Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:34:36

LOGOUT.hu

-= SONY XPERIA Z5 COMPACT =-

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) adequate_cou


adequate_cou
senior tag

Ezek a LowLight képek vállalhatatlanok, tuti nem szökdeltetek miközben lőttétek?

(#2) gti16v


gti16v
őstag

Tetszett,várom a többi család tagot is,keresem a Z3 leváltására alkalmas eszközt.

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#3) darkpower


darkpower
aktív tag

Hát ez az ár nagyon vállalhatatlan sajnos :(

(#4) NoMagix


NoMagix
addikt

A telefon mérete számomra tökéletes, csak a szoftveres gombok nem tetszenek.
A kamera nappali képei nagyon meggyőzők, viszont az ára brutális!

(#5) csszorsi


csszorsi
csendes tag

Sziasztok! szuper, nagyon vártam már a cikket a video után
A kijelzőről tudunk valamit? ezt hiányolom a cikkből és a videoból is, mármint az anyagára lennék kíváncsi, maradt ugyan az mint az elődeinél? (lehet csak elsiklottam felette? akkor sorry)
Illetve a szolgáltatókhoz kb mikor kerül be? Decemberben lehet már rá számítani?
Nekem bejön, szeretném (a mágneses töltés lehetőségét sajnálom hogy kihagyták :( )

(#6) David75


David75
őstag

720p-s telefon 200k-ért 2015-be. Rohanok a boltba szerintem. Ez valami eszméletlen pofátlan. Kamu 4k kijelző meg ez a komédia telefon, lassan nyugodtan bezárhatja a sony a mobilos részlegét. :W

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#7) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Az áron lehet cüccögni, de nincs értelme addig míg olyan készülékről beszélünk aminek szinte nincs konkurense. Volt idő, amikor a miniatürizálás (fel)árát meg kellett fizetni. Na, szvsz. itt is ez a helyzet (plusz az előző mondatomba említett versenyhelyzet hiánya.

(#4) Ftomm
A szoftveres gombokon én nem kattognék. Előbb-utóbb tutira lesz rá megoldás (ezért is szoftveres ;) ). Egyébként nem értem, hogy a gyártók miért nem veszik át a már főzött ROM-okban igen elterjedt "Pie Control"-t. Nem kicsit jobb bárminél. Szerintem...

(#8) ttt1


ttt1
őstag

Imáim meghallgatásra kerültek. Végre"telefon" méretet kapunk. A 200-at túlzónak találom én is kicsit, de 1 év múlva jó választás lesz ez:)

(#9) Engikrisztus válasza adequate_cou (#1) üzenetére


Engikrisztus
tag

Igen,LowLight képek.A Flagship-et kihagytad.
A telefon egyébként nem szép,de legalább jó drága. A beltartalom az okés. Még mindig nem ez az a telefon,amiért ismét Sony-s leszek.

Ugyanakkor maga a puszta megfigyelés magában kissé kezdetleges módszer.Néha mélyebbre kő ásnunk,a valódi érzelmi vetületig.Úgy lehet elcsípni a fájdalom forrását és átélni.

(#10) Fred23


Fred23
nagyúr

Az IP68 nem fél óra elviselését jelenti fél méter mély vízben. Javítani kéne, mert ciki!

Vajon mit szól a teló a tartós 4K vagy 1080p@60-as videózáshoz? Visszaveszi a procit, aztán elkezd dadogni a felvétel, esetleg ki is lép?! Ezt kellett volna tesztelni, de nagyon! Ha valamitől tényleg túlhevülhet, akkor ezektől, és ráadásul ezek azok, amik elő is fognak fordulni a felhasználóknál. Akinek olyan telója van, amivel lehet 4K-ban videózni, az használni is akarja. Kérdés, tudja -e?

(#11) NoMagix válasza <Adamsky> (#7) üzenetére


NoMagix
addikt

Úgy értettem, hogy jobban szeretem, ha nem a kijelzőből csípnek le a gomboknak, a kijelző alatt amúgy is lenne helyük!

[ Szerkesztve ]

(#12) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Annyira vastagnak néz ki, pedig a számok alapján nem is az... :F

Minden szavam magánvélemény!

