Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) aggleány válasza punky10 (#300) üzenetére


aggleány
addikt

Full fényerőn próbáltuk őket. Sokat jelent, de nem eleget.

(#302) Dave1984 válasza aggleány (#299) üzenetére


Dave1984
őstag

Ugyanaz a szoft van mindket Neon?

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#303) aggleány válasza Dave1984 (#302) üzenetére


aggleány
addikt

Igen, tök ugyanaz.

(#304) joey04 válasza aggleány (#299) üzenetére


joey04
titán

Az gáz... :(

A teszter egyébként b*szott válaszolni... :(((

Vovi1: Igazából Arc vs 2X összehasonlítás kéne, de mivel a neo erőben kb semmiben nem különbözik, így itt is elfér a kérdés: nem a teszteredmények, hanem a mindennapi használat érdekelne: mennyire érezni, hogy a 2x-ben erősebb a vas? Mennyivel folyamatosabb annak működése (ha folyamatosabb...)? hol kell többet várni, hol zavaró esetleg a 2 mag hiánya, egy 2x kipróbálás után?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#305) Dave1984 válasza aggleány (#303) üzenetére


Dave1984
őstag

Koszonom.Azt hiszem vasarlas elott kikell probaljak tobb Neo-t is.

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#306) Vovi1 válasza joey04 (#304) üzenetére


Vovi1
aktív tag

Igaz.

Ha lesz időm nyitok egy logout blog-ot, felteszem a tapasztalataimat, illetve a kb 2-3 hete csinált tesztet. Szinte minden héten vannak új dolgok, pl, szoftvercsere, ami megváltoztatja a felhasználói élményt.

(#307) aggleány válasza joey04 (#304) üzenetére


aggleány
addikt

Hogyaza... :((( Most szállt el egy hosszabb beszámoló :O

Szóval a Neo gyönyörű, főleg ezüstben.

A 2x brutálisan gyors, nyomod a gombot, és odaugrik eléd a kijelző. Nem feltűnik, odaugrik! :C

(#308) aggleány válasza joey04 (#304) üzenetére


aggleány
addikt

A 2x-nél, ha megnyomod a gombot, odaugrik az orrod elé a kijelző. Nagyon durva! Az Arc gyorsaságban a fasorban sincs :(

(#309) joey04 válasza aggleány (#308) üzenetére


joey04
titán

Ez roppant érdekes... Olvass bele a mobile meeting topikba.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#310) aggleány válasza joey04 (#309) üzenetére


aggleány
addikt

Ha megnézed az időpontot a hozzászólásaimnál, akkor láthatod, hogy amit ide írtam, az tényleg elszállt valamiért, és ez a topik nem is töltődött be utána egy ideig, hiába próbálkoztam. Amit ide írtam, az főleg a Neoról szólt :K Utána egy kis összefoglalót eszközöltem a másik helyre, mert az oda tartozik. Próbálkozom tartani magam a topik címéhez, bár nem mindig sikerül.

Ha valakit érdekel, írok a Neoról egy pár sort :DDD

(#311) joey04 válasza aggleány (#310) üzenetére


joey04
titán

Elolvastam, de ettől még ez: Az Arc gyorsaságban a fasorban sincs furcsa marad ennek fényében. És mivel a vas azonos, ez igaz gondolom a Neo-ra is. :B

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#312) skul0 válasza aggleány (#310) üzenetére


skul0
aktív tag

Engem nagyon érdekelne!
És természetesen kipróbálom majd élőben ha leszrá lehetőségem, de nem tudok róla hogy ki lenne állítva valamelyik szolgáltatónál. (valaki írta hogh próbáljam ki magam)

(#313) aggleány válasza joey04 (#311) üzenetére


aggleány
addikt

Így valóban furcsa lehet, de én azt írtam le, amit megtapasztaltam. Én így éreztem. Az mondjuk tény, hogy az Arcra nagyon sok widget volt kipakolgatva, de a 2x akkor is sokkal gyorsabb volt. Lehet, hogy különböző példányokat fogtunk ki. (Pl. kb. egy hete betojt az SGS-em. Szervíz, 7 nap múlva mentem érte, nem tudták megcsinálni, adtak újat. Bármilyen hülyén hangzik, és bármennyire is kiforrott már ennyi idő alatt az SGS, akkor is azt mondom, hogy ennek az újnak sokkal érzékenyebb a kijelzője, mint az elődjének :F )

Nagyon gyors az Arc meg a Neo is, de nekem a 2x gyorsabb volt. Értsd: az SGS-nél mindkét SE gyorsabb volt, simán.

