Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Szerintem is kibírható, a kérdés az, hogy akarja e az ember, vagy sem az okostelefon mentességet. Én teljesen függő vagyok nem tagadom, ha nem vagyok itthon általában a telefont nyomkodom folyton. Nehéz lenne, de nem kötném fel magam, ha netán hirtelen nem lenne áram többé vagy ilyesmi. A fő gond a szokás. Az ember nehezen tud szabadulni a szokásaitól, jó példa erre a dohányzás stb...

Ja 24"-on olvastam.:D

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#2) gyurkikrisz válasza Cyberpunk (#1) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Csak 3.5"-ön olvastam, ki leszek közösítve? :(

Egyetértek veled, hogy mindent el tudsz intézni okistelefon nélkül is, mert mindenhol van net, otthon, munkahelyen is, híreket leveleket el tudod olvasni ott is. De amit mondjuk el tudsz intézni út közben (mondjuk 30 perces az út oda) az az otthoni tevékenységedböl vonódik le, szóval mást tudsz hírolvasás helyett csinálni. Ha ezt nem tudod megcsinálni út közben, akkor van napi 1 órád amit nem töltöttél semmivel. Ezért jobb aaz okosteló. Persze lehet élni nélküle is, de mikor nekem nem volt 1 nalra, a körmömet lerágtam hogy vajon jött-e fb értesítés, vagy nem írt-e valaki. Nem vagyok kényszeres mindent posztolós ember, ezt le kell szögeznem.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#3) turai_


turai_
tag

Lehet bigyuszok nelkul elni, igaz van egy tabletem (ami szinten nem lenne, csak ingyen vo't), aminek eddig ertelmesebb felhasznalasi terulete kizarolag utazasok kozben egy sorozat lejatszasa vagy ebook megjelenites. De hogy a telefonom nem lesz okos, az aztan biztos. Sokan meglepodnek a mai napig, hogy hagyomanyos telefonom van, fateromat is meglepte, mert hogy en szamitogepekkel foglalkozom es erosen fuggo is vagyok jatekok teren, akkor miert ne lenne egy ilyen techbu.inak? A tabletem is legszivesebben kivagnam neha a droidja miatt, nekem tul bugyuta, kivetel esetleg a WP, de az meg nem volt a kezemben, igy inkabb hagyjuk.
Szinte mindenre funkcionalis eszkozt hasznalok, pl GPS es terkep altalaban van nalam.
Kesztetest pedig nem erzek az utan, hogy okostelefont vegyek. A problema ott van, hogy az emberiseg nagyon nagy resze elhitte, hogy nekik erre szukseguk van, kozben pedig meg lehet lenni ezek nelkul (mas kategoriaban pl Facebook). Tiszteletem azoknak, akik okosan fel tudjak hasznalni ezeket az eszkozoket, nem csak a bugyuta jatekokon jatszanak vagy a korabban emlitett kozossegi oldalt bongeszik folyamatosan, mert a legtobben ezt teszik.

27" :P

[ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf / || echo *Click*

(#4) fesii


fesii
aktív tag

Elolvastam én is az indexes cikket hát gratulálok a cikk irónak...
Kb mintha egy erős dohányos nem gyújt rá egy hétig majd erősen csodálkozik, hogy nem lehet kibirni nélküle..
Pedig ugye tudjuk, hogy két hét után ürül ki annyira a szervezetből a nikotin, hogy ne vagy csak nagyon kicsit sóvárogjunk utánna...

(#5) gyurkikrisz válasza fesii (#4) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Csak az a baj, hogy az egyik egy megléphetetlen korlát, míg arra hogy nem kell neked okostelefon 1 nap alatt is rá lehet jönni...

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#6) Steve1207


Steve1207
veterán

+1 mindenkinek srácok, jó látni, hogy vannak akik kordában tudják tartani azért. Tech párti vagyok eléggé, azért van, hogy használjuk, de az indexes stílus azért nálam ütött...

A dohányzás jogosan más tészta, külön öröm lenne, ha csak ennyiből állna a leszokás is :D

.

(#7) petipetya


petipetya
nagyúr

Az indexes cikk írójával egyetértek, a logout cikk írójával pedig nem.

Az előbbinek kell a net és az online lét a munkájához, míg az utóbbinak nem, így az összehasonlítás nem releváns.

