Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tkazmer


tkazmer
addikt

a véleményem annyi, hogy keveslem azt a 10 órát, amit a szóban forgó önkormányzatok megszabtak

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#2) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

A témával semmi baj, közérdekű és különösen foglalkoztatja az embereket.

De! Félek attól, hogy el fog menni a szokásos irányba, ami megint csak a topic zárását fogja maga után vonni!

Éppen ezért, kérek mindenkit, hogy NE kisebbségi kérdést csináljunk ebből, hanem maradjunk a felvetésnél: Segélyért munka, avagy segély rászorultsági alapon "ingyen"? !!

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#3) Vistaboy válasza tkazmer (#1) üzenetére


Vistaboy
veterán

Mármint a 10 napra gondolsz? Mert annyit szabtak meg. :U De még az is kevés.

A 10 órát nekünk lehet(ne) ledolgozni hetente, amennyiben elfogadják ezt az EU-ban. :O

Racecam: Nem lesz probléma. Legalábbis a részemről. :U

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#4) wwenigma válasza Racecam (#2) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ez nem kisebbségi kérdés, csak azt akarnak csinálni belőle. Tizensok kisebbség van Magyarországon, de mindig csak egyről hallani...

10 óra kevés, nagyon kevés, aki segélyen van annak krva sok szabadideje akad... épp ezért nem értem a hőzöngést, 5-10 napot a havi segélyért dolgozni nem szégyen... csak épp büdös a munka.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#5) ngabor2


ngabor2
nagyúr

ameddig a munkát büntetésnek, és nem feltételnek szabják meg, addig elég nagy baj van. minden rendben van a közterületeken? nincs parlagon hagyott terület? nincs betöltetlen, "rangon éppcsakhogy aluli" munkahely? saját területemről: láttam már 2-diplomás, 3 műszakba járó készülékkezelőt. valahogy nem érezte rangon alulinak. készülékkezelői bért kapott, műszakpótlékkal. nem ugrált, mert csak ez volt. elfogadta. a segély biztos, hogy sokkal kevesebb lett volna. igaz, itt dolgozni kell.

valaki mondta, hogy aki el akar helyezkedni, az el is tud. persze nem rögtön vezérizgatói állást kell keresni, hanem olyat, ami van, és a tudása megvan hozzá.

a másik: az a baj, hogy a törvények mindenkit egy kalap alá vesznek. azt is, aki +6k-ért nem megy el dolgozni, ha anélkül is megkapja, meg azt is, akit nem vesznek fl sehova francia irodalom-filozófia diplomával, pedig szeretne dolgozni.

a harmadik: oktatás, szakképzés. általában véve szakemberekre ÉS segéderőre, ha úgy tetszik, segédmunkásokra, tömegmunkásokra IS szükség van. ha mindenki diplomás lesz, ki fog odaállni a szalag mellé? egy doktori címmel rendelkező emberke joggal érzi megalázónk, ha gereblyét adnak a kezébe. de ha van egy kis tartása, megcsinálja azt, amit rábíztak, és fizetnek érte.

a munka nem büntetés. a dolgozóknak büntetés, hogy az általuk megkeresett pénz kb. felét az állam a nem-dolgozók között osztja szét, anélkül, hogy bármit is számon kérnének tőlük.

igen, lehet olyan, aki folyamatos pech-széria miatt évek óta nem talál munkát, megkeseredett, nincs lelki ereje n+1-edik helyre elmenni, mert ott is a "sajnálom, nem nyert" felirat várja. de szerencsére nem ez a jellemző.

(#6) Racecam válasza wwenigma (#4) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Azt hiszed, hogy ez zavarni fog egyeseket? Bár igazad lenne, és tényleg tudnánk erről a támáról is józanul vitatkozni, mint a melegfelvonulásról, többé-kevésbé. :)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#7) 7 válasza ngabor2 (#5) üzenetére


7
addikt

Azt hiszem, ehhez nem tudok mit hozzáfűzni, osztom a véleményt.

(#8) sh4d0w válasza ngabor2 (#5) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az a baj, hogy néhány - szintén munkakerülő politikus - szerint ez büntetés, pedig nem az. A monoki önkormányzat pl. csak annyit kér, hogy ha már vki segélyt kap, legalább a településen segítsen rendben tartani a közterületeket - de hát ez Mo., az elképesztően gazdag ország, ahol a népesség nagy része jól él, csak azok nem, akik adóznak.

https://www.coreinfinity.tech

(#9) Lenry


Lenry
félisten

én azon csodálkoztam, hogy ez miért csak a közelmúltban került felvetésre?
már anno amikor ezt a rendszert kitalálták, akkor rá kellett volna jönniük, hogy ez így nem teljesen százas megoldás...
már nagyon régóta nyilvánvaló, hogy azok, akik segélyből élnek, épp azért nem mennek el dolgozni, mert abszolút nem áll érdekükben... miért menjen el dolgozni, ha megkapja semmittevéssel is...