Nyilván nem arra akarlak rábeszélni, hogy nekem kell hinni. Én így tapasztaltam, és gondoltam, leírom a dolgokat, mielőtt elfelejteném. Apró eltérések mindig lehetnek, legalábbis ezt szokták mondani az okosok.

(#314) joey04 válasza aggleány (#313) üzenetére


joey04
titán

Persze, mindenképpen kipróbálom én is, a 2X-ről meg nagyon érdekes vélemények vannak, sokak szerint jó, sokak szerint nagyon laggol (már ahhoz képest milyen bika vas) ez érdekes. :)

A Sensation az, ami mindenki szerint gyors, szép meg tuti, pedig azon még béta ROM volt. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#315) keIdor válasza joey04 (#314) üzenetére


keIdor
titán

Ami a kiállításon volt kb. ugyanígy laggolt. Tehát hasonlót kell elképzelni.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#316) aggleány válasza joey04 (#314) üzenetére


aggleány
addikt

Igen, én is most olvasgatom, hogy ilyen lag, olyan lag... Az a helyzet, hogy én akkor kaptam a kezembe egy 2x-et, amikor már éppen elpakolóban volt a stand. Amit nekem adtak, az egyáltalán nem laggolt. Olyan villámsebességgel történt minden, hogy csak hápogtam. Ilyen végtelenül értelmes megnyilvánulásaim voltak, mint: "Hűűű... Hát ez... Hoppá... És hasonlók, ennél összefüggőbbre nem futotta, annyira pikk-pakk volt a rendszer.

Azért azt hozzátenném, hogy a buli végén az SE pultnál a kezembe adtak egy ezüst Arcot és Neot, és mindkettő gyorsabb volt, mint a kiállított és egész nap nyomkodott példányok. Szegény SE-s srácot elszórakoztattam vagy fél órát :DDD

(#317) Ricardo válasza aggleány (#303) üzenetére


Ricardo
félisten

Az erős ha ekkora szórás van minőségben :(

(#318) Vovi1 válasza aggleány (#316) üzenetére


Vovi1
aktív tag

Úgy tudom, a forgalmazók, akik az ilyen fórumokat szervezik, a legújabb telefonokat megkapják. Ezek többsége azonban még nem a legjobb fw-kkel felszereltek, hanem a bemutatásra már alkalmasat, ezekben még sok hiba van. Nem véletlen, hogy a 2x-re is szinte hetente jelennek meg újabb és újabb fw-k.

Az én LG-m is olyan lassú volt, mint az előző YouTube linkben, a bemutató teló. Szoft cserével teljesen megváltozott a telefon, más kategória lett, úgy mint ahogy aggleány írja.

(#319) aggleány


aggleány
addikt

Tényleg elég nagy különbségek voltak a kiállított készülékek között. Az első Arc-Neo páros alapján azt mondtam volna, hogy sajnos jók azok a képek, amik itt vannak a topikban, a Neo annyival gyengébb. A másik Neo már sokkal jobb volt. Ezek még mind legújabb szoftos cuccok, viszonylag érhető, hogy még nem működnek 100%-osan.

Már majdnem vége volt a Meetingnek, a gyártók már elpakolóban voltak, amikor odafurakodtam az SE standhoz. Már alig volt ott valaki. A területi képviselő fiatalember megfelelőnek látszott ahhoz, hogy válaszolgasson a mindenféle hülye kérdéseimre. Őt frusztráltam. Mondtuk neki, hogy nagy különbség van a kijelzők között ugyanazon modellek esetében, pedig ugyanazok a beállítások. Nem hülyézett le, ellenőrizte a beállításokat, ő is megnézte, és azt mondta, hogy: "Tényleg észrevehető." Aztán a háta mögé dugta a telefonokat, összekeverte, és próbálta elpoénkodni a dolgot, hogy most válasszuk ki, hogy melyik a jobb. Szegény kicsit letört, mert habozás nélkül ráböktünk a jobbra. Nem volt azért annyira vészes a különbség a két Neo között, de ha a rosszabbikat tettük az Arc mellé, ott már nagyon észrevehető volt a dolog, kb. mintha a Neo nem lenne max. fényerőn.

