Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thaaleum


Thaaleum
aktív tag

Nagyon színvonalas beszámoló! Használd egészséggel! :))
Amúgy azt szabad tudni, hogy te mennyiért szerezted meg? :B

„Egy szónak is száz a vége...” - Legendd

(#2) sheep válasza Thaaleum (#1) üzenetére


sheep
addikt

köszi!
én elég jó áron jutottam hozzá, 60e ft.-ért tudtam megvenni.
Ennél többet is fizettem volna érte, de ha már így alakult... :D

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#3) Thaaleum válasza sheep (#2) üzenetére


Thaaleum
aktív tag

Akkor nagyon jó vásárt csináltál. Gratula!

„Egy szónak is száz a vége...” - Legendd

(#4) sheep válasza Thaaleum (#3) üzenetére


sheep
addikt

köszi :)

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#5) petipetya


petipetya
nagyúr

Kellemes olvasnivaló egy príma telefonról, gratula hozzá. :C

Feketenáci vagyok, de nagyon szép ezzel a fehér hátlappal. Persze az elejének teljesen feketének kell lennie, ám ez itt adott.

Megnéztem róla egy videót, praktikus a felülete. Kérdés, hogy mennyi RAM-ot eszik meg a gyári rendszer rajta?

"nincs rá lezsóidő"

(#6) sheep válasza petipetya (#5) üzenetére


sheep
addikt

Ahányszor eddig megnéztem, mindig kb 8-900 mb szabad ram volt. Ez ugye attól is függ mennyi program van a háttérben, nálam kb. 30 plusz app van telepítve. Most pl. 18 alkalmazás van betölve és 835 mb a szabad ram. Egyébként azt is megfigyeltem, hogy (ellentétben a sgs3-mal) ezt a telefont nem tudtam megakasztani azzal hogy sok app fut a háttérben. Petsze itt a hardver a sgs4-esé, úgyhogy bírnia is kell :)

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#7) petipetya válasza sheep (#6) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi az infót. Ilyenkor mennyi az uptime?

Jómagam is 2 GB RAM birtokosa vagyok és ebből alapesetben 1.2 GB a szabad RAM egy belakott telefon esetén, ahol rengeteg dolog fut (a Facebook, Messenger, Hangouts, Chrome és Google+ appokat például nem szoktam bezárni). Ha pedig már vagy 2 hete - 1 hónapja nincs kikapcsolva a telefon, akkor szokott 800 MB szabad RAM maradni, ami még mindig remek. Mindez stock Android esetén a Nexuson.

Azért érdekel, mert érdekel melyik rom használható még gördülékenyen a stock Android mellett és például a MIUI esetén sokkal több RAM használatról olvastam, ezáltal az annyira nem szimpatikus.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#8) SpZ


SpZ
senior tag

Tetszik az iromány, remek készülék remek áron. :R
Kicsit felemás érzésekkel olvastam, nekem tegnap került a dhl kezeibe az MX4 -em. 2-3 héten belül már azt nyomkodhatom. Egyre több Meizu van kis hazánkban ahogy látom.

(#9) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Tetszetősek a Meizu készülékek anno az MX2 ért voltam oda, de végül nem lett. Az újak meg már sajnos túl nagyok.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#10) sheep válasza petipetya (#7) üzenetére


sheep
addikt

mit értesz azalatt hogy "uptime"?

@SpZ:
grat az MX4-hez, én is nézegettem de sajna drága nekem. Viszont jó cucc...
Esetleg majd ha lesz használtan lehet kipróbálom én is. Írhatnál majd egy összefoglalót a benyomásokról...

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#11) SpZ válasza sheep (#10) üzenetére


SpZ
senior tag

Terveztem hogy egy szösszenetet gépelek majd róla.

Cyberpunk
MX2 még mindig megállná a helyét, tudásban és méretben is eltalálták. Igazi egykezes.

[ Szerkesztve ]

(#12) Cyberpunk válasza SpZ (#11) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Így van és ugye marha jól szól a Wolfson DAC-al. :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13) petipetya válasza sheep (#10) üzenetére


petipetya
nagyúr

Azt, hogy mióta fut a telefon kikapcsolás nélkül.

