Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rozzo


Rozzo
tag

Jó írás :R Szépen bemutattad a telefont, bár én Ajánlot plecsnit adtam volna neki igaz nem nálam volt a telefon :) Szerintem ebben az árkategóriában az egyik legjobb.

(#2) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Jó a cikk!
Viszont úgy érzem, hogy nagyon hülyének nézik a gyárók a felhasználokat! Egy ilyen telóba csak 1320 mAh-s aksit raktak bele ?! Aki használja a telefont (okos telefon értelmében), akkor ez fél napot ki sem bírna... :(

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#3) FET-MEN


FET-MEN
veterán

jó cikk,jó telefon :R

Iphone 7

(#4) sztanozs


sztanozs
veterán

"A mobilon 4.0.4-es verziójú Android teljesít szolgálatot megtörhetetlenül. Hiába nem túl erős a hardver, a jó optimalizálás megtette a hatását, mert nem akad és nem fagy." - Ezt cáfolnám. A sógoromnak ilyen telója van és meglehetősen lassú. No nem mint a személyvonat, hanem lassan reagál. Nem tudom mi az oka, de nagyon lomha hatást kelt. Kb mint a párom SG Minije...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#5) zdanee válasza sztanozs (#4) üzenetére


zdanee
őstag

A Sola rákfenéje a kevés memória. Jobban kell összeválogatni, milyen programokat telepítesz és futni fog rendesen. Vannak olyan programok, amik folyton ott vannak a memóriában és lassítják a telefont, Facebook, Twitter, Google Drive és Dropbox, sorolhatnám. Amit nem használsz, letiltasz, amit használsz, de túl sok memóriát eszik, annak keresel alternatívát. Én a Dropbox helyett a totalcommander totalbox pluginjét használom (30MB megspórolva), facebook helyett pedig a friendcastert (újabb 50MB).

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#6) rep3at


rep3at
őstag

Végre szép képek, az igényesség pedig a megszokott. Köszi a cikket :R

Forward thinking. كرر

(#7) Xmodule


Xmodule
őstag

A cikk jó! (a telefon már kevésbé, tapasztalat) Köszönjük:)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#8) sdd2


sdd2
veterán

köszönöm mindenkinek :R

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#9) neorow1 válasza FireFox1996 (#2) üzenetére


neorow1
senior tag

SXP 1305 mAh, mégis normál használat mellett 2 napot kibír vígan. Mutass egy olyan telefont a RAZR MAXX-on és a Nexus 4-en kívül ami kibír több mint fél napot "okostelefon értelemben" vett használatnál.

Anno a GT540-et kifektettem egy délelőtt alatt, pedig abban egy 600MHz-es proci volt 3"-os kijelzővel és 1500mAh-val.

Hogy ON is legyek: ismét egy jó cikk, köszönjük :R

[ Szerkesztve ]

(#10) FireFox1996 válasza neorow1 (#9) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Nem találkoztam még olyannal :( (kivéve az extended aksikat) de ez a 1300 mAh-s is nagyon kevés.... legalább 1500 mAh-t tudtak volna bele tenni... ez az eredménye a spórolásnak :)

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#11) Antares83


Antares83
tag

Pedomaci miért van ott minden oldalon?:)
A telefon amugy nem rossz. Volt párszor a jezemben. Főnököm használ ilyet, és pár dolgot segitettem neki beállitani rajta.

Samsung Galaxy S 5 Mini

(#12) kelly416


kelly416
veterán

Egy kis baki:
"A videó minősége szerencsére nem ilyen rossz, sokkal jobb a képeknél, szóval videózni bátran lehet vele. Mozgóképet 29 képkocka/másodperccel rögzíthetünk, sztereó hanggal és folyamatos fókusszal. A videó minőségét IDE kattintva ellenőrizheti mindenki."
De mekkora felbontásban? 128*128-tól 1080p-ig bármi lehet... 1280*720 amúgy tudomásom (és az MA teszt) szerint, ha nem szeretnél keresgélni.

