Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) z0d1AK


z0d1AK
veterán

A Smartbook Surfer 7" bemutató a legújabb Android tablet tesztsorozat újabb része. Ez az írás is nevezésre került a Logout díj 2010-re, a legjobb sorozat kategóriába. Ha tetszik az írás, kérlek szavazz rá! Köszönöm.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2) sto1911


sto1911
veterán

Koszonjuk, hogy megmentettel minket eme eszkoztol! :)

Bar abbol, hogy rogton az elso oldalon megtudtam az arat, mar sejtettem, hogy megsem olyan szep a menyasszony...

(#3) Zirowe válasza z0d1AK (#1) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Az angol nyelv hianya erdekes, elvileg alapbol benne kene legyen.
Morelocale2vel (market hijan netrol levadaszva es feltelepitve) sem lehet elicsalni az angolt?

Mondjuk nem mintha ez lenne a legnagyobb hibaja..

A teszt viszont jo lett!:R:)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4) JanFe


JanFe
aktív tag

Nem egy nagy eresztes ez a kutyu, a teszt viszont jol sikerult :)

[ Szerkesztve ]

"There is nothing permanent except change"

(#5) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Nem találok szavakat... :Y
De az írással nincs gond, jó lett!

meg

(#6) balpeter04


balpeter04
aktív tag

Szerintem itt valami óriási átverés vagy megtévesztés van. Én nézegettem YouTube-on videókat erről a Telechip TCC8902 processzorról, azok sokkal gyorsabbak voltak.
Nem tudom, de nekem valami nagyon gázos a cuccal kapcsolatban.
Mindenesetre, a videó látta után ajánlom hogy szerezz be egy Task Killer-t, talán kicsit dob a sebességen.
Esetleg még egy HDMI-s kipróbálós videót megnéztem volna, talán majd legközelebb. :)
Gratulálok a cikkhez, éljen az Android !

(#7) z0d1AK válasza balpeter04 (#6) üzenetére


z0d1AK
veterán

Olvastam róla 720 és 800Mhz-t is. Emellett érdekes, hogy a RockPlayer figyelmeztetett, hogy lassú a rendszer, 499MHz-t írt. :(

Emellett Task killer sem segített volna, boot után sem volt sok esélye a gépnek, mikor még nem volt semmi sem megnyitva. De még így is használható lett volna, ha nem ilyen elviselhetetlenül gagyi a kijelzője. A HDMI kipróbálásnak nem sok értelme lett volna, ha alapból sem boldogult túl jól a filmekkel. :(

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#8) Findzs


Findzs
addikt

ez az angry birds nincsen pc-re ?

jó írás, bár ezt már megszokhattuk zodiaktól

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#9) balpeter04 válasza z0d1AK (#7) üzenetére


balpeter04
aktív tag

Hát akkor nem értem, hogy mi okozhatja ezt a döbbenetes lassúságot. Elvileg ez a TCC8902 egy olyan processzor amit ARM11 architektúrára építettek. Ha valami ARM11, én nem tudom elképzelni, hogy ennyire lassú legyen.
Talán a szoftver ennyire instabil? Mindenesetre ez a Dev Tools érdekes, lehet kiadnak majd egy szoftverfrissítést.
Nézd meg ezt a YouTube videót. Ugyan az a hardver kiépítés, mégis sokkal gyorsabb ez a gép.
Nem értem. :(

(#10) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

A használhatatlan kijelző miatt ki is esett nálam. Köszi, ismét jó tesztet hoztál össze! :R

(#11) valaki654


valaki654
tag

Nagyon jó teszt :R

(#12) z0d1AK válasza valaki654 (#11) üzenetére


z0d1AK
veterán

Kösz-kösz, mindenkinek, akkor lehet szavazni is. :DDD :R

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#13) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Nagy reményekkel kattintottam a videóra, hogy azt tudjam mondani: Milyen cingár hangod van! De csalódnom kellett, teljesen normális.. :D

Grat a cikkhez, a kütyü elég lassú, a hátteret sunáznám, ennyi.