Sőt, kicsit erőltetettnek érzem ezt a nagy kütyü ellenességet.

"nincs rá lezsóidő"

(#8) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Valóban lehet okos kütyük nélkül élni. Én régebben gondolkodtam, hogy csak olyan telefonom lesz, ami az alapokat tudja és kész. Azóta letettem erről, mert jól tud jönni a GPS, meg a zene, meg a fotózás. Nem a tükör előtti pózolásra gondolok, hanem ha van egy esemény, amit érdemes megörökíteni, akkor a mai telók kamerája azért jobb a semminél. :)
Jelenleg egy Nokia Lumia 520-am van.. Karácsonyra leptem meg magam vele, 0Ft volt és nagyon megszerettem.

Szóval lehet okos telefon nélkül élni, de szerintem nem érdemes. Kiszakadni a virtuális térből fontos ezt aláírom, hiszen jobb a személyes találka a pároddal/barátaiddal mint egy világító téglalapot bámulni... Ja és még valami, szerintem a társas játékok egy bulin jobbak mint bármely lanparty. :)

Összegezve igazat is adok meg nem is. (Mint a mesében.. :D )

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#9) Steve1207 válasza petipetya (#7) üzenetére


Steve1207
veterán

Nem vagyok egyáltalán kütyüellenes, imádom és használom. Viszont, amikor a haverjaival akar csacsogni munkaidőben meg kirohanni játszani, az azért túlzott függőség.
A munkához kapcsolódó részt a cikkben is említettem, hogy ott azért eléggé nélkülözhetetlen.

.

(#10) petipetya válasza Steve1207 (#9) üzenetére


petipetya
nagyúr

"a munkához kapcsolódó részt a cikkben is említettem, hogy ott azért eléggé nélkülözhetetlen."

Ez sajnos elveszett a cikk többi részében, mint morzsa a hangyabolyban. :R

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#11) zolee5016


zolee5016
őstag

hehe élek és virulok....eddigi legokosabb telóm egy N72-es...elég köszi....
minden másra ott a lapos meg a PC :P

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#12) Steve1207 válasza petipetya (#10) üzenetére


Steve1207
veterán

Lehetséges, hisz nem ezen volt a hangsúly, hanem az ideiglenes vagy akár hosszabb távú nélkülözésen életvitelileg :) Akinek munkaeszköz az kap a cégtől vagy a cég se várja el, hogy online legyen. Ha pedig vállalkozó, akkor megoldja magának a dolgot, de ilyenre tuti nem fog vállalkozni önszántából sem, hisz akkor a megélhetése múlik :D

[ Szerkesztve ]

.

(#13) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Régen ha mentem valahova akkor előtte neten, rosszabb esetben térképen megnéztem hol van az a világban. Ha eltévedtek felcsapom GPS-t, hát ha nem lenne.

Érdekes kis történetet mesélnék el! A kollégám (egy idióta amúgy) mondta, hogy a fenébe nem tudja a lottószámokat. Meg sem fordult a fejében, hogy ma már ez nem jelent gondot. N 3410 előtte telefonja van. Az az igazi régi nokia. Tőle nincs mit elvenni. :DDD

(#14) Entryy


Entryy
aktív tag

Van egy klasszikus példám amit ehhez hasonló esetekben fel szoktam hozni még az "offline" időkből.

Személyes eset, de gondolom mással is megesett:

Általános iskolás voltam - még vonalas telefonja sem volt az összes osztálytársamnak - hatodikos forma mikor a nyári szünet előtt suliban barátaimmal megbeszéltük,hogy két hét múlva pénteken megyünk horgászni és találkozunk egyik meghatározott helyünkön délelőtt 9kor.
Két héttel előre!

Mind a négyen ott voltunk időben!

És ez nagyjából addig így is volt míg nem lett teljesen "online" a világ.

Most fel tudnék robbanni mikor a leegyeztetett helyszínen állva, a megbeszélt időpont után fél órával felhív - mert addig elérhető sem volt - hogy ma nem lesz jó, majd máskor és máshol mert... .

Hát *****************************************************************************************************************************!

Előzzük meg a hülyeségeket:

Persze, persze tizen éves gyerekek semmi más dolguk
Régen is késett mindenki!
Most is pontos mindenki
stb. stb. ...

