Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) akooos


akooos
veterán

Na és mégis miért nem a G4 szenzorát rakják bele a gyengébb Toshiba helyett? :( Pedig szimpatikus konstrukció lenne, de idén nem lesz Snapi 820 még szerintem...

(#2) kisapi379 válasza akooos (#1) üzenetére


kisapi379
csendes tag

Nem azt mondják, hogy az őszi flagshippek 820-al jönnek ki? Sztem kb. akkor fog kijönni, mint tavaly a 805

Zte Nubia Z5s mini; Xiaomi Mi3; Zte Nubia Z9 max

(#3) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Tegyenek bele rendes aksit is.

(#4) gyurkikrisz válasza Fejvadi (#3) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

bármit is tesznek bele úgy fog merülni hogy az nem igaz... 4GB RAM-mal... kb az Elephone az egyetlen aki ilyen téren korrekt...

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#5) Danny365 válasza akooos (#1) üzenetére


Danny365
őstag

Az eredeti forrásban csak annyit írnak, hogy 20.7 MP-es kamera lesz benne, Toshibaról szó se volt.

(#6) Aryon87 válasza akooos (#1) üzenetére


Aryon87
félisten

Hmmmmm... Hardver miatt csabitobb a G4 helyett. Ember legyen a talpan aki tud valogatni a telik kozt. Lehet jobban jarok ha kivarok egy ilyenre, es addig hasznaltan veszek valami normalisabb telefont, mint az xperia sp?
Megfontolando..
Ez a Toshiba szenzor mennyire eletkepes?

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#7) kisapi379 válasza Aryon87 (#6) üzenetére


kisapi379
csendes tag

Lásd HTC One M9. De ha már 20 mpx-es kamera lesz, akkor inkább valószínű az IMX 230.

Zte Nubia Z5s mini; Xiaomi Mi3; Zte Nubia Z9 max

(#8) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem nem sokan vállalják be a 6 hüvelykes kijelzőt, ezért én várok tőlük (meg másoktól) egy kisebb megoldást is úgy 5" körül S820-al 4 GB RAM-al és 20 Mp is maradhat.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#9) Aryon87 válasza kisapi379 (#7) üzenetére


Aryon87
félisten

Köszi. Nem követem azt a vonalat, így nem tudom miként teljesít az a kameratípus.

szerk. aha látom már, nappal csinál viszonylag jó képeket, estére elveszik a sötétben. Na igen, a G4 még itt is tartja magát.
Bár amennyit én fotózok éjjel.. :DD

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#10) Obyboy válasza gyurkikrisz (#4) üzenetére


Obyboy
addikt

Miért merülne gyorsan a 4 GB RAM miatt? Szerintem a 6"-os kijelző nagyobb fogyasztó mint a memória.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#11) gyurkikrisz válasza Obyboy (#10) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

a RAM mindig kér enni, nem úgy, mint a proci ami le tudja magát szinte kapcsolni, vagy a kijelző amit islekapcsolhatsz ha akarsz.

de igazad van, a QHD is kívánni fogja a naftát, aztán kiderül hogy mit sikerül optomalizálni a mérnököknek

[ Szerkesztve ]

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#12) sixpak


sixpak
nagyúr

Végre!!!
Már régóta várom.
A kamerával eddig sem volt gond, G Pro 2 user vagyok, előtte G Pro-m volt, mindkettőnek kiváló a kamerája.
Örülök a méret növelésnek is, még ha csak 0,1 inch-ről beszélünk.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#13) kisapi379 válasza pusszycat (#8) üzenetére


kisapi379
csendes tag

Akkor jó sokáig várhatsz még. ;] . Nézz végig a mai piacon. Egyre több a 6"-os bestia, másfelől meg a Noteknak meg a Plussoknak is kell a konkurencia.

@Aryon87: Hát igen. Sztem tűrhető képeket lő. Bár ha én LG lennék, ugyanazt raknám ebbe mint a G4-be.

Zte Nubia Z5s mini; Xiaomi Mi3; Zte Nubia Z9 max

(#14) Aryon87 válasza kisapi379 (#13) üzenetére


Aryon87
félisten

Eddig a G4-re voltam ráállva, hogy nekem az kell decemberben. De ez megtorpanásra késztetett. Ha valós a hír, kb mikorra jöhet ez a teló? Karácsonyra? Akkor azt kb jövő ilyenkor vehetném meg :O Bár ott a lehetséges G4 pro is, ugyanezzel a hardverrel, igaz pletykaszintű még. S820, 4Gb ram, 32Gb tárhely, 5,8" méret stb..
Addig kikészülök a mostani telómtól..

