Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BiP


BiP
nagyúr

megj: szerintem nem "ilyen cikket nehéz összehozni", hanem döntést hozni a nehéz.
Mert végülis a cikkbe szépen bele lehet írni, hogy felhasználási módtól függ, melyik a nyerő, csak egyértelmű győztest hirdetni nem lehet, pont emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#2) Csepy


Csepy
senior tag

Akkor a TXT Pro-t a Mini Pro-val hasonlítsd össze, légy oly objektív, ha már egyszer egy X10 mini pro lebutításával jött létre. Így akkor bíza kijön, hogy eléggé "érdeke" értkelést adtál szövegbevitelnél, inkább 2-0 az ;)

Regrds: Csepy

[ Szerkesztve ]

Regards: Csepy

(#3) BiP válasza BiP (#1) üzenetére


BiP
nagyúr

Visszaolvasva látom, hogy félreérthető lehet, amit írtam. Nem fikázni akartam, mert biztos nem könnyű egy cikket megírni, hanem a szóhasználatot javítanám. (mivel többször is leírtad, hogy 'ezért nehéz egy cikket megírni'.)

(#4) callmeakos válasza BiP (#1) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hidd el ezt tényleg elég necces összehozni mert egyértelmüen nem lehet kijelenteni melyik a jobb. Ezt inkább maxikum a felhasználói szokások döntik el.

Amugy a cikk nem rosz. Én is hozzâkezdtem e téma boncolását de leesett hogy tul forro területre léptem igy felhagytam ezzel.

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#5) wolfman


wolfman
veterán

Mivel az "odanyúlós" telefonok multimédiára vannak kihegyezve, így nem kellett volna 2 pontot adni abban a pontban, mert egyértelműen mindet azok zsebelik be!

Viszont van egy olyan szempont is, hogy melyik jó munkára. Ha irodai, üzleti környezetben dolgozik az ember, akkor tapimobil jó, de pl egy műhelyben ahol "hullik a forgács", kosz van akkor a gombos a jó. Azt össze lehet koszolni, nem kell félni hogy a koszos kézzel hamar összekarcolódik a kijelző, mert hozzá se érünk.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#6) sdd2 válasza BiP (#1) üzenetére


sdd2
veterán

Köszönöm az észrevételt, én ha nem gond nem nyúlnék hozzá mert a döntés is nehéz de összehozni is mert számtalan mennyiségű telefon van...

Csepy

A szövegbevitelnél egy QWETY-s feature telefon is nagyon klassz szövegbevitelre, ezért kaptak 1 pontot ők is.

noxwill

Igen, én is számítottam rá, hogy akár viták is kialakulhatnak de próbáltam rugalmasan kezelni a pontokat és több telefont viszonyítani egymáshoz, és az értékelést is próbáltam így alakítani.

wolfman

Ez változó mert van olyan tapis telefon ami IP-67-es tehát ugyan olyan ellenálló mint egy hagyományos telefon IP-67-es szabvánnyal. Ilyen az Xperia Active, Galaxy Xcover, Xperia Go, Motorola Defy, Defy+

[ Szerkesztve ]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#7) BiP válasza callmeakos (#4) üzenetére


BiP
nagyúr

Pont ezt emeltem ki. Hogy a cikket megírni (ill. annak nehézsége) és győztest hirdetni (ill. annak nehézsége) két teljesen különböző dolog.

Egyébként én sem tudnék győztest hirdetni. Az egyik az egyikben jobb, a másik a másikban, egyéni preferencia kérdése.
Én sokáig ragaszkodtam a hagyományos telefonokhoz. Amikor divat lett a szétnyitható, majd a szétcsúsztatható, sosem vettem olyat. Majd az érintősök megjelenésével is maradtam a gombos telóknál (még qwerty-re sem váltottam, bár eljátszottam a gondolattal), év elején viszont megtört a jég, behódoltam a nagyobb képméret miatt (főleg netezés, vonaton filmezgetés), de emellett muszáj volt megtartanom 2. telefonnak a hagyományos kialakítást is, mert arról lemondani viszont nem tudnék.