[ Szerkesztve ]

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#15) Rimuru


Rimuru
veterán

Erről egyből ez jutott eszembe.

A cikkhez, mióta van laptopom sokat vesztett értékéből az okostelefonom, ha tudom szeretem gépen elintézni a dolgokat, de ahogy írták mások is a telefon ott van mindig ha hirtelen kéne valami. Nem létszükséglet, de nem árt ha van.

Vigyázat, csalok!

(#16) Mr X


Mr X
veterán

Tehát a bejegyzés írójának nem tetszett a cikkíró véleménye, ezért írt egy ugyanolyan szubjektív véleményt cáfolatként...

(#17) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Volt par kenyszer-okostelefonmentes alkalmam mostanaban. A terkep es a jegyzettomb mellett nalam a zene az ami tud hianyozni... A legfobb gond az utvonaltervezo hianya volt nalam altalaban, mert nem egyszer volt hogy hirtelen at a fel varososn... Persze az alap kis samsungomban, ami mindig az epp aktualis backupom volt, szerettem a 2-3 hetes uzemidot. Most a vesztelefon egy 6310i, mert azon legalabb van snake :D

Persze meg lehet szokni okostelefon nelkul hosszabb tavon. Csak kicsot szokatlan lesz. Az indexes cikkiro a fizikai bill. lassusagat emlitette meg. En azon a mai napon le birok gepelni egy hosszabb uzenetet... :)

Viszont ami tenylegesen zavar az a Viber, Fb messenger es hasonlo uzenetkuldok hianya... Ha feltoltos az ember, kellemetlen amikor egyenleg hijan nem tud sehogy se uzenni az ember.

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#18) Vladi


Vladi
nagyúr

100000 évig elvoltunk nélküle, megfő a húsleves akár van, akár nincs. :P
Egyébként nekem nincs, de továbbra sem tudom miért kellene. :U

Viszont ahogy torzul a felhasználás az emberekben, az tapintható. Legutóbb a telós topikban leoltottak, hogy a samsung telefonom kiemelkedően sokáig bírja aksival. Mihez képest? Mert 2003-ban bírta 10 napig is az akkori, most 5 a max. De egy okoshoz képest... :))

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#19) Cyberpunk válasza Vladi (#18) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az hogy neked nincs rá igényed még nem jelenti azt, hogy másnak sem. És nem az ördögtől való! ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#20) Rimuru válasza Vladi (#18) üzenetére


Rimuru
veterán

Kérem kapcsolja le otthon az áramot, sokáig elvoltunk nélküle, köttesse ki a gázt lehet fával fűteni/sütni-főzni, ne járjon boltba elég lesz a piac ott is csak cserekereskedelem legyen a saját megtermelt anyagokkal. :U ;]

Nekem az nem tetszik hogy mindenhol lehajtott fejjel mennek az emberek telefonjukat nézve. (tabletet nem szoktam látni, bár ehhez van egy jó történetem) Szerintem ez egész jól szemlélteti.

Vigyázat, csalok!

(#21) Cyberpunk válasza Rimuru (#20) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Azért ez a videó eléggé torz képet mutat. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#22) Rimuru válasza Cyberpunk (#21) üzenetére


Rimuru
veterán

Elvakít az szifonod. ;]

Vigyázat, csalok!

(#23) Crystalheart válasza gyurkikrisz (#2) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Ha ezt nem tudod megcsinálni út közben, akkor van napi 1 órád amit nem töltöttél semmivel." - Az irodalom az smafu?

Nem poénból voltak régen zsebkönyvek, de akinek a kütyüzés hiányzik, annak ott az e-könyv olvasó.

(#24) Vladi válasza Cyberpunk (#19) üzenetére


Vladi
nagyúr

jah igen, tényleg ezt írtam: Senkinek se kell, ez biztos, hogy az ördögtől való. Jah nem.

Továbbra sem látok értelmes indokot rá. :U

Kicsit kezd már az emberiség nyugati felének a fejére nőni a sok kütyü.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#25) Cyberpunk válasza Vladi (#24) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Csak szabadjára engedtem a gondolataim, kis iróniával fűszerezve, nem kell magadra venni.:)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#26) Lauda


Lauda
félisten

Mai napig tokeletesen megfelel egy nokia 1112.

