Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Én csak egyszer Qrváztam le a volt barátnőmet, de akkor tényleg volt alapja.. Amin ki szoktam még akadni, ha azt hallom, hogy valakivel SMS-be szakítottak.

(#2) stevve válasza gamek!ller (#1) üzenetére


stevve
nagyúr

SMS-ben vagy chat-en, MSN-en... volt, aki a Facebokon tudta meg. Nem is értem az ilyesmit se. Gondolom ez a nagyon fiatalok szokása, de utána meg elindul egymás szívatása és jönnek a pletykák, képek, stb. De hogy amiatt ölni kelljen... érthetetlen. HA már így áll, le kell magasról vakkantani a másikat és egyszer megunja - talán.

(#3) nem_tom


nem_tom
őstag

Életfogytiglan börtönt neki, szenvedjen!

(#4) e=mc² válasza nem_tom (#3) üzenetére


e=mc²
őstag

Inkabb megsem...

[ Szerkesztve ]

Ambulimax Provider

(#5) Ice!? válasza gamek!ller (#1) üzenetére


Ice!?
őstag

ismeros erzes..

ma delutan a buszrol leszalva mento szirenajara lettunk figyelmesek.
annyira nem erdekelt, gyakran hallok ilyet, a sulimtol egy kopesnyire van a megyei korhaz.
itthon gep bekapcs, szokasos cuccosok meglese.. feszen latom tobb ismerosnel is h "reszvetem" meg ilyesmik.. gyors korbeerdeklodes utan tudtam meg, h egy ismerosom felakasztotta magat, egy no miatt.:S

(#6) dabadab válasza e=mc² (#4) üzenetére


dabadab
titán

Gondolom te se láttál még magyar börtönt. Valamiért nagyon erősen él a néplélekben az a téveszme, hogy a magyar börtönök kellemes helyek. Persze, ilyesmit csak azok gondolnak, akik még nem látták őket közelről vagy esetleg belülről is (nem kell ehhez feltétlenül rabnak lenni, vannak olyan szakok, ahol amolyan tanulmányi kirándulás jelleggel látogatnak el ilyen helyekre).

DRM is theft

(#7) e=mc² válasza dabadab (#6) üzenetére


e=mc²
őstag

Valoban nem lattam, es elhamarkodottan irtam amit. Ennek ellenere tartom az eredeti allitasomat, amit lattal. Az ilyennek nem valo elet.

Ambulimax Provider

(#8) gamek!ller válasza dabadab (#6) üzenetére


gamek!ller
senior tag

A csillagbörtönről hallottam szép történeteket egy őrtől.. Nem szívesen élnék ott..

(#9) nem_tom válasza e=mc² (#7) üzenetére


nem_tom
őstag

Hidd el, a halál jobb, mint az életfogytiglan börtön.

(#10) gamek!ller válasza nem_tom (#9) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Akkor ezek szerint te már meghaltál egyszer és az életfogytiglant is kipróbáltad.

(#11) nem_tom válasza gamek!ller (#10) üzenetére


nem_tom
őstag

Nem kell ahhoz kipróbálni, hogy tudd. Csak bele kell gondolni.

(#12) gamek!ller válasza nem_tom (#11) üzenetére


gamek!ller
senior tag

nem_tom, de felfogás kérdése szerintem.

(#13) nem_tom válasza gamek!ller (#12) üzenetére


nem_tom
őstag

Azért mondom ezt, mert a börtön szinte mindentől megfoszt, amiért érdemes élni.

(#14) e=mc² válasza nem_tom (#13) üzenetére


e=mc²
őstag

Ha gyengedsegre (szexre) vagysz, ott ugyanugy lehet partnered...