Amúgy jó teszt ismét. Gratula!

(#13) Angel1981


Angel1981
veterán

Skandináv országokban, Alaszkában, Kanadában vajon több fogy ebből? :)

(#14) Xmodule válasza Angel1981 (#13) üzenetére


Xmodule
őstag

Itt inkább az apple telefonja a menö:) (skandinavia)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#15) hurrikan válasza sztanozs (#4) üzenetére


hurrikan
addikt

Szarul frissítette.
Ha jól frissíti akkor tökéletes.
Ennyiért amennyibe kerül pedig a legolcsóbb kétmagosak egyike.
Bőven jár az ajánlott plecsni.

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#16) sdd2 válasza kelly416 (#12) üzenetére


sdd2
veterán

Kimaradt a felbontás, amúgy se keresgéltem volna mert tudom fejből jó pár telefon adatát. ;)

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#17) #22145024


#22145024
törölt tag

Létezik ma ennek a telónak alternatívája, ha fontos a WIFI-s internet, a kijelző felbontása és a GPS?
Az üzemidő elég "gyalázatos", de nálam kb ez az összeg a lélektani határ, így vhol kénytelen vagyok kompromisszumot kötni...

(#18) sdd2 válasza #22145024 (#17) üzenetére


sdd2
veterán

Xperia P, de úgy tudom hogy jobb az üzemideje ha beáll az aksi.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#19) zdanee válasza #22145024 (#17) üzenetére


zdanee
őstag

Samu Ace 2 ugyanez a processzor, de 800MHz-re visszafogva, 512 helyett 768MB RAM (ami multitaskingnál azért nagyon jól jöhet), 4GB háttértár, FWVGA helyett WVGA kijelző, nincs NFC (sem floating touch) és az ő gyári Androidjuk kicsit döcögősebb, viszont olcsóbb, mint a Sola. Valójában az egyetlen igazi ellenfele.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#20) #22145024 válasza sdd2 (#18) üzenetére


#22145024
törölt tag

Bár nem írtam a fenti listában, de ennek a P-nek nem bővíthető a memóriája. Azt még ugyan nem tudom, hogy mivel lehet telerakni egy telón 16GB-ot, de a 8GB-os sony walkmanem is pillanatok alatt betelt, noha javarészt csak próza van rajta (szvsz másra nem is jó :( )
Pedig a Sola-nál nagyobb kijelzője igen vonzó számomra.

Van egyébként átlagfelhasználóként értelme azon molyolni, hogy 2.x vagy 4.x android fut rajta?

[ Szerkesztve ]

(#21) sdd2 válasza #22145024 (#20) üzenetére


sdd2
veterán

Igen. 4.0-ban pl már használja a 2 magot, 2.3-nál ez nincs kiaknázva

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#22) #22145024 válasza zdanee (#19) üzenetére


#22145024
törölt tag

a picit kisebb kijelzővel még meg tudnék barátkozni (a lényeg, hogy VGA-nál nagyobb legyen).
Az NFC miben korlátozna? Nem akarok napi 8 órát ezen netezni, de nem is csak SMS-re használnám.
A skype és még 1-2 futó alkalmazás egyszerre (mondjuk excell/wordmeg vmi képnézegető és 3 weblap) már multitaskingnak számít?

SDD2: köszi!

[ Szerkesztve ]

(#23) #22145024


#22145024
törölt tag

még egy kérdésem lenne, hogy hogyan lehetne ezekhez vmiféle billenytűt társítani? Lehetőleg "kínai", ebayes verziót

[ Szerkesztve ]

(#24) sdd2 válasza #22145024 (#23) üzenetére


sdd2
veterán

OTG kábelel a normális USB-set is lehet. :K A Bluetooth-ost 3.0-tól lehet ebben pedig 2.1 van.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#25) #22145024 válasza sdd2 (#24) üzenetére


#22145024
törölt tag

mondjuk egy ilyennel, bármiféle USB billt rátehetek?:
http://www.argep.hu/trend/USBO/Usb-otg-kabel.html
(pl az első tétel)

Ezt egy USB-s hubra dugva akár még egy pendrive-ot is kezelhetek a bill.-tel egyszerre?