én igazából a többi polgármestert, politikust, érintettet nem értem, akik sírnak, hogy így jogok, meg úgy alkotmány...
nekik pontosan mi is a bajuk? hogy várunk is valamit cserébe azért amit adunk?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

A francot büntetés. A munkakerülés az munkakerülés minden népcsoportnak.
Az meg tuti nem bünti hogy elmegy közmelót végezni, akár a legálisan kapott 1-2 év munkanélküli után.

Sajnos az országnak (más kérdés miért) nincs annyi pénze hogy a lustákat eltartsa. Ez van.

Amúgy én is 12 órában melózok, és elég sok kissebbségi emberke található körülöttem akik normálisan tudják a dolgukat csinálni.
Akad sok amelyik nem, meg lusta, azok pár nap után eltűnnek. Ennyi. Ezek ne akarjanak segélyt sem, bocs.

Mutogatni való hater díszpinty

(#11) #64791808


#64791808
törölt tag

Én is maximálisan ellenzem az ötletet. Nehogymá' még a vééégin dógozni kelljen a pénzért, na azt már nem!

Félreértés ne essék, aki nem munkaképes, ne dolgozzon. Más kérdés, hogy a "nem munkaképes" körül is el lehetne vitatkozni, a munka ugyanis elég sokrétű tevékenységet takar. De mindegy. Aki viszont munkaképes, azzal mi a probléma?

1., Nem közvéleménykutatni kell, meg ötletelni, meg kell lépni, és kuss.

2., Megint rossz volt a kérdésfeltevés. Ha azt kérdezik tőlem, hogy 10 ezer forintot inkább munkával, vagy inkább ücsörgéssel keresnék-e meg, nyilván az utóbbit válaszolnám. Ha azt kérdeznék: jössz-e kapálni öccázé, vagy egy kalap szart sem kapsz, akkor mindjárt máshogy gondolkodnék.

Nevezzük nevén egyébként a dolgot: azt látjuk, mintha a cigányokkal lenne gond. Csakhogy ez most kivételesen (és ezt én mondom!!!) nem így van. Ugyanis dolgozni a magyar sem akar.

De nembaj, eltartunk mindenkit. Aki dolgozik, az meg üvölt, hogy alig keres, a munkáltatója meg üvölt, hogy hogyan adjon több fizetést, mikor minden nettó juttatott forint után ő 2,5 forintot kell, hogy elköltsön. Az kormány/pártok röhögnek a markukba, mert a mi pénzünkön vesznek egy rakás szavazatot, a munkakerülők meg egyenesen vinnyognak a röhögéstől, melózgatnak valamit feketén, meg a segély, basznak bele a világba, és többet keresnek, mint az én lakatosom napi 8 órában.

És ha most leírnám, hogy mit gondolok az országról, akkor 4 moderátor egyszerre vonná fel a szemöldökét, és rántaná az egeret a ban parancsra... Ami jogos, de attól még igazam lenne.

(#12) rdi válasza wwenigma (#4) üzenetére


rdi
veterán

Ez még csak nem is cigánykérdés.

Ugyanis az érintett rétegnek szerintem mindössze 60-70 %-a roma.
Én nem szociológus vagyok, hanem vegyészmérnök, de szerintem a mélyszegénység ember -, és pszichikumromboló hatása nem válogat, egyaránt ér el romát és nem romát.

Ami a kényszermunkát illeti teljesen szabálytalan. Szerintem a megoldás az lenne, ha lenne egy minimális segély (hiszen senki nem hallhat éhen egy európai országban) és be kell vezetni egy olyan "segélyt" amelyet részmunkaidős közmunkának neveznek és érte fizetés járna.
És persze lenne teljes munkaidős közmunka is, minimálbérért.

Ebben a rendszerben a helyes mértékmeghatározás a döntő.

Viszont minderről törvény kellene.

Ja és bizonyos segélyek esetén most is van joguk az önkormányzatoknak munkavégeztetésre.

Fej! Tor! Potroh!

(#13) hcl válasza #64791808 (#11) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jaja, magyarok is lusták.
A megváltozott munkaképeségűek dolgoztatásával is gáz van; állami támogatás van utána nem?
És mégsem lehet nagyon találkozni ilyen hellyel...

Az elsőző munkahelyemen volt emberke aki mankóval mászkált, és hatalmas arc volt. Nyilván ülőmunkákat csinált (soron) de az nagyon jól :) Szóval ez is simán megoldható lene, csak valamiért nem...

A feketén melózás meg, igen. Kedvenc autószervizesem mesélte hogy pár ember már kirúgott olyan akcióért hogy elment szabira a pofa, aztán elterjedt hogy valahol közben pénzért dolgozik... Főnöke megnézte hogy van... És hát tényleg dolgozott valahol...

Ha a munkanélküli segély alatt dolgozol, akkor ugyanez a helyzet, csak az államot (többi emberkét az országban) vered át.

OK szociális háló kell, de nem mindent kell eltűrni...!

Mutogatni való hater díszpinty

(#14) wwenigma válasza rdi (#12) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Szó nincs kényszermunkáról! Ez csak ujsagiroi ferdítés!