Ambulimax Provider

(#15) Ice!? válasza e=mc² (#14) üzenetére


Ice!?
őstag

jogos, de gyengédségnek nyomna nem nagyon lesz, szvsz.:U:D

(#16) nem_tom válasza e=mc² (#14) üzenetére


nem_tom
őstag

Ha ferde hajlamú emberről beszélünk, akkor biztos. :U

(#17) szablya


szablya
tag

Vicces lesz, ha ez után kap egy felfüggesztettet (volt már példa)...
Az ilyet miért nem lehet kivégezni? ... mondjuk a főtéren, arra befizetnék :DDD ;)

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#18) stevve válasza szablya (#17) üzenetére


stevve
nagyúr

És még azt mondják, a középkor sötét volt. :D

(#19) Gergő_


Gergő_
őstag

nem a társadalomba, hanem a börtönbe kellene integrálni az ilyen állatokat. :(
Bár az a lány is akinek ilyen barát kell... Ez tisztán a szülők hibája.

Érdemes átolvasni: [link]

(#20) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Szerintem itt már ott a probléma, hogy mit jelent az hogy szerelem. Bár egy kapcsolatban sincs olyan, hogy teljes, 100%-os biztonságban érezheti magát az ember a kapcsolatában, mert bármikor feltörhet egy lappangó gondolata a partnernek, akit hiába ismertünk már tizen-, huszon-éve, mégis olyan történhet amire soha nem gondoltunk volna. Ez akár az is lehet, hogy akár gyilkos hajlamú is lehet a másik fél, nem lehet feltétlenül kiszámítani.

Szóval a szerelem, szerintem tizenéves korban nem is létezik olyan, meg ilyen hogy életre szóló kapcs, meg hasonló baromságok. Életre szóló kapcs akkor van, amikor tizenX meg huszonX évesen összejöttünk a lánnyal, és erre most visszaemlékszünk, így 70 évesen egymás kezét fogva a hintaszékben ~50 év együttlét után.

Aki gyilkos meg nem szerelmes volt, csak nem tudja elviselni a gondolatot, hogy egyedül marad, és az az érzés van ilyenkor mintha az elmúlt időszak megy a kukába, mert vége lett tehát semmi értelme nem volt. Továbbá hogy a kedves most már másé lesz, és hogy ha az övé nem lehet, akkor másé se legyen, ezért történik ez a borzalom, így megsemmisítve a csalódásának tárgyát.

Tényleges életfogytiglan szerintem nem megoldás, mert ha ott bent van a rab, akkor már nincs tétje, bármit is tesz ott. Az a baj, hogy eltörölték a halálbüntetést, így nincs visszaszorító megfélemlítés a bűncselekmények elkövetése ellen. De ha jól tévedek, azért is szüntették be, mert egyrészt nem humánus (pedig a társadalom biztonságára nézve bizony az), másrészt olyanokat is érhet ez a sors, akik valóban ártatlanok (bemártják őket, vagy ilyesmi).

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#21) Vakegérke válasza nem_tom (#3) üzenetére


Vakegérke
veterán

No persze. Mi pedig fizessük a kaját, amely kár belé, a fűtést, ellátást, őrszemélyzetet.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22) PazsitZ válasza Vakegérke (#21) üzenetére


PazsitZ
addikt

Mondjuk bányát áshatnának, onnan nehéz megszökni is, meg lenne valami hasznuk is.
Bizonyos szempontból valóban nagyobb büntetés az életfogytiglan, de ebben a magyar jogrendszernek nevezett viccben az is végül kb. 8-10 évre jön ki.

Mondjuk a lány is jó párt talált magának. :(

- http://pazsitz.hu -

(#23) Vakegérke válasza PazsitZ (#22) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem ásnak bányát, nem dolgoznak, nem termelnek hasznot. Ezernyi sebből vérző gazdaságunk élősködői ők.
Vajon mennyibe kerül egy rab napi létfenntartása? Beleértve persze tokkal-vonóval mindent, úgymint az épületek fenntartási költségei, ruházat, kaja, őrszemélyzet bére, minden, minden, minden.

Hány rab lehet, aki megérdemelné a halálbüntetést?
Csak egy számtani művelet, egy szorzás. Jé, ennyi pénzt emésztenek fel azok, akik nem méltók az életre?