Amúgy a cikk ugye smartphone vs. feature phone, mégis kicsit ilyen candybar vs. touch témába hajlik a dolog (nem véletlenül), úgyhogy megemlítenék itt egy nagyon jó metszetet, a Nokia E52-t, ami smartphone, mégis candybar.

(#6) sdd2: Igazad van, csak az ok-okozat nem volt okés nekem.

[ Szerkesztve ]

(#8) sdd2 válasza BiP (#7) üzenetére


sdd2
veterán

Igen, ezért is nehéz összehozni a cikket mert az E52 egy nagyon jól sikerült modell volt (még most is) és az szinte egyesíti a két kategóriát, vagy mondhatnám azt, hogy egy áthidaló készülék a két kategória közt. Gondolom mindenki érti mért nehéz ezt megírni és kiértékelni. A győztest is az összesítés alapján hirdettem de kirészleteztem ki hol szerzett pontot, szerintem így korrekt mert mindenki látja így melyik mire alkalmasabb. Ha megnézzük telefonálsra, SMS-re a hagyományos készülékek alkalmasabbak véleményem szerint. A tapis, okostelefonok multimédiában, böngetésben többet nyújtanak tehát itt mindenki eldöntheti mire használja, melyik alkalmasabb számára.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#9) sztanozs


sztanozs
veterán

Végül is személyes döntés:
- a párom folyamatosan panaszkodik a SG Mini-ére - pont a felvevőgomb hiánya és a felület lassú válaszai miatt. Neki egy egyszerűbb (jobb hanggal működő feature phone tőkéletes volna)
- szintén a párom élvezettel használja a SG Tab-ot - szép nagy, tapis. Jó multimédiára, szépen szól rajta a zene, lehet vele filmet felvenni. Csak épp telefonálásra nem használja - pedig azt is lehetne.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#10) icemad válasza sztanozs (#9) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Egész jó cikk lett. Az én véleményem is az, hogy nem lehet egyértelműen győztest hirdetni. Nekem is van egy androidos telóm netezni, meg emailezni, esetleg játszani, meg egy tök alap , hagyományos kétkártyás samu telefonálni, meg smst írni. A cikkben meglehetett volna említeni mondjuk a megbízhatóságot is, mert pl. androidos teló nem egyszer fagyott már le a kezemben, pont akkor, mikor nagyon kellett volna. Hagyományos telót még nem sikerült ilyen helyzetbe hoznom. Zenében egyébként nekem egyértelműen a Nokia N-gage az örök etalon, gyári fülesével irdatlanul jól szól. Kár, hogy ezt a tulajdonságát nem nagyon emelték ki anno.

(#11) sdd2 válasza icemad (#10) üzenetére


sdd2
veterán

Megbízhatóság ugyan olyan eltérő mint az androidnál mint a hagyományos készülékeknél, de az okostelefonok alatt ne csak az androidot értsük hanem ott a WP, iOS és a Symbian is az habár az már eléggé kezd eltűnni és elég rossza a mostani rendszerekhez képest. Volt már olyan hagyományos készülék a kezembe ami nem egyszer fagyott le, pont akkor amikor a legjobban kellett volna (soyn ericsson W100i Spiro, Nokia 2323c) és volt olyan android is ami fagyott (x10 mini) A mostani droidom egyszer nem hagyott ott a szarban (xperia mini) ahogy a cedar sem. Szóval itt is 1-1 lett volna, az eredmény nem változik, a kedvedért kiértékeltem :DDD Egy szónak is száz a vége, mind a kettő cserben hagyhat bármikor. Murphy törvényét csak ismered :DDD „ami elromolhat, az el is romlik” és ez a mai napig így van...

