felugrott 23-ra.

https://www.coreinfinity.tech

(#11) Fr@nkieWilde válasza sh4d0w (#10) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

De aztán az adóból visszajött 60 ezer.
Így 100 volt amit valóban kifizettem anno érte, e6300 ára 65k körül mozgott újonnan akkor.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#12) 1tom


1tom
tag

Ez az egész sulinetes dolog amikor beindult, nekem eszem ágában se volt így venni bármit is. Szerintem eleve vetélt ötlet volt az egész.

Bunkók kiméljenek! Amiga rulez always!

(#13) 3shae


3shae
aktív tag

2005 őszén vettem egy p4 630 cpu-t sulinetre, ha jól emlékszem 55.000 forintért, aminek a felét visszakaptam. Csupa öröm és boldogság, 3ghz, ht, 64 bit, dual nem, pci expressz..

Egy év sem múlott el, és a megjelenő core2 a negyedére értéktelenítette el a procimat. Setét korszak volt az..

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#14) hemaka


hemaka
nagyúr

Én notebookot vettem anno ezzel, mai napig működik, fater nyüstöli... :D

(#15) domos


domos
senior tag

Mi egy asztali gépet vettünk ebben a programban, valami random alaplap, Intel Celeron 2.4Ghz, nVidia GeForce FX 5200, 512MB DDR RAM, 80GB Maxtor HDD. A nevelőapám állította össze a konfigot, és próbáltam meggyőzni, hogy vegyünk Athlon XP-t a Celeron helyet, meg valami jobb VGA kártyát, de hát ugye ő volt a felnőtt, szóval az lett amit ő akar... Aztán volt nagy csodálkozás hogy a NFS Underground 2 is csak szenvedett 1024x768-on.

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#16) R3wind


R3wind
csendes tag

Régi szép emlékeket idéz a cikk. Azt sajnálom, hogy akkoriban nem érdekeltek a hardverek, csak játszani akartam, mondjuk teszem hozzá, a net is csak később lett bekötve az első gép megvásárlása után, hátulgombolósként meg elég volt, hogy ment a Vice City. Elnézve ezt a rövid árlistát és összevetve szüleim akkori fizetésével, nem hiszem hogy P4 volt az a P4, inkább P4-en nyugvó Celeron. Akkoriban elég volt azt tudnom hogy a P4 az nagyon szuper és hű de menő, hogy nekem olyan van. :D
Az biztos, hogy a gépben volt egy MX440-es VGA, meg 256mb ram. A HDD méretére nem emlékszem, de arra tisztán, hogy egy hónap után gyönyörűen meghalt minden előjel nélkül és mennyire nem örültek otthon neki. :D HDD csere után később lett egy VGA csere is valamilyen másik Geforcera, mivel nem akart egyik másik játék szépen futni.
Számomra szép idők voltak. A gép meg talán még ma is megy valahol.

(#17) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Én anyám egy HP320 digitfényképezőt kapott ajándékba a zállamtól ami szerencsére akkora hulladék volt, hogy a garis szervizből már HP935 jött helyette. Az egész project végefelé hugom kapott ilyen áruházban bentragadt agyonleakciózott AM2-es Sempron procis gépet egy marék üveggyöngyért amivel nekiment az egyetemnek, egy év mulva lett benne rambővítés meg csere athlon X2 4800+ procira és ezzel elvolt a diplomáig

(#19) betyarr


betyarr
veterán

a kollégámnál még a mai napig ott figyel a 2004-ben sulinetre vásárolt gépem.napi használatban.barci procis,abit lapos,512mega ramos,codegen tápos! masina.köszöni,jól van.tény,hogy már jó ideje olyan hangja van,mint egy lyukas kipufogójú traktornak meg kell néhány perc,mire betöltődnek a böngésző lapok,de megy! :DDD és még mindig xp van rajta :U :Y

[ Szerkesztve ]

(#20) Ic3man


Ic3man
tag

Én (Mi) akkor HP 735 fotógépet vettünk, akkoriban a maga 3.2MP-el nagy szám volt. :)
Infó: már nem működik (lehet javítható lenne, de minek...)

