Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

Van olyan gyújtó is, ami egy izmosabb szikrát villant.
Élettartam: 5+ év.

(#2) pulyka jocó


pulyka jocó
senior tag

Gyufa?

(#3) greenity


greenity
aktív tag

Mi is gyufát szoktunk használni.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#4) Armahun


Armahun
addikt

[Utántöltö]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#5) II.Démonlord


II.Démonlord
tag

gyufa

(#6) mickemoto


mickemoto
őstag

Nekünk is gázos töltőnk van, hamar kifogyott belőle a a gáz, de a szikrát azért adja.Már sok éve szolgál a gázrózsák begyújtására.
A sütőt azt viszont hosszabb fajta gyufával szoktuk begyújtani.

(#7) petipetya


petipetya
nagyúr

Nem ismered a gyufát...?

"nincs rá lezsóidő"

(#8) Met


Met
nagyúr

Sokkoló?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9) Samus


Samus
addikt

Probléma a gyufával: fogy, fából készül, csak az elejét használom el, de az egészet eldobom utána...Keresek szikragyújtót.

Probléma az utántöltővel: ezeknek a szelepe olyan mélyen van (vagy ennyire vastag a műanyag burkolat, hogy a gáz fele mellé megy...

Komolyan gondoljátok, hogy a gyufa nem jutott eszembe?

A sokkoló nem rossz, de inkább cél szerzámot használok, az talán olcsóbb :D

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#10) Armahun válasza Samus (#9) üzenetére


Armahun
addikt

Kizárásos alapon már csak egy új tűzhely maradt,

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#11) Met válasza Samus (#9) üzenetére


Met
nagyúr

Az után töltőhöz van mindenféle adapter fej, na azokat ne használd.
A töltőn lévő cső elég hosszú hogy leérjen bármelyik szelepig, a mellé menést meg úgy tudod elkerülni hogy csak rövid ideig nyomod tövig a töltőt nem hossza nyomva tartod.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#12) lapa


lapa
veterán

esetleg megtanulod kis gyakorlással nem leégetni a körmöd öngyivel (azaz 90 fokban elfordítva tartva)?

(#13) petipetya válasza Samus (#9) üzenetére


petipetya
nagyúr

Komolyan gondoltam, hiszen nem írtad. Öngyújtó + hurkapálca? Az elég lehet egy darabig és az egész pálcát felhasználod.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#14) Samus válasza lapa (#12) üzenetére


Samus
addikt

Egy darabig csináltuk ezt is még anno,, de valami kényelmesebb megoldásra vágyok. Az lenne az igazi, ami a konnvektorban van, mechanikus, és tuti begyújtja a gázt. Csak nem tudom, hogy keressem. Lángvágóhoz való tűzköves gyújtót már találtam, de az nem ér be a sütőbe...(nagy a gyújtórész). Ebayen láttam régi orosz elektromos hálózati árammal működő gyújtót, ma valami olyasmi sem lenne rossz, bár a mechanikus lenne a tuti, vezeték mentes. Esetleg nem tudjátok, mi a neve?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#15) Armahun válasza Samus (#14) üzenetére


Armahun
addikt

Piezósnak hívják, de nem nagyon voltam vele megelégedve.
Hamar tönkrement.
Mi végigpróbáltunk már mindent,az orosz elektromosat is beleérve az tényleg tuti.
Végül a hosszú gázos gyójtó vállt be töltögetve.
Nem a gagyi piacos 300 forintos, hanem egy fokkal komolyabb.
Annyi a titok, hogy takarék lángon kell a rózsát meggyújtani és akkor a sima öngyútóval sem éget

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#16) greenity válasza Samus (#9) üzenetére


greenity
aktív tag

Probléma a gyufával: fogy, fából készül, csak az elejét használom el, de az egészet eldobom utána...Keresek szikragyújtót.

Viszont olcsó.

Komolyan gondoljátok, hogy a gyufa nem jutott eszembe?
Mivel lehetőségként sem sorakoztattad fel, igen.

Jó, mi Pécsen alig használjuk a sütőt, akkor meg belefér a gyufa, sőt, mióta csak ketten vagyunk azóta fent is azt használjuk.

Egyébként igen, a sim utántöltős változat simán megteszi, és elég nehéz elbénázni az utántöltést, tudom, évekig csináltam otthon.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#17) Dany007 válasza Samus (#9) üzenetére


Dany007
veterán

"Probléma a gyufával: fogy, fából készül, csak az elejét használom el, de az egészet eldobom utána...Keresek szikragyújtót."

Pedig az lesz a jó!
Van direkt jó hosszú, a sütő begyújtására is való. De magát a főző részt öngyújtóval simán be lehet gyújtani.

Amúgy sok más választás tényleg nincsen. :)

(#18) Samus válasza greenity (#16) üzenetére


Samus
addikt

Oké, elnézést, ha esetleg szemrehányásként ért téged, vagy bárki mást a gyufás kijelentésen első része. Egyelőre kipróbálom, más lehetőség nem lévén. Illetve veszek egy utántöltőt, az sem nagy összeg szerencsére. Köszönöm a segítséget :R

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#19) lapa válasza Samus (#18) üzenetére


lapa
veterán

esetleg érdekes lehet benzin nélküli zippot rápróbálni, abba nem túl drága a kő és szép nagy szikrát ad.

plusz látványos.

(#20) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Én öngyújtóval szoktam, ha kellő távolságról gyújtod meg nem ég le a szőr a kezedről. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#21) Crystalheart válasza Speeedfire (#20) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én kifogyott öngyújtóval is szoktam, a szőr leégése meg pluszpont, úgyis mindig idegesít.

Régen mi olyan gázgyújtót használtunk, ami eleve csak szikrázott. Az nagyobbat "szól", mint a mini-gázégős, de célszerszám az is.

De milyen kis kényelmesek egyesek. :D Szerintem örülj, hogy mindenképp megvagy vele 10 mp. alatt.

[ Szerkesztve ]

(#22) Met


Met
nagyúr

Ha elég sokáig nyitva hagyjátok a gázt az ajtó csengővel is be lehet gyújtani :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#23) Rive


Rive
veterán

Néha itt-ott fel lehet hajtani hálózatról üzemelő gázgyújtókat. Elég brutálisak és tartósnak is tűnnek.
Bár arra nem esküdnék, hogy minden modern érintésvédelmi szabványnak megfelelnek.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.