Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Holnap pécs felé (érintem) jövök haza, kétkeréken. Ha minden jól megy.

(#2) lapa


lapa
veterán

nem értem mit rontott el. egyirányú volt a kiindulási pont? gondolom igen, azért kaptad ezt. ha nem egyirányú akkor guglinak jelez, mert szerinte az.

(#3) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Azért az 50 fok az kicsit sok, itt valami gáz lesz a számolásban.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#4) lapa válasza Cucuska2 (#3) üzenetére


lapa
veterán

akartam is kérdezni unimoggal nyomta-e le.

(#5) Samus válasza lapa (#2) üzenetére


Samus
addikt

Tudtommal nem volt egyirányú, tábla nem jelezte, a térkép szerint sem az (egyirányú utcában nyíllal jelöli a kötelező haladási irányt). A vicc, hogy itthon megterveztem Mapsben, és érdekes, rögtön balra fordított, nem csinált ilyen hülyeséget.

Az ötven fok lehet kicsit túlzás, jó lesz negyvennek is, de brutálisak voltak azok a hegyi utak. És itt emberek laknak, és nem is akármilyen házakban.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#6) greenity válasza Samus (#5) üzenetére


greenity
aktív tag

Tényleg nincs ott egyirányú tábla, aminek én annak idején nagyon tudtam örülni...

"Egy mosolynál jobb a több"

(#7) lapa válasza Samus (#5) üzenetére


lapa
veterán

a 40 fok az ~90%, azon még mindig csak pár válogatott kocsi megy fel (terepfokozatban vagy nagy lendülettel, de minimum összkerékben, máshogy esélytelen). csak mondom, hogy kocsiból sokkal durvábbnak tűnik, ember befosik már 30-35 fok körül is, repülnek hátra a cuccok, hanyattesés-érzés stb.

lásd, és ezek még mind huszonpár fokosak (se).

ha ohhoni maps jól csinálta, akkor tényleg elég gáz.

upd: nem lehet, hogy véletlen odébbökted a kék csíkot? nemtom egyátalán lehet-e csak úgy odébbökni, mint pc-n.

[ Szerkesztve ]

(#8) Samus válasza lapa (#7) üzenetére


Samus
addikt

Törlöm is a leírásból, a lényeg az, hogy iszonyat meredeknek tűnt. Autóból simán néztem a derékszög felének, főleg mikor kerítések voltak. Nem az egész út volt ilyen, csak egy rövid szakasz, de épp elég volt ez is.

Nem tudom, hogy lehet-e ujjhúzással változtatni, de sajnos az új verzió a gombok nélkül nagyon macerás lett...(és a sebességet sem mutatja már, nem értem, miért nem) beírtam a címet, azt mondta 7km/7 perc. Nekem jónak tűnt. Legközelebb, mint írtam, megnézem mit tervez, utána indulok el rajta...

Az egyetlen, ami látványosan fejlődött, a pozicionálás gyorsasága. Korlátozott mobilnettel (és persze aktív GPS mellett), hidegindítás után 5 másodperc múlva már pontosan tudta, hol vagyok. És a térképet is hihetetlen sebességgel töltötte le még ezzel a max. 32kbps sebességgel is. 2 perc alatt kész volt a teljes 40km szakasz nagyíthatóan.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#9) dqdb válasza lapa (#7) üzenetére


dqdb
nagyúr

40 fokos emelkedés még lépcsőből is eléggé durva tud lenni, az 50 fokos pedig már inkább létra. Végignéztem az útvonalat Street View-ban, az útszéli elemeket figyelve 8-20% közé tenném a meredekebb szakaszokat, azaz felfelé kerekítve 5-12 fokos lehetett az emelkedés. Persze az alsó érték még mindig meredeknek nevezhető, a felső érték nagyon meredeknek.

Viszonyításképpen ez itt 15%-os (8,53 fok), a maximális meredeksége a szakasznak kissé feljebb 17% (9,64 fok). Ez még simán kitekerhető bringával megfelelő áttétellel halszálkázás nélkül, és itt még nincsen olyan érzésem, hogy mindjárt hátraesek. Úgy rémlik, hogy átlagos személyautóval 25%-os lejtő az a határ, amikor már az autó orrától nem igazán látod az utat magad előtt.

Update: nem válasz akart lenni, és látom, a meredekséggel kapcsolatban lassú voltam.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10) lapa válasza Samus (#8) üzenetére


lapa
veterán

nekem tetszik az új, mert a régi több verzióban is fagyott néha, előszeretettel komplex 3 szintes autópálya-csomópontok előtt. mondjuk nekem a régi se mutatta a sebességet, vagy nem tudom.

(#11) Samus válasza lapa (#10) üzenetére


Samus
addikt

Nekem mutatta haladás közben. Viszont a pozicionáláson javítottak, iszonyat gyors. Már-már hihetetlenül.
De a gombok nélküli kezelést, hogy szinte mindent gesztusokkal kell csinálni, nekem szokni kell. Illetve a POI adatbázis borzalmas, szinte nincs is. Népszerű helyek hiányoznak, vagyis rákeresve fogalma sincs, mi az, teljesen máshová vinne találatként, aminek köze sincs a kereséshez. A beállítások teljes hiánya pedig szomorú. Ingyenes navigációnak jó, ez tény, csak rá kell nézni a tervezett útvonalra indulás előtt...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.