Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Avicularia


Avicularia
veterán

Grat,jó leírás lett :R

Egy észrevétel a Skyray képei alatt felcserélted a nagy fényerő,kis fényerő feliratokat.

[ Szerkesztve ]

(#2) BigBlackDog válasza Avicularia (#1) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Pedig hányszor átnéztem... :W
Igazán köszönöm szépen, hiba javítva.

(#3) UF...


UF...
csendes tag

Hasznos információkat gyűjtöttél egy csokorba.:C

[ Szerkesztve ]

(#4) banhammer


banhammer
veterán

Mikor lesz "világíccsá szembe autóst jól" contest?

Komolyabbra fordítva a szó.

Én betiltanám ezeket a lámpákat.
Néha már egy egyszerű LEDes bringalámpa is vakít.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#5) macikos


macikos
addikt

Jó írás, végre, kellenek az ilyenek :)

Amibe belekötnék, hogy írjuk már ki rendesen a szóban forgó LED nevét. Tehát ebben a lámpában egy Cree XM-L T6 található :)

Ja és még annyit, hogy vannak itthoni webáruházak is(nem akarok reklámot, szóval nem írok neveket), igaz, ők inkább a márkás lámpákkal foglalkoznak, de az áraik elég jók, pedig nekik számolni kell a VÁM-mal, ÁFÁ-val, stb. szóval nincsenek könnyű helyzetben.

banhammer: Ezek zseblámpák, kézben fogva kell őket használni, nem másokra világítva, főleg nem autósokra. Nem biciklire valók, ezeket el is mondjuk mindig, de valaki mégis felrak biciklire egy 800-900 lumenes lámpát, aztán stroboszkóp üzemmódban közlekedik vele... :(

[ Szerkesztve ]

(#6) makro


makro
aktív tag

Nagyon jo cikk. Most keszulok lampat venni, kimondottan a legjobbkor jott ;)

(#7) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Jó, nagyon informatív cikk! :K :R

Mentalita'

(#8) jerry311 válasza banhammer (#4) üzenetére


jerry311
nagyúr

Volt, tavaly elott VOLT fesztivalon. Nehany kedves autos ugy gondolta reflektorral vakitja az ejjel ut szelen setalo fesztivalozokat. Erdekes modon mindegyik visszavaltott tompitottra az elso LED-es elemlampas villantasra. :DDD

(#9) JSaN


JSaN
addikt

Jo cikk, alampa pedig nagyon jo. nekem is mar van jopar honapja, a legjobb a maga kategoriajaban. Csak ajanlani tudom en is.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#10) BigBlackDog válasza banhammer (#4) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Az autó is veszélyes szerkezet, azt is lehet gyilkolószerszámként használni :) . De szerencsére a nagy többség nem erre használja. "A nagy erő nagy felelősséggel jár" -ahogy szerepel macikos aláírásában is-, mindennek tudni kell a helyét és hogy mire szabad használni.

macikos: Köszönöm az észrevételt, javítva.

(#11) madboy74


madboy74
csendes tag

Nekem ilyen van: http://www.511tactical.com/All-Products/Flashlights/Light-For-Life-Flashlight-PC3300.html
Nem a fénye az érdekes, mert az a jobb ledes lámpákétól nem jobb, hanem az árramforrása. Kondenzátoros, ami azt jelenti, hogy lemerült állapotában is 2 percen belül 100%-ra tölt fel és kb egy órán keresztül világít. Szerintem a kicsit borsos ára az elemeken már egy év intenzív használattal vissza térül.

(#12) joghurt válasza banhammer (#4) üzenetére


joghurt
addikt

Amíg az ennél tízszer nagyobb teljesítményű, házilagos szerelésű xenonlámpás autókat sem tiltják be, addig ne épp a bringásokra panaszkodj...

A tej élet, erő, egészség.

(#13) BigBlackDog válasza madboy74 (#11) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Láttam már netes áruházban, érdekes lámpa. Egyszer kíváncsi lennék rá élőben is. A merülés mennyire látszik a fényén? Egyenletesen világít egy órán keresztül, vagy egyre halványul? Állásában mennyire merül gyorsan a kondija?

(#14) madboy74 válasza BigBlackDog (#13) üzenetére


madboy74
csendes tag

Három fokozatú a fénye.
Extra - A bekapcsoló gomb folyamatos lenyomásával, amíg el nem engeded.
Normál - Alap, egy gombnyomással vált
Halvány - Kétszeri gyors gombnyomással

Ha merülni kezd, (kb 50-60 perc) átvált halvány üzemmódba. Itt még bírja egy jó darabig. Ha igényeled, kipróbálom és percre pontosan leírom az időpontokat.
Azt elfelejtettem közölni, hogy az akciós ára töltőszettel sokkal barátságosabb! Én olyan 100€ körül vettem.

(#15) Mindreader


Mindreader
tag

Ez milyen komoly lehet már:
Black Smart 75W HID Xenon 7500 Lumen Torch Flashlight

[ Szerkesztve ]

(#16) BigBlackDog válasza Mindreader (#15) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Erre én is kíváncsi lennék. Egyenlőre csak az ár a visszatartó tényező.