(#27) elmepocok


elmepocok
tag

Múltkor beugrottam kocsival kaját kiszállítani egy ismerősömhöz. Hajjaj, sok ismeretlen cím, elfogyott az adatforgalmam, hogy fogok bármit megtalálni... El sem hiszitek, MEGNÉZTEM A TÉRKÉPEN :D
Viccet félretéve szerintem is kicsit elszaladt sok emberrel a ló, eléggé fel van kapva ez a dolog, néha szokott lenni egy rossz érzésem, amikor a metrón sötét van, ülnek sorban az emberek és az arcukat megvilágítja a telefonjuk fénye, olyankor egy pillanatra a falanszterben érzem magam.
Persze én is használom, zenét telefonról hallgatok utazás közben, viberen sokszor beszélek meg apróságokat, meg alapjában véve úgy használom az okostelefont, ahogy szokás, de múltkor a moziban egy barátom azért b...ott le, mert válaszoltam egy hollétemet firtató fb üzenetre film közben. És igaza volt.

(#28) Lauda válasza elmepocok (#27) üzenetére


Lauda
félisten

Olyan szinten elszaladt, hogy sokan a totalis elhulyules iranyaba vagtatnak. Nem tudnak mar osztani-szorozni se az emberek, mert a 6x5-hoz is eloveszi a szarat kiszamolni. Ha lemerul a gps a faszinak annyi, terkepet nem tud olvasni. ezek a chatelos marhasagok meg foleg. Annyira szemelytelen az egesz. En csak akkor skype-olok (van erre kulon egy galaxy ace), ha kulfoldon vagyok, amugy mindenkit felhivok. Sokkal jobb ugy beszelgetni.

(#29) Vladi válasza Lauda (#28) üzenetére


Vladi
nagyúr

A másik véglet is szép. Felhív telefonon, hogy magyarázzam el, hogy merre kell menni. 10 perc alatt telefonon.
Nézd meg gmapson ba+ :W

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#30) Lauda válasza Vladi (#29) üzenetére


Lauda
félisten

Mert azt sem kepes ertelmezni azert. :DDD

(#31) Crystalheart válasza Lauda (#28) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én telefonálni utálok; arctalanul, gesztikuláció és mimika, de pláne fizikai jelenlét nélkül ritka kellemetlenül érzem magam valós időben.

(Más kérdés, hogy tesóim folyton kiröhögik a gesztikulációmat.)

[ Szerkesztve ]

(#32) Lauda válasza Crystalheart (#31) üzenetére


Lauda
félisten

Kinek a pap, kinek a papne, jol van ez igy. ;) Elsosorban en is szemelyes es utana a telefon. Ott legalabb a hangjat hallod es a reakcioit erzekeled, de ilyen potyogos/chatelos francoknal semmit.

[ Szerkesztve ]

(#33) Kolondrum válasza Lauda (#26) üzenetére


Kolondrum
félisten

Na ez az ez van annak a lottós fazonnak. :DDD Tokban nehogy sérüljön. :Y
Hm ez nem is olyan régi.

[ Szerkesztve ]

(#34) gyurkikrisz válasza Crystalheart (#23) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Sokan, köztük én sem szeretek olvasni. Meg egy nagy ebookot/könyvet a kezedben tartani a buszon, állva, nagy feladat. Főleg a könyvet nagyon nehéz fogni miközben kapszkodsz.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#35) Crystalheart válasza gyurkikrisz (#34) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem dicsőség, ha az ember tartózkodik az irodalomtól. Még ha tényleg nem is szereted, akkor sem célszerű hangoztatni...

"Meg egy nagy ebookot/könyvet a kezedben tartani a buszon, állva, nagy feladat." - Mert a mobilt nem. :) A kis e-könyv is kb. akkora, a zsebkönyv pedig azért zsebkönyv. Habár én a normál alakú regény olvasását sem érzem nehéznek. Ez persze a könyv kötésétől is függ, sok újabb kiadást nehéz nyitva tartani az olcsó kötés miatt.