Arról van szó, hogy a segély mellett APRÓ munkákat kell elvégezni. Azt ne mondja nekem senki, hogy valaki nem érne rá napi 2-3 órát a KÖZ javára dolgozni segély mellett... Vagy forditsuk át. Ha nincs napi 2-3 szabad órája, akkor mit csinál? Fusi vagy feketemunka? Maszek? Ha igen, akkor nincs szuksege segelyre, sőt buncselekmenyt is elkövet.

EZT nézzétek meg, kb. a felétől... vagy pedig a Napló múltheti adását.. Sokatmondó és hiánypótló műsor volt. 98,7% igen a segély melletti munkára.... és nem 2 szavazat érkezett.

Ideje lépni, engem zavar, hogy a fizum 50%-a nem a zsebembe hanem más emberek kenyerére megy el akik még az elvárható minimum hozzáállást sem teljesítik.

mod: kell a szociális háló, de a szemek között hulljon a férgese.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#15) Kickass


Kickass
őstag

őrült egy világban élünk, de most komolyan ebben az országban erről kell vitázni? jobb helyeken közmunka segély és minden egyéb társadalomban alkalmazott intézmény nélkül is kitakaritja meg rendbeteszi a kis portáját a normális érzésű ember, nem csak a háza körül de akár a falujában...és lehet jönni a szöveggel hogy kelljen vagy ne kelljen minimális fizikai munkát végeznie azért a kis pénzért, de azért ez (se) annyira fekete fehér, egyrészt ez a tényleg abszólút minimális munka ha nem is visszaszoktatja a dolgozó társadalomba de azért mégse felejti el milyen is dolgozni, másrészről talán van egy kis morálteremtő értéke is a dolognak mert ugye az ember általában nem piszkít a saját vackába ergó ezek az emberek is sokkal jobban megbecsülik talán azt amit ők 'hoztak' létre és ahelyett h elkeseredésükben/frusztráltságukban/dühükben rombolnának talán eszükbe jut h a kitakaritott csatorna, a lekaszált gyep, vagy a 'szemét mentesitett' tér az ő művük (is) és nem teszik tönkre a saját munkájukat, meg talán a kölykének is elmondja....de itt rögtön mindenféle elmebajos kényszerképzetekkel támadják a ténylegesen reformgondolkodókat olyanok akik nem képesek egy síknál többen gondolkodni, maximálisan támogatom az ilyen és ehhez hasonló ötleteket akár 'alkotmányos' akár nem, másik oldala a dolognak hogy az aki ennyi munkát se hajlandó elvégezni az komolyan vissza akar kerülni az aktivan foglalkoztatottak közé (még akkor is ha ezért csak az alanyi jogon járó segélyt kapja 'csak' meg)??? nem hinném (legalábbis ilyen morállal nem sokat fog ott ujra eltölteni).....

[ Szerkesztve ]

(#16) FehérHolló válasza Kickass (#15) üzenetére


FehérHolló
veterán

minden egyéb társadalomban alkalmazott intézmény nélkül is kitakaritja meg rendbeteszi a kis portáját, nem csak a háza körül de akár a falujában

nem azért, de mondanál egy ilyen országot?

Skynet is real. It's called Google.

(#17) Kickass válasza FehérHolló (#16) üzenetére


Kickass
őstag

önkéntes mozgalmakról nem hallottál még? akik mondjuk neki állnak az ut mentén/tereken szemetet szedni, kis hazánkban is van jelentéktelen mennyiségben, sajnos itthon nem 'divat', de sorolhatnám talán az összes nyugat eu-i országot (kivéve azokat ahol eleve gyilkos nyilak zúdulnak a szemekből ha eldobsz valamit az utcán, mer bizony van ilyen is bármily hihetetlen :K )

(#18) FehérHolló válasza Kickass (#17) üzenetére


FehérHolló
veterán

Egy önkéntes mozgalom lélekszáma közel nem társadalmi mértékű, te pedig társadalmakra értetted, vagy rosszul fogalmaztál.

Skynet is real. It's called Google.

(#19) Kickass válasza FehérHolló (#18) üzenetére


Kickass
őstag

a társadalmakban alkalmazott ilyen jellegű intézményekre gondoltam mint pl a közmunka, tehát, hogy anélkül is, lehet rosszul fogalmaztam mind1 remélem az azért nagyjából tiszta a lényege annak amit irtam :DDD 'Egy önkéntes mozgalom lélekszáma közel nem társadalmi mértékű' ez sajnos szintén szomorú tény :(

(#20) Kantorpe válasza FehérHolló (#18) üzenetére


Kantorpe
tag

Javaslom korbenezni finneknel, a jobb helyeken, termeszetesen ottis van getto mint mindenutt.

Valahol olvastam, hogy 1.8 millio adofizeto van, aki produktiv szektorban dolgozik.
Ok tartjak el az egesz szart........ marmint az orszagot , innentol nemkell csodalkozni, hogy mennyi az elvonas.