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#12) Namelesske


Namelesske
addikt

Nem értek egyet, a szövegbevitel résszel, és a zenei résszel sem.

A samsung általában csúcs hangcsipet rak a telefonjaiba így van ez D600 óta, szóval a hangzásában simán hozható a kamu walkman szint. A "dübörgés" nem egyenlő a jó hangzással és a "jó minőségű füles" is mindenkinek szubjektív dolog.

A legszarabb Samsung Androidos telefon + PowerAMP minden zenemobilt lealáz funkciók terén.

A szövegbevitellel pedig azért nem értek egyet, mivel az összes okostelefonon megvan a lehetőség, hogy qwerty, swipe, esetleg kézírás vagy hangfelismerőt használjunk. Nem okos telefonon muszáj vagy olyat venni amit eleve qwerty-vel szereltek ami jelenthet komrpomisszumokat más funkciók vagy ár terén. Okostelefonnál ilyen nincsen. Ott ingyen is lehet qwerty mobilod bármekkora tré telefonról van szó. A Swiftkey X nevű Androidos billentyűzettel simán alázható a hardveres billentyűzet bármilyen telefonon sebességben és kényelemben. (alternatív karakterek bevitelében is)

Csak ennyit akartam. :)

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#13) sdd2 válasza Namelesske (#12) üzenetére


sdd2
veterán

A zenével lehet igazad van, nem volt még samu okostelóm, a szövegbevitellel viszont nem. Aki sokat ír az eleve fizikai QWERTY-s okostelót vesz, egy X10 minire hiába teszel QWERTY-t ha használhatatlan... Nem hinném, hogy mondjuk egy Sony Ericsson TXT-vel akkora kompromisszumot kéne kötnöd hiszen még wifi is van benne és a szokványosnál nagyobb kijelző. Úgyhogy multimédiában lehet igazad van, de a szövegbevitellel nem hiszem.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#14) ollie


ollie
MODERÁTOR

Nemá, nem a Qwerty billentyűzet a jó, hanem a Swype, SlideIT és ezekhez hasonló szövegbevitellel operáló billentyűzetek. Ezek messze lehagyják az összes többit.

(#13) sdd2: na igen, látszik, hogy nincs tapasztalatod a Swype típusú billentyűzetekkel. Én is csak megerősíteni tudom, hogy a Qwerty mára elavult és lassú (mobil méretekben).

[ Szerkesztve ]

***

(#15) rolii21


rolii21
aktív tag

Koszi. Tetszett a teszt!

Az eladó dolga, hogy az árat meghatározza, a vevő dönt, hogy azt elfogadja vagy sem. "Jobs legnagyobb alkotása nem egy Apple termék, hanem maga az Apple." Pü re válaszoljá'

(#16) FET-MEN


FET-MEN
veterán

szerintem jól megoldotta ezt a cikket. jó lett :C én már azért is kaptam mert galaxy minit hasonlítottam nokia 5800-val. de mind1 én nem tudok írni ő igen. egyébként összeraknék egy másik tesztet is, mondjuk a gombos nokia c5-00 val vagy egy e52-vel vs valami smartphone. mert gombosokból az egyik legjobb volt szerintem a symbian és a nokia. sőt még szerintem most is.

Iphone 7

(#17) BoB


BoB
veterán

A héten naponta több alkalommal a telefonon kellett koordinátákat átváltanom különböző koordináta rendszerek között. (a szabadban)

Mutasson nekem valaki olyan feature phone-t ami képes erre, vagy kisebb számítógépet mint a smart phone-om és a zsebemben tudom vinni terepre!

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#18) Namelesske válasza sdd2 (#13) üzenetére


Namelesske
addikt

A minire tegyél egy swiftkeyt vagy swipe-ot.

