Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Steve1207


Steve1207
veterán

Igazuk is van, de nem is meglepő, hisz design terén pont illik a PS4 mellé, fölé, abban meg ugye ott a BD.

.

(#2) erdoke


erdoke
titán

Mennyi fér a beépített merevlemezre, 20 film?

A legjobb aláírás a héten

(#3) szaszapi válasza erdoke (#2) üzenetére


szaszapi
őstag

Szerintem meg vicc az egész.Az optika pont hogy kellett volna bele....
1 TB-ra most őszintén milyen UHD tartalmom fér majd el?De jelenlegi probléma az hogy semmi ilyesmi tartalom nincs még...

(#4) Dany007 válasza szaszapi (#3) üzenetére


Dany007
veterán

Hehe ugye múltkor volt szó róla, hogy húh de mennyire nem halt még ki az ODD. Hát tessék. :)
Gondolom ők se véletlenül hagyták ki. Persze még csak az első igazi fecske.

Amúgy ahogy a cikkben is írva van, első sorban stream-es megoldásokra szánják ezt a cuccot. Így a HDD csak az esetleges külső tartalmak miatt van, nem az az elsődleges forrás, hanem a net.

Az már más kérdés, hogy még így sem életképes jelenleg. (bár jelenleg BD lemezen se lehet több 4K filmet elérni, mint másként, tehát sokat nem dobna a kínálaton ha ODD is lenne benne)
De pár éven belül lehet létjogosultsága.

(#5) sergej95


sergej95
csendes tag

Nehogy már evvel az új tömörítési formátummal elkészített 2-2,5 órás UHD film ne férjen el egy 128gb-os BDXL korongon...
Vagy mi más oka lehet hogy ennyire nem nyomják ezt úgy mint a 4K-t ?

[ Szerkesztve ]

(#6) Gabir


Gabir
aktív tag

Nem lenne rossz koncepció,csak:
- valóban kevés lehet majd az 1 TB kapacitás,
- sikerült mindkettő USB-nek 2.0-n maradnia..(4K mellett szerintem gáz)

(#7) devil-k


devil-k
nagyúr

Külsőre nem csúnya, bár kicsit fantáziátlan. Viszont úgy érzem, hogy a gyártók egyet lépnek előre, aztán kettőt hátra. Az 1 TB már valóban kicsi a mai világban. Jah, hogy saját videotékából lehet rátölteni? ;] Akkor ide nagy valószínűséggel nem kerülhet fel "idegen" tartalom. A Sony pedig nagy jogvédő...

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#8) AAAgold válasza sergej95 (#5) üzenetére


AAAgold
senior tag

"Nehogy már evvel az új tömörítési formátummal elkészített 2-2,5 órás UHD film ne férjen el egy 128gb-os BDXL korongon...
Vagy mi más oka lehet hogy ennyire nem nyomják ezt úgy mint a 4K-t ?"

az online kapcsolattal a sony magához köti a fogyasztót, illetve sok közvetítőt kiiktat a kereskedelmi láncból

sokkal széleskörűbb egy ilyen kapcsolat

[ Szerkesztve ]

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#9) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem hiányzik róla a kijelző :(

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#10) AAAgold válasza pusszycat (#9) üzenetére


AAAgold
senior tag

dehát van kijelzője - általában 32"-tól kezdődő méretben :)

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#11) pusszycat válasza AAAgold (#10) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

á, az nem ugyanaz... :(

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#12) kromatika


kromatika
veterán

1 Tb szerintem sem igazán nagy már a mai világban.

(#13) AAAgold válasza kromatika (#12) üzenetére


AAAgold
senior tag

szeritem 1TB stream puffer-nek elég nagy azért :-D

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#14) #80439296 válasza AAAgold (#13) üzenetére


#80439296
törölt tag

Merevlemez =! memóriával.
Van némi sebesség különbség, még ha SSD is.

(#15) AAAgold válasza #80439296 (#14) üzenetére


AAAgold
senior tag

akkor cache-nek :)

mert még a merevlemez is sokkal gyorsabb és biztosabb, mint a stream, ha profi fizetős szolgáltatásról van szó