(#26) sdd2 válasza #22145024 (#25) üzenetére


sdd2
veterán

Igen. Én rádugtam egy elosztót, igaz egy másik készülékre és ment az egér és bill egyszerre. :K

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#27) #22145024 válasza sdd2 (#26) üzenetére


#22145024
törölt tag

Akkor ezt ki fogom próbálni.
Asszem marad a Sola, mert abban cserélhető az SD kártya.
Ennek ugye normális a kijlezője? (nem pedig Tn+Film, aminél a merőlegehez képest kicsit fentről nézve már széttorzulnak a színei)

(#28) zdanee válasza #22145024 (#22) üzenetére


zdanee
őstag

NFC jelenleg nem igazán jó semmire itthon. Elvileg lehetne vele fizetni, tehát a mobilod érintésével fizethetnél parkolásért vagy a mekiben, tömegközlekedésen beléptetőkaput nyithat(na, ha lenne itthon), érintéssel párosthatsz telefont NFC-s bluetooth kiegészítővel vagy másik telefonnal. Itthon mindenesetre nem sok haszna van. 1-2 futó program még a Solának is megy, de Androidon futó program az is, amit nem te indítasz el, hanem online szolgáltatás mivolta miatt automatikusan indul, pl Facebook, twitter, gmail, dropbox. Ezek mind eszik a memóriát, ha sok ilyen szolgáltatást használsz, a több memória fontosabb, mint az erősebb proci.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#29) sdd2 válasza #22145024 (#27) üzenetére


sdd2
veterán

Nincs baj a kijelzővel, az nagyon jó :K

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#30) #22145024 válasza zdanee (#28) üzenetére


#22145024
törölt tag

huh, akkor ezt az NFC-t nagyon kevertem másal, de így legalább ez is tiszta!
Mondjuk a Samu formája nem tetszik, de a többi tekintetben majdnem mindenben jobb mint a Sola. A Sony-tól meg fáztam, hogy a 4 betűért kell fizetnem, de cserébe a fílingen kívül mást nem kapok. Ennek ellenkezőjéről a fenti logout írás meggyőzött, amiért külön köszönet a szerzőnek!
Köszi neked is a segítséget!

"Nincs baj a kijelzővel, az nagyon jó "
Akkor már csak be kell szerezzek egyet :)

[ Szerkesztve ]

(#31) #22145024


#22145024
törölt tag

Ez az OTG kábel nem egy aktív eszköz, ugye? Tehát egy sima USB kábel, aminek a szokásostól eltérően nem papa, hanem mama csati van a túlvégén, hogy fogadhasson pendrive-ot, billt, egeret, etc. (iponban néztem, de semmiféle dedikált OTG kábelük sincs, ebből gondolom, hogy az OnTheGo okosság a telóba van gyárilag beépítve, és nem a kábel saját fícsörje)

[ Szerkesztve ]

(#32) Stanchore


Stanchore
senior tag

Jó kis teszt, köszi. Remélem lesz media-ban, hogy ki tudjam próbálni ezt a kijelzővezérlést.

Origin / Steam: Stanchore

(#33) sdd2 válasza #22145024 (#31) üzenetére


sdd2
veterán

Ez nem, hasonlít az USB hosszabbító kábelre.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#34) #22145024 válasza sdd2 (#33) üzenetére


#22145024
törölt tag

De akkor ez egy sima microUSB-male / USB-A-female kábel?
Ha meg USB-s elosztóba akarom dugni, akkor meg ugyanez, csak a szokásos papa végződéssel a túlvégén?