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#15) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Kíváncsi vagyok mekkora akksit raknak bele.... :U

(#16) Obyboy válasza gyurkikrisz (#11) üzenetére


Obyboy
addikt

Nem értem miért kell a QHD 6"-ra nekem az 1+1 FHD 5,5ˇ-on ~400ppi szerintem ez bőven elég.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#17) pusszycat válasza Obyboy (#16) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mert az már túl gyors lenne S820-al ;]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#18) SybenX válasza pusszycat (#17) üzenetére


SybenX
őstag

Na meg túl jó lenne az akkuidő ;]

(#19) sixpak válasza f(x)=exp(x) (#15) üzenetére


sixpak
nagyúr

3200-as van a G Pro 2-ben...gondolom ebben jóval nagyobb lesz.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#21) helixP válasza twollah1976 (#20) üzenetére


helixP
nagyúr

Aha, 820-assal, 20 MP-s kamerával, GSM-funkciókkal.
Valamint a 6 vs. 7 coll sem mindegy.

(#22) Matada2.3 válasza sixpak (#19) üzenetére


Matada2.3
veterán

Nem lenne hátrány egy 4000mAh-s és még el is férne benne. :U

Finn the human

(#23) falijja


falijja
őstag

Az imx 230 jobb mint az imx 240... :F Érdekes hogy a sony, magának is a 230 at használja és nem a 240-et akkor lehet jobb a 230... :F

(#24) twollah1976 válasza helixP (#21) üzenetére


twollah1976
őstag

Idovel kijon az uj Samsung tablet 8 egesz akarhany collos kivitelben, amiben varhatoan az S6ban levo Exynos SoC lesz, a GSM funkcio nekem nem opcio, arra ott a Nokia C2-01em.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#25) Luck Dragon válasza pusszycat (#8) üzenetére

Szerintem egy jó ideig várhatód :) Csak hogy rád cáfolják a note 5,7" kijelző nagyságának ellenére sokan választották, szerintem a 0,3 kijelző meg nagyobbódás nem okozhat gondot aki már használt hasonló kaliberű készüléket. És az LG okosan tudja a kijelző nagyságát egy vékony keret mellé "össze kalapálni",hogy még kompaktnak hasson. Bár mennyire furcsán hangzik is ez egy ekkora készülék esetében. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#26) stevve válasza twollah1976 (#24) üzenetére


stevve
nagyúr

Tabletet, telefont, laptopot ne hasonlítsunk már egymáshoz. Állandóan ez megy sok topikban, de semmi értelme. Más célra vannak, még ha összemosódnak is a méret és hardver körüli határok néha.

falijja:
Más a két kamera, már csak megapixelben is -> 20 vs 16. Ne a sorszám alapján ítélj.

[ Szerkesztve ]

(#27) pusszycat válasza Luck Dragon (#25) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Lg G3 S -em van nem szeretnék nagyobbat, ha rossz helyen fogom meg majd hanyatt vágja magát. Nincs nagy kezem, de gondolom neked sem. Ha nagyobbra vágyom előveszem a G pad 8.3-at Akinek 6" körüli telefonja van, nagy eséllyel nincs tabletje, így némileg érthető, egy kütyüt megspórol.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#28) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Én is örülnék a nagyobb kijelző helyett nagyobb akkunak. Bár attól tartok, hogy ezt a lépést még jó sokáig vissza fogják tartani, amíg lehet/érdemes több inch-et, magot, MHz-et, GB-ot, szenzort, Mpixelt belepakolni :(

(#29) twollah1976 válasza stevve (#26) üzenetére


twollah1976
őstag

Van Galaxy Note 3am azzal valtottam le a Note 10.1 tabletem es 3 het massziv hasznalat utan (munka kulfoldon) dobbentem ra, hogy az az 5.5" nagyon is kicsi kijelzo.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#30) Luck Dragon válasza pusszycat (#27) üzenetére

Akkor ez nem a te készüléked lesz. És szerintem egyre kevesebb arra az esély hogy 5" alatt vagy vele megegyező bármilyen csúcs hw-al felvértezet LG kütyü érkezzen. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#31) Duree


Duree
veterán

Nagyon várom,mert igazi nagyágyúnak igérkezik.Az ára most még magas,de fél év múlva már a megfizethetö kategóriába kerülhet.

duree54

(#32) pusszycat válasza Luck Dragon (#30) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor veszek mástól. Azért vannak,h az igényeinket kielégítsék. Amelyik gyártó ezt nem látja be az koppan. Érdekelne melyik telefont választanád ha semmi nem gátolna a beszerzésben.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#33) helixP válasza twollah1976 (#24) üzenetére


helixP
nagyúr

Akkor sem vagy-vagy opció ez a telefon és egy tablet. Más termék.
Az, hogy Neked másfajta igényeid vannak, az teljesen elfogadható, de nem általános :)

(#34) akooos válasza ngabor2 (#28) üzenetére


akooos
veterán

Szerintem ne temessük azért :)
Ott van példának okáért a Huawei Mate 7. 6"-os kijelző, vékony kialakítás, 4100 mah akku. Ha ebbe is sikerülne betenni egy ~4000-es akksit, akkor mindenki boldog lenne és szaladnék megvenni. A 6" sem túl nagy,hozzászoktam a Mate 7-nél.