[ Szerkesztve ]

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#21) Dare2Live válasza Racecam (#2) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Most akkor ez, hogy is van?

Ha vki indexes/népszabis.... linkeket rak ki a témában azt azonnal zárjuk, töröljük mert tuti cigánykérdés lesz belölle és elszabadul a pokol ha meg vki lényegében uazt leírja akkor az nyitva marad és mehet?

Főleg úgy vicces a dolog, hogy ugye ott volt, hogy ha bárki bármi "nem komformot" beír ami egy forumon elő fordulhat vmi rejtélyes okból akkor én magam nem engedélyezem további hszeket, mert ezek az írások, pár sor csak egy gondolatébresztő.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#22) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Egy cikk ami evvel a témával kapcsolódik. (Többek között ez az ami nem volt jó Recamnak, mert nem szégyellik rasszista gonosz mutatni, hogy akikket ez a probléma érint azoknak egy jó része roma. Biztos jobb csak "utalgatni" rá.)

[link]
[link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#23) finest


finest
őstag

Nem csak a munka kellene, h feltétel legyen, de az is, h a segélyből élő családok gyerekei rendszeresen járjanak iskolába.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#24) Crystalheart válasza Kickass (#17) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az én szememből mindenesetre zúdulnak azok rendesen, ha én látok olyat! ;] Most tavaszal több konténernyi szemetet szedtem össze én és édesanyám itt az erdőben. Egész tiszta lett vagy fél kilométeres körzetben...

Hogy miért nem tettem ezt most offba? Kérem szépen én ezt iskola közben, napi 8-9 tanórával és 2,5 óra utazással együtt csináltam, délután és hétvégeken. Azt ne mondja nekem senki, hogy havi 10 nap gereblyézgetés annyira megerőltető volna. Ja, hogy úgy már nem lehet állandó feketemunkát találni? (Szerintem ez a hőbörgés tárgya leginkább.) Ja bocs.

Egyébiránt mi is nagyjából a családi pótlékból élünk, mert az még több, mint amennyit édesapám tartásdíjként kifizetget. Nekem még minimum 5 év van a rendes munkába állásig. Ennek ellenére támogatnám a segélyért járó közmunkát (nem kényszermunka!), ha döntési helyzetben volnék, bár ha tényleg rajtam múlna, nem vennék egy kalap alá mindenkit, mert sokféle élethelyzet lehet. Továbbá kicsit részletesebben kellene kidolgozni a rendszert. Nem baj, ha nem érti meg elsőre minden gyépés, miért mennyi pénzt kap az ember, de legalább működjön. Pl. lehetne egyéni vállalás alapján egész hónapban is közmunkázni, azért több pénz járna. Pár ezer járna a már középiskolába járó gyerekek után. Stb, ehehz hasonlók. Valamivel motiválni kell ezt a léhűtő réteget, és ha ebből, hát ebből, mert másból nem értenek.

[ Szerkesztve ]

(#25) Vistaboy válasza ngabor2 (#5) üzenetére


Vistaboy
veterán

"valaki mondta, hogy aki el akar helyezkedni, az el is tud."
Ezt megerősíthetem. Személy szerint én a jelenlegi munkahelyem előtt mindösszesen egy hónapot voltam munkanélküli, és az azt megelőző időszakban sem voltam egyszerre három hónapnál többet otthon két munkahely között. Menni kell utána, ennyi az egész. Ha valaki otthon ülve várja, hogy majd a munkáltatók felkeresik, az csalódni fog. :K

A mostani helyzetben a munkavállalónak (Aki becsületesen akarna dolgozni), a legnagyobb problémája abban rejlik, hogy a munkáltatók gyakran csak egy-két hónapra alkalmazzák őket. Nem egy esetet tudok, amikor engem is kiközvetítettek valahová, ahol szívesen alkalmaztak (A cégek egyenesen keresik a regisztrált munkanélkülieket, hogy őket alkalmazva ne kelljen járulékot fizetniük.), de három hónap után, amikor lejárt a szerződésem, elhajtottak. És ilyen esetben nem szólhat az ember semmit. Maximum visszamegy munkanélkülire, és ha szerencséje van, mehet máshová dolgozni. Csak hát ugye, ha megy máshová az ember felvételre, akkor mindjárt azt kérdezik tőle, hogy mik ezek a pár hónapos munkaviszonyok és munkahely-változtatások?

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#26) Vistaboy válasza sh4d0w (#8) üzenetére


Vistaboy
veterán

Hát ha a közmunka büntetés, akkor büntessenek meg engem is. Elkapirgálok én is napi egy-két órát a szabad levegőn annyi pénzért, amennyit most megkeresek. :P
(Ha már dolgozni is kell, a körülmények sem mellékesek. Kint a szabadban dolgozni sokkal kellemesebb, mint a füstös, mocskos, olajos gyárban.) :U
Láttam én már nem egyszer, nem kétszer, hogy hogyan dolgoznak a "kényszerű közmunkások". Reggel kiballagnak, elkapirgálnak egy kicsit néha, csak éppen annyira, hogy ne unatkozzanak, majd délben már egyiket sem látni...