(#320) joey04 válasza aggleány (#319) üzenetére


joey04
titán

Lehet, hogy elkényesedtem, lehet, hogy a szervezetem így "védekezik" a sok lehúzás és parasztvakítás ellen, amik az indokoltnál magasabb árakat hozzák magukkal, de nálam az olyan készülékek mint a neo vagy 2x elvágták magukat. Nem érdekel, hogy lesz stabilabb szoftver, nem érdekel, hogy ki lehet fogni szebb kijelzőt, ilyenekkel nem akarok foglalkozni. Lehet nem helyes ez a szemlélet, de legalább segít szelektálni. Maradt az Arc, a Sensation és a SGS 2, kb ebben a sorrendben (ha váltok). meg lehet nézni a Sensation béta szoftverét, vagy a vörös posztó ios bétáit. Bugosak, nem minden működik, de ilyen lassulások, meg egyéb hülyeségek nincsenek. :N

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#321) aggleány


aggleány
addikt

Nem hiszem, hogy elkényesedtél volna. Eléggé visszatetsző volt nekem is, hogy két, elvileg tök egyforma (beállításokban is) készülék ennyire más kijelzőképet mutat. Sebességbeli eltérést nem vettem észre, de nem is igazán figyeltem rá, mert eleve a kijelzőprobléma izgatott az itteni képek után. Azt mondták, hogy még kapnak új szoftot a hivatalos kiadásig, de akkor is furcsa volt, hogy ekkora különbségek vannak. :Y

Nekem mindettől függetlenül nagyon tetszik a Neo, de én is el fogok gondolkodni azon, hogy mennyire akarom megkockáztatni, hogy esetleg kifogok egy nyamvadtabb példányt :F Bár ha reálisan nézem a dolgot, akkor valószínűleg meg fogom kockáztatni, de nem hivatalos itthoni beszerzés lesz. Rendelek majd egy függetlent valahonnan. Eddig egy itthoni hivatalos garis SE-m volt, és a szervízben elutasították a jogos csereigényemet, úgyhogy nem hiszem, hogy kb. 20.000,- pénzzel többet fogok adni egy nem érvényesíthető gariért.

Az Arc is, és a Neo is nagyok jól néz ki ezüstben, pedig nem szeretem az ezüstszínű telefonokat. Mondhatni ég és föld a különbség (nekem). :K

(#322) aggleány


aggleány
addikt

Bocs, dupla lett :B

[ Szerkesztve ]

(#323) €uro válasza aggleány (#321) üzenetére


€uro
őstag

Abszolút értelek!

Azt még el lehet fogadni, hogy egy készülék valamely tulajdonsága ilyen vagy olyan. De hogy ugyanannak a típusú telefonnak az egyik kijelzője halványabb, a másik világosabb - ez már elgondolkodtató! Ilyen esetben a gyártást és az alkatrészek minőségét kérdőjelezem meg.

Az is felmerült bennem, hogy nem a Japánban történt katasztrófa és az annak következményeként fellépő alkatrész ellátottság vezethető-e vissza az eltérő minőségű készülékekre. Bár feltételezném azt is, hogy ugyanabban a boltban/standon/kiállításon egy azon szállítmányból származik az összes mobil.

A vásárlással kapcsolatban azt ajánlom, hogy vedd meg nyugodtan majd bármelyik telefont. Ha boltból veszed, akkor ott próbáld ki. Ha rendeled, és kiszállítják hozzád, akkor meg nyolc napon belül indok nélkül vissza lehet küldeni bármilyen terméket.

(#324) Ricardo válasza aggleány (#321) üzenetére


Ricardo
félisten

Remélem ez a nagy szórás csak kezdeti gond, és a későbbi szériákat nem fogja érinteni.

(#325) skul0


skul0
aktív tag

Bocsássatok meg, de nem tudom elhinni, hogy olyan különbség legyen az arc meg a neo között, mint a fentebb linkelt képen, vagy akár két neo között is. Hiszem ha látom. :)
Ha jól belegondolok, akkor meg a fényerőt úgy is le kell vennem, hogy kibírjon egy napot, bár ez nem mentség, ha valóban hibás.

(#326) 3XV válasza skul0 (#325) üzenetére


3XV
tag

Pedig most már nem csak az a kép a forrás.
Tényleg érdekes, hogy ekkora különbségek vannak a kijelzők között, bízzunk benne, hogy piacrakerüléskor nem így lesz.