[ Szerkesztve ]

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#21) hege8888


hege8888
aktív tag

Én a Sulinetbe összerakott gépeket szemvényfesztős lehúzásnak tartottam (ár/teljesítményt nézve), viszont
a mai napig használatos 17" TFT Samum onnan van.
Ráadásul a tudatlanabbakra rásóztak mindenféle herélt gépet, (kevés ram, kis vinyó, stb) aztán meg én szívtam velük, mikor rendbe kellett tenni őket.. :(((

De tény, hogy sok családnak, akiknek egy 80-100e-s gép nagy anyagi kiadás volt, azoknak jól jött, hogy lett gép a házban. A szomszédban is egy régi 478-as van, kiszolgált 3 kamaszt...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#22) ebegab92


ebegab92
senior tag

Mi anno (2003) használtan szereztünk egy gépet:
-Matsonic 9317E+
-Mercury 300W
-Intel Celeron 1.7 GHz, Willamette :DDD
-40 GB HDD
-SiS 651 IGP
Kezdetben Windows 2000-zel nyomtuk, utána lett váltás XP-re. Az az IGP egy akkora hányadék volt, hogy egy CD-s AVI filmet sem tudott normálisan lejátszani vagy az akkori kodekek voltak annyira rosszak. A kép szétesett 3 részre, 2 magenta színű csíkkal díszítve :DDD Aztán 2 évre rá került bele FX 5200, igazi vadállat volt a gépben...Az a konfig megélt 2 meghalt Mercury tápot is. Az 1.7-es Celeront azóta se kívánom vissza...Legutolsó hulladék kategória...se :U
Jó cikk, felkevert bennem is sok emléket (otthoni gép, gimiben is Sulinetes roncsok voltak még 2007-11 között). Egy előnyük volt ezeknek, hogy szinte elnyűhetetlenek voltak a mai legolcsóbb konfigokhoz képest. (Közép- és felsőkat. valamivel tovább húzzák)

[ Szerkesztve ]

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#23) AxBattler


AxBattler
félisten

Régi szép idők. :)
Anno nekem is így váltottuk le a (Celeron 300A + Banshee) konfigomat: ABIT NF7-S2, Athlon 2400+, MSI FX5900XT lett belőle, masszív Casetek CK-1026-9A házban.

Az alkatrészeket két egymás követő évben vettük, november-december, ill. február-március környékén, így a maximális évi támogatáskeretet duplán használtuk ki, és majdnem féláron jött ki a gép.

Aztán következő évben jött egy Samsung 730BF is, ami fantasztikus ugrás volt a 15"-os CRT monitoromhoz képest! Azóta is megvan tartaléknak a szekrény tetején, imádom, kb. soha nem fogom eladni. És még rajta van a hátulján a SuliNet matrica... :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#24) Alex91


Alex91
félisten

[link], nekem tobbek kozott ez lett anno veve. 120k volt az ara, igaz ebbol 60k visszajott...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#25) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

"Az AMD-nek volt két szeplője (lesarkazás, hővédelem) amire rá lehetett játszani. De az utóbbi tényleg jól jöhetett, mert egy Celeron legtöbb esetben csak belassul, ha a hűtője teli van kosszal, nem elfüstöl."

Ilyen esetben az AMD sem füstölt el. Csak akkor, ha a hűtőborda leesett a prociról. (Vagy ha rosszul rakták rá, és nem érintkezett a borda a maggal.)

