Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Heeken


Heeken
tag

Egy Philips mp3 lejátszót használok már több éve, megelégedéssel. Kicsi, jól is néz ki, nagyon jó a hangja ( bár nem mondanám magam audiofilnek :DDD ), 2GB nekem bőven elég. Gyűrődést is jól bírja. :K

[ Szerkesztve ]

(#2) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Nem véletlenül tűntek el az mp3 lejátszók. Ma már majdnem összes telefon tudja, szinte mindegyikben jack csatlakozó van végre valahára. Teljesen felesleges és pénzkidobás egy plusz kütyüvel foglalkozni a telefon mellett, ami visszalépés.

Az android telókon lehet a hangerőt állítani viszont számváltáshoz matatni kell. Jelenleg nekem is androidom van, de még év elején váltottam E52-ről, anno én is AD-54-gyel használtam.

Inkább vegyél másik távirányítót a telóhoz, vagy upgradeld a telót, manapság egy N82 szintű cucc nem kerül sokba, én a E52-t merem ajánlani.

Az viszont eléggé lehetséges hogy a külön mp3 kütyüt egy idő után megunod, nyűg lesz, és ha keresnek telefonon, nem biztos hogy észreveszed mikor csörög – többek között én ezért adtam el az mp3 lejátszómat már lassan 7 éve ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3) Vakegérke válasza Apollyon (#2) üzenetére


Vakegérke
veterán

Lehet, hogy tévedek, de a telefonok hangminősége messze elmarad a zenei élményre kihegyezett mp3 lejátszókétól.
Már csak az a kérdés, hogy háttérzenét szolgáltasson, vagy tényleg élvezni akarom a zenét.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) Samus válasza Apollyon (#2) üzenetére


Samus
addikt

Igen, a számváltás macera, ezért nem is használom a droidot erre. Nem szívesen cserélném le az N82t, úgy a szívemhez nőtt. Ha zenét hallgatok és hívnak, most sem halom meg, két külön készülékem van, a Nokia csak zenére, a GXIN pedig minden másra. Lehet mégis az MW600 lenne a megoldás. A sima adaptercsere nem megoldás, a jack aljzat is hibás, az E52 sem túl olcsó manapság. Legalábbis az alternatívákhoz képest. Anno majdnem ez lett, csak a kamera az N82 felé billentette a mérleget (a másik kiszemelt, az E72 sokkal drágább volt...).

Vakegérke: ezek a Nokiák elég jól teljesítettek zenei télen, főleg az N széria.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#5) Picike8 válasza Samus (#4) üzenetére


Picike8
aktív tag

Mobilos zenére: iPhone, Nexus S, Galaxy S.

Nekem a Sansa Clip Plus-t ajánlották a fiúk. ;)

(#6) Armagedown


Armagedown
őstag

Szerintem ha csak mp3hoz kell, akkor megteszi egy Nokia 101+microsd kártya, olcsóbb mint egy mp3 lejátszó , az akkuja is jobban bírja mint egy mp3 lejátszónak

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#7) Jhonny06 válasza Vakegérke (#3) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Lehet, hogy tévedek, de a telefonok hangminősége messze elmarad a zenei élményre kihegyezett mp3 lejátszókétól."

Max a nagyon spécik, de gondolom nem ilyen 100k-s lejátszókra gondolt a kolléga. A mainstream mp3-ak hangminőségét lazán hozzák a normálisabb telefonok, iPodok.

(#8) FatalEror


FatalEror
addikt

Ebay!
Ott van egy csomó!Vannak igényes,fémházas ipod utánzatok is,4-5k-ért,ingyen postával,meg 300ft-s is,memókártya nélkül.

HardCore is my LifeStyle

(#9) sanykaraj


sanykaraj
csendes tag

Én egy ismeröstől szereztem nemrégen egy ipod nanot. Elég elképesztö mit tud a méreteihez képest, nah meg egy új ára, az aztán a hajmeresztö.

