Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) r4z válasza Ricardo (#250) üzenetére


r4z
nagyúr

Azért az elvárható lett volna szerintem, hogy ha már ilyen nagy dobra verik a Bravia Engine-t, legalább ugyanolyan jó kijelző kerüljön bele, mint az Arc-ba, kistestvér-lét ide vagy oda.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#252) Ricardo válasza r4z (#251) üzenetére


Ricardo
félisten

Egyetértek. Ezért is vagyok meglepődve. Nem szokása a SE-nek az ilyen húzás.

(#253) Vovi1


Vovi1
aktív tag

A tesztfotón teljesen elrontott a Neo kijelzőjének képe. Nincs automatikus fényerő beállítás, de max közeli állásban a jól látható nappali fényben is. A kijelző színhűsége nagyon jó, nem túlszaturált, inkább semleges jellegű. A két kijelző csak a méretben tér el egymástól.

Pengeéles a kép, a BRAVIA Engine egészen meglepő videót csinál extrém sötét (diszkóban) helyen is. Nagyon jó a fényerősítő rendszere, sötétebb helyen sokkal jobban látható a helyszín, mint pl a 2x-nél, jól működik az autófókusz ilyenkor is.

(#254) joey04 válasza Vovi1 (#253) üzenetére


joey04
titán

Akkor most miért írták többen is, hogy több helyen (tesztben) is látni különbségt, még hs nem is ekkora?

a bravia engine nem sokat javíthat a kamerán, arra az exmor r marketing nevet találták ki.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#255) aggleány válasza r4z (#249) üzenetére


aggleány
addikt

Ez az, ez az. Nem nagyon szoktam a Blogokban nézelődni, és véletlenül keveredtem oda. Köszi :R .

joey20: Nem lehetséges, hogy a különböző oldalak átvettek egymástól képeket? Láttunk már olyat.

Én nagyon drukkolok a Neonak. Lassal le kellene váltani a mostani ketyerémet, de megfogadtam, hogy csak exponálógomb-vaku kombósra váltok, és a kijelzője se legyen sokkal gyengébb, mint a mostaninak.

(#256) joey04 válasza aggleány (#255) üzenetére


joey04
titán

videókban is? :)
a neo nálam is esélyes volt kipróbálásra, de ekkora csúszással valami más után nézek... arc, sgs2, vagy 2x. talán arc a legnagyobb esélyes.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#257) Vovi1 válasza joey04 (#254) üzenetére


Vovi1
aktív tag

Volt a kezemben Arc és Neo is egymás mellett. Az Arc nagyobb kijelzője más szubjektív hatású, mint a hagyományos méretű Neo. (nekem is jobban tetszik) Az Arc szinte vakított, a Neo-t fel kellett tekerni a jobb láthatósághoz. Nincs akkora fényereje, talán energia takarékosság miatt. Viszont jól látható nappal is. Tudomásom szerint a gyártási technológiájuk megegyezik, nem lehet nagy különbség.

Csináltam saját teszteket több telefonnal, a kamera láthatóság és a rossz fényviszonyok közötti felvétel minősége az SE-nél a legjobb. Persze ez szubjektív.

[ Szerkesztve ]

(#258) joey04 válasza Vovi1 (#257) üzenetére


joey04
titán

a video biztos nagyon ütős azt nem vitatom. nekem az átlagnál nagyobb fényerő kell, i4-en is sokszor tolom fel maximumra, meg itthon monitoron is. szóval nekem marad az arc. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#259) aggleány válasza joey04 (#256) üzenetére


aggleány
addikt

Nekem videóban is jól látható volt a különbség :O

Láttam egy pár képet is, SGS is volt mellette, és hát... Az SGS-nek ezerszer jobb a kijelzője, már ha valaki szereti a fenemód élénk színeket. Sok késhegyre menő vitát hallottam (olvastam) SGS-iPhone-stb. kijelzőügyben, de nekem akkor is az SGS tetszik a legjobban. Igen, túlszaturált. Igen, szőrösek a betűk könyvolvasásnál. Igen, a fehér inkább kékessárgás valami. De akkor is!!! :DDD

Szóval amíg ahhoz hasonló kijelzőt nem produkál valaki, addig nem hiszem, hogy váltok. A Galaxy S II még esélyes lenne, de nálam már a sima S is méretbeli legeslegeslegfelső határon van.