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#26) viharhozo


viharhozo
addikt

Azert ennyire nem voltak tularazva a cuccok, hatarozottan az remlik, h a 9800 XT-t Sulinetre 120k-ert vettem a Mistralban.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#27) sh4d0w válasza viharhozo (#26) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Hogy a Mistralban annyiert megvetted es mukodott is, csak mazli.

https://www.coreinfinity.tech

(#28) Francia91


Francia91
veterán

Nekem még megvan az alábbi bejegyzésben található Athlon XP 3200+ - os PC-m, néha előveszem nosztalgiázni, hibátlanul megy, eladni meg sajnáltam :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#29) AxBattler válasza viharhozo (#26) üzenetére


AxBattler
félisten

Azért azon mindig röhögök, hogy sulis felhasználásra ilyen VGA-k is bekerültek a támogatott hardverek közé. :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#30) Zoz


Zoz
őstag

Codegennél a modellszámot kell nézni, abból kiderül a valóság, pl, hogy az itt szereplő is 200W-os. Kezdetben 300W-osak voltak a 300W-osok, de aztán azok lementek 200W-osra, a 300W-osokra meg 400W-ot írtak :-)

(#31) távcsőves válasza vandor01 (#18) üzenetére


távcsőves
senior tag

Az alapötlet jó volt. A megvalósítás baromira nem. Mohó boltosok azonnal lecsaptak a lehetőségre. 2 árlista volt akkoriban. Nem sulinetes és a sulinetes. Ami mindkettőn szerepelt, az a sulinetesen annyira felárazva, hogy még éppen pár ezer Ft-ért megérje adó vissza térítés után. Erre kellett volna gondolnia az ötletgazdának.

(#32) wassermann


wassermann
addikt

Hosszú ideig tunningoltam egy K7S5A-t: volt hozzá tuning BIOS, amivel Cl2-vel tudta hajtani a memóriát, illetve az akkori Athlon-ok, Duron-ok és Barton-ok mind tunningolhatók voltak a CPU alá a foglalatba dugott "U"-alaku, kis drót darabkákkal. Nagy topikja volt...

[ Szerkesztve ]

(#33) DrBubo77


DrBubo77
addikt

Mi már alkatrészenként raktunk össze egy gépet. Már akkor is láttam, hogy drágább így, mintha Sulinet nélkül. De így legalább tudtunk venni egy gépet. Később nyomtatót is vettünk, azt is Sulinetre.

Biztos voltak kereskedők, akik jól jártak a Sulinettel, de azért sok olyan családba került számítógép, ahova amúgy egy ideig még nem került volna.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#34) MongolZ


MongolZ
addikt

Ahh, régi szép idők... amikor 2/3 áron ki lehetett hozni egy gyorsabb AMD/ATI gépet egy intel/nV-nél...
Elég csak ránézni az árlistákra.
Mai napig emlékszem, hogy a Geforce 2 GTS szintű Radeon 7500 fele annyiba került... és mégis, alig vették az emberek. Persze akkor még ténlyeg szebb is volt a képe.

Az egész Sulinet meg egy hatalmas lehúzás volt, az ember örült az adókedvezménynek, közben meg hogy, hogy nem, ha Sulinet nélkül vette az ember a gépet, akkor 2/3 annyiba került ugyanaz...

Számomra a Sulinetes éra egy hatalmas pofoncsapás, ilyenkor terjedtek el olyan P4 (Celeron) + nV MX (SE) + 40 GB HDD + Kodegány gépek, amik már a kiadáskor hulladékok voltak. Miközben az ember fele áron össze tudott dobni hasonló teljesítményű gépet magától.
De a legnagyobb vicc az egészben, hogy még az itt hozzászólók többsége is ezt az ipari mértékű lehúzást pozitívumként élte meg...

[ Szerkesztve ]

(#35) szabonagyur válasza DrBubo77 (#33) üzenetére


szabonagyur
félisten

+1

Szerintem is azért jobban jöttek ki az emberek még így, mivel így lett egy bármilyen gépe annak is akinek nem volt. A semmitől még a különböző SE kártyák is jobbak voltak a kodegánnyal megtámogatva.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36) xmaas


xmaas
őstag

Nem volt rossz dolog a Sulinet csak az a baj mint mindig visszaeltek vele csunyan ,a felhasznaloknak baromi jo dolog lett volna ha mai nap mukodne.