(#327) aggleány válasza €uro (#323) üzenetére


aggleány
addikt

Szerintem is minimum elgondolkodtató a dolog, bár azt hallottam, hogy ilyesmi az X8-nál is előfordul. Hivatalos magyar garis cuccot úgysem fogok venni, mert eddig egyetlen SE-m ment tönkre, és a szervíz nem csinált vele semmit, visszaadták (többször), és később sem voltak hajlandóak cserélni. Az összes többi SE szürkeimportos volt, azokkal soha semmi baj nem volt.

Nem tudom, hogy miért lehet ez a különbség, de szerintem soha nem is fogjuk megtudni. Ki kell fogni egy jobb példányt, ennyire egyszerű :DDD

(#328) €uro válasza aggleány (#327) üzenetére


€uro
őstag

A magam részéről egy kicsit sem aggódom a telefonért. Elképzelhetőnek tartom, hogy jelenleg még van különbség az egyik és másik gyárból vagy gyártósorról származó készülékek között. Azonban erre a későbbiekben oda fognak figyelni, és ha igazán beindul a tömeges értékesítés, akkor már nem lesz közöttük érezhető különbség.

Egy ilyen cég nem teheti meg, hogy úgy dobja piacra a nem mellékesen már elég komolyan bevezetett és eladott márkacsaládjának nem is akárhogyan várt tagját, hogy abból úgy kelljen válogatnia a vásárlónak, mint piacon a ránézésre nem éppen bizalomgerjesztő zöldségek közül.

(#329) skul0 válasza €uro (#328) üzenetére


skul0
aktív tag

+1
Ez azért valóban nem úgy megy, nem hinném, hogy ez üzletpolitika csak azért, hogy neo helyett az arcot vegyék...

(#330) aggleány válasza €uro (#328) üzenetére


aggleány
addikt

Teljesen egyetértek Veled. Se most kezd el visszatérni igazán, most ekkora hibát nem engedhetnek meg maguknak. Legalábbis nagyon remélem :K

Egyébként egyre inkább az az érzésem, hogy a Neot az én kedvemért csinálták. Teljesen jó méretre, lesz pirosbordóban is, van rajta exponálógomb, led (zseblámpának), nem olyan kis vékony, hogy kényelmetlen legyen fogni, szóval nekem tökéletesen megfelel. Már ha rendesen belövik a kijelzőt is. Mondjuk jobban tetszene, ha olyan lenne a kijelzője, mint az Arcnak, de hát minden nem lehet együtt :DDD

(#331) €uro válasza aggleány (#330) üzenetére


€uro
őstag

Először az Arc-ba szerettem bele. Messziről áhítattal csodáltam, sokáig vártam rá. Majd miután a kezembe vettem, rá kellett jönnöm, hogy az Arc az a telefon, amit bár nagyon szépnek tartok a mai napig is, a használata során bizonyára hamar kiábrándulnék belőle a méretei miatt.

A Neo kezdetben még nem tetszett annyira, hogy azonnal az Arc alternatívájaként tekintettem volna rá. A hardver teljes mértékben megfelel. Sőt, a második kamerája miatt még az Arc-nál is jobban tetszik. De kicsit vastagnak találtam, és az alsó-felső lekerekített ívei miatt húztam a számat - bár magam sem tudtam, hogy mi vele a bajom. Aztán egyre több képet, videót néztem róla, és szép lassan ezt is megszerettem. Most már ott tartok, hogy jobban várom, mit pár héttel ezelőtt az Arc-ot.

Hogy milyen színű telefont veszek, azt még nem tudom. Mindhárom tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#332) sdd2 válasza joey04 (#320) üzenetére


sdd2
veterán

Ez a kijelző probléma tényleg aggasztó.Csak reménykedni tudunk hogy amik a boltokba kerülnek azok között ne lesz eltérés és csak jók lesznek.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#333) aggleány válasza €uro (#331) üzenetére


aggleány
addikt

Nekem az Arc sosem tetszett igazán a nagysága miatt. Mondom ezt úgy, hogy most SGS-em van, de csak azért vagyok hajlandó elviselni azt, hogy akkora, mint egy szívlapát, mert olyan színei vannak, amilyenek. Most itt lehet szidni a SAmoledet, nekem csúcs.