A Swiftkey szépen személyre szabja az adatbázisát a blgod (ha van olyan) gmail facebook twitter és eddig írt smsek alapján és szinte vakon tudsz gépelni (Samsung Galaxy 3-mom van)

A fizikai billentyűzet nem akkora előny, mert általában fos a prediktív része, és minden speciális karaktert csak plusz gombokra lehet behozni. Plusz mechanikai meghibásodások forrása lehet. Ráadásul tepsi lesz tőle a telefon.

Ha nem magyar lenne az anyanyelvem akkor azt mondanám egy angol fizikai qwerty még talán jó is. De próbáltam már pár E series nokiát, és nem jött be, mindent keresgettem, nem voltak érintési gesztusok törléshez, stb.

Jobs-nak igaza volt. A Qwerty helyett jobb a kijelző. Ha megfelelő a visszacsatolás a gombokon.

Szerk:

GT-I5800 Galaxy 3 nem S3 :)

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#19) sztanozs válasza BoB (#17) üzenetére


sztanozs
veterán

Bármelyik S40-es nokiára javás telefonra meg lehet írni minimális idő alatt...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#20) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Jó írás, tetszik! Egy hibát találtam. A PureView minden kompaktot aláz :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21) sdd2 válasza ollie (#14) üzenetére


sdd2
veterán

Swypet használom amióta elérhető, elég gyorsan gépelek rajta de néha melléütök, fizikain azért nem ütök ennyiszer mellé...
Azt ne felejtsük el, hogy mindenkinek más az igénye. :)

Namelesske

Minin swypet használok de X10 mini-n még az sem segít...

Plazmacucci

Azért nem mindegyiket :DDD

[ Szerkesztve ]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#22) lavorka válasza wolfman (#5) üzenetére


lavorka
aktív tag

Üdv! Jómagam mezőgazdaságban dolgozom, a "melós" telefonom egy Samsung Galaxy ACE. Kapott már hideget-meleget, sarat, műtrágyát, olajat, zsírt, festéket, lakkbenzint,esett is nagyokat. Kicsit több mint 1 éve bírja, hibátlanul. A Gorilla Glass is ötös találat :))

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#23) Namelesske válasza sdd2 (#21) üzenetére


Namelesske
addikt

Swiftkey X

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#24) sdd2 válasza Namelesske (#23) üzenetére


sdd2
veterán

Hidd el azon a kis kijelzőn már semmi nem segít és nem is használom.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#25) ollie válasza sdd2 (#21) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De a Swype-ot nem ütögetni kell, hanem húzogatni.

***

(#26) sdd2 válasza ollie (#25) üzenetére


sdd2
veterán

Nekem a huzogatós írás nem jön be. Vagy rábeszélek, vagy gépelek.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#27) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Én ha a régi W595-öm és az Xperia Minim hangzását próbálom összehasonlitani, sirni támadna kedvem. A W595 minden hangot szépen kiemelt a gyári, jó minőségű fülessel, mig a mini gyári fülese szinte csak egy műanyagdarab. Nekem ha zenéről van szó a Walkman telefonok nyernek. :)

(#28) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Ennyi az egész, amit tud az előd?
Akkor hadd mutassam meg mi is az a feature phone... :W

Ami a cikkben szerepel, az cellphone, nem feature phone!
Cellphone a régi butatelefon, a feature phone meg pl egy Samsung Monte, ami tud netezni, van rajta gps, wifi, fényképező, médialejátszó (még youtube is), és nagy átlagban kínkeserves szenvedéssel, de utánozható vele egy okostelefon funkcióinak egy része.

Ami még ezeket sem tudja, azt hívják cellphone-nak /butatelefon/.
Feature phone meg alapjában véve hardveresen egy okostelefon (elég gyenge teljesítménnyel általában), a lényeges különbség a zárt oprendszerből ered, ami meg is öli a magasabb rendű használat esélyét.

