Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

8900-ért azt mondom oké, ha tényleg nem lesz vele semmi gond... Nincs vetélytársa az árban, de a támogatás se lesz széleskörű.

Valaki talált egy piaci rést, és egy olcsó dzsunkagyártót.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) Armagedown


Armagedown
őstag

512 mb ram, 800x480as kijelző, 1 processzormag?Ez ipari hulladák, akárhogy is nézzük, én még ennyit sem adtam volna érte, mp3 lejátszónak jó, másra nem

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#3) d@vee válasza Armagedown (#2) üzenetére


d@vee
őstag

8900-ért filmet nézni és torrenetezni is oké. Én Youtube-ra használtam meg emulátorozni, arra tökéletes volt.
Amúgy meg az ugyanilyen vassal szerelt tabokat máshol 13k-ért sózzák rá az emberre.

[ Szerkesztve ]

Ja

(#4) Timer


Timer
veterán

Kedves Cikkíró!

A három beűs navit esetleg próbáltad rajta futtatni? Édesapám éppen nagyképernyős navit keres, de a 30k felett veszetgetett CNS az egyetlen alternatíva hét hüvelyk körnéykén. Ennyit szívesebben áldoznék rá, autós töltő, noname gagyi GPS tartó meg majd csak akad íbéjről...

[ Szerkesztve ]

(#5) Graphics válasza Armagedown (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mire szeretned hasznalni?

-email
-torrent
- facebook
- net

Ezt tudja. Fogyasztasa kevesebb mintha egy gepet torrentezni raknek ossze. Halozati megosztas is kivitelezheto sztem.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) d@vee válasza Timer (#4) üzenetére


d@vee
őstag

Nem, de tuti futna rajta. Az már más kérdés, hogy GPS modul nincs benne, szóval azt maximum offline módban tudnád használni.

Ja

(#7) d@vee válasza Armagedown (#2) üzenetére


d@vee
őstag

Ipari hulladék...pár éve még ez a spec. jelentette a csúcsot...

[ Szerkesztve ]

Ja

(#8) Timer válasza d@vee (#6) üzenetére


Timer
veterán

Hopp, ezt nem is néztem. Köszönöm a választ!

(#9) Timer válasza d@vee (#7) üzenetére


Timer
veterán

Így van, az már más kérdés, hogy akkoriban 2.3 futott a vasakon, és azt sem bírta el...

(#10) d@vee válasza Timer (#9) üzenetére


d@vee
őstag

Hát ezért egy Galaxy S szépen megy még most is :) (van egy a családban) A 4.1-4.3-as droid gyorsabb a 2.3-asnál, a project butter miatt.

Ja

(#11) Armagedown válasza d@vee (#7) üzenetére


Armagedown
őstag

Már a rezisztív kijelzők korában is voltak nagyon felbontásu panelek.
Nagyon ocsmány egy ilyen kijelző

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#12) d@vee válasza Armagedown (#11) üzenetére


d@vee
őstag

Áh, szóval neked a felbontás a legnagyobb gond vele. Na igen, a telóm csak 3,5"-os, pont fele méret, de a felbontása ugyanaz. Nem mondom, lehetett volna nagyobb legalább egyel a felbontás, de itt MINDEN az ár visszafogása miatt olyan, amilyen.

Ja

(#13) Zeki válasza Timer (#4) üzenetére


Zeki
nagyúr

Egyszer eljön az az idő is, amikor a GPS modullal szerelt IPS kijelzős 1 giga ramos tabletek lesznek 9-ért. :)
Kínából már most dual core-os gépek vannak ennyiért, akcióban.
Ez szeptember 20-án 38 USD volt.

(#14) d@vee válasza Zeki (#13) üzenetére


d@vee
őstag

A dual vagy quad core csak parasztvakítás. :/ Hiába az a hülye 2 mag, ha a RAM továbbra is csak 512 mb.(Idióta haveromra is rásóztak egy 4 magos, hd kijelzős tabot, mert ő is azt hitte, a több mag jobb -.- 512 RAM volt benne, még az Angry Birds is beakadt rajta emiatt...) Max gyorsabban tölt ve a tablet bekapcsolásnál, semmi több. A netezés nem lesz gyorsabb, mert a böngésző 2 perc alatt elszívja a kevéske rendszer memóriát.
Ha rendes tabletet akarunk venni, figyeljünk oda, hogy minimum 1 giga RAM legyen benne. :)

[ Szerkesztve ]

Ja

(#15) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Szerencse ez a 3 év garancia, de tényleg, ár/érték arányban verhetetlen, ehhez nincs kifogás. :DDD

De idővel elválik hogy mit is bír.