(#13) crue


crue
őstag

Az IP68 szabvány nem fél méteres mélységnek való ellenállást jelent, hanem több mint egy métereset. A Z5C esetében ez konkrétan másfél.

szerk: megelőztek

[ Szerkesztve ]

(#14) embe


embe
nagyúr

Az SP óta nem bírom a Sony-t. Ezt az "izét" elnézve, nem fog a véleményem változni. Egy túlárazott eszköz. Kis hazánkban ebből is csak akkor lesz eladás, ha majd felére lemegy az ára, illetve ha extra jó szolgáltatói kínálatban fog szerepelni. Épeszű ember ennyit nem ad ezért.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#15) Wajk válasza Fred23 (#10) üzenetére


Wajk
addikt

meg azt is érdemes lenne megemlíteni, hogy a Sony is alakított kicsit az álláspontján ami a vízállóságot illeti...
"The IP rating of your device was achieved in laboratory conditions in standby mode, so you should not use the device underwater, such as taking pictures. Do not use the device to take photos while performing any type of activity underwater, including diving or snorkeling."

“Moving or operating the device while it is submerged is not tested during the laboratory tests. There are also many environmental factors which we could not assess (e.g. water movement or water pressure changes during the movement), if a device is used underwater. Therefore we recommend not submerge our Xperia Z5 in water.”

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#16) Szilofon


Szilofon
tag

Feketében ronda,fehérben szép. Az ára meg :N

Remek napom volt, egészen addig, amíg fel nem keltem.

(#17) Fred23 válasza Wajk (#15) üzenetére


Fred23
nagyúr

Baromira gáz! Gondolom, akkor ez azt is jelenti, hogy nem lesznek a jövőben olyan reklámjaik, amiken medence alján fotóznak, videóznak. Vagyis ha nem akarják megvezetni a lehetséges vásárlókat, így kéne eljárniuk.

Nagyon nem szimpatikus a viselkedésük. Arra is kíváncsi volnék, mit szól egy Snapi 810 ahhoz, ha víz alatt vesznek fel vele 4K videót. Nem lepne meg, ha szétesne 6-8 perc után.

(#18) blueMerle válasza Wajk (#15) üzenetére


blueMerle
veterán

Ez aztán a banda. Vízálló is meg nem is. ;] Kész röhej ez a gyártó. :))

(#19) satz18


satz18
őstag

Jól számolom, hogy a 2012-es telómnak nagyobb a pixelsűrűsége? :U

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#20) Simi87


Simi87
senior tag

Ahogy olvastam a tesztet végig arra gondoltam, hogy ezért a telefonért simán elkérhetne a sony, akár 200.000-et is mert az iPhone-t leszámítve nincs a méretében ilyen csúcs telefon. Úgy látszik meglépték.
Az Alpha-t meg ne hasonlítsuk szerintem hozzá, mivel kevesebb, mint fél évig gyártották, és kb. semmi frissítést nem fog kapni valószínüleg. Az anyaghasználat a kereten meg lényegtelen, mert úgy is tokban használja az emberek 90%-a.

(#21) Örni


Örni
senior tag

Ez a Slowmo videó másnál is ilyen szörnyen pixeles??? Véletlenül rajtamaradt egy kis zoom, vagy mi történt?

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#22) Wesder válasza blueMerle (#18) üzenetére


Wesder
félisten

Szànalmas, eddig tetszett, most màr hànyok tőlük...

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#23) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Jó kis cucc (szerintem a 720p bőven elég erre a kijelzőméretre), az akksi főleg. Na de 200 ezerért? Meg még egy nyamvadt Sony headset se fér bele? Furcsa, na.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#24) helixP


helixP
nagyúr

16:9-es fotók esetleg nem készültek? :B

[ Szerkesztve ]

(#25) <Adamsky> válasza NoMagix (#11) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Kukkantsd meg a "Pie Control"-t. Az nem csíp le sehonnan. Testreszabható, és mindig (jobb vagy bal kezes vagy, álló vagy fekvő mód, mind1) ott van, ahol lennie kell.

(#26) davidsone


davidsone
addikt

sz@r, ennyi(ért) ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#27) PRDZsolesz


PRDZsolesz
aktív tag

Hatalmas csalódás, a z1 compactomat biztos nem cserélném erre, annak legalább fém kerete van és érződik a minőség. 720p kijelző? 2gb ram? Hol a fejlődés? Pöcsméregetésre jó, hogy erősebb processzor van benne, de az én 3 éve fejlesztett telefonom sem döccent még meg. Ha akarom azon is van 4k meg 720p slow motion, szóval erre tuti nem cserélném le.

(#28) Blyan


Blyan
félisten

Automata módban még mindig szörnyű ez a kamera.... :S

Amúgy ez jó készülék lett. Bár a 3 giga RAM elfért volna.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#29) csadi0011 válasza Örni (#21) üzenetére


csadi0011
őstag

Szerintem vagy a lejátszó a hibás, vagy újravágták gépen a videót és rosszul lett kódolva, mert nem ilyen és, ha zoomolsz, az nem ilyen.

