Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sanraith


Sanraith
aktív tag

Ez az autosync elgondolkoztató, bár a 8 gigás dropboxról nem akarok váltani... :D Mennyire működik ez jól? Kétirányú?

(#2) Revolit


Revolit
senior tag

Üdv!
Írtad előző cikkben, hogy van streamelés. Ez androidon is lehetséges? És ha igen, pontosan hogyan? Rákattintok a kliensen belül, és felugrik, hogy mivel akarom megnyitni streameléshez?

szerk.: látom előző cikk végén ott van, hogy zenéknél megy a dolog. Filmeknél is?:)

[ Szerkesztve ]

(#3) llaszlo válasza Revolit (#2) üzenetére


llaszlo
veterán

Filmet csak letölteni és megnézni tudtam. De, hogy ez formátumtól vagy a telón lévő lejátszóktól függ-e azt nem tudom. Vagy még lehet, hogy ez nem támogatott benne.

Sanraith: Ezt a kétirányú dolgot nem értem. Hogyan érted, hogy kétirányú?
Sokáig használtam dboxot, viszont azt sokkal körülményesebb volt használnom. Amikor kipróbáltam a sugarsyncet akkor egyből megtetszett, hogy sokkal egyszerűbb, mint a dbox és jóval fejletebbek a kliensei is. A 8GB-ot elég gyorsan el lehet érni. 5.5+0.75+0.25=6.5GB-ot kapsz alapból. Ha meg még meghívsz 3 embert akkor már meg is van a hiányzó 1.5GB.

[ Szerkesztve ]

(#4) Sanraith válasza llaszlo (#3) üzenetére


Sanraith
aktív tag

Arra gondoltam, hogy ha gépen törlöd a fájlt, telón is törlődik, ha pedig telón törlöd akkor a gépen törlődik. Oda-vissza. :) Vannak szolgáltatások, ahol ez nem egyértelmű.

A dropboxszal annyi a bajom, hogy nem tud szinkronizálni az android kliense, amúgy teljesen elégedett vagyok vele. Sokan nagy hátrányként említik hogy nincs titkosítva az adatuk, de engem nem izgat, nem rakok bele egy államtitkot sem. Otthagyni pedig nem csak a tárhely miatt nem akarom, hanem az ismerőseimmel lévő közös mappáimat sem lenne könnyű átköltöztetni. Miért körülményesebb szerinted a dbox?

(#5) llaszlo válasza Sanraith (#4) üzenetére


llaszlo
veterán

Ha a Magic Briefcase-ben van a fájl akkor törlődik tutira. Ez az a mappa ami minden gépen/telefonon megtalálható és ezeket összeszinkronizálja. Viszont ha pl a gépedről vagy másik telóról feltöltött mappát akarod böngészni a telóról azt is megteheted meg le is töltheted és egy adott fájlt vagy mappát össze is szinkronizálhatsz a telóval. Csak a telóról a gépben alapból nem tudsz törölni. Vagy még én nem jöttem rá, hogy pontosan hogyan kell. Vannak még fekete foltok. Most is találtam egy új menüt. :)
Nekem az is tetszik, hogy egyszerre akár több eszközzel is használhatom és akár külön-külön vagy egyben is tudom kezelni ezeknek a tartalmát. Azt nem tudom, hogy ingyenesen mennyi a max eszköz.
Mondjuk nekem 18GB meló van feltöltve a gépről még szép, hogy annyi tárhelyet nem használnék el telefonon. :)
Viszont nagyon jó, hogy bármikor el tudom érni azt a tartalmat.

A dropbox nekem eleve jóval fapadosabb, mint a SugarSync. Plusz gépen csak úgy tudok szinkronizálni, hogy ha vagy szimlinket (vagy csak én nem jöttem rá, hogy milyen más módon lehet még) készítek az adott fájlhoz és azt bele teszem a dropboxba vagy eleve oda rakom az adott mappát vagy fájlt.
SugarSyncnél meg a gépi kliensben csak megadom, hogy melyik mappát szinkronizálja és annak a teljes tartalmát feltölti. Sőt még ki is válaszhatom, hogy milyen almappákat ne töltsön fel ha van ilyen. Így ugyanazt a fájlstruktúrát látom a neten is és a gépen is, nem kell ide-oda rakosgatni a mappákat, meg nem kell szimlinkelni/parancsikonozni. Aztán még azt is be tudom állítani, hogy lássam a gépen, hogy melyik fájl van szinkronizálva és melyik nem, melyik van éppen feltöltés alatt. Ezt mind a Finderben látom. Így:

Szóval a használata sokkal egyszerűbb meg jobban átlátható.

Ami hátrány, hogy nincs integrálva (még nincs) az android rendszerbe úgy, mint a dbox. Nekem ez nem lényeges szempont. Fontosabb a használható kliens.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.