Nekem eleve a Neo volt a kedvenc, kézbe véve pedig ez csak erősödött, mert szépen belefekszik az ember tenyerébe, kézreesik az exponálógomb is (az Arcon nagyon rossz helyen van, és nehéz is benyomni), stb.

Most már csak azt nem tudom, hogy az ezüst vagy a bordó tetszik jobban. Nagy rajongója vagyok a bordónak (azt mondták, hogy olyan, mint pl. a W995 volt), de élőben még csak kéket és ezüstöt láttam, és az ezüst is gyönyörű. :K

(#334) sdd2 válasza aggleány (#333) üzenetére


sdd2
veterán

Igen a kék jól néz ki képeken. Élőben lehet hogy még szebb. :)

[ Szerkesztve ]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#335) skul0


skul0
aktív tag

A kijelzője karcálló? Az biztos, hogy nem gorilla glass, mert nincs fent a készülék az oldalukon.

(#336) €uro válasza skul0 (#335) üzenetére


€uro
őstag

"Az XPERIA Neo kijelzője az egyik legnagyobb durranás. A képernyő elég nagy, 3,7 inches, amely LED háttérvilágítással rendelkező LCD kapacitív érintőkijelző, és amely kiváló élményt ad a felhasználóknak. A telefon 16 millió színt képes megjeleníteni 480 x 854 pixel felbontásban. A készülék rendelkezik a Sony Mobile BRAVIA Engine-nel, amely makulátlan élményt biztosít, ha a telefonon nézünk filmeket, videókat. A kijelző további jellemzői közé tartozik a karcmentes felület, a többujjas parancsok fogadásának képessége, a közelségérzékelő az automatikus lezáráshoz, a gyorsulásmérő a felhasználói felület automatikus elforgatásához, valamint a Timescape™ felhasználói felület."

Forrás: Sony Ericsson XPERIA Neo - Mobiltesztek.hu

(#337) skul0 válasza €uro (#336) üzenetére


skul0
aktív tag

Köszönöm szépen, valószínűleg elkerülte a figyelmemet ez az információ.

(#338) Teaway válasza aggleány (#333) üzenetére


Teaway
veterán

"Az anyaghasználat plasztik, ráadásul a csillogósabb fajtából, amin még egy véznaujjú maki ujjlenyomata is meglátszódna."

Ettől nem tartasz egy picit?

Nincs itthon csokid??

(#339) HardSanyeee válasza Teaway (#338) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Szvsz az ezüst nem ilyen, csak a feketéket szokták arra a bizonyos ujjlenyomat gyűjtő zongoralakk fekete színűre csinálni.

(#340) Teaway válasza HardSanyeee (#339) üzenetére


Teaway
veterán

És a piros színű?

Nincs itthon csokid??

(#341) HardSanyeee válasza Teaway (#340) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Az lehet. Piros színű telefonokat nem szoktam látni, így azokról nem tudok nyilatkozni :D

(#342) Teaway válasza HardSanyeee (#341) üzenetére


Teaway
veterán

Na, most megnéztem a kicsomagolási videókat, a piros az állati klassz, az ezüst meg tényleg nem csillog :)

Nincs itthon csokid??

(#343) €uro válasza Teaway (#342) üzenetére


€uro
őstag

Mutasd meg kérlek ezeket a videókat!

(#344) Teaway válasza €uro (#343) üzenetére


Teaway
veterán

Tessék: kicsomagolós video 3 színben

Nincs itthon csokid??

(#345) €uro válasza Teaway (#344) üzenetére


€uro
őstag

Hú de jól néz ki a piros telefon is!

Köszönöm!

(#346) papi77 válasza Teaway (#342) üzenetére


papi77
addikt

Az ezüst nagyon bejön... :C

Az első: NOKIA 1611

(#347) Teaway válasza papi77 (#346) üzenetére


Teaway
veterán

Az ver mindent! Még a megrögzött fekete-imádók is elismerően nyilatkoztak róla.

Nincs itthon csokid??

(#348) sdd2 válasza Teaway (#344) üzenetére


sdd2
veterán

Köszi a linket.Tényleg jól néz ki ezüstben.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#349) Ricardo válasza Teaway (#347) üzenetére


Ricardo
félisten

Gyönyörűek :R nagyon várom, hogy élőben megnézzek egy példányt.

(#350) daniel909


daniel909
addikt

mikor lehet már kapni? :F nemszeretem hogy a bejelentésre is hónapokat kell várni, majd +1 hónap mire beáll az ár...

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.