(#16) Zeki válasza d@vee (#14) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem tudom, szerintem optimalizálás meg GPU kérdése is az egész.
Az asszony Lenovo A660 telefonján 2 mag, 512 ram van, de még a Beach Buggy Blitz is döccenés nélkül megy.

(#17) tothjozsi96 válasza Zeki (#16) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Sajnos ez a baj, hogy az alsó kategóriában még mindig csak 512MB RAM van, ettől lesz mindig alsó, mert ez kevés lesz mindig a multi tasking-hoz.

(#18) Zeki válasza tothjozsi96 (#17) üzenetére


Zeki
nagyúr

Oké, de a ram sem a minden.
Volt nekünk 1 giga ramos gyerektabletünk, full kínai, nem voltam tőle elájulva.
A mostani 1 giga ramos Polaroid gyerektablet, na az igen. Jobb.

(#19) d@vee válasza tothjozsi96 (#17) üzenetére


d@vee
őstag

Azért a 3 év gari még mindíg hihetetlen nekem is :D
Meg 512 RAM-al egy nagyobb méretű játék be sem tud töltődni, hiába a jó gpu meg a két mag.
CineDog1: az előző tabomban 1 giga memória volt, mégis be kellett zárnom mindent, hogy a Shadowgun ne akadjon. Ha akár a legkisebb progi is foglalta a RAM-ot, volt, hogy be sem tudott tölteni.

[ Szerkesztve ]

Ja

(#20) Graphics válasza Zeki (#13) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem lesz ilyen idő. Hamarabb fut ki a gyártás, vagy lesz nagyobb erőforrásigényű rendszer...

Mindenki erre vár, aztán sose vesz semmit.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21) tothjozsi96 válasza d@vee (#19) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Jó, azért egy Shadowgun nem csak memória igényes játék, de tény hogy ez a gép egy magos, internetezésre, kis játékokra, zenehallgatásra szerintem simán elég.
Csak a facebook/messenger-t ne telepítsenek rá. :DDD

(#22) d@vee válasza tothjozsi96 (#21) üzenetére


d@vee
őstag

Ezekre tökéletes. Van hozzá billentyűzetes tokom is, Opera Mini-vel meg szó szerint hasít a böngészés. És a filmnézés ia megy, szóval...
A Shadowgun nem csak memóigényes. Csak azt akartam mondani vele, hogy hiába van 4 magos géped, ha a RAM kevés, nem tudod egyszerűen kihasználni. Mert sokak szerint CSAK a magok száma a fontos.

[ Szerkesztve ]

Ja

(#23) Zeki válasza Graphics (#20) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nézd, szerintem meg lesz.
Most is van 75 dollárért 1/8 gigás, IPS , GPS, 2 sim, 7" tablet.

(#24) Graphics válasza Zeki (#23) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De hiába van... Ennek akkor is vitathatatlan előnye: 3 év garancia.

Én is szeretem a kinti rendelést. de 75$-os nevesincs szart nem vennék akkor se kintről. Talán egyet, amiről tudom hogy okés.

De ez 9000, a 75$ meg már áfástól is: 24-25 ezer, tehát több mint 2-szeres.

Ez ennyiért ennyit tud. Én megvenném ,már csak azért is, mert ha mondjuk 2 év múlva elromlik, és nem javítható, akkor vagy az árát kapja vissza, vagy kap egy cserekészüléket, ami már alapból többet tud.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25) Zeki válasza Graphics (#24) üzenetére


Zeki
nagyúr

A 75 dolláros nevenincs szar egy Cube, ami itthon Wayteq néven fut. :)
Amúgy valóban, a garancia miatt az überkirály. De amúgy nem venném meg.