(#30) Blyan válasza Fred23 (#17) üzenetére


Blyan
félisten

Mert víz alatt rosszabbul bírja a terhelést, mint a szabadban? :U

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#31) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

200k-s telefon, és nem fért bele litium-polymer akksi?!
Dual sim is hiányzik...

(#32) Csapoati válasza Blyan (#28) üzenetére


Csapoati
nagyúr

"Miert nem 3 giga?" is the new "miert nem 2 giga"? :DDD

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#33) Örni válasza csadi0011 (#29) üzenetére


Örni
senior tag

Hát, remélem, mert ez így tré minőség...

Kíváncsi lettem volna egy 1080p videó zoomolásra, erre a 4K és a slowmo videoban van zoom :))) No mindegy, keresgélek a neten, de gondolom sima digitális... Úgy látszik aki normális zoomot akar az a Windowshoz van láncolva :(

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#34) Blyan válasza Csapoati (#32) üzenetére


Blyan
félisten

Aha. :K

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#35) ChoppR


ChoppR
tag

Tavaly vettem akciósan egy Z1 compactot, de se a Z3 compactra, se a Z5 compactra nem cserélném le, mert nincs annyi tudásbeli különbség, ami megérne 200e-t.

iPhone 13 Pro Max, Apple Watch 7, Airpods Pro

(#36) ChoppR válasza PRDZsolesz (#27) üzenetére


ChoppR
tag

Teljesen egyetértek. Akkor várjuk együtt a Z7 compactot :D

iPhone 13 Pro Max, Apple Watch 7, Airpods Pro

(#37) tothmaxy182 válasza Csapoati (#32) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Így van ahogy mondod, hiszen: "Haladni kell a korall".

:)

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

(#38) Plazmacucci válasza Wajk (#15) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Gigalol.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#39) GeryFlash


GeryFlash
veterán

2 GB RAM a 110 ezres Nexus 5X-nél is nevetséges, itt inkább a polgárpukkasztás szó ami helytálló. Hogy kaphatott ez tetsziket? Amiben jobb választás mondjuk mint egy Z3C?
Szerk.: Ja látom kiírta a tesztet, így érthető a plecsni...

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#40) Fred23 válasza Blyan (#30) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szinte mindig igen, mert extra nyomás és extra hőmérsékleti eltérés van.

(#41) Blyan válasza Fred23 (#40) üzenetére


Blyan
félisten

A nyomást még értem, de a hőmérséklet eltérés? Forrásban lévő vízbe teszed?

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#42) csadi0011 válasza Blyan (#41) üzenetére


csadi0011
őstag

Nagy mennyiségű hideg vízben nehezebben melegszik fel az S810 és ettől megbolondul a telefon. Arra van tervezve, hogy 5 perc után kikapcsoljon túlmelegedés miatt, de így nem fog. Szegény pici lelkére nagy nyomás nehezedik és ezt nem tudja elviselni, ezért önmegsemmisül (szétesik). Erre akart utalni Fred23.

(#43) Blyan válasza csadi0011 (#42) üzenetére


Blyan
félisten

Nem fog kikapcsolni, mert nem melegszik túl és ettől megbolondul? Vagy mit akarsz ezzel mondani?

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#44) Gzolo válasza Simi87 (#20) üzenetére


Gzolo
senior tag

Az Alpha 4.4-ről indult, most jár 5.0.2-n, és havi rendszerességgel jönnek főverzión belüli frissítések ;) Feleannyi az ára mint a Compactnak és fémből van, miért ne lenne reális alternatíva?

Blyan: Szolgáltatónál 1 hónapja nem, de léteznek még boltok, ahol 2 év Samsung garanciával adják.

[ Szerkesztve ]

(#45) Blyan válasza Gzolo (#44) üzenetére


Blyan
félisten

Lehet még kapni?

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#46) csadi0011 válasza Blyan (#43) üzenetére


csadi0011
őstag

Viccelni akartam, de nem ment ezek szerint. :O Bocs az off-ért.

(#47) PRDZsolesz válasza ChoppR (#36) üzenetére


PRDZsolesz
aktív tag

Nekem szerintem valami kínai lesz a következő, ár/érték arányban verhetetlenek. Ez később csak jobb lehet szerintem.

(#48) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

A Z1 Compact óta egyet előre, kettőt hátra. A fém keret és a mágneses töltési lehetőség hiánya elég fail. :(

<< Heimdal >>

(#49) Weeman1 válasza Fred23 (#17) üzenetére


Weeman1
veterán

Vagy jót tesz neki a vízhűtés. :D

Xiaomi 11T Pro

(#50) gyerecske


gyerecske
senior tag

Nem rossz, de én sem fogom lecserélni rá a Z3 C-t.Az újjlenyomat olvasó viszont jól jönne.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.