(#35) sdd2 válasza #22145024 (#34) üzenetére


sdd2
veterán

Van egy Micro USB vége ugye, az a telefonba megy, és a másik vége normál USB-t FOGAD, tehát oda megy a pendrive meg minden, nem kell átalakító meg ilyenek. Ha nem ez volt a kérdés akkor már nem értem.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#36) PapaDoc


PapaDoc
csendes tag

Nagyon gondolkodok ezen a telefonon. Igazából a mostani HTC Desire -el is meg vagyok elégedve pedig már elmúlt 2 éves. Telenorba nézegettem a multkoriban a SOLA-t és azt mondta az eladó, hogy sok vele a probléma, meg hogy hordják vissza, de szerintem csak sok a béna. Nekem személy szerint jobban tetszik mint a U,P,S széria, de még alszok rá azért vagy tizenkettőt. De még lehet hogy a ONE S lesz belőle, az nagyon szép telefon, de az más kategória :)

(#37) neorow1 válasza #22145024 (#34) üzenetére


neorow1
senior tag

Nem, az OTG kábelben van egy plusz érintkező ami aktiválja az OTG módot, Google első találat, Wikipédia:

"OTG adds a fifth pin to the standard USB connector, called the ID-pin; the micro-A plug has the ID pin grounded, while the ID in the micro-B plug is floating. The device that has a micro-A plugged in becomes an OTG A-device, and the one that has micro-B plugged becomes a B-device."

Szóval nem fog működni egy sima átalakítóval, de nem is értem minek kéne szenvedni vele, mikor 500 Ft-ért vettem eBay-en a sajátomat.

(#38) #22145024 válasza neorow1 (#37) üzenetére


#22145024
törölt tag

tudnál adni egy linket?

(#39) apuc


apuc
őstag

Szeretem ezt a telefonomat.

(#40) apuc válasza PapaDoc (#36) üzenetére


apuc
őstag

Nem mondta a Telenoros mi vele az a sok probléma??
Nekem egy hónapos,Telenoros és pont most toltam rá a legújabb ICS-t, pöpec kis teló. :)

[ Szerkesztve ]

(#41) neorow1 válasza #22145024 (#38) üzenetére


neorow1
senior tag

Mármint mire?

(#42) #22145024 válasza neorow1 (#41) üzenetére


#22145024
törölt tag

Ebayes linkre. Feltüntetik ezt vhol hogy van-e különbség egy "mezei" micro-USB to USB-A kábel és egy dedikált OTGközt? (márha egyáltalán van)

(#43) neorow1 válasza #22145024 (#42) üzenetére


neorow1
senior tag

Ott van leírva a hsz-emben, hogy mi a különbség :W

Tessék, ebay kereső, beír otg cable, lehet válogatni. Most kötötték be az internetet hozzád, vagy ennyire lusta vagy megkeresni?

OTG kábel 1.59$+ingyen posta

Sőt:

0.99$

[ Szerkesztve ]

(#44) #22145024 válasza neorow1 (#43) üzenetére


#22145024
törölt tag

te, szerintem azt inkább hagyjuk...

(#45) PapaDoc válasza apuc (#40) üzenetére


PapaDoc
csendes tag

Azt nem mondta, hogy mi a baj vele, de a leányzó nem is volt egy atomfizikus. Amikor kértem tőle, hogy mutassa meg a one s-t elémtolta a htc 8x-et :) De ahogy a fórumot olvastam, valószínűleg a frissítést szopták be sokan, vagy teletolták minden sz*rral és belassult.

(#46) Tewe013


Tewe013
őstag

Jó teszt. :) Egyébként a napokban jött ki rá egy frissétés ami elméletileg javított a képminőségen. (Fényképeknél).

(#47) apuc válasza Tewe013 (#46) üzenetére


apuc
őstag

Szerencsére jobb lett a fotó- amúgy tényleg gyenge minősége..És sokkal gyorsabb, gördülékenyebb lett. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.