(#14) motorhead


motorhead
aktív tag

A nevezéssel egy időben azért ezeket az elírásokat javítsd már ki :

"SMATBOOK SURFER | Designed in Germany Assembled in Chine"

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#15) tanzen


tanzen
csendes tag

Köszönöm hogy leírtad a tapasztalataidat erről a csodás kütyüről.Hát ez úgy ahogy van kukába való t,minőségi német termék. :DDD A kijelző az kész csőd,a hátulra rakott kezelőgombok kitalálójának lófütyi a hátsójába.Az egész rendszer egy nagy katyvasz,lehet hogy tényleg kellene egy taskkiller mert a háttérben futnak a megnyitott programok de ennyire nem kéne lassúnak lennie.És mi az már hogy nincs market?Ez olyan mintha a google kitagadott fekete báránya lenne ez a valami.Hogy is van a mondás?Olcsó húsnak híg a leve?Ez szvsz pont ideillik.

(#16) z0d1AK válasza tanzen (#15) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ez pont hogy kitagadott bárány, ha úgy vesszük. A Google csak akkor adja a Market-et, ha van GPS, Wifi és 3G is!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#17) snpetit


snpetit
aktív tag

"Majdnem közelre igazítva van egy hangszóró, ami leginkább egy régi gagyi rádióra emlékeztet."

Ezt majd javítsd, jó cikk lett. :)

(#18) #92888064


#92888064
törölt tag

köszönjük a cikket:R
fólia nélkül is használhatatlan az érintőkijelző?

(#19) dave666


dave666
aktív tag

Köszönöm a tesztet :)

Végre Androidot 2.1-es szoftver :C

Dave666

(#20) daninet


daninet
veterán

[Okoskodás OFF]Egy tanács: Szuper a video teszt, de ha lehet ne ablaknak háttal (se szemben) videózz, és ne nyomd túl közel a dolgokat a kamerához, mert nem fókuszál.[/Okoskodás OFF]

Lehet, hogy valami nem kedvelt rokonomat ilyennel kellene büntetni (bár ahhoz ebay-ről lehet olcsóbbat is venni) :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#21) gyurcio


gyurcio
tag

Hali!Év vége felé(még karácsony előtt)csinálhatnál egy top listát az eddig tesztelt tabletekről.Nekem és feltehetően még sok fórumolvasó társamnak nagy segítség lenne.Én élvezem az írásaid és megbízom a véleményedben.További sok sikert és hasonló jó írásokat kívánok neked!

(#22) z0d1AK válasza gyurcio (#21) üzenetére


z0d1AK
veterán

Köszi szépen.
Összességében én magam sem tudom még, hogy pontosan hány tablet is jut a kezemre karácsonyig. Sajnos eléggé lassan érkezik, a Blupanther és az Archos is a 2.2-es oprendszer optimalizálásával szarakodik.

De úgy tűnik, a jövőheti Galaxy Tab tesztet ismét egy olcsó tablet követi.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#23) maláj


maláj
őstag

köszönjük a tesztet :R
az lehet, hogy valami ennyire sz@r :F :DDD
még mindig maradok a Tabnál ;]

(#24) Boxi88


Boxi88
őstag

A készülék nem egy nagy puffanás (szerintem) :((( de a cikk jól sikerült, Grat :C

[ Szerkesztve ]

(#25) blueMerle válasza z0d1AK (#16) üzenetére


blueMerle
veterán

Hát...ez azért így nem állja meg a helyét :)
Ebben a tabletben se GPS se 3G és mégis megy rajta a Market :))

(#26) lakisoft


lakisoft
veterán

Az árát lehet tudni?

Faín kis írás! :R

[ Szerkesztve ]

(#27) z0d1AK válasza blueMerle (#25) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igen, van benne, ahogy erre a Smartbookra is fel lehetett volna tenni. Viszont azt neked kell rábarkácsolni, és nm is a Google engedélye által kerül fel rá, ezáltal nem is jogtiszta. :(

(#26) lakisoft: Igen, benne van a cikkben, rögtön az első oldalon, ha jól emlékszem.:DDD