De a kormany nagyon jol ert hozza ahoz hogy mindent szetcsesszenek ami a csoro munkasnak jot tene.,ahogy elcsesztek nekunk az adovisszaigenylest sok embernek az volt az egyetlen penz amibol egyszer evente tudott raforditani gepfejlesztesre/alkatreszcserere, azzal is csunyan betettek az egesz hardverpiacnak.

Rombolashoz ertenek nagyon az urak

(#34) MongolZ Azert azt ne felejtsd el hogy alkatreszenkent is lehetet gepet osszerakni es ha rendes boltba voltal akkor jo gepet raktak ossze neked . Es igen dragabb volt de a penznek egy resszet visszakaptad ami nem mindegy.
Rengeteg embernek lett gepe aki soha nem engedhette volna meg maganak maskep, szoval osszesegben igenis jo dolog volt ne csak a rossz oldalat nezed hogy mi mennyibe kerult hanem hogy osszesegben jol jottel ki belole

[ Szerkesztve ]

(#37) anaqer


anaqer
veterán

Komplett konfigra sose érte meg, de drágább alkatrészekre bizonyos esetekben igen. (Mondanom se kell, látszik, hogy a szabályozás jól el volt baszva... )

Mi (három évre leosztva) vettünk Olympus C750UZ-t, Hercules AIW 9800SE-t, Samsung 172x*-et - ezeknél azért simán számított annó, hogy fizetsz 60-70 rugót, vagy tizet-huszat...

*Ez volt a legjobb befektetés mind közül, valami 7-8 év után vitte el egy villámcsapás.

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#38) szabonagyur válasza anaqer (#37) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha mélyen belemegyünk mai napig nincs olyan előre összerakott gép ami megéri :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#39) miska17 válasza xmaas (#36) üzenetére


miska17
tag

+1

Nagyon jó dolog volt a Sulinet ,teljesen igazad van.
Ma is lehetne/kellene hasonló programot indítani, sok gyerkőcnek jól jönne;

Pl.: i3-as komplett gépek VGA nélkül, nem a Battlef.-re kihegyezve....Sulinetre

[ Szerkesztve ]

(#40) anaqer válasza AxBattler (#29) üzenetére


anaqer
veterán

Na igen - igazságosnak semmiképpen nem volt mondható a rendszer.

A kereskedők is nagyon két irányba húztak, voltak a gagyibbnál gagyibb SDR-es Celeroncsok amiket vittek dömpingben, meg a másik végleten egészen high-end cuccok is (ahol ugyanaz a plusz százalék többet tejelt). Az igazán jó ár-érték arányos cuccok meg végig ilyen mostohagyerekek voltak a programban... ha névleg fel is vették az árlistára, azt a párat seperc alatt elkapkodták.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#41) frescho


frescho
addikt

Adoalapbol lehetett leirni. A sulinethez szamoljatok egy kicsit.

Akkoriban a maximalis ado valamivel 50% felett volt. De tegyuk fel, hogy az elkoltott osszeg felet vissza lehetett igenyelni, ha jo fizetese volt valakinek. De az alkatreszek 20-30%-al is dragabbak voltak es csak 60.000-ret lehetett visszakapni. Szoval ha valaki ugyesen az ev vegen/elejen vasarolva rakott ossze egy gepet, akkor 2x60-at tudott elszamolni, de a masodikat csak a egy evvel kesobb kapta vissza.

A szoveges feladat: Veer Estevan kihasznalta a 2x 60.000 keretet. A gep sulinet nelkul 100.000 Ft lett volna, sulinettel 120.000. Ha Veer Istvan 50% adot/jarulekot fizet, akkor mekkora az arkulonbseg a ket gep kozott?