(#29) Namelesske válasza sdd2 (#24) üzenetére


Namelesske
addikt

De ilyen alapon húzod le az okos telefonokat? LOL

Nekem is 3 colos a kijelzőm és még mindig működik. Gyanítom a felbontásunk is egyforma.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#30) sdd2 válasza Teasüti (#28) üzenetére


sdd2
veterán

Én nem értelek... A W995 akkor neked cellphone? A Cedar is? meg a többi is? Szerintem olvasd el újra és értelmezd rendesen amit olvastál. nem egy 3210-es nokiát hasonlítottam egy Galaxy Minihez pl. Amúgy ha egyetértesz a wikipédiás írással akkor a gyenge teljesítményű Galaxy mini félig feature phone félig pedig okostelefon :F ne haragudj de egy samsung Monte az mindent csinál csak nem utánozza az okostelefonokat... Zárt op. sz*r böngészés, zárt rendszer, lassú, a samsung zárt op rendszere meg szerintem alapból fos...

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#31) Namelesske válasza Teasüti (#28) üzenetére


Namelesske
addikt

Ennyi.

S40Touch&Type > Feature phone
TouchWiz 3 platform > Feature phone
S30 > Cellphone
MTK Platform> ? XD

A határt nagyon nehéz meghúzni hol kezdődik a Feature phone, de a lényeg hogy ami csak sms-re meg telefonálásra jó az a cellphone. Mondjuk vegyünk egy Nokia 3510i (hogy színes legyen már) na az egy cellphone.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#32) sdd2 válasza Namelesske (#29) üzenetére


sdd2
veterán

Neked külön válaszolok mert látom nem értesz semmit, kevered a szezont a fazonnal.

Én X10 mini-ről beszéltem nem az Xperia mini-ről (st15i). Az X10 mini kijelzője 2,55" QVGA (240x320).

Ez az X10 mini, ennek a kijelzője használhatatlan, kérlek ne magyarázd meg, hogy használható mert több mint 3 hónapig használtam!

Te pedig erre gondolsz

Ezt használom most is, 3" HVGA (480x320) ez teljesen használható kategória, ellenben az X10 miniével...

[ Szerkesztve ]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#33) Namelesske válasza sdd2 (#32) üzenetére


Namelesske
addikt

a-a tudom mi a különbség az X10 Mini és az Xperia mini között. :D

De a felbontást nem tudtam, hogy 320-as. Akkor felejtős.

Szerk:

De az előző megjegyzésem áll: Ne egy szar telefon alapján húzd le az okostelefonokat. Egyszűren jobbak a lehetőségek a hatékony szövegbevitelre.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#34) Teasüti válasza sdd2 (#30) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ahogy elnézem ezt a Cedar-t, konkrétan semmi extrát nem tud a GSM funkciókon kívül, csak fényképezni. Erre már 10 évvel ezelőtt is képesek voltak a cellphone-ok.
A feature phone az én olvasatomban ott kezdődik, amit a cellphone-ok idejében "okostelefonnak" hívtak. S60-tól felfelé, esetleg az első PDA nokiák.
A kulcsszó a PDA-n van.
Persze mind tudjuk, hogy azok az "okostelefonok" rettentő primitívek a mai értelemben vett okostelefonhoz (iOS, Android, Win). A mai okostelókat ezek az oprendszerek teszik azzá. Ami hardveresen azonos ezekkel (teljesítményt nem nézve), de zárt OS fut rajtuk, azt nevezik feature phone-nak.

Egy montéra (példánál maradva) felraknál egy android-ot, akkor okosteló lenne. Ennyi.
Minden szükséges hardveres tudása megvan hozzá, a kapacitást leszámítva.

[ Szerkesztve ]

(#35) sdd2 válasza Teasüti (#34) üzenetére


sdd2
veterán

Hát ezt nem mondanám hogy megvan minden képessége. RAM például nem hinném hogy elég lenne, ráerőltetni az androidot felesleges, ha lehetne már a samu megtette volna...
A cedar képes internetre, Youtube és mindenre amire az általad preferált Monte képes. De van másik telefon is, említettem a W995-öt is, az sem cell phone, abban még wifi is van.