Eltörölték a halálbüntetést. Balga indokok felsorakoztatása, bemagyarázás. Csak éppen egyetlen törvényhozó sem volt köztük, akinek anyukáján táncikálva dugta le áldozata torkán a seprőnyelet az elkövető. Nem volt köztük olyan, akinek kiskamasz gyermekét először megerőszakolták, majd megkínozták, végül megölték.

Részemről sérelmezem a halálbüntetés eltörlését.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24) Apollyon válasza Vakegérke (#23) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Én is ~kb ugyanezt mondtam, csak nem ilyen konkrétan:D

Nem tudom szereted e a sci-fi filmeket, de azokban sokszor azt látni, hogy ott már nagyon könnyen dobálóznak az emberek életével, konkrétan már annyira nem is számít – valszeg a túlnépesedés miatt. Itt is kb ilyesmi, csak inverz módon (a filmekhez képest) – tehát nem az igazságszolgáltatás, hanem még a bűncselekmények ritkítják a népet.

Szerintem nemsokára beteljesedik a filmekben látott dolgok, de már ma is vannak jelei..

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#25) dabadab válasza Vakegérke (#23) üzenetére


dabadab
titán

Te például mernél fogadni az életedben, hogy a bíróság mindig azt ítéli halálra, aki tényleg elkövette az adott bűnügyet? Vagy csak mások életével játszanál?

DRM is theft

(#26) Mr.Csizmás válasza Vakegérke (#23) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

+1

kérjük vissza a római jogrendszert, beleértve a nyilvános kivégzést!

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27) gabor85 válasza stevve (#18) üzenetére


gabor85
őstag

Csak a közvilágítás hiánya miatt :DDD

(#28) gabor85 válasza dabadab (#25) üzenetére


gabor85
őstag

Ha teljes mértékig bizonyítható, akkor pusztuljon a férgese.

(#29) dabadab válasza gabor85 (#28) üzenetére


dabadab
titán

"Ha teljes mértékig bizonyítható"

Az a baj, hogy ilyen leginkabb csak a TV-ben szokott lenni.

DRM is theft

(#30) stevve válasza gabor85 (#27) üzenetére


stevve
nagyúr

Ez jó volt :D

Amúgy látom, az igazságérzetünk nagyjából egy úton jár mindenkivel. Helyes lenne talán ezzel összhangban törvénykezni, ha már a demokráciát van pofájuk népakaratnak nevezni egyeseknek. :(((

[ Szerkesztve ]

(#31) nem_tom válasza Vakegérke (#21) üzenetére


nem_tom
őstag

Attól még, hogy ezt megkapják, akkor se jó ott. Ellenkezőleg.

(#32) Vakegérke válasza dabadab (#25) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ahogy gabor85 mondta, teljes bizonyítottság esetén pusztuljon, aki rászolgált.

Amúgy gondoljunk bele.
Tegyük fel, hogy az illető nem követte el a bűncselekményt, mégis letöltendő életfogytot kapott. Ez humánusabb?
Persze rossz a példa, de az tény, hogy kevés a hibaszázalék az ilyen esetekben.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#33) nem_tom válasza Vakegérke (#32) üzenetére


nem_tom
őstag

Kivégzésnél is, ugyanúgy előfordulhat ilyen baleset.

(#34) dabadab válasza Vakegérke (#32) üzenetére


dabadab
titán

"Tegyük fel, hogy az illető nem követte el a bűncselekményt, mégis letöltendő életfogytot kapott. Ez humánusabb?"

Ugye, ilyenkor legalább ki lehet engedni, ha kiderül, hogy mégis ártatlan volt.

"de az tény, hogy kevés a hibaszázalék az ilyen esetekben"

Ez mondjuk mennyire tény és honnan lehet tudni? Az a baj, hogy van az ismerőseim között ügyész és büntetőügyes ügyvéd is, és az alapján, amit mesélnek, én nem vagyok nagyon meggyőzve az igazságszolgáltatás rendkívüli pontosságáról.
Na meg hát ott a móri ügy, az elmúlt két évtized legnagyobb bűnügye, ott is sikerült ártatlanokat elítélni, pedig az tutira halálbüntetéses ügy lett volna, ha lenne olyan.