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#16) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Ez remélem nem egy üzenet annak, hogy a Sony hagyja a francba az optikai filmek árusítását. 19 vagyok de pár év múlva azért egy saját lakás összejöhet, és tervbe volt hogy a kb. top 200 kedvenc filmemet megvenném eredeti blurayekbe, rohadtul nem lenne kedvem virtuális szarokon megvásárolni, ami ki tudja hány évig működne... Csak a rohadt árukat vigyék le, a hülye is tudja hogy már 150 ft-ért is kapni üres BD-t, ergo nyugodtan lehet 1-2 ezerért adni azt ami most 4-5 ezer, szinte ugyanannyi az előállítási költség mint egy dvd-nél, mégis a kínálat rohadt gáz. Nem a legújabb mozikra gondolok, azokat megértem hogy drágán adják, de egy Fight Club vagy Batman ne kerüljön már 5-7e zer Ft-ba.
Amúgy arról nem tudni valami,t hogy mondjuk régebbi filmeket is ki fognak vajon adni magyarul blurayen? Shop Stop 2 például nagy szívfájdalmam hogy csak dvd-n van, illetve angolul BD-n (meg enkórón van 1080p, de ott az angol blurayhez rakták hozzá a dvd-s hangot, nekem ez is jó lenne ha eredetibe így adnák ki)

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#17) tntmax válasza GeryFlash (#16) üzenetére


tntmax
aktív tag

Köszönjük hogy megosztottad velünk rettenetes borzalmas thirdworld problémáidat. Mindannyian szurkolunk neked hogy hamarosan összejöjjön pár év múlva egy saját lakásra abból a pénzből amit a warezolással megspórolsz. Addig nyugodtan menjél vissza édes életet és társait nézni.

(#18) GeryFlash válasza tntmax (#17) üzenetére


GeryFlash
veterán

ment pü :U

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#19) szaszapi válasza GeryFlash (#16) üzenetére


szaszapi
őstag

150Ft-os BD lemez?Gratutlálok!Lehet megírod rá az adatot ,de visszaolvasni már nem kell tudnod. :)

(#20) GeryFlash válasza szaszapi (#19) üzenetére


GeryFlash
veterán

Nagy tételben vásárolva 150-190... a nagy tétel olyan 200 db, gondolom a sonynak se sokkal drágább :U
A lényeg hogy a dvd és a blruay lemez között 150 ft van, nem 4 ezer.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#21) szaszapi válasza GeryFlash (#20) üzenetére


szaszapi
őstag

Hol vásárolod?És milyen lemezekről van szó?BD25 v BD50?Milyen alapanyagu lemezek ezek,mert nagyon nem mind1....

(#22) GeryFlash válasza szaszapi (#21) üzenetére


GeryFlash
veterán

Nem tudom, mint írtam én pont nem vagyok egy nagy torrent betyár pont ezért akarom hogy lemenjen a dvd-hez közeli árra...
Az informatika tanárom az, aki 200-asával veszi ezeket lemezeket, és valami 30 ezer Ft-ot fizett egy pakkért. Elég nagy audio-vizual fil, szóval biztosan nem vmi gagyi márka, azt hiszem Verbatimet szokott venni. Hogy 25-st vagy 50-est azt nem tudom, de azt mondta hogy nincs olyan egetrengető árkülönbség a kettő között, a lényeg hogy egy dvd és bd között az előállítási költség különbség akkora (vagy alig nagyobb) kb. mint egy dvd és egy cd között.
Ha jól tudom akkor Szlovákiából szerzi, lehet az Artisjus nem sokat lát belőle, de biztos vagyok benne, hogy egy Sonynak egy bd lemez nem kerül többe 100ft-nál, mégis 3-4szer olyan drága jó pár film BD-n mint DVD-n :U
Remélem ezek a szerencsétlenek nem hiszik azt, hogy nincs igény BD-re csak stremingre, mert óriásit tévednének, egyedül az ár ami b*ssza a csőrét a vásárlónak.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#23) szaszapi válasza GeryFlash (#22) üzenetére


szaszapi
őstag

Szlovákia....

Evvel már le is írtad.25GB-os minőségi lemez van náluk Panasonic 300-350 Ft-ért.Tehát amit ő vesz az valami szar ritek vagy LHT,vagy HTL lemez ami nem nagy szám sajnos...
Ha minőségi lemezeket akarsz akkor ebayről bd50 600 FT.Verba JVC,Taiyo Yuden,ezek jók.Vagy p25-ösből Panasonic,Infomedia...

(#24) GeryFlash válasza szaszapi (#23) üzenetére


GeryFlash
veterán

Szerintem verbát vesz, de lehet csak 25-öset, a lényeg hogy nagy télben tényleg nem drága... Teljesen mindegy, semmi nem indokolja ezeket a röhejes BD árakat, kezdeni kéne már valamit ezzel, igény lenne a BD vásárlásra csak nem úgy hogy egy jobb film 6-8 ezer Ft, miközben DVD-n is megkapod ugyanazt 2 ezerért.
Jön szépen lassan a 4k, és még el se terjedt a full hd filmezés köszönhetően a Sonynak (vagy a filmgyártóknak, nem tudom)...

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.