És ez annyira megterhelő feladat, hogy mindjárt mindenféle érdekcsoportok támadják azokat, akik ilyesmire akarják őket kényszeríteni? :F

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#27) Vistaboy válasza hcl (#10) üzenetére


Vistaboy
veterán

Igazad van. Nem egy roma dolgozik nálunk sem, aki már tényleg évek óta ott van, és semmi probléma nincsen a munkájával. Minden csak akarat kérdése. Jómagam most kezdem a tizedik évemet a cégnél (Fél év megszakításom volt nemrég, de első szóra visszavettek, mert ismertek és meg voltak elégedve a munkámmal.), és ezidáig számlálhatatlan olyan embert láttam (Nem csak romákat), aki bejött felvételre, egy-két napot jött dolgozni, utána kijelentette, hogy ezért a pénzért inkább elmegy segélyre. Plusz aki esetleg dolgosabb fajta, az elmegy mellette feketén dolgozni valahová.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#28) Vistaboy válasza hcl (#13) üzenetére


Vistaboy
veterán

A megváltozott munkaképességről egy dolog: A feleségem le van százalékolva, és nem dolgozhat hivatalosan hat óránál többet. Havi 35.000.-Ft.-ot kap segély címén. Most már elég régóta nem dolgozik, mert egyszerűen alig-alig van olyan hely a környéken, ahol ilyen embereket foglalkoztatnak. Persze feketén el tudna menni dolgozni egy vállalkozóval, csak hát a vállalkozók sem szívesen alkalmaznak ilyen embereket (Maximum totál feketén).

A legegyszerűbb az lenne a részéről, hogy ha visszamondaná a leszázalékoltságát (Azt hiszem, így fogalmaztak), és így már egyből alkalmaznák őt több helyen is, mint regisztrált munkanélkülit (Két-három hónapra persze. Bár ezt nem mondták, de a tapasztalat ezt mutatja).

Szerencsére nemrég szóltak neki vissza (Beadta az önéletrajzát) egy hipermarket áruházból, amit most építenek, hogy pénztárost keresnek, és ott abszolút nem probléma hogy csökkent munkaképességű az ember. Ha összejön, akkor már a jövő hónapban kezdhet.

Sajnos már csak ezt tudtam megválaszolni (Melóba kell mennem). Majd délután folytatom. :P

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#29) wiggen123


wiggen123
aktív tag

A segélyekből nem lehet levonni a közüzemi és egyéb tartozásokat. A munkabérből már igen. Ez is egy visszatartó erő sokaknál.

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#30) Thunderzolee válasza Racecam (#2) üzenetére

:o :U :(((

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#31) hcl válasza Kickass (#15) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Egyéb társadalomban nincs olyan hogy egy csomó embert jófejségből eltart az a csoport aki adót fizet.

Amúgy a másik kérdés az adózás. Általában pont azok a kigyúrtkopaszaudis vállakozók nem fizetnek adót akikből jó sok befolyna. Meg persze a felső 10000. Na azokkal is kellene kezdeni valamit...

Mondjuk ilyesmit hogy minimálbér adómentes ----> viszont ha vállalkozó vagy akkor nem lehetsz minimálbérre bejelentve ill. akkor nem adómentes.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#32) spirit007 válasza ngabor2 (#5) üzenetére


spirit007
senior tag

igen, lehet olyan, aki folyamatos pech-széria miatt évek óta nem talál munkát, megkeseredett, nincs lelki ereje n+1-edik helyre elmenni, mert ott is a "sajnálom, nem nyert" felirat várja. de szerencsére nem ez a jellemző.

Vannak olyan régiók , ahol pontosan ez a jellemző . Saját példám anno '99-ből , mikor 7 hónapig voltam munkanélküli : 57 megpályázott állás , ~10 visszajelzés THNX NO ! , 1 "interjú" , 0 meló ...
Pedig pályáztam én művezetőtől bolti eladóig mindenfélére .
Akkor volt 2 év kereskedelmi és 5 év építőipari munka tapasztalatom .
Csak egy nem volt a megpályázott cégeknél : ISMERŐS ...
Mondhatom lelkileg a porban voltam , de ez az elkeseredettség adott "erőt" ahhoz , hogy össze kapjam magam+nejem és irány Bp.

És hogy mennyire nem egyedi , bizonyítja ezt a 15 éves osztálytalálkozón jelenlévők 70%-a elköltözött , javarészt Bp.-re ill. Dunántúlra
De ami nagyon durva , az a nejem 15 éves osztálytalálkozóján derült ki , hogy náluk mindenki elköltözött ...még az osztályfőnök is...

(#33) 9CS


9CS
senior tag

Nekem mindenesetre tetszik, hogy legalább valamit megpróbálnak tenni, hogy ne csak otthon lumpoljanak a segélyesek, és közben azt mondják, nem megyek el dolgozni mert nem éri meg. Egyszerűen vérlázító, hogy ilyet ki mer mondani valaki.