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#28) blueMerle válasza z0d1AK (#27) üzenetére


blueMerle
veterán

De ezen full gyárilag van, amit linkeltem. Másrészt jogtiszta avagy sem, legálisan üzletben lehet venni 2 év garival, innentől engem mint végfelhasználót nem érdekel a jogi háttere az oprendszernek, ez legyen a gyártó vagy forgalmazó gondja. :K

Viszont ha Te rábarkácsolod erre a Surferre a garanciát elveszítheted ;) Na ez a nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#29) z0d1AK válasza blueMerle (#28) üzenetére


z0d1AK
veterán

Megveheted, de hasonló képességekkel rendelkezik, mint a Surfer, vagy még rosszabbakkal...
Én az M001-et használtam, a 128MB ram bekapcsolásra elég, nem nyűgözött le a régi széria.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#30) tanzen válasza blueMerle (#25) üzenetére


tanzen
csendes tag

Az általad linkelt tabletta pc-n nagyot visítottam mikor megláttam a specifikációban ezt.
súlya:1.5 kg !? :Y

(#31) z0d1AK válasza tanzen (#30) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az írás utolsó lapján van specifikáció, ami alapján 350g a súlya.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#32) blueMerle válasza z0d1AK (#29) üzenetére


blueMerle
veterán

Sose használtam tabletet, nincs is, még a kezemben sem volt, csak androidos telefonom volt 1 évig :)

Elhiszem neked hogy 128MB Ram kevés de ebben 256 van, az már gondolom elég valamire. :K

Egyébként sem ennek, sőt semmilyen tabletnek a vételét nem tervezem :)

(#33) agent_k


agent_k
őstag

ez a gép egy rakat f*s. Jártam én is így mostanában:
Vettem egy Iphone 4g-re hajazó kínai vackot... 1 hétig bírtam nagy nehezen vele. De sikerült eladnom. Nem is értem, hogy lehet ennek piaca.... egy gagyi az egész.

(#34) z0d1AK válasza blueMerle (#32) üzenetére


z0d1AK
veterán

Őszintén szólva a 256 is csak a minimum. A jobb telefonokban, tabletekben is 512MB van, némelyikben több. Mivel itt van multitask, ellenben az iPad-el, így elkél a sok ram.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#35) blueMerle válasza z0d1AK (#34) üzenetére


blueMerle
veterán

Értem :K Nekem az i5700 ban 256MB volt és 2.1-es Android bizony nem futott rajta fénysebességgel, ez igaz. Valemelyik nap próbáltam Galaxy S-t hát nem semmi a különbség :)

(#36) Kamusoma


Kamusoma
csendes tag

Már kb. 1 éve várom, hogy vére megjelenjenek a jó kis olcsó androidos tabletek, és semmi (a galaxy tab a brutális árával, a "megpróbáltam ellopni a lóvéd és bejött" kategória).
Egy éve tele van az elektronikus sajtó a gyártók nagydurranás bejelentéseivel, de csak a bejelentéseivel!
Én már tikkelek amikor meglátok ilyen címet pl.:"Hétvégi tablet és e-könyv olvasó szemle". Mi van? Mit szemlézel te?
Mintha egy másik univerzumban lennék, olyan dolgoktól hangos a sajtó amik NINCSENEK, venni (és most kivételesen nem csak Magyarországon) nem lehet SEMMIT!
Már annyira be voltam sózva, hogy kínomban vettem az íbéjen egy kínai gagyit, ami ennél a Szartbooknál nagyságrendekkel jobb volt, de két nap után bedöglött, visszaküldtem és most várom a pénzem.
Fasza ANDROIDOS tabletet AKAROOOK! Ja, de occsoé legyen ám! :O

''DVI, MPEG, HDD, Flash, Java, XML, HDTV, Telefon, PDA, Computer. Még szép, még szép, még szép, még szép!''

(#37) z0d1AK válasza Kamusoma (#36) üzenetére


z0d1AK
veterán

Olcsón, jót, működőt. Mindenki ilyet akar, de a háromból kettő szokott meglenni.