(#260) joey04 válasza aggleány (#259) üzenetére


joey04
titán

hát én nagyon nem szeretem a (s)amoled(+) kijelzőket.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#261) Ricardo


Ricardo
félisten

Ezen a videón nagyon szép képe van. Gyönyörűen látható az utcán, kinti fényben is, bár nem tűz a nap, de mindenképpen figyelemre méltó.

(#262) Gergő24


Gergő24
csendes tag

én nem tudom, hogy ti mit láttok, de most lehet, hogy az Arc-nak lehet, hogy erősebb a fénye,de a képminőség meg sem közelti a neo-ét...sokkal kontrasztosabb a neo, és a szinek is sokkal élethűbbek szerintem...
;)

(#263) aggleány válasza joey04 (#260) üzenetére


aggleány
addikt

Legalább nem fogunk összeverekedni az utolsó SAmoledért :DDD

Nekem nagyon bejön. Látom én, hogy szőrösek a betűk és nem valósághűek a színek, és... De akkor is nagyon tetszik :B

Nem baj, remélhetőleg meg tudom nézni a Neot a Mobile Meetingen, és akkor kiderül, hogy melyik lesz a nyerő :K

(Elnézést mindenkitől, hogy ilyen hézagosan válaszolgatok, de egy kicsit lemaradtam az oldalszerkesztéssel, és most bele kell húznom.)

[ Szerkesztve ]

(#264) zord01


zord01
senior tag

Nekem formára tetszik az Neo, csak az érintős telókat nem szeretem. Ezért is sajnálom, hogy az SE ennyire lassan fejleszt mostanában.
2010 augusztus óta 2011 feb közepéig egyetlen telefont sem dobtak ki, aztán bejelentettek 4 ÉK-s telefont.
Azóta megint semmi.
Szomorú vagyok.
:(
Amúgy ha nagyon nem akarnak normális minőségű gombos telót gyártani, akkor Neo lesz.
Esetleg 6700 Gold, de minden nappal elavultabbá válik az is, és igazából annak sincs utódja. Nehéz ügy.

[ Szerkesztve ]

***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

(#265) punky10 válasza aggleány (#263) üzenetére


punky10
addikt

Azért még kár temetni a Neot.Sok forum leszolja,sok videon,képen néz ki sz...l,de sok olyan video is van(utcán is ,szobában is)ahol szuper a kijelzö.Na,ha az egyiknek sikerül,a másiknak nem,akkor én nem arra gondolok,hogy a"sors olykor nem tudja mit akar"hanem hogy az user nem tudja ,vagy nem akarja tudni kihasználni a telot.Vagy esetleg ekkora szorás van képminöség terén...
Nekem nem gond,mindenképp megvárom,mire lemegy az ára 80 alá,addig meg lesz elfogadhato forrásbol is teszt.De én még rajta hagyom a lehetséges teloim listáján...

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#266) Ricardo válasza zord01 (#264) üzenetére


Ricardo
félisten

Én is emlegettem már többször, hogy jöhetne egy T700 utód nagyobb kijelzővel. Amolyan "SE E52". 2,4-2,6 os kijelző, vékony fém ház, hagyományos Se szoftver. Én jól elvagyok a droiddal is, de szerintem lenne rá kereslet azok körében akiknek nem kell az érintő felület.

punky10: Én sem zárom ki. Mire céltelefon lesz számomra, összefutok vele párszor az életben. Kézbe véve kiderül minden.

[ Szerkesztve ]

(#267) aggleány válasza punky10 (#265) üzenetére


aggleány
addikt

Dehogy temetem! :N Teljesen be vagyok sózva, hogy meg tudjam nézni hétvégén a Mobile Meetingen. Mindenben tökéletesen megfelel az igényeimnek, a kijelzőn múlik minden. Megszoktam a SAmoledet, ami ugyan sokak szerint nem túl jó, de nekem nagyon bejön a már említett okok miatt.

Mondjuk ha rajtam múlna, inkább egy 3.2-3.4-es kijelzőméret tetszene, de ebben a méretben sajnos nem csinálnak annyira jó kis telót, pedig az pont az a nagyság lenne, ami már jó nagy, de még nem túl nagy. (Mondom ezt egy 4 colos kijelzős telefon tulajaként :DDD )

(#268) joey04 válasza aggleány (#267) üzenetére


joey04
titán

nekem az iphone pont azért nem tetszik, mert "csak" 3.5". nekem egy 4" lenne jó, a 4.2 már kicsit nagy, de inkább kicsit nagyobb legyen mint kell, mint kisebb. Pl az n8 is 3.5" de rosszabb arányokkal, így nekem totál kényelmetlen és "pici". a 3.2es méret meg teljesen használhatatlan kategória nekem. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#269) zord01 válasza Ricardo (#266) üzenetére


zord01
senior tag

Hát az E52 sztem nem jól sikerült teló. Kényelmetlen, és rosszul pozicionált, méretezett gombjai vannak.
Én egy Elm utódot szeretnék fém házban. :):):)
De amúgy egyet értek veled.