(#26) Graphics válasza Zeki (#25) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem véletlen írtam, amit írtam. Egy van amit megvennék, az a Cube :)

De az már akkor se 9000 , hanem ugye 24-25 ezer.. nem egy liga.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) Armagedown válasza d@vee (#12) üzenetére


Armagedown
őstag

Nézz meg egy legalább 1024x600 felbontásu kijelzős tabod, amiben ips panel van, mellette pedig ezt a gagyit, észreveszi még egy laikus is a jobb képet.
Mivel a kijelző az, amit látsz, amikor használod, ezért fontos hogy egy bizonyos felbontása legyen neki, de a pixelháborut kelljen nézni rajta.
Mivel a mobilod is ekkora felbontás, te is láthatod, hogy sokkal rosszabb, arról nem is beszélve, hogy a legolcsóbb panel kerül bele.
Erre csak 1 év garaancia van, de sokkal jobb használni.
Ez a Serioux minden, csak nem jó ár-érték arányu, csak olcsó, jelenleg nincs minőségben és teljesítményben ennél lejjebb nincs.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#28) Graphics válasza Armagedown (#27) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De ne tegyünk már mellé 2-3 drágább készülékeket...

Veszek egy Daciát, 3 millióért. Persze tudom van 9-ért fullos Passat is... :U Nem, de?

Ahh, kiakadok ezektől a hasonlításoktól... kb a kérek egy almát, kettő lett maradhat...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#29) pulyka jocó


pulyka jocó
senior tag

Hol vetted?

(#30) Armagedown válasza Graphics (#28) üzenetére


Armagedown
őstag

3 misiért már nagyon jó állapotú használt Passatot kapsz, vagy más kocsit, ami sokkal jobb a Daciánál.
Amúgy ezt a tabletet tavaly fekete pénteken az Emag Romániában 7000 forintnak megfelelő lejért árulta, én nem vettem belőle, mert nem vagyok bírka, hogy minden elém rakott akciós dolgot megvegyek akkor is, ha nincs rá szükségem.
Hiába a 3 év gari, ha olyan rossz, hogy egyszerűen kellemetlen használni

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#31) d@vee válasza Armagedown (#30) üzenetére


d@vee
őstag

Tökéletesen lehet használni filmezni, netezni. NEM N.O.V.A. 3-ra meg Modern Combat 98-ra való. És igen, gyenge a felbontás, de nem nézem 2 centiről, így türhető.
Ha meg már hasonlítgatunk, légyszives 8900ft-os tabot rakjatok mellé :D
De tessék:
http://www.edigital.hu/WiFi_tablet/MyAudio_Series_7_708AB_tablet_8GB_(Android)-p416287.html
ugyan azt tudja mint az enyém, de kisebb aksi, csak 1 év garancia, mégis 14 rugó. Nincs miről beszélni.

Ja

(#32) Armagedown válasza d@vee (#31) üzenetére


Armagedown
őstag

Az Artisjus adó miatt kerül többe.[link]
Nem csak a felbontás a probléma, hanem az hogy gyenge minőségű tft, nem pedig ips panel van benne.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#33) d@vee válasza Armagedown (#32) üzenetére


d@vee
őstag

Ennyivel nem drágább miatta.
Az IPS meg nem épp előnyös egy besötétített szobában, még kis fényerőn is kilövi az érzékenyebbek szemét. Tesóm telója AMOLED, az brutális full sötétben. Illetve többet fogyaszt, meg drágább is. Még mindíg ott tartunk hogy csak 8900huf volt a tab. Ebben egy IPS panel az ár 3/4-ét kitette volna.

[ Szerkesztve ]

Ja

(#34) Zeki válasza d@vee (#33) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha sötétben nézed, vedd le a fényerőt. De ez a családotokban egy nagy titok lehetett eddig, most lerántottam a leplet. :)

(#35) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Megfordult a fejemben, hogy veszek egy ilyen kis gépet, mindaddig míg meg nem láttam, hogy A13. Bluepanther Voyager S-sem volt ilyen hardverrel, konkrétan ipari hulladék, egyszerűen használhatatlan volt.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#36) d@vee válasza Zeki (#34) üzenetére


d@vee
őstag

Le van ;) Csak úgy is fáj tőle a fejem fél óra után...lehet túl érzékeny vagyok -.-

mbalint987: Aha A13...ez van a DPS Dream 7-ben is, mégis lassabb ennél o.O gondolom ez a frissebb droidnak tudható be.