Egybe gep sulinet nelkul: 100.000
Sulinetes: 120.000
Adolevonas: 2x 60.000= 120.000
Visszakapott ado: 120.000*0.5=60.000
Sulinetes gep sajat raforditas: 120.000-60.000=60.000Ft
Kulonbseg: 100.000-60.000= 40.000Ft

Ezzel all szemben az, hogy 5 evig barmikor kerhetik a papirokat, gep le van zarva es a megtakaritas akkor igaz, ha eleget keres hozza Estevan. Ha szegeny minimalber korul van, akkor abban az idoben nem gyakorlatilag nem fizetett adot, vagy azt visszateritettek valamilyen formaban, szoval pont a legszegenyebbeknek nem segitett a program. De jo sokan bedoltek neki es kesobb mar nem szamolgattak, azt hittek jol jartak, mikzben vettek egy tularazott gyenge minosegu gepet. Mas oldalrol viszont amugy nem vettek volna semmit, szoval elerte a celjat a program es meg a gazdasagot is elenkitette.

Nem a kiskereskedok ugyeskedtek, mert ahogy irtam kozponti arlista volt, amit a nagyok hataroztak meg jellemzoen. Hogy kinek hany Nokias doboz csuszott az jo kerdes, de volt mibol.

mr_ricsi: Volt hozza szerencsem. Nem rogton fustol el. Fagyogat terheles hatasara. Reset utan megy tovabb kis ideig. Aztan egyszer a tobbedik lefagyas utan nem indul el tobbet. Az Intel jobban birta a bolondokat es a ridegtartast.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#42) anaqer válasza szabonagyur (#38) üzenetére


anaqer
veterán

Asztalinál ritka - de pont sulinetes ideológiai vonalon már 100-120 rugós laptopok is használhatóságban köröket vernek az akkori gépekre (plusz a hordozhatóság, hogy beviheted előadásra, stb.)... kár 10+ évvel korábbi állapotokat figyelembe venni, amikor ennyire megváltoztak a felhasználói szokások is.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#43) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Régi szép idők! Akkoriban (2002-ben év végén?) lett nekem is összerakva egy Athlon XP 2000. Sajnos nem sulinetben, hanem "teljes áron", ami persze valami mágia folytán így is olcsóbb volt mintha sulinetben lett volna :D
Jó kis gép volt, pár hónapja pukkant el az alaplap, olyan második/sokadik gépként még üzemelt. Igaz, már csak nagyon ritkán volt használva.

(#44) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Nem volt ezzel gond, mindenki jól járt akkoriban a Sulinettel.

A Vargáné és Tsa Bt. kedveli ezt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#45) Peterson_


Peterson_
addikt

Régi szép emlékek.
Valamikor 2004 körül lett meg az első PC-m természetesen sulinetre.

Ha jól emlékszem Abit BH7 alaplap,azt hiszem savage grafika, 1.7-es cerka, 256MB Ram, Valami noname táp, és maxtor 40GB winyó.
Mindez a szokásos törtfehér bádog gépházban, 17-es LG crt monitorral, és ha jól rémlik, ránksóztak egy baromi olcsó nyomtatót, amihez a patron drágább volt, mint maga a masina...ejj, be szép volt:DDD
Persze szigorúan tanulásra kellett, ennek dacára repült róla egy héten belül a Linux, és haverom dobott rá egy haxolt XP-t, hogy menjen a GTA, meg az NFS underground és talán a MoHAA.
Csak sajnos nem vitt semmit, amit mégis, azt textúrahibákkal.
Pl jól emlékszem, hogy Vice Citynél, ha eleredt az eső, vagy víz közelbe kerültem, akkor lemálott az emberek arcáról a textúra, és pingponglabda szemekkel szaladgáltak, az ég pedig a város elmosódott képe lett.
De pl GTA III-ban sem voltak robbanások, stb.