[ Szerkesztve ]

***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

(#270) aggleány válasza joey04 (#268) üzenetére


aggleány
addikt

Még jó, hogy többféle telefont gyártanak, így ha figyelünk, találhatunk magunknak való példányt :K Mondjuk már megszoktam a 4 colos kijelzőt, de sokkal kényelmesebb lenne, ha nem kellene két kéz egy sms megírásához, és a zsebemben is jobban elférne vészhelyzet (nincs nálam táska) esetén. Persze minden más esetben előnyösebb, ha nagyobb a kijelző, de nekem ezek a dolgok fontosak. Most átmenetileg egy X8 van nálam, aminek 3 colos a kijelzője, és ez már tényleg elég kicsi a 4 colos után, de ha egy icipicit nagyobb lenne (pl. 3.2), akkor nekem már meglenne a nagy öröm :D

(#271) zord01 válasza aggleány (#270) üzenetére


zord01
senior tag

Nah, ha már itt tartunk, nekem pont ma volt a kezemben egy x8 és egész kellemes kis teló, csak nagyon gány a kamerája. Amúgy méretre szerintem pont megfelelő lenne.

***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

(#272) aggleány válasza zord01 (#271) üzenetére


aggleány
addikt

Nagyjából egyetértünk, bár nekem jobban bejönne, ha egy picivel nagyobb lenne.

(#273) punky10 válasza aggleány (#272) üzenetére


punky10
addikt

Persze mindenkinek más jön be.Én pl 3,2"-3,7"-ig mondom használhatonak,onnan már a nagyobb tul nagy,az alatt pedig néha hiányzik a nagyobb kijelzö.Tehát(még egyszer:számomra) ebben a méretben van az ideális kijelzö.

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#274) aggleány válasza punky10 (#273) üzenetére


aggleány
addikt

Én is valahogy így gondolom, úgyhogy a Neo ebből a szempontból majdnem tökéletes :C Bár egy picivel mégis lehetne kisebb :DDD

(#275) Ricardo válasza aggleány (#274) üzenetére


Ricardo
félisten

Az örök elégedetlen ;)

(#276) aggleány válasza Ricardo (#275) üzenetére


aggleány
addikt

Hogy én??? :Y Örök elégedetlen??? :Y Szerintem inkább csak az a gond, hogy az emberek nagy részével ellentétben én nem azt tudom, hogy mit nem akarok, hanem azt, hogy mit igen. De azt nagyon pontosan! :DDD

A Neotól igen szép teljesítmény, hogy a nagy részét tudja az általam megálmodott ketyerének, eddig még nem találtam neki konkurenciát - olyat sem, ami akár csak megközelítené :K

Mondjuk az is igaz, hogy ha megtalálom azt a készüléket, amivel tényleg elégedett vagyok (többé-kevésbé), akkor az akár fél évig is kihúzza nálam, sőt, akár pár hónappal tovább is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#277) skul0


skul0
aktív tag

Majd azért írjátok meg légyszi, hogy milyen benyomást keltett élőben! Sajnos nincs rá lehetőségem, hogy saját magam megnyomogassam. Nyárra tervezem, hogy beruházok egyre, addigra az ára is elfogadható lesz szvsz.
A másik kiszemeltem egy desire s, bár már majdnem csicsás számomra...

(#278) €uro válasza skul0 (#277) üzenetére


€uro
őstag

Miért nem mész el valamelyik mobil szolgáltató üzletébe kipróbálni? Ha tényleg ilyen telefont fogsz venni, akkor előtte ennyit érdemes lenne megtenni. A saját tapasztalatod sokkal többet ér, mint mások - bármennyire is elfogulatlan, mégis szubjektív - véleménye.