(#35) Luck Dragon válasza pusszycat (#32) üzenetére

Újra egy fehér E72 őt. :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#36) f(x)=exp(x) válasza akooos (#34) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Nekem van egy olyan érzésem, hogy 4000-es akksitól kisebb lesz benne ~3500mah.

(#37) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
veterán

Addig fogják nyomni a 6 colt míg nem fogja a többség azt kérni. 5 col is így volt... Hú de durva nagyból lassan compact kategória lesz :U

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#38) hito


hito
nagyúr

A Toshiba szenzor hibátlan. Hogy a HTC egy normális szoftvert nem tudott alápakolni, az nem a szenzor hibája. Itt jegyzem meg, hogy azóta kapott a kamera egy elég korrekt update-et, amivel már az élmezőnybe tartozó képeket lehet az M9-cel lőni.

Úgyhogy aki fikázza a szenzort, az csak a saját maga tájékozatlanságát kürtöli világgá.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#39) helixP válasza Tomi_Ohl (#37) üzenetére


helixP
nagyúr

Nyilván nem a felhasználói szokások változtak meg az elmúlt 5-10 évben... :U

(#40) madgie válasza helixP (#39) üzenetére


madgie
titán

Szóval mindenkinek Shaquille O'Neal tenyere lett és retikült szeret hordani.

(#41) helixP válasza madgie (#40) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem, de rájöttek arra szerencsére, hogy két kezük van...

Komolyra fordítva: igenis átalakultak a felhasználói szokások, sokan inkább lemondanak az egykezes használatról a felhasználók, mert a normálisan megjelenített tartalmak sokkal fontosabbak.
A lényeg, és amiért az előző Hsz-t írtam: Ne higgyünk már az összeesküvés elméleteknek, nem valami külső hatalom kényszerít ránk egyre nagyobb és nagyobb telefonokat.
Mondom ezt úgy, hogy nekem 5'' és 5,5'' közt van a tökéletes telefon méret.

[ Szerkesztve ]

(#42) akooos válasza hito (#38) üzenetére


akooos
veterán

Jobbnak találod a G4-ben lévő szenzornál? Én a tesztképek / user képek alapján szebbnek látom a G4 képeit. És ezzel nem mondom azt, hogy szar az M9 kamerája, mert tőled láttam már szép képeket a telefonnal.

(#43) hito válasza akooos (#42) üzenetére


hito
nagyúr

Szó sincs róla, hogy ilyet gondolnék, sehol nem írtam ilyet. Azoknak szólt a hsz-em, akik tudtalanul fikázzák a szenzort, aztán még azt is elképzelhetőnek tartom, hogy azt se tudják az mi.
Nem bocsájtkoznék összehasonlítgatásokba. Annyit állítottam, hogy az új szoftverrel élvonalba tartozó képeket lehet M9-cel lőni. És ezt tartom.

Egyébként a szenzor területe nagyobb, mint a G4-ben, S6-ban lévő. Ezekben 1/2,6"-os szenzor van, a Toshiba T4KA7 pedig 1/2,4" vagy 1/2,3", pontosan nem tudom, írják ezt is, meg azt is. Lényeg, hogy mindenképpen nagyobb.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#44) SX Wave


SX Wave
aktív tag

Lehet, lehetséges, minden bizonnyal, várhatóan :) imádom az ilyen híreket.

Nem azért nem játszol, mert megöregedtél. Azért öregedtél meg, mert elfelejtettél játszani. 5110 > 3210 > 3310 > 3330 > ME45 > 3100 > SX1 > 6233 > E51 > Wave II > XPERIA mini pro > SIII > Note 3 > Note 4 > S7 > Note 8 [Gear S3 Frontier] > Note 9 8/512GB [GW4 esim] / Tab S7+ 5G > S22 Ultra 12/512GB

(#45) Beri78


Beri78
őstag

legyen benne minden, de egy kicsit soknak érzem az árát :O

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#46) f(x)=exp(x) válasza Beri78 (#45) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Pedig a többi csúcs telefonhoz képest nem túlárazott, sőt....

[ Szerkesztve ]

(#47) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Hát már egy kézzel nekem az 5" FHD a határ. Már az 5,2" kijelzőméret is kényelmetlen. A bal felső sarok jobb kézzel nem túl egyszerű. De attól még vennék 6" -es telefont is, ha elhinném, hogy belefér a zsebembe.
A 4GB meg áldassék!

De attól még remélem nem szűnik meg a 4,7" körüli normális harverrel szerelt telefonok gyártása. Azok a kedvenceim :DDD

(#48) Fejvadi válasza pusszycat (#17) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

:C

(#49) Obyboy válasza Beri78 (#45) üzenetére


Obyboy
addikt

Kicsit soknak az árát??? Nézd meg a többi csúcsmodellét. Ha nem a Samuhoz vagy az LG-hez hasonlítod hanem a Huawei-hez vagy a Xiaomi-hoz akkor sem sok szerintem.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#50) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Reméljük elég a 4 GB RAM az LG hírhedten memória zabáló felülete alá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.