Ki is kértem a szaki haverom véleményét, hogy ugyan miért van ez, erre mondta, új VGA kell, mondjuk valamilyen Geforce.
Na, hát az első videókártyám így vettem meg az első random számtechboltban valami ilyen párbeszédet követően:
-Jónapot! Videókártyát szeretnék venni.
-Oké, de milyet?
-Hát dzsíforszt!
-???
-???
Aztán hamar szűkítettük a kört, miután elmondtam, hogy az összes nálam lévő pénz 12000 Ft, így esett a választás egy Geforce MX 4000 128MB-os verzióra.
Elég sokáig elvoltam vele, aztán az évek alatt kapott ramot, lett benne 512MB, a maxtor HDD távozása után kapott egy 250-es winyót, a cerkát lecseréltem egy Rendes Northwoodra(ezt kutatva regisztráltam a PH-ra, a csúcsot pedig egy club 3D Geforce 6600 jelentette.:)
Ezután már érett a teljes generáció váltás, de a gépház és a monitor egész megvolt, míg volt asztali PC-m(igaz, mindkettőt lefestettem feketére;] )

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#46) AxBattler válasza anaqer (#40) üzenetére


AxBattler
félisten

+1 Jó gépeket külön alkatrészekből lehetett csak összedobni, a komplett konfigok ratyik, és/vagy túlározottak voltak.

(#44) Godlike79
Vargáné és Tsa.... :DDD
A Sulinetest megelőző gépemben még ilyen volt, utána vigyáztam, hogy Chieftec-e vegyek.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#47) psyho85


psyho85
aktív tag

Úú, a P4i65G ASRock alaplap... Még 2008 elején is az futott nálam. Valahol még mindig működik, ismerősnek adtam el a gépet, ha jól emlékszem már az anyósa használja (mind a mai napig). Nagy barátja a tuningnak a lap, a forrófejű zabás Prescottot is kiszolgálta simán 4 GHz-en: CPU-Z valid.

Kellett hozzá a nyitott ajtó és ház a hűvös őszben, de léghűtéssel megfutotta. :)

A korszakban nekem amúgy Athlon XP 1600+ volt egy azóta megszűnt gyártó által készített alaplapban (nem jut eszembe a neve, pedig minőségi deszka volt), meg a jó öreg ATi 9200SE... A COD ment, a többi nem volt érdekes, még netem se volt. Arra emlékszem, hogy a proci teljesen anti-tuning darab volt, 1700+ szint fölé nem lehetett cibálni sehogy se. :)

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#48) kenwood


kenwood
veterán

ihs nelkuli cpu. :D
remelejuk az inteles foglalat,es az amd cpu vedetlen erintkezoi is ugyanilyen nevetseges,elavult megoldasok lesznek egyszer a nem tul tavoli jovoben.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#49) szabonagyur válasza anaqer (#42) üzenetére


szabonagyur
félisten

Most te miről beszélsz?

Se régen se most nem éri meg előre összerakott gépet venni, ez egy tény. A laptop hogy jött ide?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#50) anaqer válasza frescho (#41) üzenetére


anaqer
veterán

"5 evig barmikor kerhetik a papirokat, gep le van zarva"

Öt évig az összes keresetigazolásodat visszakérhetik. Azért ez mondjuk pont nem érv, hogy pár ánégyessel többet meg kell őrizned... :U A géplezárás is hol volt, hol nem volt... javítottam én pár SEX gépet, ahol csak a táp egyik csavarjára (vagy egyenesen az oldalfalra) rábaszták a körömnyi hologramos matricát, és szevasz - ott nem nyúltál bele, ahol nem akartál. Meg voltak matricával seftelések is...

Ne értsd félre, szerintem is nagyon egy elcseszett és egyenetlen szabályozás volt millió visszaélési lehetőséggel. Aki fogalmatlanul beleugrott, annak simán lehetett, hogy nettó vesztesége lett belőle. ( Devizahitel, valakinek mond ez még valamit...?)

Ettől függetlenül rengeteg most végzős, vagy már informatikai területen GDP-t termelő arc ennek köszönhetően jutott rendszeresen gépközelbe. Sok sebből vérzett a program... de ne kezdjük már ezt a nokiázós szocikisloptak baromságot itt is, léccykeh.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.