Egy kicsit érdemes lenne eltöprengeni egy olyan rendszeren*, ahol csak akkor lehet valakit kivégezni, ha legalább X ember azt mondja, hogy "tényleg biztosan ő volt" - aztán ha mégsem, akkor a ténylegbiztosos embereket is kivégzik. Hány halálos ítélet születne így?...

*: ami egyébként a gyakorlatban nem működne

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#36) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Ez mindig is érdekes kérdés, hogy halálbüntetés, vagy sem. Jelen esetben, az illetőt én is hasonlóra ítélném, és rengeteg olyan bűncselekmény történik, amiben lehetne osztogatni a kötelet, de azért nézzük a másik oldalt is. Tegyük fel, elítélnek valakit, kivégzik, majd kiderül, hogy mégsem. Na ha én lennék a bíró/ítélethozó egy ilyen esetnél, másnap lehet én lógnék a plafonról önkéntesen, de hogy aludni ezután nem tudnék, az is tuti.
A mai ítélethozatalok szerintem egyike sem 100%-os, így meg elég necces lenne, hogy mindenért kivégzést osztogatnánk, aztán feléről kiderül, hogy benézték. Ne értsetek félre, aki megérdemli, azt szerintem is lehetne így büntetni, de 100%-os akkor lenne a dolog, ha az ítélethozók és minden érintett személyesen látta volna az elkövetés tárgyát, és ez alapján ítélkezik. De lássuk be, ilyen vajnyi kevésszer esik meg..

Everybody lies.

(#37) szablya


szablya
tag

Itt az elkövető fotója:

Ugye, milyen szimpatikus? :U

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#38) stevve válasza szablya (#37) üzenetére


stevve
nagyúr

Rohad a világ és senkinek nem érdeke megállítani ezt... Annak, aki gyereket, nőt gyilkol kegyetlen módon, életfogytiglan és naponta verjék és erőszakolják meg 20-an...

[ Szerkesztve ]

(#39) Vakegérke válasza dabadab (#34) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ahhoz mit szólsz, hogy a kivégzés előtt mondjuk 5 év siralomház? Ennyi idő már elég kell, hogy legyen az elítélt ártatlanságának igazolására.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40) dabadab válasza Vakegérke (#39) üzenetére


dabadab
titán

"Ennyi idő már elég kell, hogy legyen az elítélt ártatlanságának igazolására."

Miert? Mitol derulne ki, hogy hibasan iteltek el? Azok az ugyek, amik napfenyre derultek, gyakorlatilag ugy mukodtek, hogy valaki bevallotta, hogy o kovette el azt, ami miatt mar valaki mast elitelt a birosag. Mindegyik abszolut veletlen volt, szo sem volt arrol, hogy a rendorseg vagy valaki extra erofeszitest tett volna az ugy tisztazasa erdekeben. Egy atlagos buntetougy kb ugy zajlik le, hogy a rendorseg osszetakol valami elmeletet, azt tovabbadja az ugyeszsegnek, az ugyesz ezt eloadja a birosag elott, a biro elfogadja es eliteli a gyanusitottat. Ennyi. A vadlott bunossegevel erdemben tulajdonkeppen csak a rendorseg foglalkozik es ok is csak igen feluletesen.
Ha te kerulnel a siralomhazba artatlanul, akkor mitol varnad azt, hogy kiderul az artatlansagod?

DRM is theft

(#41) stevve válasza dabadab (#40) üzenetére


stevve
nagyúr

Na igen, lásd Mór. Mennyire mondták, hogy ő volt az, erre most meg már nem. De hogy valóban ki és mi volt, az most sem egyértelmű, csak bólogatnak a rendőrök is egymásnak helyeselve.

(#42) WonderCSabo válasza dabadab (#6) üzenetére


WonderCSabo
félisten

vannak olyan szakok, ahol amolyan tanulmányi kirándulás jelleggel látogatnak el ilyen helyekre

Igen, a jogászok, h. tisztába legyenek vele, milyen helyre küldik az elítélteket.