Például sokkal jobban érzem magam én is, ha már a fizetésem jó részét levonják ilyen-olyan okok miatt, akkor legalább lássam, hogy talán van valami értelme annak, amikre költik. Talán akkor nem azt látja otthon a gyerek, hogy nem kell semmit csinálni, mert a segélyből elvagyok. Elkezd ő is dolgozni, lassan talán nem lesz divat otthon lumpolni, ha azt látja mindenki dolgozik, ő is abba a sorba áll be, nem a segélyért várakozókéba. Nem beszélve arról, ha ő is dolgozik azért, hogy mondjuk egy park szép legyen, akkor a gyereke hátha nem teszi tönkre a szülők/szomszéd/rokon munkáját. Ezzel is fejlődne kicsit a társadalom.

Természetesen abban egyetértek, hogy van kényszerű munkanélküli, de aki önkéntes azt valahogy jobb belátásra kéne bírni.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#34) 33as


33as
senior tag

És ez a "trend" sajnos nem csak Magyarországra érvényes, én Ausztriában lakok és ugyanez a probléma! Segélyekből itt simán össze lehet rakni egy családnak havi 1000-1500 eurót.

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#35) Zolee11


Zolee11
senior tag

Egyetértek a cikk írójával, sajnos ez is egyről szól, a szavazatok megszerzéséről. Egyszerűen hihetetlen, hogy egyesek még mindig elhiszik azt a hazugságot amivel etetik őket. Én a szavazati jogot is végzettséghez kötném. Fontos kérdésekről minden IQ fightert megkérdezni, persze mert ők veszik be a a tejbepapit.
És ami a legfontosabb, hogy munkahelyeket kellene teremteni, nem eltartani azokat akik nem dolgoznak, vagy ha már nincs munkahely, hisz minden egyre automatizáltabb és ez ahhoz vezet, hogy minden területen egyre kevesebb humán erőforrásra van szükség, akkor azok akik dolgoznak nagyobb fizetést kapjanak (ne engedjék a kizsákmányolást, mert ma az folyik, és megint semmit nem tesznek ellene) , de segély az nincs. Valakinek dolgozni kell a családból, de az eltarthat akár 3 embert is. Ez persze egy durva példa, de mindenre van megoldás, csak egy baj van, a kedves kormánytagok nem megoldani akarják a problémákat, hanem azt erőltetik ami nekik jó (kifizetődő)...

no brain, no problem

(#36) MBazsee


MBazsee
tag

[OFF] A munkahely-teremtés tényleg javítana a társadalmon... Épp tavaly bontottak le egy üzemet (húsipar) a munkahelyemtől nem messze. Én nem dolgoztam ott világéletemben, de édesanyám és még sokan igen. Több ezer embernek volt a munkahelye! Sokakat kapott el a sírógörcs, amikor meglátták, hogy az egykor nagy üzemet most a földel tették egyenlővé (szó szerint).

Ja és most valami bevásárlóközpont épül a helyén.[/OFF]

A segélyezést én is közmunka kötelessé tenném, és az eddigi hozzászólásokkal teljesen egyetértek, ezért nem is írok többet. Amit elmondtam volna a többiek megtették már.
Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#37) Vistaboy válasza wwenigma (#14) üzenetére


Vistaboy
veterán

Hát igen, nem véletlenül volt olyan magas az "igen" szavazatok száma. Ugyanis a segély mellett semmiféle jövedelme nem lehetne az adott személynek, így lazán el tudná végezni azt a pár óra közmunkát. De ugye éppen az a helyzet, hogy akik a segély mellett feketén dolgoznak, azoknak azért nem tetszik, akik meg csak szimplán a segélyből élnek, azoknak meg megvan más forrásból a pénzük, nekik szimplán dolgozni nem esik jól.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#38) Vistaboy válasza wiggen123 (#29) üzenetére


Vistaboy
veterán

Igen, mert a segély elvileg azért járna, mert nincs más jövedelmed. Nem azért, mert mellette elmész feketézni. A minimálbért kellene úgy megállapítani, hogy annak a NETTÓ összege legalább a kétszerese legyen annak, amit a segélyen élők kapnak.

Az a baj, hogy akármennyi ilyen törvényt hoznak, mindig a kétkezi munkás fizet rá. Nemrég hallottam azt is, hogy be akarják vezetni az "Óvodáztatási Járulékot" vagy mit, de csak azok a szülők részesülhetnek belőle, akik nem végezték el a 8 általánost, így hátrányos helyzetűek. Lehet tippelni, hogy kik járnak jól.

Itt van a teljes cikk.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#39) rdi válasza wwenigma (#14) üzenetére


rdi
veterán

Ne haragudj, de ha Te nem szereted a spenótot, és mégis enned kell naponta egy-két falatot, az bizony kényszerétkeztetés. :))

Egyébként vajon ? %-al csökkentené a zsebünkből kihúzott adót és járulékokat, ha a munkakerülőket munkára kényszerítenénk?