Eddig a sötéttől féltem, de már tudom, hogy sötét soha sincs, az csak a fény hiánya. Tehát most már a fény hiányától félek :DD

(#10) Apollyon válasza Samus (#4) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az E52 nem tudom mennyiért megy, én a gyári független tip-top állapotút 15K-ért adtam el még év elején.. azóta valszeg még kevesebbet ér.

(#7) Jhonny06: Nagyjából, de lehet akármennyire ütősen jó minőségű az eszköz, hogy ha fül- vagy fejhallgató van a kimeneten. Először is minőségi zenehallgatás nem mp3 lejátszón kezdődik, akármilyen drága, sőt még csak nem is mp3 formátumban, a fülhallgatók minőségéről nem is beszélve .) De itt ugye nem erről volt szó.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#11) Doki16


Doki16
addikt

Én innen és ezt vettem. [link] Immár egy éve használom és tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Minden nap 8 óra használat egy jó koszos fémipari cégnél használva. Eredeti Sandisk. Feldobsz rá egy Rockboxot és még jobb lesz mint a gyári :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#12) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Én egy Sony mp3 lejátszót nyúzok már jó pár éve. Bringázás közben is ezt használom.

Nagyon egyszerű távirányítani. A középső gomb egy picit kiáll, így tudod hol a többi gomb is. Nadrágon keresztül lehet számot váltani, de akár hangerőt is állítani.

A 2 gigás változatot már 5000-ért megkapod vaterán: [link]

Sokkal szebben szól mint pl a nokia E51-em szólt, vagy esetleg a mostani Motorola Atrix 2.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#13) beefjeez


beefjeez
senior tag

Én egy 9-10 éves lazer mp3at használok, mert problémás a telómon most a jack.
De jól szól, meglepően jól.

(#14) Samus válasza FatalEror (#8) üzenetére


Samus
addikt

Igen, csak félek, hogy ezek az olcsó kütyük olyanok, amilyenek. Arról ne is beszéljünk, hogy a hangminőség is borzalom egy normálisabb lejátszóhoz, sőt, egy átlagos telefonhoz képest.

Az iPod felejtős. Iszonyat áruk van, a nano például "csupán" 55k...

Egyre inkább az említett BT modul felé húzódom. A hangminősége telefontól független, rosszat nemigen olvastam még róla, és megmarad a Nokia is, hangerő, számléptetés, szünet gomb van külön, bár még egy eszközt kell majd tölteni...

Ez a Sandisk ennyiért bejövős, kb. 7k, ha jól számolom, csak az zavar, hogy felújított példány, és nem tudom, hogy az akku is cserélve lett-e...

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#15) HuMarc


HuMarc
addikt

Sony Walkman NWZ-E363, jelen! :D Működik, az én fülemnek jól szól, a Lumián macera a jack, és ingyen volt. :))

+ Sony MDR-818 füles.

[ Szerkesztve ]

(#16) Doki16 válasza Samus (#14) üzenetére


Doki16
addikt

A keszulek maga teljesen gyari, semmi hozza illeve belenyulas nincsen. Mindossze annyi tortenik, hogy serul a a csomagolas es az mar pont nem felel meg a hivatalos viszonteladonak. De meg az is elofordulhat, hogy a gyarat se hagyja el, es ezek az élelmes emberek meg eladjak nekunk jo aron. Mondom en mar hasznalom egy eve. Minden nap toltom nehogy lemeruljon melo kozben. Nagyon nincs kimelve, semmivel nem vedem es a mai napig tokeletesen mukodik. Jo parszor neki utottem mar sulyosabb vasdarabokat is :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#17) Jhonny06 válasza Apollyon (#10) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Először is minőségi zenehallgatás nem mp3 lejátszón kezdődik"

Dehogynem. Vannak elég komoly modellek, amik biztosítják a megfelelő hangzást. MP3 formátumról meg itt nem volt szó, hiszen ezek kezelik a lossless fájlokat is.