(#17) macikos válasza BigBlackDog (#16) üzenetére


macikos
addikt

Az ár nem is gond, ezért a lámpáért 60 font... A VÁM a problémás. Valaki rendelhetne egyet, megnézni, hogy kell-e VÁM-ot fizetni :D

(#18) Dluinet válasza macikos (#17) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Európai Unión belül nincs VÁM.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19) macikos válasza Dluinet (#18) üzenetére


macikos
addikt

De ez Hongkong-ból jön, nem? Nem az van odaírva? Most nézem, szállítás 39 font :O Még ez is.

(#20) Dluinet válasza macikos (#19) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Termék helye: Egyesült Királyság

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#21) Avicularia válasza Dluinet (#20) üzenetére


Avicularia
veterán

Hát én a linkre kattintva Hongkong-öt látok.

(#22) BigBlackDog válasza Avicularia (#21) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A termék megnevezése alatt "Egyesült Királyság" szerepel, a leírásban már valóban "Hongkong".

(#23) kovy79


kovy79
őstag

Érdekes téma, jó kis cikk.
A 90-es évek közepén, végén használtunk egy batár nagy Maglite-ot. 2 góliát elem kellett bele...
Kb 300 méterről világítottuk meg vele a debreceni Nagytemplom tetejét.
Ma már beérem egy 500 forintos, kulcstartós, 1 ledes lámpácskával. :DDD

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#24) TESCO-Zsömle válasza banhammer (#4) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem értek egyet. Aki éjszaka az úton közlekedik, az igen is legyen felszerelve olyan lánpával, amivel akkor is látja az utat, ha egy autó(s) reflektorral jön szembe.

A normál biciklilámpák 99%-a nem felel meg ennek a követelménynek, ha az autós nem veszi a fáradságot, hogy lekapcsolja a reflektort, nekem meg kell állnom, mert szart se látok az útból...

Akkor most tiltsuk be a reflektorokat az autókon, vagy mi?

sz: Egyébként pszichológia... Haver mesélte, hogy neki elég egyet villantania a kék ledes lámpával és az összes szembe jövő autós leveszi a refit és lelassít a megengedett sebességre... Szabálytalan, de Ő azt mondja, hogy az élete többet ér egy 20-30k-s bírságnál...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#25) kovy79 válasza kovy79 (#23) üzenetére


kovy79
őstag

Ezt meg elírtam. Nem 2, hanem 3 elem kellett bele. :DDD

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#26) BigBlackDog válasza kovy79 (#25) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ha jól látom Maglite-nak jelenleg ez a legerősebb lámpája. 15-20 évvel ezelőtt ez még iszonyat erősnek számított, de mára már kb. semmit nem ér.

(#27) kovy79 válasza BigBlackDog (#26) üzenetére


kovy79
őstag

Jaja, régen etalon volt a lámpák között (természetesen az ára is), ma sok dologban egy minőségi, kínai lámpa is megelőzi...

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#28) BigBlackDog válasza kovy79 (#27) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy Maglite egyszerűen lemaradt a fejlesztések (fejlesztők) hiánya miatt és szvsz nem is fognak visszatérni az élmezőnybe.

(#29) kovy79 válasza BigBlackDog (#28) üzenetére


kovy79
őstag

Egyetértek, bár a neve és marketingértéke még mindig jó a márkának.
Fejleszteniük kellene ezerrel, de nem látni tőlük semmi világrengető újdonságot.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#30) Avicularia válasza BigBlackDog (#26) üzenetére


Avicularia
veterán

és az ára :U :C

(#31) Latency


Latency
senior tag

(#32) macikos válasza Latency (#31) üzenetére


macikos
addikt

Ahhoz képest, hogy mennyi pénz és munkaóra van benne, egyáltalán nincs jó fénye :)

(#33) BoB


BoB
veterán

"Aki még ennél is nagyobb fényerőre vágyik, annak is van persze megoldás, ezt úgy hívják, hogy HID Xenon lámpa. De ez már más téma, és árkategória."

Nem feltétlenül, ott van pl a Fenix TK 70, aminek 3 darab Cree XM-L led van a fejében.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#34) GAlli


GAlli
tag

XM L t6 os led el 1,4 amper körül 450lm nél sokkal több nem lehet, az 1000lm közelébe 3amper körül ér , bár néhány új lámpán a high mode teljesen reguláció nélküli, ekkor 4.1volton majd 4 ampert ránt ki az akksiból és rettentő fényes , csak piszkosul melegszik, egyébként ehez a védett cellák nem is jók, mert betilt az elektronika.

csak érdekesség képpen az egyik legdurvább ledes zseblámpa,

[link]

ilyen led van benne:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#35) GAlli válasza GAlli (#34) üzenetére


GAlli
tag

most nézem 2 akksis, akkor elég jó már az 1.4 amp

(#36) Chp


Chp
őstag

Nagyon szép, terjedelmes, és mindent kifejtő írás lett, szép munka, kolléga!!! :) Nekem egy ilyen Sky Ray-em van szintén XML-T6-al, nagyon szeretem. :K

[ Szerkesztve ]

(#37) Magnat válasza banhammer (#4) üzenetére


Magnat
veterán

Ne akarjunk már mindent betiltani...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#38) karesz1978 válasza Avicularia (#1) üzenetére


karesz1978
tag

SkyRay STL-V2

Ez engem is érdekelne. Van még valakinek ilyen, vagy hasonló?

Dell inspiron n7110, Intel Core i5-2430M 3ghz turbo CPU, nVidia GeForce 525M 2GB, 8GB RAM, 128GB ssd, 17,3 LED 1600*900 +Hd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.