"nincs rá lezsóidő"

(#14) sheep válasza petipetya (#13) üzenetére


sheep
addikt

ilyen infót sajnos sehol sem találok. Próbaképp kikapcsoltam de utána is ~900mb volt a szabad ram, e fölé nem megy.
Egyébként ez bőven elég nekem, sosem laggol, stb. ugyanolyan gyors mindig.
Összehasonlításként, az SGS3-ban kb. 80-90mb szabad ramom volt általában az 1gb-ból.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#15) petipetya válasza sheep (#14) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nálam: beállítások / a telefonról / állapot / futásidő. Köszi.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#16) sheep válasza petipetya (#15) üzenetére


sheep
addikt

nálam 110 óra/18 percet ír most, 773mb free ram (run /cached)

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#17) petipetya válasza sheep (#16) üzenetére


petipetya
nagyúr

Príma. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#18) kutkut válasza Cyberpunk (#12) üzenetére


kutkut
addikt

És akkor még nem hallottad az MX3-at... ;)

A cikkírónak: Üdv a magyar meizu tulajok kicsinyke táborában! :))

Meizu MX3 32GB

(#19) sheep válasza kutkut (#18) üzenetére


sheep
addikt

Köszi :R

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#20) batabe


batabe
senior tag

nekem 32GB CN modell van, és az sem tudja az LTE-t.

ahogy néztem, az mx3 nem lte képes.

honnan van az info, hogy a 16GB-s modell kivételével tudja az lte-t?

[ Szerkesztve ]

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#21) sheep válasza batabe (#20) üzenetére


sheep
addikt

gőzöm sincs hol olvastam, de most utánanéztem és tényleg nem találok ilyen infót hivatalosan, uh módosítom a bejegyzést.
Htx h szóltál!

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#22) kutkut válasza sheep (#21) üzenetére


kutkut
addikt

Az az nfc, ami 32GB-os verziótól felfelé van. :)

Meizu MX3 32GB

(#23) batabe válasza kutkut (#22) üzenetére


batabe
senior tag

ígyígy.

akit érdekel, a meizufans.eu oldalról letölthető a flyme os 4.0.4A béta rom.
viszont ha felrakod, nincs visszaút.

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#24) sheep válasza batabe (#23) üzenetére


sheep
addikt

hát én megvárom inkább a hivatalost, azt mondták novemberben jön.
Nincs kedvem bugokkal szórakozni, a 3.8 tökéletes most

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#25) batabe válasza sheep (#24) üzenetére


batabe
senior tag

igen, én is így vagyok vele...
ráadásul mindent töröl a frissítés, még a storage-t is.
lassan újra kéne tleepítenem, de még tudok vele várni.

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#26) WesTM


WesTM
senior tag

Sziasztok! :)

Telefon vásárlás előtt állok, és nagyon megtetszett az MX3.

Ez és a Xiaomi MI3 között vacillálok, de sokkal jobban tetszik ez a telefon. Design szempontból, és a korábbi meizu-s tapasztalataim miatt is inkább ide húz a szívem. A hétvégén volt Xiaomi a kezemben, és nem estem hasra tőle sem kinézetre, sem a kamera teljesítmény miatt.

Lenne pár kérdésem. Magyar nyelv elérhető valamilyen formában a telefonhoz? Nem nagyon szeretném angolul használni, tehát ez fontos szempont volna.

Akkumulátor időről tapasztalatok? Elég sokat kell a munkát miatt a telefont használni, főleg beszélgetésre, 1 napot nem árt ha kibírna.

ROM-ok milyen sűrűn jönnek a telefonhoz?

GPS vétel milyen? Mivel nem használok külön GPS-t de rengeteget megyek, fontos lenne egy stabil gps vevő.

Játszani soha nem játszok, tehát az nem szempont, és a benchmark eredmények is teljesen hidegen hagynak.

A hangminőséget mindenki dicséri, nem meglepő 5-6 éve a meizu m4-em is csodálatosan szólt. :))

Előre is köszönöm a válaszokat, sokat segítenétek vele! :R

(#27) sheep válasza WesTM (#26) üzenetére


sheep
addikt

hello
-magyar nyelv még nincs az mx3-hoz, de bármelyik pillanatban jöhet a Flyme 4 OS és abban már lesz (novemberre igérték, a béta változatát már le lehet tölteni, de én nem szórakozok vele, megvárom a gyárit).
-akku 2400ma-es, egy napot bőven kibír ha leveszed kicsit a fényerőt, ha nem nyomogatod feleslegesen akkor 2 napot is elmegy simán.
-ROM frissítés kb. 2 hetente van. Mint mondtam egy nagyobb frissítés fog jönni hamarosan. A jelenlegi rom is Android 4.4 alapú.
-GPS jó, és sokat használom
-Hangminőség kiváló, egy jó fülessel besz@rás milyen szépen szól. Nálam is ez volt az egyik szempont mert sokat hallgatok zenéz. Egy Wolfson DAC van benne, uaz mint a SGS4, minden tesztben kiválóan szerepel.
Nem vagyok vájtfülű, de szerintem jól szól, a SGS3-nál is jobb sztem.