Namelesske

Véleményem szerint nem húztam le őket szövegbevitel terén mert nagyjából(!) egy szinten vannak. Az X10 mini felbontása pedig olyan alacsony hogy te is rádöbbentél, nem érdemes azzal foglalkozni mert a normális gépelés lehetetlen...

[ Szerkesztve ]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#36) Teasüti válasza sdd2 (#35) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Keresgéltem kicsit neten, nos találtam cikkeket, amik cellphone-ként emlegetik a Cedart, meg olyanokat is, amik feature phone-ként. Innentől feladom. :R
Eddig azt hittem egyértelmű különbséget tesz köztük a szakma. Rosszul.

Hol lehet meghúzni a határt szerintetek?
Wifi és gps nem feltétlenül lételeme egy PDA-nak (amik a Cedar-ban nincsenek), hisz nem egy olyan S60-as telefon is létezett, amit okosnak tituláltak ezek hiányában is.
Nagyobb a kapacitás, ez értelemszerű, de ennyivel meg lehet különböztetni egy butatelefont a maga néhány tíz Mhz-es órajelével?
Ha a hardverből nem derül ki egyértelműen, akkor nézzük a szoftvert:
J2ME-t tudják a butatelefonok is; cellphone és feature phone is zárt OS-sel rendelkezik.
Ha a Nokiáknál maradok, akkor S60 is zárt, csak annyival tud többet, hogy Java-n felül még telepíthetőek a natív programok is. Gyárilag használhatóbb PDA jellegű alkalmazások vannak előretelepítve (pl két naptár közt is jókora különbségek lehetnek).
Van még vmi?

[ Szerkesztve ]

(#37) sdd2 válasza Teasüti (#36) üzenetére


sdd2
veterán

Ezért is nehéz ilyen cikkeket írni, nincs eldöntve korrekten...

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#38) Teasüti válasza Teasüti (#36) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Esetleg az árkategória?
Cedar mennyi volt újonnan kártyásan?
Feature phone-okról el lehet mondani, h középkategóriás telefonok, ha ennél biztosabban nem is lehet tudni. Ami annyit tesz, hogy olyan 30k felett.

(#39) sdd2 válasza Teasüti (#38) üzenetére


sdd2
veterán

Ezt ne így döntsük el szerintem mert én a Mini-t 35K-ért vettem kártyásan. Akkor az is feature phone- smart phone félig vagy hogy? A Cedar 20K volt amúgy kártyásan.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#40) BoB válasza Teasüti (#36) üzenetére


BoB
veterán

Azt nézzük hogyan alakult ki az elnevezés. Ha nem tévedek a gyártók elkezdtek plussz dolgokat hozzádni a telefonokhoz, vagyis feature-öket. Pl. Sanyo SCP-5300, ami az első kamera modult tartalmazó lett. Így jött a feature phone elnevezés, a termékek azzal keltek versenyre egymással, hogy milyen "ficsőröket" tud.

De ezen lovagolni teljesen felesleges. Ezért nincs is definíciója, ez csak egy köznyelvben elterjedt megnevezés lett.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#41) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Engedd meg, hogy ôszintén megmondjam amit gondolok: ez a cikk semmilyen, mert alapból rossz oldalról közelítetted meg. Tisztesen megírtad, de olyan pontokon vizsgáltad meg a versenyzôket, ahol semmilyen egységesség nincs, tehát nem jelenthetô ki, hogy az okostelefon jobb munkára, a feature meg jobb multimédiában, nem lehet általánosítani.

Én már írom a magam összehasonlítását, mert igazából nem (csak) hardveres, hanem szoftveres oldalon kell szemügyre venni ezeket és ki kell választani két fix szereplôt. Ami tökéletesen átlagos a maga kategóriájában: semmiben sem kiemelkedô, de semmiben sem rossz. Hamarosan elkészül.