[ Szerkesztve ]

Ja

(#37) Armagedown


Armagedown
őstag

" Aha A13...ez van a DPS Dream 7-ben is, mégis lassabb ennél o.O gondolom ez a frissebb droidnak tudható be."
Nem, egyforma gagyi mindkettő, csak az ujdonság varázsa miatt tűnik jobbnak számodra.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#38) d@vee válasza Armagedown (#37) üzenetére


d@vee
őstag

Hajjhajj...nem tudom miért szurja ennyire a szemed ez a tab. Az újdonság varázsaaa xDxD na jó. Csak keress rá mi az egyik legnagyobb újítása a jelly beam-nek.

Ja

(#39) Armagedown válasza d@vee (#38) üzenetére


Armagedown
őstag

A Project Butter ha jól tudom.
Azért szúrja a szemem, mert egy olcsó tabot úgy állítasz be, mintha valami világmegváltó dolog volna.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#40) d@vee válasza Armagedown (#39) üzenetére


d@vee
őstag

Az bizony. Amiatt gyorsabb.
Akkor lenne az ha pl. tegra 4-el, 10000mAh-s akksival meg hd kijelzővel lenne ennyi. Így viszont csak egy nagyon jó vételű tablet.
De csak neked a negatív oldala: gyenge akksi, gyenge kijelző, nem lehet a legújabb játékokat játszani vele, nincs 32 giga belső tárhelye, nincs hdmi.

Ja

(#41) fewq001 válasza d@vee (#40) üzenetére


fewq001
csendes tag

Én úgy tudtam a dps dream 7 már 4.2-vel szerelt(az meg már támogatja a project buttert).A dps egyszerűen lassú(a gyári rom miatt ügye :) ) ,de van rá már csomó főzött rom ami jelentősen javít a teljesítményen.(CM is)

(#42) mbalint987 válasza d@vee (#36) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Nem tudom, hogy a BP Voyager S esetében a használhatatlanság a szoftver vagy a hardver miatt volt, lehet hogy a frissebb Android gyorsabb. Az viszont biztos, hogy ha táblagépre lenne szükségem, inkább egy komolyabbat vennék.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#43) d@vee válasza fewq001 (#41) üzenetére


d@vee
őstag

Én még a gingerbread-en ragadtam meg a DPS-en. De egy jó kis cyanogenmoddal tuti fel lehet tuningolni. Szinte minden droidos telómon cwm-volt.

[ Szerkesztve ]

Ja

(#44) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

d@vee

Te megvagy elégedve a kijelzővel?

(#45) d@vee válasza tothjozsi96 (#44) üzenetére


d@vee
őstag

Ha nem 2 centiről nézem, csak akkor.

Ja

(#46) tothjozsi96 válasza d@vee (#45) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Értem.

Szerintem így is jó vétel, nem kell csodát várni egy abszolút alsó kategóriás tablet-től.
Ezt más is be láthatná.

Bizonyos dolgokra bőven elég, nekem például minden feladatomra elég lenne.
Csak sajnos a sebessége a multi tasking-nak már kevés lenne.
Mondjuk messenger+facebook+zene+internet.
Ez így futna, csak be kéne zárni a feladatkezelőben mindig valamit hogy a másik fusson.

Ezért marad a Lumia 520.
Pedig nagyon hiányzik már a PowerAMP meg a Lucky Patcher. :DDD

(#47) d@vee válasza tothjozsi96 (#46) üzenetére


d@vee
őstag

Ez a lényeg, nem kell csodát várni. Aki megérti hogy ez egy nagyon alsó kategóriás gép, elégedett lesz vele.
Opera Miniben Facebook+ PowerAMP az megy :D

Ja

(#48) Tesztelo.hu válasza d@vee (#36) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Akkor tedd fel a Screen Filter appot.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.haxor&hl=hu

(#49) d@vee válasza Tesztelo.hu (#48) üzenetére


d@vee
őstag

A sima TN panellel nincs bajom szerencsére :)

Ja

(#50) Armagedown válasza d@vee (#49) üzenetére


Armagedown
őstag

Oldalról nézve, sötétben látszik-e kékeslila fény a kijelző széleinél?
Ez több olcsó tft hibája.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.