Mennyibe kerül egy kiéhezéssel kórházba kerülő kezelése?
Vagy mennyibe kerül (mennyi kárt okoz) az a munkás, akinek dolgoznia kell a segélyért?

Peace, ezek a kérdések csak úgy felmerültek bennem.

Értem én és támogatom, hogy lehessen dolgozniuk a segélyért, de szerintem ez az a helyzet, ahol inkább pozitív ösztönzővel kellene élni.

Fej! Tor! Potroh!

(#40) rdi válasza Kickass (#15) üzenetére


rdi
veterán

Az a gond, hogy ez persze nagyon sok társadalomban nincs így. Főleg a legalacsonyabb státuszú rétegek esetében szerte a világon, de még Európában is nagyon sok helyen látni, hogy a lét bizony meghatározza a tudatot.
És erre az egyik megoldás lehet a munkára kényszerítés, de azt tudni érdemes, hogy ezzel a szocializmus is megpróbálkozott - soha annyi kárt nem okoztak emberek a gazdaságnak, mint a kényszerfoglalkoztatottak, akiket ráadásul kötelező volt felvenni.
Hollóházán is volt egy ilyen roma melós, az ha nem akarta elvinni a már félkész, száradás utáni terméket az égetőkemencéig, akkor simán beleborította a selejttárolóba.
Természetesen nem tette ezt gyakran, de egy ilyen havonta többe került, mint az összes haszon, amit a munkája megtermelt.
Ha kirúgrad, ment tovább egy másik üzembe.

Fej! Tor! Potroh!

(#41) tkazmer válasza Vistaboy (#3) üzenetére


tkazmer
addikt

igen, a 10 napra gondoltam

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#42) Crystalheart válasza rdi (#40) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szemétszedést, árokkaszálást el lehet rontani? o.O`

(#43) hunkor


hunkor
csendes tag

Ha 8-10 gyereket be lehet vállalni szociális segélyre akkor a probléma nincs megoldva. Ez a nagyobb gond nem a közmunka+segély.

(#44) wwenigma válasza rdi (#39) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ne haragudj, de ez igy ebben a formában nem összehasonlitható. De ha mégis maradsz ennél:

Most Magyarországon a dolgozó emberek napi 8 órában spenótot esznek, miközben a segélyen élősködők 1-2 falat miatt lázadnak.

Jelenleg a segélyezésre egészenpontos számot nem tudok mondani, de sacc. 500-2000 milliárd forintról van szó. Ha ehhez hozzávesszük azt, hogy az élősködők neadjisten munkát keresnének és segély helyett értékteremtő folyamatokban vesznek részt, megközelítőleg 1000-3000 milliárd forint teremne a kincstárban....

Amelyik közmunkás kárt okoz, arra rászólnak, majd kib.-szák, mehet ahova akar, kanadába vagy svédországba. De egy petákot nem érdemel. Ha engem fegyelmivel bocsátanak el a cégtől, akkor NEM kapok álláskeresési járadékot SEM önkormányzati segélyt. Ez a nem mindegy.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#45) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Kövezzetek meg, én úgy vélem jár a segély mindenkinek, aki képtelen dolgozni.
Csakhogy!

Kérem tisztelettel, miféle emberek azok, akik képtelenek felásni a kertjüket, hogy megtermeljék a napi betevőt?
Nem vagyok telek tulajdonos, így mástól tudom, hogy egy 200 négyszögöles telek eltart egy családot.
A kérdés logikusan adódik. Mi a bánatért döngölt föld a segélyezett családok udvara?
A válasz egyszerű. Föl kén ásni, osztán asztat meg nem.

Kaptak földet ingyen azok, akik segélyből élnek. Világgá kürtölte a média, láthatta mindenki. Azt miért nem mutogatják, hogy mi lett a megélhetési lehetőséggel?
Csak nem parlagon maradtak a jó zsíros földek?

Még klotyó sincs sok udvaron. Egyik polgármester ennek meglétetétől tette függővé a segélyezést. Talán a középkorban élünk?

Óvoda, iskola, járjanak a gyerekek, alapfeltétel. Talán ez is közharagot szül?
Netán iskolázatlan emberekre van igény? Őket meg ugyan hol fogják alkalmazni?

Kell a segélyezés.
Kéne anyámnak, aki nem egész 50-ből tengeti életét, mégsem kap.
Kéne a nyugdíjasoknak, akik vagy esznek, vagy megveszik a gyógyszert, amely életben tartja őket.
Kéne azoknak, akik tettek már a közös asztalra, de olyan helyzetbe kerültek, hogy most ők szorulnak támogatásra.

Azonban talán nem kéne segélyezni azokat, akik az égvilágon semmit sem hajlandóak tenni megélhetésükért. Inkább elvárják a becsületesen dolgozóktól, hogy eltartsák őket.
Megkérdezett engem bárki is, hogy hajlandó vagyok-e támogatni őket?
Hadd válaszoljak kérdés nélkül. Nem!