Van már több típus is, ami beszerezhető, ilyen a Toshiba Folio 100, Archos 70, és a Galaxy Tab is. Azt senki se várja, hogy sz_rért, h_gyért adja majd a Samsung is a tabletjét.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#38) Kamusoma válasza z0d1AK (#37) üzenetére


Kamusoma
csendes tag

A Toshiba Folio 100 és az Archos 70 sehol sem kapható!
Vagy az én guglim nem müxik vagy a "buy Toshiba a Folio 100" nem azt jelenti amit én gondolok.
Az iSuppli becslései szerint 205, 22 dollár lehet a Samsung Galaxy Tab teljes alapanyagköltésge. Cikk itt.:[link]
Ehhez képest a Mo.-i 210.000 Ft egyszerűen lopás!
Azért komolyra fordítva a szót, 100 eFt alatt-környéke ami normális lenne. Ez azért nem "sz_rért, h_gyért "

''DVI, MPEG, HDD, Flash, Java, XML, HDTV, Telefon, PDA, Computer. Még szép, még szép, még szép, még szép!''

(#39) z0d1AK válasza Kamusoma (#38) üzenetére


z0d1AK
veterán

A Galaxy Tab nálunk 199900 függetlenül.

A Folio a zalaegerszegi Media Markt-ban ki is van állítva, kapható, míg az Archos 70 már elérhető egy német webáruházban, bár nem tudom, hogy nem-e kapkodták már el azt, ami nekik volt.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#40) tanzen válasza z0d1AK (#31) üzenetére


tanzen
csendes tag

@z0d1AK , bocsi de ha jobban megnézed akkor észrevehetted volna hogy blueMerle írására válaszoltam.

(#41) z0d1AK válasza tanzen (#40) üzenetére


z0d1AK
veterán

Sorry, valóban nem figyeltem.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#42) Kamusoma válasza z0d1AK (#39) üzenetére


Kamusoma
csendes tag

Galaxy Tab: t-mobilnál találtam 290eFt-ért, de igazából amíg 100e felett van az ára asszem lényegtelen, hogy mennyivel!
Archos 70: készleten sehol nincs, 2 db-ot találtam USA íbéjen 8-20 nap szállítás +vám +ÁFA és lehet, hogy kamu.
Folio 100: Az egyetlen EU példány lehet Zalaegerszegen mert semmilyen webáruházban nincs, de még csak listán se.
A vitát lezárandó, megköszönném, ha belinkelnél egy pár Archos 70 v. Folio 100 árudát, ahol VAN IS! :R

''DVI, MPEG, HDD, Flash, Java, XML, HDTV, Telefon, PDA, Computer. Még szép, még szép, még szép, még szép!''

(#43) z0d1AK válasza Kamusoma (#42) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ismerősöm itt vette a maga Archos 70-esét, de amint láthatod, már ott is lepusztították a múlt héten a készletet. Maga az Archos gyár azt mondta, december, mire mindenhova tudnak szállítani.

Galaxy Tab 199900

toshiba folio raktárról.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#44) flexxx2 válasza z0d1AK (#43) üzenetére


flexxx2
őstag

És az ismerősöd tud nyilatkozni röviden, hogy milyen a szerkezet?

(#45) z0d1AK válasza flexxx2 (#44) üzenetére


z0d1AK
veterán

Videón megtudod nézni.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#46) blueMerle


blueMerle
veterán

Ma volt a kezemben egy Galaxy Tab és bizony részemről óriási csalódás ami a minőséget illeti.

[ Szerkesztve ]

(#47) z0d1AK válasza blueMerle (#46) üzenetére


z0d1AK
veterán

Melyik része nem tetszett?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#48) blueMerle válasza z0d1AK (#47) üzenetére


blueMerle
veterán

Valószinüleg a hype miatt többet vártam. Egyszerüen a felhasznált anyagok nem jöttek be és a kijelző is borzasztó csalódás egy Galaxy S után. De mondom, ez csak azért van mert sokkal többet vártam, ettől függetlenül jó cucc :)

(#49) rep3at


rep3at
őstag

Ha egy ilyet vennék, akkor a minőség egy meghatározó pont lenne a választásomban. Ezért is nem vennék ilyet.

Bár zárójelben hozzáteszem, inkább vennék egy nagy kijelzős mobilt, nehogy már kettőt kelljen hordozni..

Forward thinking. كرر

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.