Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Robert07


Robert07
aktív tag

Nekem két 300GB-os WD raptoron van RAID0-ban, és rendszeres töredezettségmentesítéssel majdnem olyan gyorsak, mint az SSDm, legalábbis steam-es játékokhoz. Az IOPS az nyilván nem olyan magas, de az itt nem számít. :D

Amúgy szép csíkot martak a fejek a lemezbe :DDD

(#2) sonar válasza Robert07 (#1) üzenetére


sonar
addikt

RAID5 egy darabja volt :)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#3) Hieronymus válasza sonar (#2) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"..Két telepítés között szétszedtem. Úgy vélem a kelleténél több por került a rendszerbe ami végül a winyó halálához vezetett..."

Te tényleg kinyitottad a meghajtót?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#4) sonar válasza Hieronymus (#3) üzenetére


sonar
addikt

Mi ebben olyan hihetetlen?
Ebben semmi eretnekség sincs.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#5) Hieronymus válasza sonar (#4) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Valóban nincs benne eretnekség.

Viszont a szétszedés garantálja a használhatatlanná válást. (Persze, ha van egy túlnyomásos, aszeptikus illetve teljesen portalanított levegőjű műhelyed, akkor nem gond.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#6) MBazsee válasza Hieronymus (#5) üzenetére


MBazsee
tag

Szerintem a tányér közepén körbefutó csík teljesen kimeríti a "használhatatlanná válás" fogalmát.
És az valószínűleg nem a szétszedéstől keletkezett. Meg ha RAID 5-ben volt, akkor meg mindegy mi volt rajt. :)

[ Szerkesztve ]

(#7) sonar válasza Hieronymus (#5) üzenetére


sonar
addikt

Havi szinten van egy két döglött winyó és ahogy mondtam RAID5 része volt (a fontosabbaknál raid5 +HS, bár ha én csináltam volna akkor raid6+hs lenne a minimum) arról milyen adatot akarsz visszaszedni. A másik 5 winyó nélkül semmire se mennél az adat morzsákkal :)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.