Nyilván nem kell összehasonlítani az otthoni zenehallgatással, de van azért pl. pár Cowon cucc, aminek odabaszós a hangzása, tehát lehet ezt igényesen is csinálni. Csak azok nem az átlagos árkategóriában vannak. Ezért írtam, hogy az olcsó mp3-ak hangminőségét a telefonok is hozzák, úgyhogy ha nem a fent említett high-end cuccban gondolkodik a kolléga (gyanítom, hogy nem), akkor teljesen fölösleges emiatt egy külön eszközt vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#18) Apollyon válasza Jhonny06 (#17) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Én konkrétan arra gondoltam, hogy ha nem otthoni zenehallgatásról van szó, akkor végülis majdnem tök mindegy, mert még a minőségi zsebkütyükön sem fognak kijönni a különbségek, főleg egy zajos utcán vagy közlekedési eszközön.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#19) Cucuska2


Cucuska2
őstag

A távvezérlés alatt azt érted, hogy a képernyőt ne kelljen felkelteni számváltáshoz? Mert ha csupán ez kell, akkor a PowerAmp a telefonra, és ott be leget állítani hogy hosszú hangerő fel/le, és váltja a számot valamelyik irányba, a képernyő felkeltése nélkül.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#20) Samus válasza Cucuska2 (#19) üzenetére


Samus
addikt

Igen, ezt értettem. A másik baj, hogy a GXIN nem zenebarát, elég zajos a DAC, és sajnos meghallom a különbséget, még is, hogy csak egy Maxell Metallics a füles. Anno ez nem volt szempont, mert még elég jól ment a Nokia.

High-end cuccom soha nem lesz, arra nem futja, én megelégszem egy átlagos, normális hangzással, az eddigi kombó jó volt, és valószínű egy lejátszó fogja követni.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#21) hoffman_


hoffman_
nagyúr

én is gondolkodtam ezen a hetekben, annál is inkább, mert a HTC-m jack dugója bemondta az unalmast, hogy szakadna meg. egy 160 gigás ipod classic-ra jutottam, mint legjobb megoldás, szvsz az egyik legjobb cucc zenére, használtam egy időben. viszont sajna itunes, plusz régi, nem nagyon lehet kapni, és még úgy is baromi drága. szóval maradt a semmi :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#22) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Én is csomót morfondíroztam ezen régen, asszem ugyanilyen topikot is nyitottam neki egyszer. (MOD: Ja, még nem töröltem valahogy. Másfél éves.) A Nokia 3310-esemen (ami talán örökre kitart, vagy amíg aksit kapni bele :DDD) ugye nincs zenelejátszás. Arra jutottam, hogy melóra egy fej- vagy minimum fülhallgatóba épített kivitel felelne meg leginkább, de sajnos itthon vagy bazi drága, vagy ócska szemetet kapni, középút nincs, csak külföldről, drága postával. Persze azóta változhatott a helyzet. (Lehet, hogy már külföldön sincs. :D)

[ Szerkesztve ]

(#23) HaJózsi


HaJózsi
aktív tag

Hali!
Biztos ajánlották már néhányan, de occóért csak Sansa Clip Zipet vennék (mégegyszer). Fél éve használom, egy Audio-Technica ATH-M30-at hajtok vele, ami nem egy könnyű darab. Még így is azt kell, hogy mondjam, hogy kenterbe ver minden mobiltelefont ami itthon van. Nagyon kiegyensúlyozottan szól, nincsenek túlküldve a mélyek és nekem a menüje is tetszik, meg az egész dizájn. :D
Vagyis én egy tízes alatt Clip ZIP-et ajánlanék. :DDD

Ja és Samus: Pécs ---> Punnany Massif :D

[ Szerkesztve ]

'Ne higgy el mindent, amit az interneten látsz.' - Albert Einstein

(#24) HaJózsi válasza HaJózsi (#23) üzenetére


HaJózsi
aktív tag

Oh ez lemaradt, de én tőle vettem.
Refurbished, vagyis nem kapsz dobozt. Egy kis papírtáskában kaptam. Ennyi hátránya volt.
Az előnye az, hogy fele annyiba került, mint boltban. A lejátszó maga teljesen hibátlan volt.

'Ne higgy el mindent, amit az interneten látsz.' - Albert Einstein

(#25) Samus


Samus
addikt

Én direktben megrendelem Britektől, csak maradjon, mert viszik, mint a cukrot :D

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.