Remélem tudtam segíteni, ha van még kérdés nyugodtan kérdezz!
Üdv

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#28) kutkut válasza WesTM (#26) üzenetére


kutkut
addikt

Hali!

Kis kiegészítés az előttem szólóhoz...

Magyar nyelv ugye jelenleg nincs. Én angolul használom, de most az előbb kipróbáltam a morelocal 2 appot, ahol átállítottam magyarra a nyelvet... A 3rd party appok magyarrá változtak, de a gyári appok (pl beállítások) így is angol nyelvűek maradtak. És tapasztaltam egy másik érdekes jelenséget. Angolul használva a Google Maps hangos navigációja angolul beszélt, amikor átváltottam magyarra, maga az alkalmazás (Google térkép) magyar volt, de a hangos navigációra ez már nem volt elmondható. Őszintén szólva nem tudom, milyen nyelven szólalt meg (nagy valószínűséggel kínai :F), nem igazán tudtam tesztelgetni, csak itthon le-föl sétálgattam a lakásban... :D
Szóval 100%-osan nem lesz magyar, és az MX4-ből kiindulva, a Flyme 4.0-ra is hasonló mondható majd el. Én legalábbis láttam rajta 1-2 angol szöveget is (magyar nyelvre állítva is). Hogy a Google Maps milyen nyelven beszél az MX4-en, azt passzolom...

Akkuidő nálam is hasonló. Egy napot simán kibír. Kijelzőidő nyilván függ a használattól... Ami nagyon meríti az pl a fényképezés, videózás. Pláne, ha mindezt szabadban tesszük, ahol könnyen feltekeri maxra a fényerőt. Ilyenkor kb 3 óra alatt le lehet meríteni. Szóval ez amolyan minimum, ha nagyon nyúzzuk. Szolidabb használattal (pl böngészéssel) nyilván tovább bírja, 4 óra fölötti kijelzőidő is kihozható.

ROM frissítés hetente (minden kedden) jön a telóra. ;) - Kivéve, ha pl munkaszüneti nap van Kínában vagy aznap mutatnak be valamit. :D Asszem így volt az MX4 bemutatásánál, aznap nem jött új rom... Azért ki lehetett bírni, nem hoz mindegyik frissítés világmegváltó újításokat. :D

GPS - én nem használom annyit, de eddig nekem sem volt vele gondom. Amikor használtam, legtöbbször gyalogos navigációra (nem, nem a lakásban! :DDD), gyorsan talált jelet, szépen tartotta, stb...

Hangminőség - ehhez sincs sok hozzáfűznivalóm... Imádom! :))

[ Szerkesztve ]

Meizu MX3 32GB

(#29) WesTM


WesTM
senior tag

Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)

Valószínűleg ezt a telefont fogom választani, az én igényeimet szerintem tökéletesen ki fogja elégíteni.
A héten fizetés, ha jól sikerült a hónap lehet még az MX4 is képbe kerülhet, de ezt majd meglátjuk...

Ha eszembe jut még valamilyen kérdés, írni fogok. :R

Üdvözlettel:
Peti

(#30) HawerKing


HawerKing
őstag

Hello, jol szol ezen a telon a zene? Jon e ra Lollipop?

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#31) kutkut válasza HawerKing (#30) üzenetére


kutkut
addikt

Szerintem jól. :)
Ezek szerint igen, sőt még az MX2-re is:

Meizu MX3 32GB

(#32) motoflug


motoflug
őstag

Meggyőztem bátyám a telefonról, remélem még megállja a helyét most is. :K

[ Szerkesztve ]

(#33) ZolkoW


ZolkoW
őstag

hopp, pár csókakői fénykép a tesztfotók között! ;-)

szerk: a GPS-e hogy viselkedik?

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#34) kymco


kymco
veterán

Sziasztok! Lefagyott a feleségem meizu mx3-ja. A power gomb hosszas lenyomására nem reagál. Ilyenkor szoktam kivenni az akkumulátort más telóknál.. Itt mit tehetünk?

www.refujvaros.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.