(#43) dabadab válasza WonderCSabo (#42) üzenetére


dabadab
titán

Nem csak ok, hanem pl. tanarszakosok is, foleg, ha felnottoktatasos temaban hallgatnak, szociologusokkal is elofordulhat meg biztos van meg par masik szak.

DRM is theft

(#44) WonderCSabo válasza dabadab (#43) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igaz, kimaradt a mondatomból a például.

(#45) fkenny


fkenny
senior tag

A volt "pasi" azért ölte meg a barátnőjét mert, vagy verték fiatal korában, és így tudja kimutatni szeretetét. Az ilyen emberek nagy trauma után ha valakit szeretnek nem tudnak elengedni. 2 variáció van mi történhet
1, megöli imádata barátait, rokonait, vagy esetleg vetélytársait vagy,
2, végez előbb imádata tárgyával, és magát is megöli....

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#46) plaschil


plaschil
aktív tag

Tulajdonképpen mi történne, ha bevezetnék a halálbüntetést? Ki tudja, hogy csökkenne-e a bűnözők száma? Hiszen régen is volt halálbüntetés, most is van egyes kultúrákban, mégis voltak, vannak bűnözők akiket erre ítéltek, ítélnek. Ha meg már valakit elítélnek - hosszabb-rövidebb időre - miért ölnék meg? Attól jobb lesz valakinek? Szerintem, és nem kell velem egyet érteni, de akkor ítéljék valamilyen kemény munkára, amivel a társadalom, az ország hasznos tagja tud lenni. Megtermelné a saját maga ellátása összegét, és valamit adna a szabad embereknek. Szerintem senki nem örülne neki, ha csak egyetlenegy ismerősére is úgy kellene emlékeznie, hogy kivégezték, mert pl. megölte egy másik ismerősét, ne adj isten ártatlanul elveszik az életét.

Magvas gondolataimnak ezennel végére értem.

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#47) stevve válasza plaschil (#46) üzenetére


stevve
nagyúr

"Megtermelné a saját maga ellátása összegét"

Ezzel tudnék azonosulni, lehetnének ún. börtöngyárak, egyszerűbb, betanítható munkákkal. Csak a másik oldalon meg a magas munkanélküliség áll, szóval tényleg valamilyen peremvidéki munka kellene, amit csinálhatnak. Döntéshozói szinten gondolkodhatnának ilyeneken is, nem csak egymás csesztetésével a pártok.

(#48) Crystalheart válasza stevve (#47) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Gátépítés. Azt úgyis ingyenmunkában csinálják, amikor már itt az ár. :)

(#49) dabadab válasza stevve (#47) üzenetére


dabadab
titán

Szamoljunk: egy rab napi 8000 forintba kerul, az havi szinten 240 kHUF. Akkor, ha egyszeruen ott csucsul a tulzsufolt bortonben. Ha azt akarjuk, hogy dologozzanak, akkor szerszamot kell a kezukbe adni, felugyelni a munkajukat, macerasabb lesz az orzesuk, nonek a koltsegek, siman felmehetnek havi 300-400k tajara. Ha a bortonben ulo, joreszt max nyolcosztalyos vegzettseggel rendelkezo nepek tisztesseges munkaval ennyit tudnanak keresni, akkor eleve nem is lennenek bortonben: de nem tudnak, mert az a munka, amit el tudnak vegezni, egeszen egyszeruen nem er ennyit.
Egyebkent van (volt) bortongyar pl. itt Kohidan is, egy szovode, aminek a termekei katasztrofalis minoseguek voltak: hiaba adtak eleg olcson, nem nagyon kellett senkinek sem.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#50) Crystalheart válasza dabadab (#49) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Azért mondtam a gátépítést, de a bánya sem rossz. Olcsó, kevés őr is elég. Régen bevált. :) Nem az a lényeg, hogy az egész költségét visszahozza, hanem hogy többet hozzon értékben, mint a plusz költségek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.