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#46) wiggen123 válasza MBazsee (#36) üzenetére


wiggen123
aktív tag

Nem kell bevásárlóközpontba járni (ha megteheti az ember).
Egyébként az aranyáron árusító kisboltosok mondták be az unalmast először, mert nekik extraprofit kell... Legalábbis a mi kisvárosunkban ez a helyzet. Akit én jobban ismerek szerény haszonkulccsal dolgozik, de már sokakba beleivódott, hogy nekik bezony az AKCIJJÓ kell, amit mindenki ismerhet a Teszkó Titok című alapmű óta :)

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#47) hcl válasza Vistaboy (#38) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Nemrég hallottam azt is, hogy be akarják vezetni az "Óvodáztatási Járulékot" vagy mit, de csak azok a szülők részesülhetnek belőle, akik nem végezték el a 8 általánost, így hátrányos helyzetűek. Lehet tippelni, hogy kik járnak jól."

Hú, ezen de kiakadtam... kinek érdeke hogy a magyarság legyen kevesebben...? De magyarázza már meg valaki...

@Vakegérke : Még ha füvesítve lenne az a döngölt föld, akkor is dolgozni kéne vele :D Ezért döngölt.

Amúgy az a fura hogy ha valami ilyen "13 éves kiscsaj terhes lett" meg "Leszúrták a ház udvarán" típusú szerencsétlen hírek vannak a TV-ben, mindig olyan házakat lehet látni amik össze akarnak dőlni, mocsok van, stb.
Na de kérem, a szegénység és a kultúrálatlanság nem járna együtt... Szóval igenis, valószínű hogy a munka büdös nekik, bőrszíntől és származástól függetlenül.

Mutogatni való hater díszpinty

(#48) Vistaboy válasza wwenigma (#44) üzenetére


Vistaboy
veterán

"Ha engem fegyelmivel bocsátanak el a cégtől, akkor NEM kapok álláskeresési járadékot SEM önkormányzati segélyt. Ez a nem mindegy."

Teljesen igazad van. Tavaly Decemberben küldtek el minket a korábbi melóhelyünkről, az egész csapatunkat egyszerre (Fentebb írtam, hogy egy fél éves megszakításom volt.). Amikor odamentem és leszámoltam a jelenlegi melóhelyemről, semmit sem kaptam kilenc ledolgozott év után, de ez akkor nem annyira aggasztott, mert az új helyemen kétszer annyiért dolgoztam, mint ott. Ez tartott Decemberig. Akkor elküldtek minket rendkívüli felmondással. Nem követtünk el semmit, jól is végeztük a munkánkat, csak egyszerűen meg akartak szabadulni tőlünk. A rá következő négy hónapban (Január-Április) egy forint munkanélküli segélyt sem kaptam volna. Szerencsére nem sokkal azután el tudtam ismét helyezkedni, igaz, a pénz sokkal kevesebb volt, mint addig. Áprilistól visszajöttem a korábbi helyemre, és most örülök annak, hogy helyben tudok melózni havi 90K-ért... :DDD

hcl: Dettó. Én sem értem. De tényleg. :F A cikket elolvastad? Ütős... ;]

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#49) Vistaboy válasza hunkor (#43) üzenetére


Vistaboy
veterán

Azt kellene csinálni, amit olvastam valahol. Nem tudom, melyik országban olyan törvény van, amely kimondja, hogy csak két gyerek után (Több után csak ha ikrek) kapnak a szülők segélyt. Ha nem tud parancsolni a farkának, tartsa el őket maga... :DDD

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#50) rdi válasza wwenigma (#44) üzenetére


rdi
veterán

:DD
A számításodban egyetlen hibát fedezek fel, de az szerintem súlyos és nincs köze ahhoz, hogy pontosan mekkora is az olyan segélyek összege, melyek mellé munka rendelhető (hogy finom legyek).
Azt feltételezed ugyanis, hogy az ilyen munkát végző új értéket fog termelni, azonban szerintem ez teljes tévedés.
Most is vannak közhasznú munkák, melyek túlnyomó többsége (98%-a) nem termel hozzáadott értéket. [Az ilyen munka nem is fog].

Vagyis nem számíthatsz ebből a munkából semmilyen keletkező bevételre. Ha tehát a munkaképes szociálisan támogatottak mintegy fele nem vállalja a munkát és nem kap segélyt, ahogy javasolod, akkor az 250 milliárd megtakarítást jelentene az országnak. Persze ez nincs így, hiszen az e miatti egészségügyi költségemelkedések jóval nagyobbak lennének.
Hacsak arra nem gondolsz, hogy dögöljenek éhen, meg a leprába. :)

És akkor még nem is beszéltünk a gyermekeik állami gondozásba vételéről... Az sem két fillér, bár kétségtelen, hogy egy lehetséges megoldás.
Egyébként már Mária Terézia is elvetette a cigánygyerekeket szüleiktől és odaadta állami apanázzsal parasztcsaládoknak nevelésre ... :DDD

Fej! Tor! Potroh!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.