(#279) zord01 válasza aggleány (#274) üzenetére


zord01
senior tag

Totál egyetértek!
Nekem is nagyon bejön a Neo annak ellenére, hogy én rühellem az érintős telókat, de ha mindenképpen azt kell venni (márpedig komoly teló csak ék-val jön ki manapság) akkor azt vennék, de tényleg lehetne kicsit kisebb.Anno szerintem méretre a Vivaz volt a legkorrektebb ÉK-s teló, majdnem meg is vettem, csak aztán kiderült hogy symbian-os. NAH AZT SOHATÖBBETNEMSOHASOHA...

***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

(#280) aggleány válasza zord01 (#279) üzenetére


aggleány
addikt

Igen :C :C :C

Végre egy kolléga, akinek nem a méret a lényeg :DDD

(#281) €uro


€uro
őstag

A kijelző további jellemzői közé tartozik a karcmentes felület, a többujjas parancsok fogadásának képessége, a közelségérzékelő az automatikus lezáráshoz, a gyorsulásmérő a felhasználói felület automatikus elforgatásához, valamint a Timescape™ felhasználói felület.

A közelségérzékelő és a gyorsulásmérő pontosan mit takarnak, mire jók és hogyan működnek?

(#282) Vovi1 válasza €uro (#281) üzenetére


Vovi1
aktív tag

A közelségérzékelés azt jelenti, hogy telefonálás közben, ha a füledhez veszed a telefont, lekapcsolja a kijelzőt, hogy a füleddel ne állítsd el. A jobb érintő képernyős telefonok alap programja. Kipróbálhatod telefonálás közben, ha az ujjad végighúzod a teló felső szegélyén.

A gyorsulásmérő funkcióját leírta a kérdezett szöveg. Ezen túl pl. a horgászós játék program is ezt használja. Én giroszkópnak hívnám, jobban megfelel a lényegének.

(#283) €uro válasza Vovi1 (#282) üzenetére


€uro
őstag

Köszönöm!

(#284) joey04 válasza Vovi1 (#282) üzenetére


joey04
titán

[link]

Különbség giroszkóp és gyorsulásmérő témában! :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#285) Vovi1 válasza joey04 (#284) üzenetére


Vovi1
aktív tag

A legpontosabb magyarázat, ha ennyire okoskodunk:
http://en.wikipedia.org/wiki/Accelerometer, itt ír a mobil felhasználásról is.

A giroszkópot csak azért említettem, mert hasonló, a térbeli elhelyezkedését (mozgás, gyorsulás, stb) határozza meg a készüléknek, vagy egyes funkciójának, és jobban ismertebb kifejezés, mint az accelerométer. Egyébként a szó magyar fordítása szerintem nem jó, de ne menjünk bele.

(#286) joey04 válasza Vovi1 (#285) üzenetére


joey04
titán

Nem okoskodás, csak pont mostanában kezd végre elkülönölni (helysen) a 2 fogalom, erre megkevered... :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#287) Vovi1 válasza joey04 (#286) üzenetére


Vovi1
aktív tag

Ok, így rendben van,.

(#288) Vovi1


Vovi1
aktív tag

A béke kedvéért felteszek egy képet, Neo-val készült néhány napja, Kőröspart, Szelevényben.
Nekem tetszik. A szükségszerű méretcsökkentés konvertálással jár, ezt be kell számítani.

[ Szerkesztve ]

(#289) €uro válasza Vovi1 (#288) üzenetére


€uro
őstag

Szép.

Miért szükségszerű a méretcsökkenés? Mihez képest csökkenés? Te konvertáltad a gép által készített képet, hogy megoszd? Vagy nem értem...

(#290) Vovi1 válasza €uro (#289) üzenetére


Vovi1
aktív tag

A kép 6 Mpixel, 16x9-es arányú, 3264 x 1836-os. A mobilaréna fóruma csak 1900x1200-as képet enged feltenni, ezért kellett kisebbre méretezni. MSOff. Picture manager prg, a legegyszerűbb, korrekció nélküli. Van jobb kép is, álló, de ezt nem lehet normálisan konvertálni, illetve beilleszteni.

Őszintén, lusta vagyok kép nézegető oldalra feltenni. Sokat fényképezek, de nem akarok ezzel is kínlódni. Újabban dropbox-on keresztül küldözgetem a fotóimat, sokkal egyszerűbb.

(#291) €uro válasza Vovi1 (#290) üzenetére


€uro
őstag

Küld el légy szíves az eredeti képet az e-mail címemre.

Kíváncsi vagyok rá, hogy milyen teljes méretben. Illetve majd felteszem én egy tárhelyre, hogy mások is megnézhessék.