(#36) gyurkikrisz válasza Crystalheart (#35) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Mert amíg a könyvet tartani kell hogy ne csukódjon be, illetve lapozgatni kell, egy kézzel az is milyen könnyű... Míg a telefont akkor teszed zsebre amikor akarod, másodpercek alatt.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#37) Lauda válasza Kolondrum (#33) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem 6 eve van meg. :D Tokeletesen mukodik azota is, nincs tokban sem es volt mar egesz nap kint az eson bekapcsolva, slaggal lelocsolva stb. Soha nem lassul be, soha nem fagy le, semmi. Csak megy es megy. :D

[ Szerkesztve ]

(#38) Kolondrum válasza Lauda (#37) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ha nem haragszol meg azt gondolom te nem huszonéves vagy. Csak azt ne mond 50 felett vagy, mert leesek a székről. Ha mégis akkor nagyon sok dolog értelmet fog nyerni számomra veled kapcsolatban.

(#39) Lauda válasza Kolondrum (#38) üzenetére


Lauda
félisten

A ketto kozott vagyok. :D

Randi? ;]

(#40) Kolondrum válasza Lauda (#39) üzenetére


Kolondrum
félisten

Akkor semmi. :DDD

(#41) Crystalheart válasza gyurkikrisz (#36) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az e-könyv olvasót nem kevésbé.

[ Szerkesztve ]

(#42) APONE


APONE
tag

Nekem egy 7éves Nokia2760 van!! Én nem szándékozom ilyen okos szarokra lecserélni!!

Nincs értelme, több okból sem veszek!

1 két évre én nem veszek!
2 nem füzetek arra is nettet. drága!!
3 1-2 napig bírja az akisijuk.
4 a telefon telefonálásra való!
5 drágák !!! nem a csóró magyarországi fizetéshez van mérve az ára!!

(#43) keIdor


keIdor
titán

Tudnék nélküle élni, csak nem akarok, annyira megszoktam már, hogy ott van a GPS mindig nálam, bármit, bármikor meg tudok nézni a neten, ha várnom kell valamire, akkor tudok netezni, le tudom foglalni magam valamivel, esetleg játék.
Társaságban nem szoktam nyomkodni, maximum addig, amíg megnézi valaki a telefont, mert teszem azt nem volt még ilyen a kezében és érdekli, kíváncsi rá.
Viszont ha egyedül vagyok, és teszem azt várnom kell valamire, orvosnál recept, bankban, vérvételnél sorszám, csak mondtam pár példát, akkor elengedhetetlen társ. Sokkal jobb, mintha a falat bámulnám.
Meg újság helyett is telefon, tablet van a kezemben, nekem ma már ez az újság.
Nyilván lehetne nélküle élni, ahogy áram, autó, WC meg zuhanyzó nélkül is... csak a többség nem akar.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#45) APONE válasza #40993792 (#44) üzenetére


APONE
tag

A 2 évet nem a hűség miatt írtam hanem azért mert állítólag 2év után, nem jönnek rájuk új frissítések.. :W

(#47) Juliuska


Juliuska
senior tag

Elolvastam a cikket, az arra íródott blogbejegyzést + a Fórumtársak személyes hozzászólásait és azt szűrtem le, amit már előre lehetett sejteni -> adott 2 tábor:

1) akik tudnának e-kütyük nélkül élni, de nem akarnak... többnyire megszokásból, függőségből, stb. indokokkal igazolják (kütyü)mániájukat, valamint
2) akik szintén ilyen-olyan indíttatásból nem akarnak váltani.

...és a két tábor sűrű önigazolásba kezdett (ha már egyszer egymást nem tudják meggyőzni) :D
...mit lehet erre mondani...? Szerintem, így helyes, hisz' nem vagyunk egyformák...

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#48) misx válasza #40993792 (#44) üzenetére


misx
senior tag

"Nem csak 2 éves hűséggel lehet venni."
Nem, de a hardver simán elavul 2 év alatt, kisebb modelleknél még a frissebb Android sem jár.
Igaz, 3D játékot nem ezen kell játszani, hanem PC-n vagy konzolon.
Persze, ha az alapdolgok (GPS, böngésző) elmennek 4-5 év múlva, akkor mindegy. De megnézem én, hány embernek lesz ugyanaz a telefonja ennyi idő múlva. A legtöbben dobják a pi...ába 2 év múlva, mert van sokkal újabb.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.