Én három kategóriára bontanám amúgy a telefonokat: hagyományos telefonok, érintôképernyôs (nem okos) telefonok, okostelefonok. Egy igazságos összehasonlítás utóbbi kettô kategória között egy Star II vs. Galaxy 3 lenne, de itthon egyik sem akad.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#42) Teasüti válasza BoB (#40) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Értem, köszi a magyarázatot.

(#43) sdd2 válasza Mister_X (#41) üzenetére


sdd2
veterán

Dobd majd el PÜ-ben a linket ha elkészült. Szoftver terén nem tudom mit lehetne kielemezni. max egy zárt rendszerűt tudsz mert ha gondolod most felteszek egy 2.3-at az X10 mini-re, vagy az Xperia Mini-re, esetleg egy ICS-t vagy amit szeretnél, teszek rá más programot, letörlöm a gyárit, kicserélem a launchert. Egy hagyományos zárt rendszerű telefonon max felteszel pár játékot, kicseréled a háttérképet. Ne haragudj de szoftver terén lehetetlen összehasonlítani! :(

[ Szerkesztve ]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#44) Mister_X válasza sdd2 (#43) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Az én egyik szempontom az, hogy egy rendszert mennyire lehet bôvíteni. A hagyományos és érintôs (nem okos) telefonok mind zárt rendszert használnak, egyetlen út a Java, okostelefonokat pedig natív programokkal (is) lehet bôvíteni. Okostelefon téren vehetném akár a badát, akár az Androidot, mind külömb lenne a zárt rendszereknél bôvíthetôség terén (amúgy tök mindegy, hogy raknál-e a Minidre ICS-t, mert Android marad, ICS-only appok meg kvázi nincsenek). Hidd el, nekem sikerült összehasonlítani, mert nem az operációs rendszert méregettem, hanem lementem egyszeri júzerbe.

Tulajdonképpen a cikkben benne van egy "hogyan okosítsuk ki a telefonunk" rész, de az akkora, hogy megérne egy külön cikket.

Nagyjából már kész, csak formázni, képeket, linkeket kellene beilleszteni meg odatolni egy korrektornak :)

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#45) sdd2 válasza Mister_X (#44) üzenetére


sdd2
veterán

Akkor hajrá, elfogom olvasni, kíváncsi vagyok. Igazad van, android marad de nem mindegy mert 4.0-ra több app van mint 2.1-re mondjuk. De egy HTC HD 2-re simán feltolok neked egy droidot, pedig az Windows-os. De Nokia N9-re is tettek már droidot szóval az a cikk is necces, vagy ha van lehetőséged írd bele, hogy az operációs rendszert akár ki lehet cserélni néhány esetben. ;)

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#46) Mister_X válasza sdd2 (#45) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én maradok annál a tényállásnál, hogy hivatalosan nem szabad cserélgetni a ROM-okat és a felhasználók többsége is leszarja ezt a lehetôséget. Out-of-the-box, na ilyen szempont is lesz.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#47) sdd2 válasza Mister_X (#46) üzenetére


sdd2
veterán

Akkor ez így korrekt. :K

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#48) BiP válasza Mister_X (#44) üzenetére


BiP
nagyúr

Bedobom ismét a Nokia E52-t. Azt hova sorolnád? Csak mert kialakításban hagyományos, de mégis okostelefon. És még sok példát lehetne sorolni.

Az a "baj" ezzel az egész mobilos témakörrel, hogy nem lehet egyértelmű kategorizálásokat csinálni, mert rengeteg átfedés van, akárhogy osztja az ember, ill. egyértelmű definíciók sincsenek.

(#49) Mister_X válasza BiP (#48) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Igen, az is okostelefon. Viszont ma már nem gyártják, továbbá nem volt kedvem tovább bontani a kategóriákat, mert akkor be lehetett volna keverni a PDA-kat és PDA-telefonokat is.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#50) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

ez a cikk most komoly?... :O

© asszongya'hogy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.