(#292) sdd2 válasza Vovi1 (#288) üzenetére


sdd2
veterán

Szép képet csinál még így is. :) Grat. :C

[ Szerkesztve ]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#293) €uro


€uro
őstag

Köszönöm a képeket Vovi1-nek!

(#294) k850 válasza €uro (#293) üzenetére


k850
addikt

Biztató, de a kritikusok szétfogják darabokra szedni. A tavaszi téma és a kép komponálása elfeledteti a részletek életlenségét. Nekem tetszenek, a templomosnál egy kicsit zavaró a villanyvezeték.
Szerintem továbbra sem fog az élre törni a Sony Ericsson a fotózás terén, de ezek a képek már válalhatók.

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#295) €uro válasza k850 (#294) üzenetére


€uro
őstag

A képek full hd-ra konvertálva az én igényeimet teljes mértékben kielégítik.

Az meg a legkevésbé sem érdekel, hogy mások mit mondanak róla, vagy hogy az "élre tör"-e vele a telefon.

(#296) k850 válasza €uro (#295) üzenetére


k850
addikt

Úgy általánosságban mondtam, akinek az a szenvedélye, hogy melyik a legjobb kamerás mobil, az erősen kritizálni fogja.
A konvertálásodat nem kritizáltam, képszerkesztővel lehetne javítani rajta, de így is tetszik nekem.
"Az meg a legkevésbé sem érdekel, hogy mások mit mondanak róla, vagy hogy az "élre tör"-e vele a telefon."
Ezt erősen kétlem, akkor minek biggyeszteted ide őket.

Nem rosszak Vovi1! Tetszik a látásmódod, a vezetékeket leszámítva. Latszik, hogy nem ma kezdted. :C

[ Szerkesztve ]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#297) Vovi1 válasza k850 (#294) üzenetére


Vovi1
aktív tag

Biztosan így lesz, szét fogják szedni. De a hűség kedvéért - véletlenül kanyarodtunk a vízpartra, mindenféle beállítás nélkül csak nyomkodva a telefont - készültek, csak magamnak, ahogy tetszik a pillanat varázsa. Nyilván több kép készült, a templomról is.

Az is látható, hogy a színek egy kicsit túl erősek. Ennek oka, hogy közben kicsit javítottam a kép minőségen. Az eredeti - az első kép - kicsit színtelen, telítetlen. Nagyon jó volt hozzá az aut. korrekció - Picture managerrel. A cél az volt ezzel, hogy lássam, mennyire lehet még javítani szoftveresen a képeken. Van még lehetőség a gépben, a belső szoftverében.

Sok telefont kipróbáltam, talán az LG Aréna, és a Wave ami hasonló képeket csinált. (iP és Nokia rajongók kíméljenek) Most egy másik nagyon okos telefonnal szenvedek, képtelen vagyok jó minőségű képet csinálni vele. A makró már jó, de ehhez is szoft.csere kellett.

K850-hez

Az első fotólaboromat több, mint 40 éve építettem ki, még a fekete-fehér korszakban. Azok voltak a szép idők...... Csak hobby, semmi több.

[ Szerkesztve ]

(#298) €uro válasza k850 (#296) üzenetére


€uro
őstag

Nem konvertáltam a képeket.

Tudom, hogy általánosságban mondtad - nincsen is vele semmi probléma. Én is csak megjegyeztem, hogy engem meg hidegen hagynak a kritikák és rangsorolások.

Azért "biggyesztettem ide" a képeket, hogy mások is megnézhessék őket - ha már elkértem őket Vovi1-től. Hátha nem csak engem érdekelnek.

(#299) aggleány


aggleány
addikt

Itt vagyok a Mobile Meetingen. A szomorú hír az, hogy tényleg sokkal ütősebb az Arc kijelzője. Két Neot hasonlítottunk össze egy Arccal, és az egyik Neo sokkal gyengébb volt, a másik nem annyira. Természetesen ugyanazokkal a beállításokkal ment az összes. Tehát a két Neo között nagyon nagy volt a különbség!!! Ha érdekel valakit, este beszámolok kicsit részletesebben is.

(#300) punky10 válasza aggleány (#299) üzenetére


punky10
addikt

Jo hogy érdekel.Söt,ha hozzáférsz,kiprobálhatnád,hogy beállitással mennyit lehet javitani/rontani a minöségen.

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.